mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:27 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
GandalfSzary napisał(a):
A i jeszcze jedno Second Golden Age to koniec pewnej Ery, podsumowanie 4-5 lat Entropii i niewątpliwego sukcesu jaki osiągnęła. Jedni mogą twierdzić, że to próba zatrzymania graczy, ale fakty są takie, że Ci co przestali grać tak ot nie wrócą. Jeden miesiąc nic nie zmieni.

Oki jak już się rozpisałem :) Wprowadzanie aktualizacji 10.0 ma również na celu wprowadzanie "planet". Duże firmy wykupują swoje planety (na których mają być nowe systemy). Z informacji, które mamy pierwsze planety będą należały do:

Creative Kingdom
Neverdie (to gość który kupił stację kosmiczną - teraz kupuje 2 planety)
oraz Planeta należąca do firmy chińskiej (niestety nie znamy nazwy samej firmy)

PlanetRoster

Oczywiscie, ze Ci co odeszli nie wroca, jednak jest to swieny sposob na zatrzymanie aktualnych graczu jak i przyciagniecie nowych. Oprocz tego bedzie to swietny biznes dla MA, poniewaz sporo ludzi zacznie wplacac kupe kasy, liczac ze trafi im sie SGA Mod Fap...

A tak btw. masz jakies informacje kiedy te planety wejda? Jest to zwykle pytanie bez tam zadnych najazdow.


Narazie nie ma żadnych przybliżonych info o planetach... Niestety już kupa osób na EF.com się pytała i zero odzewu.

Jeżeli chodzi o zatrzymanie ludzi to jest to chyba logiczne z punktu widzenia biznesu. To jest firma, która ma zarabiać, a nie harytatywna.
Jednak trzeba im przyznać, ze w końcu wprowadzili to CryENGINE 2, co jest ogromnym krokiem na przód i ja bym SGA bardziej z tym wiązał i zakończeniem pewnej ery i etapu w ich rozwoju niż z celowym, zimnokrwistym i przekalkulowanym na wszystkie strony sposobem na wyciągnięcie kasy.
Oni swoją dobrą dolę mają już za sam decay, aukcje, itp...

Zamiast się cieszyć, że będziesz miał szansę na jakiś zajebistuy przedmiot z edycji SGA to tylko jeczysz i stękasz :)
Spróbuj troche pozytywu w siebie wszczepić, a może to Ty dostaniesz jakiś zajebisty przedmiot.


_________________
Obrazek


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:28 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Napisz ile kosztuje wyskillowanie do sensownego poziomu chirurgii plastycznej, fryzjerstwa, malowania twarzy czy kolorowania ubrac... To nie jest taki mily sandbox jakby sie moglo wydawac.


A to ja napiszę. Chirurgia, plastyka, czy fryzjerstwo to tak naprawdę ta sama profesja. Koszt Oscyluje pewnie w granicach 400k Pedów? To jest profesja dla nielicznych. W tej chwili może tylko 3 osoby (na 35 000 grających - dane z www.Entropiatracker.com) się tym zajmują? To nie jest opcja dla przeciętnego gracza. Należy raczej skupić się na systemach dostępnych dla wszystkich. Przykładowo, każdy może sobie pozwolić na Polowanie. Twoja potencjalna wygrana/strata zależy od siły moba na którego idziesz. Jeżeli masz na koncie 100 pedów wybierasz się na takiego, którego zabicie kosztuje 30 peców (pec to grosz w Entropii). Jeżeli masz 1000 pedów, możesz porwać się na silniejszego stwora. Generalnie im większy mob tym albo więcej wygrasz albo stracisz.


_________________
Obrazek


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:32 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
A tak btw. masz jakies informacje kiedy te planety wejda?


Nevierdie na stronie Rocktropii pisze , że w sierpniu 2009

Bardzo proszę o pytania zainteresowanych osób, jak widać moje wypowiedzi są "kontrolowane" z czego się bardzo cieszę, więc informacje będą wiarygodne.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:37 
Cytuj  
No i w koncu widze sens w tych wypowiedziach...

To nie jest tak, ze ciagle stekam i jecze - Gdyby tak bylo to juz dawno bym w EU nie gral, a siedze w tym w koncu te 3 lata i tez bardzo bym chcial, zeby jak najwiecej nowych ludzi przychodzilo... Po prostu prostowalem wasze posty i tyle. Po waszych poczatkowych postach wygladalo to na muminkowo, a wszyscy o tym wiemy, ze tak nie jest...

