mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:39 
Cytuj  
Obrazek


Witam wszystkich serdecznie, długo zastanawiałem się nad tym czy napomnieć o powstającym tytule czy też powstrzymać się od pisania - a to dlatego, że czasy zmieniają sie szybko a i poglądy i tendencjie równie szybko się zmieniają.


Obrazek

Mimo wszystko postanowiłem napisać i to właśnie dlatego, by pokazać że my tu w Polsce też potrafimy stworzyć coś od podstaw, od przysłowiowego "zera".

Obrazek

Zaczne może od samego początku, kwietnia 2006 roku - w którym to powstała idea stworzenia tytułu - amatorskiego, który by podpisany polską flagą zaistniał w świecie gier komputerowych w kategorii MMORPG.

Obrazek

Od tego czasu wiele się zmieniło, we dwie osoby pracując w wolnych chwilach, trzymając się kurczowo terminów - udało nam się stworzyć silnik oraz podstawy do wersji alfa - sieciowej gry o tytule Szlachcic (Szczerbiec).

Obrazek

Gra oparta o średniowieczne realia polski, jest niezwykła dlatego że jest grą odzwierciedlającą realizm, jest grą massively played i powstała w 'amatorski' sposób - w przysłowiowym 'garażu'.

Od momentu w którym powstała idea projektu, działo się bardzo wiele - jak to w projektach amatorskich, wiele ludzi straciło nadzieje i po prostu odeszli.
Z pięcio osobowej grupy - jednego programisty i czterech grafików, ostatecznie dwie osoby ciągną teraz grę. Jesteśmy w świetnej fazie rozwoju, mając motywację i wiedzę sięgamy daleko planami i już dziś śmiało możemy powiedzieć że projekt jest naszym tzw. primary objective.

Obrazek



Dziś szlachcic jest zaawansowanym silnikiem opartym o technologie OpenGL, aktualnie system kliencki działa na platformach windows a serwer jest oparty o systemy Linux.

Gra wykorzystuje nasz autorski silnik, dzięki czemu odnajdujemy się w każdej lini kodu o każdej porze dnia i roku. Niedawno napisaliśmy wersję klienta poprzedzającą wersje Alfa, która będzie udostępniona 20 wybranym osobom do przetestowania silnika sieciowego i systemu roślinnego.

Obrazek


Cóż, mam nadzieje że wystarczająco udało mi się przybliżyć nadchodzący polski tytuł MMORPG. Tym samym chciałbym pokazać że determinacja i siła w dążeniu do celu, to podstawowy czynnik dzięki któremu we dwie osoby można zrobić coś z niczego.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł S.


Dla zainteresowanych stroną gry: http://www.szlachcic.z.pl

Obrazek

Obrazek



Ps. Z góry przepraszam za formę artykułu, niestety brakuje u nas portalu który w jakikolwiek sposób promował by tego typu projekty.


_________________
live free(); or die();

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:43 
Cytuj  
Przypomina Roma Victor i o ile ludziki wyglądają trochę "prosto", to otoczenie wygląda chyba lepiej jak w RV.

Potencjał jest ogromny. Odrobinkę czytałem nt. życia Słowian we wczesnym średniowieczu i naprawdę jest co pokazać.


_________________
O.o

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:53 
Cytuj  
a mimesis online nie jest polską produkcją ?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:53 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
Przypomina Roma Victor i o ile ludziki wyglądają trochę "prosto", to otoczenie wygląda chyba lepiej jak w RV

Dokladnie tez tak pomyslalem heh

RV mial byc super grywalny, okazl sie nudny jak flaki z olejem bo przesadzili z realizmem.

A Panom pozostaje pogratulowac samozapracia i ambicji. Bo nic wiecej na tym etapie chyba nie mozna powiedziec...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Posty: 11
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:57 
Cytuj  
Popieram poprzedniego mowce. Świetny pomysł, wielka wasza ambicja i zaparcie. Mam nadzieję, że pomysł do końca wypali.

Jeśli potrzebujecie pomocy walcie do mnie.

BTW. Moj pierwszy post ;) Witajcie na forum

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 19:46 
Cytuj  
Nareszcie jakaś odmiana po ludkach typu "Mam świetny pomysł na MMO, szukam tylko całego zespołu" :lol:

Jak na prace kilkuosobowego teamu to wygląda to bardzo ok. Życzę powodzenia, kto wie może kiedyś powstanie z tego coś genialnego?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 21:29 
Cytuj  
Pabloes: A może byś zrobił konkurs taki: niech ludzie zrobią ładne postacie lub zwierzątka za pomocą Blendera, a ty wybierzesz najlepsze i zaimplementujesz. Nagroda: symboliczna tabliczka czekolady i tablica ku pamięci twórcy modelu w "credits".

