mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 09:02 
Cytuj  
Ja tam jestem zachwycony. Czuje sie jak za czasow EQ, jest mnostwo graczy EQ, community bety bylo o dziwo dojrzale. Tak fajnie ostatnio to bylo w Wishu...

No i najwazniejsze reaktywowala sie moja EQ gildia ^_^

Cos wiecej napisze jak wroce do domu.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 09:10 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Cos wiecej napisze jak wroce do domu.


Czekam z niecierpliwoscia ;). BTW Hide my IP dziala :). Wlasnie otrzymalem kluczyk ...

T.

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 10:34 
Cytuj  
Gram gdzies tak od 2 tygodni i musze przyznac ze mam mieszane uczucia to taki miszmasz EQ i WoW. Nie mowie ze gra jest zla ale jest jeszcze dosc nie dopracowana i widac ze SoE ich cisnienie zeby gre spr wydac przed TBC albo tuz po. Moim zdaniem to bedzie wielki blad , duzo osob moze sie zniechecic.

Moje osobiste odczucia sa dobre gra jest roznorodna duzo klas rozne style gry , rasy dosc zabawne. Lore juz roznie ja gram głownie zielonoskorymi i quest so niektore bardzo fajne. Crafting jest ciekawy chociaz uprzedzam ze nie bardzo sie w niego zaglebialem. No i gra nie jest bardzo latwa od 7 lvl kara w exp i utrata nie zbidowanych przedmiotow boli ;D (trza biec pół nago do zwłok zeby je odzyskac) ale to jest fajne po takim WoWie.

Narazie najbardziej kluje w oczy to ze gra jest wyraznie nie dokonczona wiele questow nie ma nagrod duzo jest broken. Lokalizacje sa nie rowne. No optymalizacja eh eh o tym juz tu bylo ale jak czegos z tym nie zrobia to bedzie to ich bolec. No gra wchodzi niby w faze open beta a pvp server nie ma zasad pvp :o troche to dziwne.

Reasumujac dobra gra lecz nadal nie dokonczona.

p.s.

For the short term, the PvP server will be turning back into a PvE server while we set a final PvP ruleset. Characters on the PvP server will NOT be on the new PVE server but will be saved and placed on the new PvP server when it comes up.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 14:21 
Cytuj  
Podsumowując - w grze tkwi ogromny potencjał, wszystko w rekach devsów i od tego w którą strone pójdą (making cash / making content)


_________________
OrleOko czuwa...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 18:14 
Cytuj  
UWAGA!
Ten post jest bardzo chaotyczny, ale nie pisze recki tylko wrzucam wszystkie uwagi on-the-fly ze tak powiem.


To jest beta. (ciagle jeszcze)

Kilka ostatnich patchy zmienilo duzo rzeczy. Pojawia sie co raz wiecej lokacji, questow i ogolnie contentu. Widac ze chca dopiac guziki...

Crafting to gra w grze. Jako BS ide sobie do pieca, otwieram drzwiczka i laduje wegiel. Potem rozgrzewam i wale mlotem. To cos zupelnie nowego.
Duzo frajdy. Do tego nie ma capa wiec mozesz byc lvl 50 smith i lvl 1 char (aczkolwiek to sie chyba mija z celem)

Dyplomacja jest troche zakrecona. Ale tez ciekawa. Z tym jest capowana wiec trzeba jednak lvlowac.

Poniewaz ani crafting ani diplomacy nie beda celem mojej gry, wiec ktorko mowiac olalem je.

Jesli chodzi o system walki to jest podobny do tego co bylo w EQ2 i WoW. Mamy wiec cos a la HO, mamy tez normalne abilities a takze special's. Walka jest szybka.
Najwiecej gram monkiem, jak ktos gral w EQ to bedzie wiedzial. Styl gry bardzo przypomina ten z dziadka everquesta, ale tutaj monk to ma znacznie wiekszy DPS output.

Lore jest ciekawy. Questy bywaja zabawne ale generalnie to mamy to samo co wszedzie, a wiec go to X do Y kill XY. Mnie to nie wadzi. Kazdy quest to jakas historia i calkiem ciekawie sie to czyta.

Nikt nie wspomnial o dosc kontrowersyjnym systemie jakim sa fellowships. Grupa w ktorej wszyscy czlonkowie dostaja exp nawet bedac offline...
Z jednej strony fajnie, bo dla osob ktore pracuja skonczy sie dramat. Dzieki pomocy gildii bedzie mogl utrzymac poziom lvlowania. Z drugiej zle , bo juz widze problemy jakie to bedzie rodzic. Spotow jest 6...

