mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Co wybierasz do grania najchętniej?
Gram w fejsbuka i łorda 10%  10%  [ 9 ]
PS4 26%  26%  [ 24 ]
XBOX One 3%  3%  [ 3 ]
WiiU 1%  1%  [ 1 ]
PC 59%  59%  [ 54 ]
Liczba głosów : 91
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 19:24 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
PS. nie spodziewaj/cie sie racjinalnych argumentow o wyzszosci konsol nad PC bo oprocz jednego (te pare exow na generacje, ktore od biedy mozna okreslic jako 'must have') takowe poprostu nie istnieja.



istnieje mnóstwo, tylko ich nie widzisz.
Ja przychodzę po pracy wkładam płytkę i działa. Nawet TV mi się sam przełącza na odpowiedni kanał. Wolę kanapę niż biurko - dlatego wolę grać na konsolach niż przy biurku. I w dupie mam argumenty, że PC-ty też można podłaczyć do TV - co z tego? Ktoś próbował grać z kanapy na klawiaturze/myszy? Chujnia na max-a. Ktoś próbował grać na padzie podczas gdy reszta wywija na klawiaturze/myszy - też chujnia. Dlatego by grać na PC - trzeba klapnąć przy biurku. A mi wygodniej jest na kanapie.
Zresztą KAŻDY konsolowiec to też PC-towiec, a najbardziej na konsole narzekają PC-towcy którzy konsole widzieli przez witrynę sklepową.
Podobnie jest z samochodami - jedni mają jeden wóz rodzinny do wszystkiego - i do Niemiec po cukier można się karnąć bo ma duży bagażnik i jak się umyje to do kościoła w niedzielę, i nad rzekę. Inni mają kilka samochodów - wóz rodzinny - używany wtedy jak jadą z 2-jką dzieci i dwumiejscowe audi TT (nie chce pisać ferrari, bo zaraz bydło zacznie oponować, a chodzi tylko o przesłanie) z odkrytym dachem jak jest pogoda by pojechać we dwójkę za miasto.
A niektórym taki samochód o znacznie węższej specjalizacji już nie leży - bo nie zabierzesz dzieci, bo po cukier do Niemiec się nie karniesz - bagażnik mikroskopijny, dach składany - zimą zimno, latem gorąco, itd.. Jak kupować to tylko duży wóz rodzinny. I w sumie mają rację - jeżeli muszą się ograniczyć do jednego sprzętu...

Podam 3 argumenty przemawiające za konsolą:
Wygoda, wygoda i wygoda. I to wystarczy bo 90% swiatowego gamingu to konsole. Wygodne i leniwe dranie ci konsolowcy.

btw. ostatni raz sterowniki przeinstalowywałem pół roku temu (przesiadka z HDD na SSD), przedostatni raz 3 lata temu (nowe bebechy). Jestem za leniwy/nie stać mnie - wersja do wyboru.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 19:56 
Cytuj  
...albo za glupi.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:06 
Cytuj  
nie mam potrzeby - mam zmieniać sterowniki codziennie by pokazać jaki jestem mundry? Rotfl, naprawdę epickość zadania mnie przerasta, identycznie jak przerastało arcytrudne jebanie za psie pieniądze w tym smutnym jak pizda kraju nad wisłą.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:10 
Cytuj  
oczywiscie, sterowniki sa jak gacie - zmieniasz je codziennie :lol:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:30 
Cytuj  
napisałem wyraźnie kiedy ostatni raz zmieniałem - nie czytaty nie pisaty, ogólnie mało kumaty? :wtf:

wrzucony do debilowa.


Ostatnio edytowano 20 cze 2013, 20:46 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:44 
Cytuj  
pytales czy masz zmieniac codziennie, to ci odpisalem:)
nie czytaty nie pisaty, ogólnie mało kumaty? :wtf:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:46 
Cytuj  
Gdzie te argumenty? Widze jakis wall of text o samochodach i lifestyle i jak zwykle wylew frustracji zyciem a mialy byc ciezkie argumenta. :)

Narazie mamy jeden - gry na konsole sa tak plytkie i krotkie ze nie zdaza sie znudzic podczas playtrough bo sie szybciej koncza niz przecietnemu graczowi wlacza sie 'wtf ja pacze i po co?'. To jest niezaprzeczalna zaleta. :) Ale potrzebuje wiecej.
hue hue...

konsolki.... :roll:


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:48 
Cytuj  
kabra - podałem 3 argumenty - moze doczytaj jeszcze raz.
Ja tu raczej widzę frustrację z braku środków na drugi sprzęt do grania.