Do dziś podobno w Roma Victor nie ma zwierząt i wszyscy się muszą żywić jabłkami.


_________________
O.o

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 22:31 
Cytuj  
Bardzo ladnie i zycze powodzenia. Rzeczywiscie dobrze jest dla odmiany przeczytac na tym forum o amatorskiej grze, ktora przetrwala faze planowania.

Graficznie troche mi to przypomina SB, a ikonki troche jak z D2 :E


Posty: 3
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 01:01 
Cytuj  
Witajcie,

w świecie gry jest takie miejsce przy klasztorze, na którym wyryte są imiona oraz przezwiska tych którzy pomogli nawet pisząc miłego maila.


Pozdrawiam Was serdecznie i wracam do pracy nad grą.


_________________
live free(); or die();

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 04:24 
Cytuj  
Łał, pierwszy tego typu temat który nie zostanie przeze mnie sflamowany :) GL

btw. tutaj na forum jest jeden taki Dwutlenek co to jest koderem grafikiem dźwiękowcem oraz animatorem i robi to wszystko (a nawet więcej) za pół litra :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 09:05 
Cytuj  
Coz powiedziec ... Jestem pod wrazeniem :) Oby tak dalej
Cytuj:
Pabloes: A może byś zrobił konkurs taki: niech ludzie zrobią ładne postacie lub zwierzątka za pomocą Blendera, a ty wybierzesz najlepsze i zaimplementujesz. Nagroda: symboliczna tabliczka czekolady i tablica ku pamięci twórcy modelu w "credits"


Mysle ze to znakomity pomysl i powinienes go rozwazyc

Pozdro


_________________
Obrazek

Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 09:39 
Cytuj  
No cóż...

Przyznam szczerze jestem zaskoczony dwoma faktami.

1. To, że udało Wam się w tak małym teamie stworzyć coś takiego (jak, że bardzo przyjemnego dla oka)...

2. W tym temacie nie śmierdzi flamem.

Chciał bym Wam jakoś pomóc lecz niestety moja wiedza opiera się tylko na pisaniu w Wordzie jak i przeglądaniu stron ew. mmorpg (graniu). Co najwyżej zapraszam do lokalu w Radomiu (szczegóły w PM) to zrobie Wam darmowe drinki na dalszą zachętę, co więcej drinka nazwiemy... Szczerbiec :-)

SvD.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 10:14 
Cytuj  
Gdzie sa ci co pisali ze do stworzenia czegos sensownego potrzeba 434734 osob i dwa razy tyle kasy?

Trzymam kciuki.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 10:31 
Cytuj  
Naprawde szczerze gratuluje chłopaki.

P.S.Jakby się przypatrzeć przypomina "polskiego" Vanguarda tyle że na tamtego strawiono pare baniek $ i w składzie jest 70+ osob. Zawsze twierdziłem, że Polak potrafi. :wink:


_________________
OrleOko czuwa...

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 10:58 
Cytuj  
Jedno pytanie: gre robicie po Polsku, czy na szerszy rynek?
I wypadało by trochę popracować nad stroną.

Ale komentować każdy potrafi :) Powodzenia

PS. Moglibyście opisać crafting itd? I czy wogóle będzie?


_________________
Obrazek

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 13:16 
Cytuj  
Wow! :)

Świetnie, z całego serca wam gratuluję.


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 13:17 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Gdzie sa ci co pisali ze do stworzenia czegos sensownego potrzeba 434734 osob i dwa razy tyle kasy?

Trzymam kciuki.

Jestem, jestem. Sami na pewno wiedza ze dotra do punktu w ktorym 4 osoby plus dobre checi nie wystarcza... i o tym byla mowa.

Widze ze sie juz overhype zrobil.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 14:22 
Cytuj  
Gdzie sa ci co pisali ze do stworzenia czegos sensownego potrzeba 434734 osob i dwa razy tyle kasy?

Trzymam kciuki.


pare ladnych screenow niczego nie przesadza, to w koncu gra a nie komiks...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me


Posty: 26
Dołączył(a): 8.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 14:27 
Cytuj  
Widziałem już stronkę wcześniej, ale trza ludziom pogratulować determinacji... Fakt, przydałoby się więcej info na stronce.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 15:04 
Cytuj  
Jestem pod wrażeniem...Ale czy można by napisać o projekcie coś więcej? PVP czy PVE? Jest Crafting i Housing? Jak wygląda walka? Jakieś własne oryginalne pomysły twórców? Gra będzie darmowa?

*W miejsce "jest" itp. można także wstawić "będzie"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.