PvP jest szybkie. Ale jako wyjadacz carebearowy sie tym w ogole nie interesowalem. Na pvp zrobilem te 5 lvli zabilem i zginalem pare razy i tyle. Nie wiem nawet jakie zasady sie tym rzadza.
Przypomina mi to WoW...

Co mnie drazni w VG. UI. Ale to w sumie nie problem bo zapewne znajda sie moderzy. To co jest teraz, jest fatalne. DO tego u mnie sie sypie strasznie (nie mam pojecia czemu).

VG ma wiele takich drobnych rzeczy ktore ciesza. Np. sa ekrany do equipmentu dla diplomacy, craftingu, walki i ... konia. Dzieki temu nie ma sie bagow zawalonych lootem.

Moj monk z kolei ma najwiekszy DPSO H2H. Golymi rekami robie wiecej niz naprawde dobrym 1hs, 2hs czy claws.

Przypuszczam ze dla nonEQ graczy VG nie bedzie tytulem interesujacym. To jest tak jak z EQ, jedni kochaja inni szczrze nienawidza.

Ten play style i ten klimat trzeba lubic.

Kolejna rzecz ktora mnie cieszy to community. To beta wiec nie wiaodmo jak bedzie pozniej, ale teraz ludzie zachowuja sie tak jak to bylo za moich czasow w EQ. Sa zyczliwi i pomocni. Ostatni raz taki community widzialem w Wishu...

Ale nalezy pamietac ze w ciagu bety server load nie przekraczal przewaznie liczby 1000. Teraz srednio mamy 2k online. To malo.

Widac ze VG garsciami bierze z doswiadczen EQ,SWG, EQ2 i WoW. Jak to wyjdzie w praniu trudno powiedziec. Content 40+ nie byl dostepny i nie byl ogolnie testowany.

Trudno ocenic jak beda wygladaly raidy. Ale przy 24 osobowym capie powinno byc sympatycznie.
Mob AI jest na dosc dobrym poziomie. Ale to yard trash. Jak bedzie z raid contentem nie wiem... licze ze ciekawie.

Gameplay jest wolny. To nie jest gra dla cwaniaczkow ktorzy mysla ze trzasna 50 raz dwa. Gra przypomina EQ za czasow hell lvli o ile ktos pamieta.

Smierc jest bolesna, exp loss jest bardzo duzy juz od samego poczatku. Corpse run to raczej koniecznosc, szczegolnie ze koszt naprawy rosnie.

Mysle ze osoby ktore nie byly zachwycone eq i eq2 a sa zachwycone wow powinny sobie darowac kupno VG.
Jestem sklonny powiedziec ze VG to takie troche SWG w realiach fantasy, ale po modyfikacjach. Czy na lepsze? W moim mniemaniu tak.

Tak jak przy kazdym mmogu, trzeba chociaz sprobowac. Chociaz VG to taki typ jak EQ. Kazdy etap rozwoju toonsa to zupelnie inny swiat. Trzeba wytrwalosci i cierpliwosci.

O housingu nie pisze bo nie bylo mnie stac =p

Cos sensownego o VG bede mogl powiedziec pewnie kilka miesiecy po premierze. Bo teraz to ciagle takie wrozenie z fusow...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 10:07 
Cytuj  
Cytuj:
PvP jest szybkie. Ale jako wyjadacz carebearowy sie tym w ogole nie interesowalem. Na pvp zrobilem te 5 lvli zabilem i zginalem pare razy i tyle. Nie wiem nawet jakie zasady sie tym rzadza.
Przypomina mi to WoW...

Przypomina, czy jest rownie dynamiczne co w WoW.
PvE tez jest podobnie szybkie ?
Bo szczerze mowiac na filmiku na ktorym byl chyba sorc, wygladalo fajnie, ale troche wolno [;

Open Beta dla wszystkich za 6 dni, wiec napewno sproboje.(na fileplanet ofc).
Orientacyjnie ile patchy bedzie do sciagniecia ? I jak duzy jest klient 7gb ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 16:36 
Cytuj  
Nie wiem, moj klient ma 18GB...

Co do PvP to wiele nie powiem, bo na lvlu 5 to nie ma specjalnie akcji.

PvE jest szybkie. Po porstu zalezy czym grasz. Sorc jak kituje to trwa to dluzej niz mnie. Ale akcja jest raczej szybka.

