mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 18 lis 2013, 11:29 
Cytuj  
Wyszedł dodatek do Simcity. Koszt 69 zł.
Pograłem kilka godzin, nowe ficzery jak na dodatek spore:

Miejska kolej maglev, jest dosyć droga
Akademia(do wynajdowania nowych technologii),
2 nowe elektrownie(falowa i termojądrowa, obie dostępne po wynalezieniu w akademii), plus oczywiście upgrade'y. Fajnie wygląda pierwsze uruchomienie elektrowni termojądrowej.
Korporacje, a co za tym idzie nowe możliwości zarabiania. Tutaj należałoby opisać jak to działa, odsyłam do forum simcity lub ewentualnie youtube.
Budynki do oczyszczania ścieków oraz produkcji wody(2 in 1).
Dodatki do spalarni śmieci(kwantowe oczyszczanie - także po wynalezieniu w akademii).
Wieże mieszkalne, biurowe, handlowe dla mniej, średnio i zamożnych coś a'la budynki z nowego filmu Dredd. Po wybudowaniu 8 poziomu kolejny poziom to korona. Tu można wybierać pomiędzy elektrownią słoneczą, jądrową, tarasem widokowym, parkiem. Jakieś bonusy regionalne otrzymuje się jeśli wybudujemy 5 tych samych typów koron. Nie przetestowałem jeszcze.
Zupełny refaktoring wyglądu budynków dla każdej klas zamożności. Nie powiem wygląda to teraz naprawdę pięknie.
Możliwość budowania dronów przeciwpożarowych, do zakupów, do strzeżenia prawa.
Teraz na przemyśle oraz usługach można zarabiać głównie poprzez korporacje.
Zapewne jest jeszcze dużo tego, ale nie zdążyłem wszystkiego przetestować.

Żeby sprawdzić wszystkie rzeczy niestety nie da się zrobić wszystkiego w 1 mieście. Należy budować kilka wyspecjalizowanych miast. Jedno do produkcji procesorów, drugie powiedzmy dla akademii, uniwersytetu, trzecie dla korporacji oraz budowania dronów etc.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2013, 11:55 
Cytuj  
Dalej miasta są takie małe?
Dalej wyświetlana liczba ludności ma się nijak do rzeczywistej liczby?
Dalej ludzie jeżdżą do najbliższej pracy i wracają do najbliższego domu?
Dalej podobnie (jw.) działają służby miejskie, policja, straż, itp?
:roll:

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 18 lis 2013, 12:05 
Cytuj  
Miasta będą takie jakie są. Zostało to potwierdzone przez developerów.
Nie wiem co do ilości ludności. Kiedyś coś na samym początku wydania gry ludzie zgłaszali błędy do tego. Teraz trzeba poczytać forum albo dokładnie po testować.
Wydaję mi się, że to poprawili. Nie zauważyłem aby simowie miewali problemy ze znalezieniem pracy(no chyba, że rozmieścisz tak strefy, że faktycznie simowie ni chuja nie będą mogli podróżować do roboty[brak autobusów, brak kolei maglev]. Teraz z tymi mega wieżami jest to poniekąd rozwiązane bo można budować w wieżach zarówno poziomy mieszkalne, biurowe, handlowe.
Do służb porządkowych trudno powiedzieć. Jak źle zaprojektujesz miasto to prędzej czy później będziesz mieć zator na ulicach i będą stać w korkach i gówno zrobią. Z tego co czytałem to drony mają poniekąd rozwiązywać ten problem. Jeszcze tego nie przetestowałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 18:12 
Cytuj  
http://www.pcgamer.com/2014/01/13/simci ... medium=emp offline mode

beda mody? bedzie warto kupic?


_________________
.


Ostatnio edytowano 13 sty 2014, 18:21 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 18:20 
Cytuj  
Nie. Ta gra to zart niezaleznie czy grasz online czy offline. Chcesz normalna gre o budowaniu miast to kup sobie 4ke albo CitiesXL.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 23:31 
Cytuj  
Moze kiedys do bundla dadzą ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 11 mar 2015, 14:24 
Cytuj  
Cities Skylines wyszlo wczoraj.
Oceny zbiera bardzo pozytywne, nie ma multi.

https://www.youtube.com/watch?v=0gI2N10QyRA

Wydaje sie czyms czym najnowsze SimCity powinno byc (jest tez zatrwazajaco podobne w niektorych miejscach), samemu ciezko mi jeszcze ocenic gralem raptem godzinke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2015, 20:53 
Cytuj  
No nieźle, po parujacych klocach jak nowe simcity czy cities XXL jest coś dobrego do pogrania w tych klimatach.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2015, 06:40 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Cities Skylines wyszlo wczoraj.
Oceny zbiera bardzo pozytywne, nie ma multi.

https://www.youtube.com/watch?v=0gI2N10QyRA

Wydaje sie czyms czym najnowsze SimCity powinno byc (jest tez zatrwazajaco podobne w niektorych miejscach), samemu ciezko mi jeszcze ocenic gralem raptem godzinke.

