mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 09:41 
Cytuj  
a sorry, nie pomyslalem, ze to spoilerek moze byc :)


pogralem wczoraj kolejne pare minut i stwierdzam, iz:

graficznie bardzo mi odpowiada - ladne widoczki, kolorowo, powaznie i klimatycznie. ruiny, drzewka, przeciwnicy - wiadomo uncharted2 to nie jest, ale naprawde ciezko sie czepiac.

dzwieki zrobione fajnie - chociaz jak sie biega po mapie to odglosy 'zbroi' i 'broni' zaczynaja juz wkurzac ;)

voice acting (eng wersja) w wiekszosci dobry, chociaz specjalnie zachwycony nie jestem.

podobnie z samymi dialogami, czesc jest troche nudna, ale niektore
dyskusje czyta sie jak 'dobra' ksiazke.
no i przy persuade mozna dowiedziec sie paru ciekawych rzeczy.

story powoli sie rozkreca i coraz bardziej wciaga.

rzut kamery niestety zjebany - izometrycznie bardzo fajnie, ale i tak trzeba ciagle nia operowac aby orientowac sie co w 'terenie', troche upierdliwe ale do przezycia.

combat - no coraz bardziej przypomina mi ten z bg2 (jak dla mnie 10 razy lepszy od nwn). pauza, wydawanie polecen (mam wylaczone jak na razie tactics).
zjebane jest 'zaznaczanie' postaci - np zaznaczajac 2 rogue nie moge uzyc na nich tego samego skilla (stealth) tylko musze to robic na kazdej z postaci osobno.
nie wspominajac o problemach z prawidlowym przesunieciem/ustawieniem druzyny bo cos niewidzialnego blokuje droge.
nie bardzo tez rozumiem dlaczego moj rogue na 5 strzalow z luku 4 razy pudluje ;)
i o ile w random encounterach mozna na dobra sprawe stosowac ctrl+a i atak (poziom normal) to w 'stalych' obozach przeciwnikow mozna sie juz zdziwic troszke.
skille postaci dobrze zrobione, juz od poczatku mamy ich calkiem niezla ilosc (na razie przetestowalem tylko melee :)
zastanawia mnie tylko zasieg archerow przeciwnikow - wala przez pol mapy.

pathfinding bardzo dobrze zrobiony jak na ta chwile - druzyna bez problemu wiekszego odnajduje sie w terenie (szukajac wejscia na gorke itd.)

inwentory - mi zajebiscie odpowiada system z jednym 'plecakiem', w koncu nie trzeba tracic godzin na przenoszeniu itemow pomiedzy postaciami.
ladnie posegregowane na kategorie.

jesli chodzi o 'wydajnosc' to na moim leciwym ati3870 dziala bez wiekszych problemow w 1650x1080, high, 2xaa.

crafting - jak dla mnie zupelnie zbyteczny dodatek, nie podobal mi sie w nwn, nie podoba mi sie tutaj. mam druzyne, ktora idzie jebac heady a nie ma stac w kuzni i robic sobie sztucce do obiadu. resources tylko zawalaja niepotrzebne plecak i sie burdel robi :)


czego mi brakuje?
przede wszystkim miejsca na 5 osobe w druzynie.
przy 4 jest dosc ciezko zrobic sobie swoj 'dream team' i przetestowac skille, czary, klasy - fakt niby mozna switchowac postacie ale to nie to samo jak dla mnie.
przydalby sie tez 'respec' (przyzwyczajenia z mmo) bo punkcikow malo, a skilli az za duzo zeby wybrac to co by sie chcialo ;/ chociaz byc moze w ten sposob czesc graczy bedzie chcialo przejsc po raz drugi da.

8.5/10 - zdecydowanie lepsze od nwn, wciaga jak me/kotor.



Alda nie kazdy ma takie sprawne paluszki jak ty :)

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 09:56 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
anyway nie moge skonczyc jednego questa w wilds ;0


Ktorego? ...

T.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 10:34 
Cytuj  
Czy grając magiem, mogę być "battle magiem" ? Zapieprzać z tarczą i mieczem i rzucać spelle dookoła ?

Czy jestem ograniczony do bycia sztampowym dziadkiem w długiej todze z laską (drewnianą) u boku ?

A Wój może używać sprzętu w jakiej konfiguracji ? Miecz, Miecz+Tarcza, Dwa Miecze, Dwóręczny miecz ?

Są polearmy, młoty, topory. Jest broń egzotyczna ?

A Rogue może szyć z łuku czy jest ograniczony do machania szpikulcami ? Moge go przerobić w barda rzucającego buffy etc. ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 10:39 
Cytuj  
battle magiem raczej byc nie mozesz :)
jestes dziadkiem albo babcia w todze z lacha.
woj moze uzywac to co wymieniles.
na razie nie spotkalem polearmow ni broni egzotycznej.
rogue moze walic z luku, moze byc bardem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 11:29 
Cytuj  
Jest podklasa Arcane Warrior co daje różne buffy do ataku i defa, ale to raczej mało efektywne(chociaż nie testowałem, nie wiem), nie ma tu klasy na zasadzie wojownika/kapłana z bg.

