mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 18:35 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=1Iu1vZPq ... ure=relmfu gosciu taki sobie ale najlepsze pvp mmo od czasow Ultimy.
mozna nawet blokowac rekojescia podczas wlasnego ataku , movement , timing, aiming , positioning., strategy , czego wiecej chciec od pvp. ma pare niedorobek z timingami block/atack wedlug moich obserwacji ,ale ja jestem jeszcze newbie w tym multiplayerze to co ja wiem:D

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 19:07 
Cytuj  
S@mael napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=1Iu1vZPqoMQ&feature=relmfu gosciu taki sobie ale najlepsze pvp mmo od czasow Ultimy.
mozna nawet blokowac rekojescia podczas wlasnego ataku , movement , timing, aiming , positioning., strategy , czego wiecej chciec od pvp. ma pare niedorobek z timingami block/atack wedlug moich obserwacji ,ale ja jestem jeszcze newbie w tym multiplayerze to co ja wiem:D


Tylko z reguły to się ginie od ciosu w plery lub z boku kiedy walczysz z innym, ale fun jest to prawda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 19:18 
Cytuj  
jakie kuzwa mmo...


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 21:03 
Cytuj  
Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=1Iu1vZPq ... ure=relmfu gosciu taki sobie ale najlepsze pvp mmo od czasow Ultimy.
mozna nawet blokowac rekojescia podczas wlasnego ataku , movement , timing, aiming , positioning., strategy , czego wiecej chciec od pvp. ma pare niedorobek z timingami block/atack wedlug moich obserwacji ,ale ja jestem jeszcze newbie w tym multiplayerze to co ja wiem:D



Przez ludzi z takiego filmiku napierdalających w klanach 24h i potem logujących się na publici przestałem grać w warbanda.
Ta gra jest jednak za mało realistyczna, że jeden koleś jest w stanie wyciąć xxx, a 3 pro jest wstanie wyciąć 40. Do tego na publicach teamy nie są w ogóle zbalansowane, jak jacyś klanowi się logują to wszyscy idą do jednej drużyny, a w drugiej sami niedzielni gracze. Klanowcy zamiast walczyć przeciwko sobie, ścigają się kto więcej zdejmie fragów w jednym teamie.

Przerzuciłem się na mount&blade Napoleona, fun i klimat o wiele większy, a w takich kozaków od razu celuje 20 muszkietów. 8)

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 21:28 
Cytuj  
@WhiteTrox no wiesz - nie lubic gry bo wymaga umiejetnosci ,a nie jest casualowa - to bluznierstwo:P ja nienawidze casualowych gierek, prowadzacych cie za raczke bo obnizaja poziom gry do najslabszych graczy , kto chce grac w gry ktore nie sa wyzwaniem. Glownie z powodu cholernych casuali ,czerwonych lowbie w mojej druzynie przestalem grac w WoTa;> to ze sam mozesz zabic paru przeciwnikow naraz ( ale tylko jak sa slabiej ogarnieci -czyli to nie jest kwesatia balansu)
to najwiekszy test tego czy gra jest skillowa - a wlasnie w takie gry Ja chce grac.


@Highlander moze nie MMORPG ale powoli trzeba sie przyzwyczajac ze zajma pole w definicji Massivie multiplayer online game bo 120 graczy na mapie to juz massive mimo ze nie open world.


PS: gosc z tego fillmiku wcale nie jest jakims asem w ta gre.