Wiesz po tym co MA wprowadzilo przez ostatnie lata, raczej bardziej bym sie zapatrywal na interes ze strony MA w tym calym SGA...
- oplata za aukcje (kiedys bylo 0.5ped zawsze, teraz jest 5% od wartosci pomiedzy tt a markupem, co daje nawet po 40-50ped kosztow wystawienia aukcji)
- decay na ubraniach
- decay za ubieranie armorow (niby tam 1pec, jednak zakladajac 7 czesci juz tracisz 7pec)
- spore uwalenie lootow. Mozliwe, ze jest to zwiazane z tym, ze teraz sa wieksze szanse na ATH powyzej tam 50k ped. Ogolnie lepiej to wyglada dla kogos patrzacego z boku, ze ktos tam dostal 50k ped, zamiast 10x 5k ped...


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:41 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
...

Wiesz po tym co MA wprowadzilo przez ostatnie lata, raczej bardziej bym sie zapatrywal na interes ze strony MA w tym calym SGA...
- oplata za aukcje (kiedys bylo 0.5ped zawsze, teraz jest 5% od wartosci pomiedzy tt a markupem, co daje nawet po 40-50ped kosztow wystawienia aukcji)
- decay na ubraniach
- decay za ubieranie armorow (niby tam 1pec, jednak zakladajac 7 czesci juz tracisz 7pec)
- spore uwalenie lootow. Mozliwe, ze jest to zwiazane z tym, ze teraz sa wieksze szanse na ATH powyzej tam 50k ped. Ogolnie lepiej to wyglada dla kogos patrzacego z boku, ze ktos tam dostal 50k ped, zamiast 10x 5k ped...


Z kosztami dodatkowymi się zgodzę i sam kląłem na to jak pijak pod sklepem... Decay na ciuchach itp to wszystko wytrąciło myślę, że nie tylko nas z równowagi, ale mam wrażenie, że od czasu jak trochę się podzielili na to Planet Calypso i MindArk to jest poprawa.

Eventy zaczęli robić dość regularnie i często, więcej fabuły, historii planety, która się trzyma kupy, itd...

Ja tez na to wszystko narzekałem, ale trzeba się dostosować i znaleźć nowe możliwości. A zawsze jakieś tam są.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:44 
Cytuj  
W sumie masz racje. Od czasu zmiany na Planet Calypso jest duzo lepiej, jezeli chodzi o otoczke. Jestem ciekawy jak im wyjdzie z tym calkowitym brakiem no lootow... Czy bedzie jak w tej chwili na ambu, czy moze troche to podniesie sredni zwrot...


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:46 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Wiesz po tym co MA wprowadzilo przez ostatnie lata, raczej bardziej bym sie zapatrywal na interes ze strony MA w tym calym SGA...


Oczywiście, że jest to dla nich interes, pokaż mi firmę , która piszę gry charytatywnie.

Co do SGA to sam powiedz będziesz próbował zdobyć któryś przedmiot? W zasadzie jest to pytanie retoryczne, odpowiedz na nie znam. I tak zachowa się 90% graczy. Czyli ruch marketingowy zajebisty. Ale mnie jako gracza mało tak naprawdę interesuję ile zarabia MindArk, tak samo jak nie patrze na finanse Blizarda przy instalacji WoW. Wiem, że to jest dla mnie poziom nieosiągalny. Ja patrzę na czym ja mogę skorzystać (tak jak każdy gracz). No ale to tyle na temat finansów, skupmy się może na samej grze bo o to tu przecież chodzi.


_________________
Obrazek


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 12:51 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
W sumie masz racje. Od czasu zmiany na Planet Calypso jest duzo lepiej, jezeli chodzi o otoczke. Jestem ciekawy jak im wyjdzie z tym calkowitym brakiem no lootow... Czy bedzie jak w tej chwili na ambu, czy moze troche to podniesie sredni zwrot...


Hah!!! A jednak udało się nawiązać konwersację na normalnym miłym poziomie :]
Nie wiem czy bym liczył na średni zwrot, ale może ograniczyć całkowicie występowanie rund ze zwrotem ok 50%. Niestety takie się do tej pory rzadko bo rzadko ale zdarzały, a to bolało.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:02 
Cytuj  
Jak w koncu zaczeliscie sensownie pisac, to mozna sensownie porozmawiac... A tak swoja droga to bardzo ciekawe, ze ludzie z dwoch for o EU rozmawiaja ze soba na trzecim :)


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:09 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Jak w koncu zaczeliscie sensownie pisac, to mozna sensownie porozmawiac... A tak swoja droga to bardzo ciekawe, ze ludzie z dwoch for o EU rozmawiaja ze soba na trzecim :)


He he he... No jak dla mnie bomba bo przynajmniej gdzieś jeszcze coś się mówi o EU i ludzie nowi się dowiedzą o tej jak dla mnie ZAJEBISTEJ GRZE.

