mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 17:27 
Cytuj  
Ostatnio zacząłem się zastanawiać kiedy przechodzi sie ta granice.
W którym momencie to sie zmienia???

CZy to azleży od skillów? czy od ludzi? a może...??

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 17:31 
Cytuj  
H'n'S staje się MMORPGiem, kiedy dopuszcza jednoczesną grę wielu graczy w jednym świecie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 17:45 
Cytuj  
Nie, wtedy jest Multiplayer Hack n Slash.
Hack n Slash staje sie mmorpg, kiedy dopuszcza jednoczesnie gre kilkuset+ osob na raz, odrzuca rozpieprzanie 1000 mobow na sekunde, a skupia sie na rozwalaniu 1 moba na 10 minut.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 17:48 
Cytuj  
Definicja MMORPG to tak dokladnie nie jest chyba (uniwersalnie) ustalona.
Ogolnie to masz MMO, ktore sie zaczyna chyba od 100+ osob online (na jednym serwerze) oraz (c)RPG, czyli role-playing game (granie roli w swiecie gry).
Natomiast imo H'n'S to juz nie RPG, chociaz niektorzy sie upieraja ze cRPG to rozwijanie postaci (lvl up) z czynnikami jak STR,INT itp + ubranka. Nic bardziej blednego.

Czyli podsumujac, w RPG jest story line i rola jaka odgrywasz, a MMORPG ma tyle z RPG co ja do baletu, pomijajac graczy RPG bo to wlasnie oni tworza role-play i dlatego wiekszosc MMO nie posiada nazwy MMOHnS

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 18:28 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Definicja MMORPG to tak dokladnie nie jest chyba (uniwersalnie) ustalona.
Ogolnie to masz MMO, ktore sie zaczyna chyba od 100+ osob online (na jednym serwerze) oraz (c)RPG, czyli role-playing game (granie roli w swiecie gry).
Natomiast imo H'n'S to juz nie RPG, chociaz niektorzy sie upieraja ze cRPG to rozwijanie postaci (lvl up) z czynnikami jak STR,INT itp + ubranka. Nic bardziej blednego.

Czyli podsumujac, w RPG jest story line i rola jaka odgrywasz, a MMORPG ma tyle z RPG co ja do baletu, pomijajac graczy RPG bo to wlasnie oni tworza role-play i dlatego wiekszosc MMO nie posiada nazwy MMOHnS


Dokladnie..... jeszcze nie spotkalem sie z cRPG Multiplayer, i pewnie takowego nie spotkam bo w tym rodzaju gier gracz zmienia caly swiat, ratuje go lub sprowadza do zaglady.... A w MMORPG (notabene RPG) wszystko sprowadza sie do wesolego lvlowania. Taka moja opinia.


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 18:44 
Cytuj  
Multiplayer cRPG to np neverwinter nights, ciekawy w mp tez byl vampire redemption


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 19:45 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Multiplayer cRPG to np neverwinter nights, ciekawy w mp tez byl vampire redemption


No nie powiedzialbym ze NN to rpg... Wiecej tam walki niz zadan do pomyslenia, chociazby przyniesienia czegos. Dla mnie rpg to m.in. Morrowind, Gothic, Arcanum.


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 20:13 
Cytuj  
Zrobiłem pare sesji w NN, jak się troche popracuje nad przygodą i ma fajnych graczy to jest to RPG w najlepszej formie jaka do tej pory zawitała na komputerach.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 20:18 
Cytuj  
No to widze masz male doswiadczenie z nwn, mozna w nim tworzyc wlasne przygody itp, co zbliza ja do zwyklego rpga ;p Zreszta slyszale ze w dodatkach dali jakies fajne questy (pewnosci nie mam bo odepchala mnie podstawka)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 21:48 
Cytuj  
"Default" Neverwinter Nights to rzeczywiscie taki H&S (chociaz ma tez duzo z RPG). :D
Schemat gry jest praktycznie idento jak w Diablo - zbierasz questy, walka, walka, boss = full plecaki = powrot do miasta = sprzedaz = nowe questy = walka, walka, i tak w kolko. Ale jest to okraszone dobra fabula (zwlaszcza fenomenalny Hordes of Underdark) i tak jak pisal RarPL zmieniasz ten swiat i to ty jestes glowna osia wydarzen.