A gry na PC są dłuższe? Chyba o proces "instalacji sterowników", startu systemu, instalacji gry (chociaż na konsolach też grę się instaluje), bo nie licząc kilku exów rocznie to są DOKŁADNIE te same tytuły identyczne praktycznie co do joty...

biurka z klawiaturkami... to w tak niewygodnej pozycji też można komfortowo grać? :o

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 20:55 
Cytuj  
ofc ze sa dluzsze. Z zalozenia. Ja nie pisze a mialkich adventure na 10h ala Uncharted bo na takie gry szkoda czasu na PCcie - serio.... samograje gtfo na konsole.

Pierwszy z brzegu PCtowy EX - Might & Magic Heroes VI... spokojnie 50h kampanii, z DLC i dodatkiem pewnie raz tyle. A potem zostaje multi i scenariusze, itd... jakto w rozbudowanej strategii. Dzieki pewnym rozwiazaniom teoretyczny playtime = unlimited. A to i tak sa slabiutkie herosy - zaledwie cien najlepszej czesci (dzieki wlasnie casualizacji grania co zawdzieczamy chujowym konsolkom tej generacji).

http://www.gamefaqs.com/pc/605242-might ... s-vi/stats

A to tylko jedna gra tego typu - w tym samym roku wyszly jeszcze Eador i Fallen Enchantress. I pewnie pare innych mniej znanych.

Sorry ale 'gaming' nie koczy sie na call of duty i samograjach z 'fabulom'. Wrecz przeciwnie - tam sie zaczyna i jest tego o wiele, wiele wiecej.
Na PCie gry indie potrafia byc dluzsze niz konsolowe systemsellery lol.

Pisale mto wielokrotnie i napisze ponownie - na AAA crapie w ktorym 3/4 budzetu to marketing i konferencje to nie jest wszytko co ma do zaoferowania PC a niestety to wlasciwie wszystko co ma do zaoferowania dzisiejsza konsola (i to w 3 razy wyzszych cenach). Jak w koncu to zrozumiesz to MOZE pogadamy dalej. Moze.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:01 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Narazie mamy jeden - gry na konsole sa tak plytkie i krotkie ze nie zdaza sie znudzic podczas playtrough bo sie szybciej koncza niz przecietnemu graczowi wlacza sie 'wtf ja pacze i po co?'.


http://raptr.com/bonifacy/games/sort/hours_played
Na pierwszej stronie 12 gier w które najwięcej "ostatnio" grywałem. Z tych 12 w 5 z nich grałem na PS3, wszystkie zajęły mi ponad 100h każda. Odrzucając z tej pulli MMO na PCcie grałem w 1 grę powyżej 100 godzin (Diablo 3 nie liczę, bo to tylko multi było).
To tyle w kwestii krótkich płytkich gier, które bardzo szybko się nudzą.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:02 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
oczywiscie, sterowniki sa jak gacie - zmieniasz je codziennie :lol:


Ja mam ustawiane, żeby sprawdzał aktualizacje sterowników co minutę, trzeba być na czasie.


Mark24 napisał(a):
Ja przychodzę po pracy wkładam płytkę i działa.


Na pc nie trzeba płytki wkładać, wszystko idzie z HDD. NEXTGEN

Mark24 napisał(a):
Nawet TV mi się sam przełącza na odpowiedni kanał. Wolę kanapę niż biurko - dlatego wolę grać na konsolach niż przy biurku. I w dupie mam argumenty, że PC-ty też można podłaczyć do TV - co z tego? Ktoś próbował grać z kanapy na klawiaturze/myszy? Chujnia na max-a. Ktoś próbował grać na padzie podczas gdy reszta wywija na klawiaturze/myszy - też chujnia. Dlatego by grać na PC - trzeba klapnąć przy biurku. A mi wygodniej jest na kanapie.