Sam się czasem zastanawiam na czym o polega ale grałem w Lineage 2, WOW-a, LOTRO itp... i każda jedna po 4-6 miesiącach mnie znudziła, a Entropia już 3,5 roku mnie bawi i gram i się wkurzam i się cieszę i kombinuję i poznaję nowych ludzi itd...

Może się kiedyś spotkamy na jakimś zjeździe to przy pifku się pogada (bez tasaków, szalików forów, itd he he he).


_________________
Obrazek

*

Posty: 117
Dołączył(a): 17.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:17 
Cytuj  
Witam !
Z tego co tutaj można wyczytać zdaje się, że jest to ciekawa gra. Czy ta gra to coś a'la Second life?


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:20 
Cytuj  
Igorwer napisał(a):
Witam !
Z tego co tutaj można wyczytać zdaje się, że jest to ciekawa gra. Czy ta gra to coś a'la Second life?


Z Second Life łączy ją tylko to, że Second Life tez ma ekonomię prawdziwej kasy. Po za tym to dla mnie Entropia jest duuużo bardziej interesująca, choć Second Life za dużo czasu nie poświęciłem.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:23 
Cytuj  
Z Second Life laczy ja tylko tyle, ze obie sa RCE... EU blizej do normalnego mmo...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:25 
Cytuj  
RCE = Real cash economy


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:25 
Cytuj  
Igorwer napisał(a):
Witam !
Z tego co tutaj można wyczytać zdaje się, że jest to ciekawa gra. Czy ta gra to coś a'la Second life?


Często porównywalne gry, choć wg mnie to zupełnie dwie różne propozycje, których w ogóle nie ma jak ze sobą skonfrontować.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:39 
Cytuj  
EU od mmo odroznia jeszcze fakt, ze nie ma tu tak naprawde questow... Sa jakies eventy, ktorych w ostatnim czasie bylo dosc sporo. Szczegolnie ostatni, ktory konczyl ere starego Calypso (nazwa swiata), jednak to nie sa zadne questy.
Jedyne questy, to takie indywidualne, ktore kazdy samemu sobie narzuca :) Np. zdobyc 4000 skilla etc. :)


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 13:43 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
EU od mmo odroznia jeszcze fakt, ze nie ma tu tak naprawde questow... Sa jakies eventy, ktorych w ostatnim czasie bylo dosc sporo. Szczegolnie ostatni, ktory konczyl ere starego Calypso (nazwa swiata), jednak to nie sa zadne questy.
Jedyne questy, to takie indywidualne, ktore kazdy samemu sobie narzuca :) Np. zdobyc 4000 skilla etc. :)


Fakt, rzeczywiście nie ma żadnych NPC, które by Ci wyznacząły Questy ale to z drugiej strony jest jak w prawdziwym życiu.
Natomiast co jest piękne to to, że ludzie ludziom wyznaczają Questy. Na forach o Entropii często można znaleźć konkursy, questy itd za które dostaje się różnego rodzaju nagrody i to dodaje smaczku ;)

P.S. Kur... koniec tego bo jutro narada w pracy, a ja na forum siedzę, zamiast zapierdzielać z robota :P


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 14:11 
Cytuj  
akurat entropii jest najblizej do uo ze wszystkich mmo w ktore gralem... niestety ingame $ = real $ nie kazdemu sie podoba...

jednak widac ze tworcy musza niezla kase na tym robic jako ze gra nadal jest ladnie rozwijana od tylu lat :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 20:38 
Cytuj  
Jak można UO porównywać do tej gry ? Zastanów się co piszesz.

A sama gra.. "fajna" dla naprawdę hardcore'owych graczy, dziwi mnie jeszcze ze chinczycy nie opanowali serwera.

**

Posty: 484
Dołączył(a): 12.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2009, 22:47 
Cytuj  
Hai, gralem kiedys w PE (czasy ammo bugga snif) i zastanawiam sie czy pograc znowu. Dajcie znac czy jest jakis portal, ktory zastapil entropia pioneers albo cos w tym stylu bo chetnie cos na ten temat poczytam.


_________________
Raylah Blood Elf Paladon
Burning Legion EU-PVP
HEAL GNOEM YOU HAEV IT??

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.