mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:26 
Cytuj  
Witam serdecznie koledzy. Pisze do Was z pewnym dylematem. Nigdzie indziej nie znalazłem pomocy lub porady i trafiłem na to forum. Musze przyznać, że całkiem fajna rzecz 8) Ale przejdźmy do rzeczy. Mianowicie chodzi mi o pewna rzecz, tak jak w tytule tematu. Wyczytałem, że dwie gry są godne polecenia. Cabal i Dungeons & Dragons Online. W obydwie zagrałem i powiem, że przypadły mi do gustu. Jednak wiadomo, że aby cieszyć się w pełni grą, trzeba jakiś lvl osiągnąć. A ja po prostu na granie w dwa MMORPG nie mam czasu. I tutaj zaczyna się Wasza rola Panowie. Pomóżcie mi w podjęciu decyzyj, która gra jest bardziej wypasiona?? Którą byście bardziej polecili? Cabal czy DDO?

Napisze, co mnie interesuje w grach MMORPG:

-nie chce, żeby co chwile przelatywała koło mnie identyczna postać. Lubie się wyróżniać, więc chciałbym, aby były duże możliwości ingerowania w swoja postać. Duża ilości setów, broni, etc. etc.

-item mall, chciałbym żeby IM nie dawał duże przewagi graczom, którzy z niego korzystają. Chociaż jeżeli gra mi sie spodoba, to nie przeczę, że sam zacznę korzystać z IM 8)

-chciałbym, żeby było co robić w grze. Żeby gra nie polegała tylko na grindzie. Oraz ,żeby po osiągnięciu max LVL było co robić.

-no i oczywiście jak dla mnie dużym plusem byłyby częste aktualizacje. Żeby było po prostu widać, że ktoś się tą gra interesuje. A nie, że jest to samopas :lol:

I chciałbym po prostu wiedzieć, która gra jest Waszym zdaniem lepsza? Dla której lepiej poświecić swój czas?

Pozdro :lol:

**

Posty: 379
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:38 
Cytuj  
Wszystko co napisałeś wyklucza Cabala całkowicie, ale w DDO żeby się w pełni cieszyć gra będziesz musiał jednak kupić ta subskrypcje.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:39 
Cytuj  
Tyle jesli chodzi o Cabala.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:40 
Cytuj  
DDO. Cabal wyglada na koreanski grindfest w ktorym spedza sie 99,99% czasu na bicie mobow.
DDO natomiast to przyjemna PvE gierka, choc nie do konca MMO. Najlepiej gra sie ze znajomymi i przelatuje po kolei instancje ;)


Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:45 
Cytuj  
Czyli rozumiem, że Waszym zdaniem dać sobie spokój z Cabalem i brać się za DDO??

Natomiast co do tej informacji od Ciebie Keii, to wyczytałem, że ma zostać zamknięty Cabal, ale wersja amerykańska. Firmie, która nim zarządzała, wygasły licencje. Natomiast Cabal europejski miewa się bardzo dobrze. Nawet ostatnio zrobili nową stronę internetową.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 21:59 
Cytuj  
cabala zamykaja 31.marca ;P


_________________
oumn da lololegend


Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 22:09 
Cytuj  
Dobra, to ja już całkowicie zgłupiałem. Jedni piszą, że tylko wersja amerykańska zostaje zamknięta, Wy znowu piszecie że cały Cabal 8)

Ale mniejsza oto. Jak jest z tymi dwoma MMORPG??

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 22:11 
Cytuj  
Z tego co grałem w Cabala (2h) to koreański grindfest jakich wiele. A na końcu wszyscy i tak pewnie w tych samych setach biegają.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 22:23 
Cytuj  
JAk można zadać takie pytanie? Przecież po 10 min gry w Cabala kazdy rozgarniety zajarzy ze to gowniany koreanski grind dla upośledzonych na umyśle.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 22:35 
Cytuj  
Nie obrażaj moich kumpli !
- Ok ! Powiedziałem mu Cheegee!


_________________
Obrazek


Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 22:54 
Cytuj  
Cóż, ja jednak pomimo tego że jestem osobą rozgarnięta, to po 10 minutach gry nie jestem w stanie subiektywnie jej ocenić. Zresztą każdy piszę, że gra zaczyna się dopiero na wysokich lvl-ach. Więc zdaje się na opinie osób, które już siedzą w tym trochę czasu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2010, 23:43 
Cytuj  
DDO.

Cabal = shitowy grindfest.

+ przejrzyj ten topic czy Ci sie nic nie spodoba:
viewtopic.php?t=35270&start=0
Atlantica Online
The Chronicles Of Spellborn
Runes of Magic
Allods Online

olej posty chegee.


_________________
.


Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 12:58 
Cytuj  
Dzięki Highlander za propozycje. Szczerze mówiąc to zainteresował mnie bardzo Allods Online. W Atalntice grałem i w RoM również. W pierwszej grze, duża role odgrywa IS, natomiast RoM nie miał za dobrze zoptymalizowanego silnika graficznego, dlatego gra zamiast chodzić dobrze, po prostu się cięła. A wymagania mój komputer spełniał.

Natomiast tak jak mówię, zainteresował mnie Allods, jedynie co to podobno na razie jest tam problem z jakimś FoD-em i z tym że ceny w IS są za wysokie. Ale zobaczymy. Jak na razie się ściąga.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 13:07 
Cytuj  
jeszcze jest takie cos:
http://www.fomportal.com/
face of mankind

Generalnie cos się da znalezc, ale na dluzsza mete slabo. DDO jest chyba jednak najlepszym f2p mmo. Jest tam w sumie takie cos jak "celowanie", a nie tylko klikanie skilli.


_________________
.


Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2010
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 09:42 
Cytuj  
Zagrałem w Allods i powiem tylko tyle, że jakoś ta gra nie przekonuje mnie do siebie :-? A jeszcze te problemy z grą, wprowadzany CURSED czy obecny FoD jakoś mnie jeszcze bardziej odpychają. Powiem też tylko tyle, że jedynie przy tej grze MMORPG zrywa mi połączenie z siecią. Natomiast z innymi grami jeszcze wszystko OK. Więc chyba jednak rozpocznę przygodę w DDO 8)

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 11:52 
Cytuj  
kabal generalnie nie jest zly. Zgarna kupe nagrod i mysle ze slusznie za wyglad skili ktore sa miodne. Fakt ze trzeba je na poczatku wyfarmic wiele osob odpycha, ale jak kogos stac na 2 tygodnie meczarni (ja mialem wolne i na 65 mialem dual transa. to gra robi sie naprawde przyjemna. Gra ma calkiem nielzy craft, bardzo fajny system "frakcji?" gdzie po 90 wybiera sie czy idzie sie w capella czy w tych drugich i mozna na serverze pvp sie tluc do woli bez gubienia itemow i zdobywajac honor pointy do crafta, lub normalnie isc na organizowane battle groundy gdzie sa walki 100vs100. Co do zamkniecia to zamykaja priva ktory mial udostepnione wszystkie ficzersy orginalnej gry. W ddo nie gralem wiec sie nie wypowiem.


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.