Ja też wolę kanapę dlatego gram z... kanapy, cóż za zaskoczenie. Nie ma potrzeby grać na klawiaturze i myszy na pc (chyba, że mowa o niedostępnych dla konsol typach gier jak RTS-y i tym podobne), ja jadę od dawna na padziku od x360, chyba już każda gra to obsługuje. Grać na padzie jak inni grają na klawie i myszy ? A co za problem, skoro się dobrze na tym czuje i wymiatam to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, no chyba, że świadomość, że mycha do pada ma się tak jak skalpel do tępego noża kuchennego. ;> Kwestia podejścia, ja osobiście w multi pokroju fify, nfs i innych arkadówek gram bez kompleksów na padzie, w fps oczywiście na myszy, wybacz ale pad nie jest do tego stworzony. W jakieś singielki pyknę faktycznie z lenistwa, ale jak coś wymaga precyzji to wybieram gryzonia.

Mark24 napisał(a):
Zresztą KAŻDY konsolowiec to też PC-towiec, a najbardziej na konsole narzekają PC-towcy którzy konsole widzieli przez witrynę sklepową.
Podobnie jest z samochodami - jedni mają jeden wóz rodzinny do wszystkiego - i do Niemiec po cukier można się karnąć bo ma duży bagażnik i jak się umyje to do kościoła w niedzielę, i nad rzekę. Inni mają kilka samochodów - wóz rodzinny - używany wtedy jak jadą z 2-jką dzieci i dwumiejscowe audi TT (nie chce pisać ferrari, bo zaraz bydło zacznie oponować, a chodzi tylko o przesłanie) z odkrytym dachem jak jest pogoda by pojechać we dwójkę za miasto.
A niektórym taki samochód o znacznie węższej specjalizacji już nie leży - bo nie zabierzesz dzieci, bo po cukier do Niemiec się nie karniesz - bagażnik mikroskopijny, dach składany - zimą zimno, latem gorąco, itd.. Jak kupować to tylko duży wóz rodzinny. I w sumie mają rację - jeżeli muszą się ograniczyć do jednego sprzętu...
Podam 3 argumenty przemawiające za konsolą:
Wygoda, wygoda i wygoda. I to wystarczy bo 90% swiatowego gamingu to konsole. Wygodne i leniwe dranie ci konsolowcy.


Miałem jednocześnie i x360 i pc i rywalizację przegrało to pierwsze, częściej i chętniej grałem na pc, oczywiście podpięty do tv i z padem w ręku, żeby nie było. ;> Konsola nie była dla mnie wygodniejsza, oferowała za to gorszą grafikę i poza exami, które nie mają dla mnie kompletnie żadnego znaczenia nie miała więcej plusów, także pozbyłem się zbędnego pudła.
90% gamingu to konsole ? Jak ktoś ma jeden komputer w domu, który służy wszystkim członkom rodziny to faktycznie może tak być, ale to jak z samochodem, który przytoczyłeś. Ja mam lapsa do pierdół typu - praca, szybki necik, yt, coś tam pogrzebać, jak chce pograć to mam do tego stacjonarkę, nie lubię kompromisów dlatego też wywaliłem konsolę.

Mark24 napisał(a):
btw. ostatni raz sterowniki przeinstalowywałem pół roku temu (przesiadka z HDD na SSD), przedostatni raz 3 lata temu (nowe bebechy). Jestem za leniwy/nie stać mnie - wersja do wyboru.


Mogłeś zrobić klona i zaoszczędzić 50 funciaków za instalację sterowników. ;>


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:08 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Narazie mamy jeden - gry na konsole sa tak plytkie i krotkie ze nie zdaza sie znudzic podczas playtrough bo sie szybciej koncza niz przecietnemu graczowi wlacza sie 'wtf ja pacze i po co?'.


http://raptr.com/bonifacy/games/sort/hours_played
Na pierwszej stronie 12 gier w które najwięcej "ostatnio" grywałem. Z tych 12 w 5 z nich grałem na PS3, wszystkie zajęły mi ponad 100h każda. Odrzucając z tej pulli MMO na PCcie grałem w 1 grę powyżej 100 godzin (Diablo 3 nie liczę, bo to tylko multi było).
To tyle w kwestii krótkich płytkich gier, które bardzo szybko się nudzą.


yhy

dwa konsolowe exy - w tym jeden zenujaco slaby (FF13) i drugi moooocnooo sredni (Dogma). Reszta to pure PC (wiekszosc) /multiplatform.
Try more.