Masz młoty i topory, miecze, daggery. Więcej na razie nie widziałem.
Masz 1h+1h, 1h+shield, 2h.

Rogue ma podklase barda i se śpiewa jakieś tam swoje buffy.
Nie musisz szpikulcami, zresztą to jest i tak rozdzielone na różne drzewka:
-drzewko ze skillami rogue, takie jak lockpicking, stealth, ale też skille do ataku daggerkami, stunnujące itd. (ich dmg zależy od cunning a nie czystko melee dexa czy str)
-drzewko dualwielda (tutaj tradycyjnie, zależne od dexa)
-archery

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 11:54 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Czy grając magiem, mogę być "battle magiem" ? Zapieprzać z tarczą i mieczem i rzucać spelle dookoła ?

Czy jestem ograniczony do bycia sztampowym dziadkiem w długiej todze z laską (drewnianą) u boku ?

A Wój może używać sprzętu w jakiej konfiguracji ? Miecz, Miecz+Tarcza, Dwa Miecze, Dwóręczny miecz ?

Są polearmy, młoty, topory. Jest broń egzotyczna ?

A Rogue może szyć z łuku czy jest ograniczony do machania szpikulcami ? Moge go przerobić w barda rzucającego buffy etc. ?

1. http://dragonage.wikia.com/wiki/Arcane_Warrior A tak to nie. Tzn. jak masz dosc str to nikt ci tarczy i miecza nie broni nosic.
2. Nie jakie itemaz mozesz nosic zalezy od atrybutow nie od klasy (poza niektorymi itemkami np. zbroje Templarow).
3. Tak.
4. Nie ma. PRzynajmniej ja nie zauwazylem. Gra ma setting ciemnego sredniowiecza. Nikt tam jeszcze halbrad/polearm/etc nie widzial.

Ogolnie itemizacja magow ssie niesamowicie. Najladniejsze armory maja templarzy. Szaty magow roznica sie od siebie tylko kolorem.. Kazda szata jaka zalozysz na maga bedzie wygladac tak samo. Np. jesli np. na Wynne wyglada inaczej to na mojej postaci wyglada jak kazda inna. Strasznie sie wkurwilem jak to zobaczylem ;/


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 12:05 
Cytuj  
kurna myslalem, ze bede gral magiem, bo willpower, bo opcje dialogowe, bo epix szaty, a tak to chyba musze sie nad roguem zastanowic.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 12:09 
Cytuj  
imo kazda klasa w da jest 'fajna'.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 12:20 
Cytuj  
Opcje dialogowe (znaczy się głównie perswazja) zależą od konkretnego skilla, każda postać z odpowiednim cunning może to wykupić
(czy opłaca się w to inwestować zamiast dodatkowych punktów taktycznych albo rozwinięcia craftingu to już inna sprawa).
Willpower jest od tego, żeby szybko Ci się mana/stamina ładowały ;F chyba, że czegoś nie doczytałem?

Jak już ktoś tam mendolił - każda klasa jest fajna, chyba przejdę trzy razy
(w zasadzie to na bierząco mam dwa savy, z magiem i rogue, którymi co chwila gram ;F).
W sumie może i więcej, albo przynajmniej zrobię drugiego rogue do profesji, żeby zobaczyć jak te misie i wilczki od rangera się sprawują.
Co najlepsze nie odczuwałem jakiegoś znudzenia przechodząc tę samą lokację któryś raz z kolei jak zaczynałem po raz chyba 6 postać, bo nie mogłem się zdecydować.
W baldurze już przy 5 podejściu rzygałem lochami irenicusa ;F

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 12:44 
Cytuj  
Dzwoniłem właśnie do Saturna, żeby zapytać ile będzie kosztowała Edycja kolekcjonerska i dowiedziałem się, że ponoć JUTRO PREMIERY POLSKIEJ NIE BĘDZIE, bo do wszystkich polskich sklepów trafiła wadliwa wersja gry i trzeba będzie parę dni poczekać :|


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 12:58 
Cytuj  
Jak tak bedzie, to niech sie pierdola. Jak wroce z roboty i status mojej przesylki w gram.pl nie bedzie "wyslany" to zaczynam grac dzis w pirata.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 13:04 
Cytuj  
Motyw jest taki:

Polska wersja PCtowa jest skopana i wywala instalacje na 2DVD (trzeba kopiowac pliki recznie). Tzn. jak instalujesz polska albo francuska wersje jezykowa - reszta jezykow instaluje sie OK.
Wersja XBOXOWA nie ma kodow na DLC.
Wersja na PS3 to nie wiem ale chyba i tak czy siak miala byc opozniona? A potem miala byc normalnie? A teraz to juz nie wiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 13:14 
Cytuj  
Gowno mnie obchodzi czy cos jest spier... czy nie, ja chce jutro moje pudelko z gra :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 13:24 
Cytuj  
omg

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 13:35 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
kurna myslalem, ze bede gral magiem, bo willpower, bo opcje dialogowe, bo epix szaty, a tak to chyba musze sie nad roguem zastanowic.