Mowie trzeba samemy sprobowac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 17:07 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Nie wiem, moj klient ma 18GB...

Co do PvP to wiele nie powiem, bo na lvlu 5 to nie ma specjalnie akcji.

PvE jest szybkie. Po porstu zalezy czym grasz. Sorc jak kituje to trwa to dluzej niz mnie. Ale akcja jest raczej szybka.

Mowie trzeba samemy sprobowac.

Po instalcji.
Ale ok zalzlem info ze czysto po instalacji okolo 16,5gb.
Hmm 1,5gb patchy omg.. To sobie pogram :E Jak zaczne od dzisiaj sciagac :E

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 17:26 
Cytuj  
Moj klient mial 12MB reszta sie sciagnela...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 17:34 
Cytuj  
client z FP na torrencie
http://torrentspy.com/torrent/991133/Va ... eta_Client
sprawdzony
jest to instalka 6,5 GB full z konca grudnia

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 19:07 
Cytuj  
Byloby milo, gdyby ktos szerzej wypowiedzial sie nt. PvP, bo nie wiem czy jest sens poswiecac polowe limitu miesiecznego na jedna gre. Patchowalem juz dluzszy czas temu i teraz mi zaspiewalo 24h pobierania latek przy 512kbps laczu.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 19:13 
Cytuj  
Chciałbym się wypowiedzieć, ale Sigil odpali serwer PvP w becie 5 dopiero po wprowadzeniu jakichś nowych zajebistych zasad.
Na razie jest tylko PvE. :(

*

Posty: 96
Dołączył(a): 10.03.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 20:06 
Cytuj  
A istnieje mozliwosc wznoszenia badz zdobywania zamkow ??

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 20:07 
Cytuj  
Osobiscie wersje z FP patchowalem... 5 min na laczu 2mb ...

T.

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 20:19 
Cytuj  
Tak naprawde to nie wiadomo jak bedzie wygladało PvP. Grałem przez tydzien na serverze pvp zanim go wyłaczyli i pvp to była wolna amerykanka bez zadnych zasad i korzysci. Irytowalo mnie co najwyzej to ze ctrlem trzeba bylo wybrac ofiare co mi dosc przeszkadzało. W tej chwili servery i tak maja pady co 20 min przy 3000 graczy wiec raczej duzo zabawy nie ma. Swoja droga rozumiem jak sie robi stress test gdy gra jest ukonczona ale teraz to wyglada dosc komicznie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 20:45 
Cytuj  
Nie ma PvP na razie, i nie bedzie przez najblizszy czas.

Mnie od 7pm wyrzucilo 5 razy, w tej chwili server stoi i pada co 50sec tak ze wejsc sie nie da. Padaja poszczegolne chunki... ech szkoda slow.

Kombinuja z sererwami. Ale dzis po patchu framerate mi poszybowal do gory tak ze sie zdziwilem.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 22:45 
Cytuj  
Małe info z FAQ :
How many PvP servers will you have at launch and what will the rule-sets be?
Our current plan is to launch with a FFA rule set and a team race war rule set.
- Salim Grant, Senior Game Designer

http://www.vanguardsoh.com/status.php

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 23:01 
Cytuj  
Szlam, mozesz sie wbic na server teraz? Pojawil sie chyba nowy patch, bo mam nowy patch msg ,ale nic sie nie sciaga. Nie moge sie rowniez zalogowac do sever select screen.

Na forum nie moge wejsc bo lezy...

Co jest kuzwa?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 23:06 
Cytuj  
Szczerze nie mam ale to chyba dlatego ze pr go nie dotykac , ale jak probowalem w zakladce ui zminiejszyc wszytko bo mnie wielkosc irytowala to zaczelo mi litery obcinac w oknach chatu. Ale wiem ze duzo osob ma ten problem widzialem przynajmniej paru narzekajacych na chatach. Wiem ze ta gra ma jakis problem z nie ktorymi seriami kart nvida.


Ostatnio edytowano 6 sty 2007, 23:19 przez Szlam, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 23:10 
Cytuj  
Na to wyglada.

BTW masz jakies problem z UI? Bo u mnie notorczynie sie sypie. Okna mi potrafia znikac, albo pojawiaja sie i znikaja w odstepach 1sec. Mapy przewaznie nie moge odpalic. /reloadui pomaga ale na krotko...

Sciagnalem na nowo caly folder z UI i nic. Teraz sciagnalem custom UI zobacze moze pomoze.

Ale pytam wszystkich po kolei, z nadzieja ze nie jestem sam z tym problemem.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.