I to jest moim zdaniem dobre, znalezc "zloty srodek" miedzy H&S (bo bardzo lubie grac w Diablo) i cRPG (bo lubie sie wczuwac).
NWN robi to dosc dobrze.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 01:35 
Cytuj  
Ble hns suck, diablo jest najs ale nie przepadam za hns, a defaultowy nwn, czyli bez dodatkow jest tak nudny jak babcia na wozku. Imo ideal cprg to morrowind jedynie minusem jest nadmiar udziwnien lokacji (malo drzew, jakies grzyby duze, czy tez te popielne ziemie ciezej sie wczuc w klimat fantasy


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 07:48 
Cytuj  
wszystkie RPGi to H&S.
Nie wiem co tak mocno wyróżnia morrowinda - ja tam sobie chodziłem i rozwalałem moim mieczem mobki.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 07:57 
Cytuj  
Ilosc tekstu cie przerosla ? ;p
No dobra, ale nie powiesz mi ze Bloodlines to hns ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 08:11 
Cytuj  
to, że morrowind jest nieliniowy czyli z punktu A można bezpośrednio i od razu na początku dojść do punktu Z, to wcale nie oznacza że jest czymś lepszym od takiego NWN czy Gothica które są liniowe dobólowo czyli aby dojść do punktu Z musimy przejść poprzez B, C, itp.
A sama mechanika w tych grach jest identyczna - czyli killujemy mobki stojące nam na drodze do wykonania kolejnego zadania wymyślonego przez programistę i nieważne czy to zadanie typowo RPG (znaleźć wiaderko do klopa i odnieść NPC-owi za co dostajemy lśniącą zbroję i 1000000000000000 golda) czy typowo HnS (zabić, pokonać hordy wrogów a następnie rozprawić się z obrzydliwym szefem/bossem/dragonem/innym_strasznym_wielkim_potworem za co dostajemy tą samą zbroję, 1g, i zostajemy mianowani superarcyrozpierdalaczem czym chwalimy się w szkole przed kolegami)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 08:33 
Cytuj  
osobiscie uwazam ze kazdym mmorpg jest jednoczesnie i w jakiejs tam czesci hns, ale nie kazdy hns jest mmorpg. A roznica jest ewidentna, jesli to nie jest multi ani single, tylko swiat w ktorym gra albo ma mozliwosc grania ilestam k graczy na raz (i co wazniejsze, ma mozliwosc wejscia w interakcje ze soba, kazdy z kazdym, w kazdy rodzaj oferowanej interakcji) to to jest mmog :>

juz.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 10:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wszystkie RPGi to H&S.


Chyba sie ograniczyles do PC, same Shenmue na DC wychodzi poza twoja regule :wink:

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 13:32 
Cytuj  
Suikoden-y 4tw ;). Ogolnie zastanawia mnie czemu pod wzgledem fabularnym wszelkie konsolowe japonskie rpg-i przebijaja pod kazdym wzgledem pctowe odpowiedniki. Sa chlubne wyjatki typu fallout-y czy BG-y jednak znajdzcie mi wsrod pctowych tytulow fabule, postaci, tak dopracowany swiat jak suikodenie, shenmue, Xenosadze czy FF. Co ciekawe problem dotyczy wlasciwie wszystkich gier ; Silent Hill, MGS, i wiele wiele innych. Daleki jestem od zachycania sie japsami ich kultura , krajem jednak imo gry robione przez nich maja to cos czego brakuje w produktach pc-towych. Dlatego wlasnie gry w jakie gram na pc to jedynie gry sieciowe.

W sumie OT ale pierwotny temat wydaje sie być wyczerpany.

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 13:43 
Cytuj  
Jesli chodzi o Morrowind to ja gram juz prawie 2 tygodnie (umiarkowanie) i jeszcze nie zrobilem zadnego zadania zwiazanego z glownym watkiem gry.... Chodze sobie, zwiedzam, pomagam innym i robie poboczne questy (glownie gildia magow). Dla mnie to gra to dobry rpg, chociaz wqrza mnie ze inni tak jakby "czekaja" tylko na ciebie, takie mam uczucie. W Gothicu jest inaczej, nikt nie zwraca na ciebie uwagi i traktuja cie rowno z innymi (lub gorzej). Dlatego mix tych dwuch gier to moj wymarzony produkt :)


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 14:37 
Cytuj  
japońce niech zaczną od podstaw - na początek niech zobaczą jak wygląda keyboard i mouse dostosują do niego swoje chore sterowanie - ostatnim razem (rok temu) japanese gra poleciała z dysku szybciej niż trwało instalowanie tego badziewia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 15:38 
Cytuj  
Mark co bys zrobil gdyby Blizza przejely Japonczycy , a w nastepnym pathu WoW wprowadziliby koronkowe majteczki dla Tauren Female? :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.