PS2 Napoleonic Wars - tam wlasnie bron palna niszczy (co sam przyznales White Trox) to co wprowadzily poprzednie czesci : genialny combat imo - jakis przypadkowy casual cie sciagnie na hita i masz po skillu;p.
Pewnie opcje taktyczne sa inaczej rozlozone i poprostu na nie jest wiekszy nacisk a nie na personal skill .Malo w to gralem ale sam single w fire and sword (gdzie wrzucono ten combat) w ktory sporo gralem daje wyobrazenie jak wku#wiajace sa te bronie palne w multi -dobrze ze choc tarcza mozna sie przed nimi zaslonic:> A! czekaj :w napolenic nie ma tarcz i jest ladowanie na stojaka:D

Ps3: Wlasciwie to czy ktos jest casualem -Nie jest zwiazane z tym ile czasu poswieca na gre , a z tym czy chce sie uczyc i osiagac jakies tam sukcesy jako gracz a nie tylko sukcesy ktore gra daje ci automatycznie typu lvle, staty itp. ( basic human psychology :D)

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 21:51 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Tylko z reguły to się ginie od ciosu w plery lub z boku kiedy walczysz z innym, ale fun jest to prawda.

Trza sie rozgladac. Fakt nie unikniesz tego w grach w ktorych masz respawny za plerami , tak jak w FPS . A jak czesciej giniesz od atakow ktorych nie widzisz niz od atakow ktore widzisz to warto sie zastanowic co robisz zle;p Moze byc to tez kwestia zlego zaprojektowania mapy . - w kazdym razie nie mechaniki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 21:59 
Cytuj  
S@mael napisał(a):
to ze sam mozesz zabic paru przeciwnikow naraz ( ale tylko jak sa slabiej ogarnieci -czyli to nie jest kwesatia balansu)
to najwiekszy test tego czy gra jest skillowa - a wlasnie w takie gry Ja chce grac.

Załóżmy, że ktoś by zrobił realny symulator lania się po mordach. Taki w którym fizyka z RL jest odwzorowana bardzo dobrze czyli, że nie możesz zrobić całej serii bardzo gwałtownych przeciwstawnych ruchów w takim stopniu jak np. na filmiku który pokazałeś. Poza tym, było by dobrze odwzrowane zmęczenie (słabsze, wolniejsze ciosy, opadanie tarczy w dół,etc), realizm ran (tzn. wchodzi czysty cios dwuręczniakiem na rękę to nie tracisz 50% "życia" tylko tracisz rękę, z szoku bólu padasz i prawie nie możesz sterować zawodnikiem) i tak dalej.

Jednak gra nie miała by statów i zależało by wszystko od pomyślunku i twoich zdolności manualnych też. (fajt z celowaniem ,różne ciosy, parowanie, timing, etc)

Skutkowało by to tym de-facto, że niemożliwym by było wygranie np. 1 vs 5 nawet jak byś był pro a tamci słabo ogarnali.
Podejrzewam, że 1 vs 3 by graniczyło z niemożliwością.

Czy gra byłaby wd. dalej skillowa?


Drugie pytanie:

czy Szachy są skilowe ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 22:12 
Cytuj  
realistycznie nie znaczy lepiej ;]

taki quake 3 i realizm ;d


_________________
.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 22:16 
Cytuj  
Za duzo czynnikow bez zwiazku:>
Trzeba by sie zastanawiac czy irl mozesz zrobic serie gwaltownych przeciwstawnych ruchow ,czy walczyc z kilkoma przecnikami bez zmeczenia:] - pewnie tak. Czy w pelnej zbroji?- pewnie nie (aczkolwiek zbroja tu cie znacznie spowalnia, a predkosci poruszani sie to ogromna przewaga)
Ale nie w tym rzecz .
Ty przedstawiles test na realizm
Z realizmem w grach jest troche tak jak z mozliwoscia wyborow - masz ich wiecej czujesz sie szczesliwszy ze masz z czego wybierac , masz ich zaduzo czujesz sie nieszczesliwy ze alternatywa zawsze miala jakies plusy ktorych nie wybrales. Jednymi slowy realizm jest czynnikiem pozytywnym ale nie rozpatrujemy skillowosci gry w kategoriach realizmu.

Czy szachy sa skillowa gra nie wiemy bo nikt nie wymyslil szachow na 3 osoby:P ( chyba ze w big bang theory:>)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 lip 2012, 23:49 
Cytuj  
To były teoretyczne pytania mające na celu sprawdzić co rozumiemy pod słowem 'skillowość'.

