mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 08:39 
Cytuj  
Obrazek

:]


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 08:42 
Cytuj  
muszę przyznać, że zdolny z ciebie Niemiec


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 09:31 
Cytuj  
Karol w wiekszosci przypadkow team zanim sie zdecyduje, pojedzie, stanie, przykampi to ja jestem w polowie drogi do flagi przeciwnika :)
a tak na powaznie to mam wrazenie, ze coraz mniej ogarnieci ludzie graja w nizszych tierach.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 11:31 
Cytuj  
Co do ludzi grających to powiem tylko tyle, że w ciągu ostatnich dni spadłem w win ratio o jakieś 5%. Nie wiem co się dzieje, ale ostatnio trafiam jakoś często na masakrycznie nieogarnietych ludzi i to w t8 + ;/

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 11:33 
Cytuj  
heh no my tak samo. bez ladu bez skladu.
wczoraj przegralismy mapy gdzie mielismy dosc znaczna przewage w tierach sprzetu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 11:55 
Cytuj  
Prosta sprawa - najlepsze czołgi zdobyli najszybciej ludzie grający najlepiej i najefektywniej. Im dłużej gramy tym więcej ludzi xpi na dobre sprzęty stąd też IQ proporcjonalnie spada ;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 11:58 
Cytuj  
a my co, wyjatek od reguly? :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 12:14 
Cytuj  
Sam sobie na to pytanie odpowiedz...


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 12:23 
Cytuj  
eh tym kv3 nie potrafie grac.
oddaje jeden strzal, probuje sie kryc po krzakach a i tak arty mnie rozwala ;/

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 13:52 
Cytuj  
A mowilem, ze KV-3 to syf :-)
Podpowiedz: nie kryj sie w krzakach tylko za skalami/budynkami a najlepiej krzaki+cos twardego+mocniejszy czolg przed toba

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 15:21 
Cytuj  
Pro tip dla wszystkich rozpoczynających zabawę z t34-85. Jak widzisz scouta na połowie mapy to ruszaj ostro w przeciwnym kierunku (ale równolegle do toru jazdy scouta) za 3 sec cię wyprzedzi (ty już będziesz mieć wtedy ze 4 km/h) i wtedy możesz zacząć do niego strzelać.

Pro tip 2.
Osiągając 30km/h t34-85 nie skręcaj!!! Pozwól tej magicznej chwili trwać.....


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 17:40 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Pro tip 2.
Osiągając 30km/h t34-85 nie skręcaj!!! Pozwól tej magicznej chwili trwać.....


rotfl

ale faktycznie, ten tekst niezle oddaje wrazenia z gry tym sprzętem
tym bardziej, że "parametrowo" on wygląda ok
ma najwiekszą znaną mi różnicę między rzeczywistymi osiągami (30-35km/h) a podawanymi w info pojazdu (o ile pamiętam to 50+ km/h)

za to T43 będziesz naprawdę zachwycony (ja miałem porównanie grając panterą i nadal byłem zachwycony)
stwierdzisz nawet że już "nie może być lepiej" więc leveluje się go "bezciśnieniowo"
a potem się wsiada do T44 i objawienie - mam T8 leoparda :)

a co random gier to mnie też zmęczyło już granie w WoT i coraz mniej czasu temu poświęcam
Nie tyle wkurwia mnie sprawa altylerii albo problemy z balansem co rozgarnięcie innych graczy
krew człowieka zalewa jak po początkowym countdown wszyscy ruszają każdy w swoją stronę (efekt jest mniej więcej taki, jakby na miejsce spawnu uderzył granat)
generalnie 3/4 gier jest w jakiś sposób "zjebanych" a ta 1/4 która pozostała nie cieszy mnie już tak jak kiedyś

ale szykuje się lekki nerf altylerii i obniżenie "wagi" czołgów w plutonie więc jest światełko w tunelu
w tej chwili brak balansu wynika często z tego, że ludzie tworzą pluton a grają i tak "każdy sobie" (często spotyka się plutony typu: leopard, altyleria i heavy tank - i oczywiście śladu kooperacji między nimi można ze świecą szukać)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 18:00 
Cytuj  
Za każdym razem kiedy ktoś zapyta "plan?" znajdzie się bystrzacha z odpowiedzią "not die". Mnie najbardziej frustruje, jak ładnie się zapowiadający rajd kończy się w połowie niczego, bo tygrys musiał sobie postrzelać przez 3/4 mapki. Chociaż wszystkich przebił koleżka narzekający że niepotrzebnie pojechałem rozwalić arte, zamiast stać w kółeczku i capować.

