mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 11.05.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 00:06 
Cytuj  
Do tej pory nie grałem zbyt wiele w MMORPGi (jedynie w GW, które de facto nie do końca zasługuje na to miano (?) ). Chciałem wreszcie rozpocząć swoją przygodę, mam jednak kłopot z wyborem odpowiedniego produktu. W temacie uwidoczniłem dwa słowa, gdyż to głównie na nie kładę nacisk w moim stylu grania. Kocham tworzyć postać, zdobywać dla niej coraz efektowniej wyglądające zbroje, broń i umiejętności. Cenię też samo odgrywanie ról i trzymanie niepowtarzalnego klimatu (zwłaszcza fantasy i cyber punk). Zależy mi na tym, by MMORPG, w który zacznę grać, spełniał poniższe wytyczne:

- rozbudowany system ingerencji w świat gry (ideał to: zaawansowane możliwości rozbudowy gildii, możliwość zbudowania oraz umeblowania własnego sklepu, czy domu, możliwości tworzenia własnych przedmiotów i zaklęć et cetera)

- rozbudowany system tworzenia postaci (zwłascza od strony wizualnej - wiele ras i profesji, twarzy oraz fryzur do wyboru, a później także zbroi i broni do zdobycia)

- mechanika kładąca nacisk na myślenie taktyczne, nie zaś zwykłe kliknij i zabij, lub klikaj jak najszybciej (dobrze by postać nisko poziomowa, przy zastosowaniu dobrej taktyki, mogła pokonać te z wyższych poziomów)

- gracze, którzy trzymają klimat (np. serwery tylko do role playing)

- oryginalna, klimatyczna i nieliniowa fabuła (tutaj, jako gracz i MG prawdziwych RPGów, mam niestety bardzo duże wymagania; niewiele produkcji je spełnia - z reguły muszę zadowolić się innymi aspektami rozgrywki)

- raczej zaawansowana, klimatyczna i realistyczna grafika (dobrze, by pozwalała bardzo silnie wczuć się w atmosferę gry)

- miło, gdyby była dobrze zbilansowana pod kątem ras, profesji, czarów, umiejętności et cetera.

PODSUMOWUJĄC i wybierając najważniejsze dla mnie kryteria: chciałbym aby gra stwarzała jak największe możliwości ingerencji w świat gry i postać, oraz by pozwalała wczuć się w klimat.

Zdaję sobie sprawę, że trudno będzie znaleźć MMORPGa, który spełni wszystkie moje wymagania (najpewniej nie ma takiego). Niemniej byłbym wdzięczny za pomoc w przeanalizowaniu dostępnych na rynku produktów pod kątem powyższych wytycznych. Na pewno bardzo mi to ułatwi wybór.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
Frastie


Ostatnio edytowano 16 maja 2007, 10:39 przez frastie, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 00:23 
Cytuj  
Archlord!

albo...

search.php


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 01:39 
Cytuj  
WoW, Vanguard, moze LotRO, pograj w triale i potestuj jak inni.

To ty Viedzmin ? :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 01:55 
Cytuj  
WoW i LotrO nie spelniaja zadnego z wyzej wymienionych wymagian i IMHO sa slabiutkimi pozycjami dla WYMAGAJACEGO gracza.

Vanguard ma potencjal, mozesz sprobowac. FInal Fantasy Online moze ci siasc rowniez. Zwlaszca pod katem walk i fabuly.

Znaczacy wplyw na swiat to chyba tylko Star Wars Galaxies (ale o ile mi wiadomo z ta gra stalo sie cos bardzo niedobrego) i EVE Online (spacesim - 14 dniowy trial 15 maja w CD-Action jesli kupujesz albo nie chce ci sie sciagac).

Jesli nie przeszkadza ci mala ilosc graczy (po graniu w GW moze przeszkadzac bo tam jest duzo luda) to mozesz sprobowac ktoregos ze starszych tytulow np. Anarchy Online czy Everquest .
No i Ultima Online ale ze wzgledu na technikalia raczej odpada.

Generalnie poczytaj recenzje na mmorpg.com albo jakims duzym serwise o grach, ewentualnie poczytaj dzialy poswiecone poszczegolnym grom na tym forum. Bo w recenzjach pisanych najczesciej "po lebkach" gowno raczej sie dowiesz jesli chodzi o rzeczy inne jak grafika, dzwiek czy wielkosc mapy.

I na nowe trendy elo produkcje takie jak WoW i LotrO nawet nie patrz bo przy swoich wymaganiach tylko zrazisz sie ich prostota, monotonia i ograniczeniem. ;-) Chociaz z drugiej strony grales tylko w GW wiec moze ci i tak siadzie. :-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 11:13 
Cytuj  
To coś niedobrego z SWG to wprowadzenie mechaniki i uproszczeń podobnych do tych z WoW'a. Do tego całkowite zjebanie klimatu poprzez udostępnienie Jedi jako profesji startowej (akcja dzieje się pomiędzy zniszczeniem Aldeeranu i inwazją na Hoth).Szczególnie fajnie jest jak tabuny jedi biegają po Theed :lol:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 15:13 
Cytuj  
kabraxis widze, usilnie probuje nadazyc za najnowszymi trendami i z wielkiego WoWFana przerodzil sie w zagorzalego WoWPrzeciwnika, co bardziej absurdalne po spedzeniu w tej grze grubo ponad roku (??).

a tak wracajac do tematu:
na poczatek wzialbym WoW-a co prawda fryzurkami i mebelkami sie nie pobawisz, ale jak ktos madry napisal "9mln much nie moze sie mylic". Gra podoba sie 9mln osob wiec jest duze prawdopodobienstwo, ze Tobie tez sie spodoba.