Dodatkowo jesli mam skomentowac dalsze strony to jRPG w ktorych main story to 20h, poboczne q dodatkowe 10h a pozostale 70h to 'jebanie platyny' to nie jest najlepszy przyklad 'gry dlugiej' (ma tej samej zasadzie herosy maja kopnieta osemke w teoretycznym playtime). Zreszta wlasnie to 'jebnaie platynek' mnie najbardziej rozsmiesza i achivementy w stylu 'zabij 1000 wrogow lyzka... wszytko zeby gra byla 'dluga'. ehehehe

Na serio bedziecie sie o to klocic lol kiedy DOMENA tej generacji sa samograje po 8-10h, do tego obslugiwane jednym przicskiem? Serio? Plz.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 cze 2013, 21:10 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:09 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
w fps oczywiście na myszy, wybacz ale pad nie jest do tego stworzony. W jakieś singielki pyknę faktycznie z lenistwa, ale jak coś wymaga precyzji to wybieram gryzonia.

no to teraz sie zacznie...
/popcorn


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:11 
Cytuj  
pad jest bardziej realistyczny


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
bo nie licząc kilku exów rocznie to są DOKŁADNIE te same tytuły identyczne praktycznie co do joty...

Nieprawda.

PS. Znów temat Boże Narodzenie vs. Wielkanoc widzę.
Platofrma zależy od tego w co się gra. Tyle.


Ostatnio edytowano 20 cze 2013, 21:13 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:12 
Cytuj  
"FPS na padzie' powinien byc w slowniku jako oksymoron.

Czekam na kolejny wyklad jakto podnoszenie broni do ramienia szybko jest nierealistyczne. :)


@UP SULA - ONI TEGO NIE ROZUMIEJA. Ciasnego swiatopogladu, ktory zna tylko to co na polce 'topsellers' nie przeskoczysz. Dla tekiego mareczka gry AAA z konsolki to wszytko co zna - dla mnie czy dla ciebie to tylko odsetek (i to pewnie niewielki) 'gamingu' jako calosci.

Ciezko sie rozmawia z ludzmi o ciasnych horyzontach myslowych. Ale co zrobisz.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 cze 2013, 21:14 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:14 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Atherius napisał(a):
w fps oczywiście na myszy, wybacz ale pad nie jest do tego stworzony. W jakieś singielki pyknę faktycznie z lenistwa, ale jak coś wymaga precyzji to wybieram gryzonia.

no to teraz sie zacznie...
/popcorn


Wyłącz te wszystkie ułatwiacze w stylu aim assist itp. i pograj na padzie w szybkiego fps'a, żeby było uczciwie w stosunku do myszy, gdzie takich rzeczy nie ma. ;> Inaczej nie ma co porównywać..
Tak jak pisałem, w fifie zajebiście, wyścigówki też, ale fps wygląda jak paraolimpiada. Wiadomo, że znajdą się promastachy "jacięrozjebienapadzie" (i na mówie tesz !) ale swoje zdanie podtrzymuje. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:20 
Cytuj  
szybki fps na konsoli? chyba tylko quake wyszedl.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:22 
Cytuj  
Ja mam PeCeta podłączonego do 32" TV Samsunga. W prawie wszystkie gry (SP) gram na padzie.
Mogę także z miejsca puścić sobie jakiś film, zagrać w poksa, przejrzeć neta, pogadać ze znajomymi. Na konsoli robienie czegokolwiek poza graniem to katorga.
Na Peceta jest też więcej gier - MOBA, Indie, RTSy, etc. Exclusów pure konsolowych jest jak na lekarstwo i z reguły i tak mnie nie interesują.

PS. PS3 też mam. Loguje się raz na miesiąc pozbierać gierki z plusa. W najbliższym czasie zamierzam przejść w końcu batmana 2 co będzie moją pierwszą grą w tym roku na tej konsoli.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 21:24 
Cytuj  
@Atherius
a ja sie z twoim zdaniem absolutnie zgadzam. Mi tego tlumaczyc nie musisz.
Czekam tylko, az mareczek aggro zlapie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.