Na sieci krąży trochę info o nowym patchu. Naprawione warpowanie, 2 nowe mapy i trochę amerykanów. Sherman podobno całkiem niezły, armaty ze sporą penetracją, ale kiepską celnością.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 18:34 
Cytuj  
dlatego mysle, ze w retailu jak wejda klany to cos bedzie mozna pograc.
zreszta wczoraj bohatersko podazalismy za Mat'em, i w 4 przeprowadzilismy akcje, ktora przyniosla nam zwyciestwo :)

no nie moge kurwa oduczyc sie rushowania tym kv3.
chociaz z drugiej strony po raz kolejny bylem jedyna osoba, ktora obstawiala lewa flanke i zostalem 'zajechany' przez 4 czolgi przeciwnika...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 22:37 
Cytuj  
Cięzko rushować wolnym czołgiem jak w grze speed > armor.
Wbrew pozorom heavy są bardziej "wrażliwe" niż mediumy. Łatwiej je zobaczyć, łatwiej trafić, arty tez chętniej wybiera takie cele.
Trzeba miec przewagę co najmniej 2 tierów nad czołgami przeciwnika żeby sie w miarę bezpiecznie wystawić na strzał.

No i warto miec ściąge w co celować.
Generalnie w wiekszości maszyn wieża jest lepiej opancerzona od hull'a.
Ale są wyjątki - np. Tiger i Tiger II (do nich zawsze warto walić w wieżę bo raz ze słabsza niz reszta armoru to jeszcze jest spora szansa na krytyka).
Kiedyś sobie robiłem ściągę która się sprawdza dla ruskich dział 100mm i 107mm oraz dla niemieckich dział 88mm z czołgów Tier 6-7 (inaczej mówiąc - dla dział z nominalna penetracja pocisków AP 130-170).

Tygrys II - cała wieża, hull boki i tył

VK45 - hull bok i tył

IS3 - tylko HULL, za to z każdej strony

IS4 - olać, ewentualnie walic tylko z HE, jebany jest obity równo stalą jak ruska konserwa

IS-7 - tylko hull tył i do tego z amunicji HE jeśli mamy na niej ok 45-50mm nominalnej przebijalności (100mm i 107mm ruskie tyle mają, niemieckie 88mm nie).

Maus - olać, albo walic tylko HE

Najgłupsze co ludzie robia, to np. objechanie ciężkiego czołgu i walenie na autotargecie - więcej niż połowa takich pocisków trafią w wieżę (szczególnie jak gość nas targetuje) i sie odbija.
Zresztą nie tylko w ciężkich czołgach to robią. Np. polując na panterę z T43/T44 wystarczy wycelować jej w bok ale HULL'a koniecznie i można walić z HE zamiast AP bo one też się przebiją i zadadzą dużo większy dmg.
Z drugiej strony walcząc panterą mozna to olać bo T44 jest dość dobrze opancerzony z boku i z naszym działem 88mm przebijamy go jak chcemy wszedzie z AP a praktycznie nigdzie z HE.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 23:02 
Cytuj  
Tygrys 2, pantera i DB nie strzelać w przód wieży. Niby oczywiste a jednak zwłaszcza, że auto aim celuje w przód wieży. Wszystkie trzy z upragniejtą wieżą odbijają mnóstwo pocisków przodem wieży.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2010, 23:03 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Tygrys II - cała wieża, hull boki i tył


ale tylko wieża porsche, wieża henshela ma już takie same właściwości jak reszta pancerza tygrysa, z przodu odbija większość pocisków


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2010, 01:19 
Cytuj  
Mam pytanko do userów JagPantery.
Zakładając że mam już: najlepszy silnik (z pantery), radio i to działo 88mm z JagPz IV co robić pierwsze: zawieszenie czy to lepsze działo 88mm?

I jakie upgrady do niego wrzucić poza Camo?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2010, 07:16 
Cytuj  
a jak wrazenia z pantery (medium) Karol?

a co do plutonow i wspolnej gry - to w wot trzeba chyba podejsc do tematu jak w mmo.
pluton musi sie uzupelniac. ciezko to osiagnac (glownie zgranie biorac pod uwage opanowanie np. Neona i moja niepowstrzymana chec pedzenia przed siebie) - ale td + 2 medium (DB) potrafia juz niezla sieke zrobic na mapie jesli graja razem.

zastanawialem sie co w retailu bedzie mialo sens (td + 2 medium, td + medium + heavy, czy tez moze 3xmedium).


o ile jestem zadowolony ze swojego DB to niestety mam wrazenie, ze taki t43 jest o wiele lepszy ;/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2010, 07:43 
Cytuj  
Karol sprawdź najpierw "nośność". Docelowym imo działęm do pantery jest 8,8 PAK 43 i jeżeli możem ugreadować najpierw działo to to zrób. Szybkostrzelne, celne (heady lecą na 3/4 mapy) z doskonałą penetracją (220/220/270).
Zawieszenie wiele nie pomoże jak pozwolisz zbliżyć się mediumowi (chyba że trafisz na koszmarną lamę).
Zawieszenie możesz spokojnie wtedy dać na koniec. I miłego grania imo JP jest najbardziej zbalansowanym TD w całęj grze.

Pytanie do t43 - jakie docelowo działo? 88 czy 100mm?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 60  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.