Moze Vanguard ale w niego nie gralem i nie zamierzam raczej - nie zdążę to produkt SOE wiec z patcha na patcha bedzie z tego coraz wieksza niegrywalna żenua.

FFXI to raczej pozycja dla zagorzalego mmorpgowca i na poczatek zdecydowanie odradzam. Pozycja jest po prostu hardcorowa.

LOTR jest calkiem ciekawy i ma fajne pudelko. Gra jest nowa - wiec nie bedzie na serwerach 20 000 osob grajacych w ta pozycje od kilku lat co jest duzym plusem.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 16:24 
Cytuj  
Czekaj na DarkFall online.
90% obecnych na rynku MMO to crap. Szczegolnie jesli szukasz MMORPG w MMO.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 17:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kabraxis widze, usilnie probuje nadazyc za najnowszymi trendami i z wielkiego WoWFana przerodzil sie w zagorzalego WoWPrzeciwnika, co bardziej absurdalne po spedzeniu w tej grze grubo ponad roku (??).


Ponad 2 lata. Tylko krowa nie zmienia pogladow. :-)

Sama gra nie jest zla ale jest zle rozwijana. Tzn. wolalbym aby to wygladalo inaczej. Za czasow pierwszego shaman i levelowania go do 60tki WoW byl najlepsza gra pod sloncem, nistety im dalej tym bylo gorzej az do totalnego zniesmaczenia WoW'em. Ale w czasie tych dwoch lat bylo mnostwo swietnej zabawy.

No i jak moge kolesiowi polecic WoW'a jesli on chce zeby gracze mieli wplyw na swiat gry, duzych mozliwosci customizacji postaci, walke nastawiona bardziej na skill niz gear i level i wreszcie realistyczna grafike?
No jak jak w WoW'ie nie ma ani jednej z tych rzeczy.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 17:31 
Cytuj  
dziwne ze jeszcze nikt nie wymienil tibii, oprocz grafiki ta gra posaida reszte punktow ktore zamiesciles.

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 18:29 
Cytuj  
Ultima Online posiada też wiekszość...


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 18:34 
Cytuj  
Postal napisał(a):
dziwne ze jeszcze nikt nie wymienil tibii, oprocz grafiki ta gra posaida reszte punktow ktore zamiesciles.


Tak, zwłaszcza rozbudowany system tworzenia postaci, graczy trzymających klimat (to w szczególności) oraz oryginalną, klimatyczną i nieliniową fabułę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 18:45 
Cytuj  
powiedzial to gosciu ktory gral w ta gre, doszed przynajmniej do 40 lvl albo chociaz do maina lol

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 18:49 
Cytuj  
Powiedział to gość który zna mnie na wylot i wie dokładnie kiedy, jak i w co grałem. Może jeszcze mi przyszłość przepowiesz?

Grałem w tą grę jeszcze przed premierą WoW'a. Zdobyłem 28 level, sam już nie wiem jakim cudem, ale to już dzisiaj nie istotne. Byłem młody.

Natomiast jedyne określenie jakie przychodzi mi na temat Tibii to: żałosna.

*

Posty: 106
Dołączył(a): 11.05.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 18:56 
Cytuj  
World of Warcraft oczywiście jeśli jesteś w stanie płacić :)
A jak nie to jeśli masz bardzo ale to bardzo dużo czasu,nie poddajesz się po poważnym obniżeniu poziomu postaci i nie zależy ci na grafice to możesz spróbować tibii-gra sama w sobie nie jest niczym wspaniałym ale jak już masz wyższy lvl to można się nieźle zarobić na allegro :P

Po za tym te animacje i muzyka w tibii :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 19:15 
Cytuj  
ta muzyka w tibii rox nie to co w wowie wciaz ta sama nuta xD

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 19:18 
Cytuj  
W Tibii możesz usłyszeć odgłosy dochodzące od sąsiadów :)


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

*

Posty: 106
Dołączył(a): 11.05.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 19:29 
Cytuj  
No pewnie a najlepsze w tibii jest double surond i high Definishin :D
I jeszcze te zróżnicowane losowo generowane głosy graczy - miodzio

**

Posty: 314
Dołączył(a): 6.02.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 20:42 
Cytuj  
Nie mówiąc już o efektach skill'i oraz o wspaniałych graczach którzy tworzą tą niesamowitą fabułę.


_________________
Jack Pirat napisał(a):
KTURYMI KLAWISZAMI SIE RUSZA W TEJ GRZE BO ZADNE NIECHODZIA MI :-?

*

Posty: 106
Dołączył(a): 11.05.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 20:57 
Cytuj  
No i jeszcze te no hmm... oooo jeszcze,że można sobie wygląd inny od innych a można wybierać aż z 4 dla faceta i 4 dla babki chyba,że za 100 ziko wykupisz ten opłacalny PACC to będziesz miał 6 nowych !! :D

I te grafiki :>

(No ale gra kilka zalet ma :D np. prosty silnik łatwy do przerobienia :) )

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 21:23 
Cytuj  
Kto da więcej ! Kto a więcej !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.