Opcje Dialgowe ? Niby fajne, ale zrobilem siebie na Blood Mage (notabene z dialgow mialem nadzieje na mega-killer przed ktorym wzyscy drza), a tu ani druzyna ani npc nawet nie zauwazaja ze nim jestem. FAIL. A sama prestizowa jest slaba ot i tyle.
Epix szat niestety nie ma, a w kazdym razie ja jeszcze nie znalazlem, bo KAZDY mag w grze wyglada identycznie.
Chociaz sorry, znalazlem jedna.. bez zadnych statystyk u elfow -;-. Wyglada troche inaczej.
Mag sie gra fajnie bo ma fajne czary, przynajmniej do normal albo Easy. Inferno + Death Cloud + Corpose Exlosion i nie ma co zbierac po najwiekszych hordach wrogow.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 14:05 
Cytuj  
iniside napisał(a):
FAIL.
Co bys jeszce chcial? Zeby nagrali 16 wersji kazdego dialogu? Po jednym dla kazdej klasy? Bez jaj. Akurat dialogi i interakcje w druzynie sa zrobione bardzo fajnie. Przykladem niech bedzie:

!! SPOILER !!

Jak na zamku w Redcliffe mamy mozliwosc poswiecenia niewnnnej kobiety jako ofiary i zrodla mocy dla Blood Maga wlasnie, ktory ma przeprowadzic rytual pozwalajacy Morrigan na wejscie do Fade i zabicie demona ktory opanowal dziecko. No coz... kobieta ginie a ja wracajac do obozu zostalem DOSZCZETNIE ZJEBANY przez Alistaira (krzyczal az musialem sciszyc bo gralem w nocy) jak moglem do czegos takiego dopuscic,, itd.... Najlepszy dialog w grze jak narazie. Pomine juz fakt ze Alistaira w druzynie NIE BYLO tylko czekal w obozie - gra to wiedziala i odpowiednio zaznaczyla w linii dialogowej. Nastawienie spadlu mu od razu o 30 w dol i dzieki JEDNEJ DECYZJI jest Hostile dla mnie od teraz. Nie pomoglo nawet zwrocenie mu dawno zaginionego amuletu jego matki (co dalo marne +5).

!! SPOILER !!

Iniside - oczekujesz cudow. To nie papierowe RPG. I tak gra zajmuje 2 DVD. Dajcie spokoj. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 14:12 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
iniside napisał(a):
FAIL.
Co bys jeszce chcial? Zeby nagrali 16 wersji kazdego dialogu? Po jednym dla kazdej klasy? Bez jaj. Akurat dialogi i interakcje w druzynie sa zrobione bardzo fajnie. Przykladem niech bedzie:

!! SPOILER !!

Jak na zamku w Redcliffe mamy mozliwosc poswiecenia niewnnnej kobiety jako ofiary i zrodla mocy dla Blood Maga wlasnie, ktory ma przeprowadzic rytual pozwalajacy Morrigan na wejscie do Fade i zabicie demona ktory opanowal dziecko. No coz... kobieta ginie a ja wracajac do obozu zostalem DOSZCZETNIE ZJEBANY przez Alistaira (krzyczal az musialem sciszyc bo gralem w nocy) jak moglem do czegos takiego dopuscic,, itd.... Najlepszy dialog w grze jak narazie. Pomine juz fakt ze Alistaira w druzynie NIE BYLO tylko czekal w obozie - gra to wiedziala i odpowiednio zaznaczyla w linii dialogowej. Nastawienie spadlu mu od razu o 30 w dol i dzieki JEDNEJ DECYZJI jest Hostile dla mnie od teraz. Nie pomoglo nawet zwrocenie mu dawno zaginionego amuletu jego matki (co dalo marne +5).

!! SPOILER !!

Iniside - oczekujesz cudow. To nie papierowe RPG. I tak gra zajmuje 2 DVD. Dajcie spokoj. :)

No nie, chcialby zeby chociaz NPC reagowali jakos inaczej. Nie wiem uciekali, rzucali pomidorami, doniesli na mnie. Co kolwiek ;/ . Przeciez według tego co mowia od Blood Mage to dla ludzi sa to najwiekszy renegaci jakich mozna sobie wyobrazic. A ja sobie spokojnie paraduje przez miasto -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 5 lis 2009, 14:13 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 14:13 
Cytuj  
Alistair to ciagle drze akurat. Wystarczy mordowac kogo popadnie.

Ale z tym bloodmage o ktorym od poczatku mase mowia racja. Jak juz sie nim zostanie milo byloby zobaczyc jakis wplyw na rozgrywke.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 14:15 
Cytuj  
a po czym maja poznac, ze ty akurat Blood Mage jestes? ;p
chodzisz z transparentem? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2009, 14:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a po czym maja poznac, ze ty akurat Blood Mage jestes? ;p
chodzisz z transparentem? :)

W srodku miasta zaczelem czarowac. To chyba wystarczy ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.