Wiadomo, że gry stawiające na maxsymalny realizm nie będą dawały funu z wyjątkiem może bardzo wąskiej grupy osób. No gdyby pełne VR było dostępne to ew. może inaczej ale to sf.

Co do odpiwiedzi o szachach.
To jakie znaczenie ma ilość osób?

Według ciebie pojedynek dwóch osób nie może być skillowy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 08:47 
Cytuj  
Mount & Blade: Warband i Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - to jest juz caly komplet?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 08:59 
Cytuj  
Nie, tak naprawde jest:

1. M&B (Podstawka bez multi, chyba z gorszą grafiką)
2. M&B Warband + Napoleonic DLC (dodatek)
3. M&B Fire&Sword (dodatek)

2 i 3 mają multi, ale w Ogniem i mieczem to chyba lekki fail byl i chyba prawie nikt nie gra.
Najlepiej imo Warband + Napoleonic.


_________________
.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 10:19 
Cytuj  
sula napisał(a):
To były teoretyczne pytania mające na celu sprawdzić co rozumiemy pod słowem 'skillowość'.

Wiadomo, że gry stawiające na maxsymalny realizm nie będą dawały funu z wyjątkiem może bardzo wąskiej grupy osób. No gdyby pełne VR było dostępne to ew. może inaczej ale to sf.

Co do odpiwiedzi o szachach.
To jakie znaczenie ma ilość osób?

Według ciebie pojedynek dwóch osób nie może być skillowy?


Nie bedzie kategorycznej definicji skillowosci gry
tak jak nie ma definicji życia , granica kiedy gra zaczyna czy przestaje byc skillowa bedzie plynna. Nie znaczy to jednak ze jest to definicja calkowicie subiektywna , jezeli w ogole jakas definicja jest potrzebna - sa czynniki w kategorii na + player skill i na - player skill , ktore mozemy rozpatrywac.
(dygresja z tzw dupy: wedlug definicji NASA zycie musii posiadac metabolizm i byc zdolne do rozmnazania - wedlug tego Muł nie jest istota zywa osiol+kon= muł :> ) fluent definition
Na pelna odpowiedz na twoje pytania musialbys poczekac az bede najebany wracal wieczorem do domu

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:08 
Cytuj  
jakby ktos mial linka/info gdzie kupic warbanda z tym napolenic w dobrej cenie piszcie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:09 
Cytuj  
o tydzien sie spozniles - cena z summer sale byla mega dobra ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:13 
Cytuj  
tydzien temu to nie myslalem o kupowaniu gier tylko odpoczywalem ;p
teraz bym w cos pogral wieczorkiem (dayz za bardzo stresuje ;p) wiec szukam okazji.
w mount and blade gralem lata temu jak byla jakas wczesna beta.

z tego co rozumiem to podstawke tez musze kupic? czy wystarczy sam warband i napoleonic?

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:18 
Cytuj  
Warband najwazniejszy jest to samodzielna gra ,nie DLC do podstawki @highlander ci pisal.

BTT: cRPG mode do warbanda :czytam pochlebne opinie od ogarnietych warbandowiczow:> ktos mial z tym stycznosc? http://c-rpg.net/
http://www.youtube.com/watch?v=CneUatAHPAo


Ostatnio edytowano 25 lip 2012, 11:19 przez S@mael, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:19 
Cytuj  
ok dzieki.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:26 
Cytuj  
http://www.gram.pl/sklep/pc/tps-mount-b ... -i-mieczem @ highlander linkowal do tego za 20 zeta , mysle ze mozesz przejrzec ostatnie 3 strony ludzie dyskutowali kwestie ceny.

Ja bym poczekal na jakis sale i kupil wtedy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2012, 11:32 
Cytuj  
jak bede czekal to mi sie odechce grac :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.