Podobno w uj łatwe jest - gra sama się gra :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2015, 14:10 
Cytuj  
Jak na razie zbudowałem pierwsze miasto w jednej "kratce" i jedyny problem z jakim się borykam, to korki w kilku miejscach. Kasy nie mam już na co wydawać, czekam aż populacja urośnie, aby odblokować nowe ficzery... Zdecydowanie brakuje katastrof naturalnych, ogień z płonącego budynku nie rozprzestrzenia się na okoliczne, utrzymanie zadowolenia społeczeństwa jest tak łatwe, że w zasadzie nie zwraca się na to uwagi. Na plus na pewno jest grafika i optymalizacja - miód, można kupować nowe lokacje i rozbudować miasto do olbrzymich rozmiarów. Ale jak gra nie rzuca graczowi żadnego wyzwania, to po chuj w nią grać... Po 6h playtime jestem lekko znudzony.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2015, 15:01 
Cytuj  
opinie na steam ma bardzo pozytywne.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2015, 15:02 
Cytuj  
Tak ale jest mimo wszystko nudne.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2015, 21:39 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Podobno w uj łatwe jest - gra sama się gra :P

roball napisał(a):
Wrecz przeciwnie.

goatguy napisał(a):
(...)Ale jak gra nie rzuca graczowi żadnego wyzwania, to po chuj w nią grać... Po 6h playtime jestem lekko znudzony.

Taaaa


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2015, 08:18 
Cytuj  
Gra jest łatwa i przyjemna. Kilka albo kilkanascie godzin przegranych. Nie ma jako takich wyzwań, kasa sama leci. W sumie gra nie jest wymagająca.
Brakuje mi kwestii rozbudowy budynków publicznych tak jak w simcity no i specjalizacji miasta jakiejkolwiek.
Są tutaj niby dzielnice, które można wyspecjalizowac ale malo ich jest. Brakuje np. Dzielnicy takiej stricte handlowej albo dzielnicy z mozliwoscia powstania kasyn w mieście etc. Albo mogliby dodac jakieś obiekty wojskowe dla zwiekszenia obrotu w sekcji przemyslowej. Pewnie posypia sie dlc. Narazie podstawka jest całkiem fajna ale za prosta.

Być może będzie trudniej z korkami jak zacznę bardziej rozbudowywać miasto. Pożyjemy zobaczymy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2015, 10:31 
Cytuj  
Spokojnie. Ostatnio czytałem jak z Paradoxa się wypowiadali, że zamierzają wspierać grę przez wiele lat tak jak CK2 i EU - także możemy się spodziewać masy DLC :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 mar 2015, 16:50 
Cytuj  
Jedno trzeba Paradox przyznać - jedyna firma do której nie mam pretensji o DLC.
Oni po prostu robią porządne i kompletne gry.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2015, 17:40 
Cytuj  
Colosal order zrobiło grę pod auspicjami Paradoxu o ile sie nie mylę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 17 mar 2015, 19:32 
Cytuj  
7h playtime i poleciał uninstall. Ta gra jest tak nudna, że szkoda na nią czasu. Tu nawet nie da się przegrać - skasowałem wszystkie budynki użyteczności publicznej i wyeliminowałem dostęp do wody pitnej (liczyłem chociaż na jakąś epidemię!), odciąłem dostęp do infrastruktury drogowej, podniosłem maksymalnie podatki i populacja nadal utrzymuje się na poziomie 350-450, a konto na minusie rośnie w nieskończoność. Naprawdę nie wiem skąd te zachwyty w recenzjach, chyba były pisane po 2h gry, kiedy jest jeszcze jakiś fun... Lepiej spożytkował bym kasę kupując butelkę dowolnego alkoholu w tej cenie.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2015, 20:05 
Cytuj  
Bo to taki samograj, zero myślenia i miło leci czas, jak głupiutki film, który się ogląda dla relaksu. :)


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2015, 20:35 
Cytuj  
Bo to jest gra gdzie sam musisz sobie wyznaczyć cel i/lub wyzwania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.