mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 16:43 
Cytuj  
aż się pojawiło to co wszyscy woleli czyli instancje, pozostała tylko grupa, która pieprzy o vanilla wow przy każdej okazji i jak by to chcieli grac na takich zasadach, to tak samo jak nie wypada pisać ze się nie grało w eve i dfo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 16:47 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Niah napisał(a):
Wówik nie nadaje sie do mass open pvp


Bo? Po wprowadzeniu honoru przez Blizzard jakoś to mass open pvp istniało.

Serwery klekaja do miecza


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 16:51 
Cytuj  
dupa taam bylo mass pvp w wow.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 17:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
dupa taam bylo mass pvp w wow.

Podaj rok, ile patchy temu :-P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 17:09 
Cytuj  
bleh, zle troche to napisalem. Mialem, na mysli, ze nie bylo w wowie mass pvp.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 10 sie 2013, 21:29 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Highlander napisał(a):
dupa taam bylo mass pvp w wow.

Podaj rok, ile patchy temu :-P


Otwarcie AQ^^


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 11:38 
Cytuj  
imo instancjonowane pvp jest bardzo fajne, ale jako rzecz calkowicie opcjonalna w mmo, bg powinny byc grane just for fun. Czyli nie dostajesz za to zadnego expa, currency. Wtedy world pvp jest jedynym zrodlem honoru, tokenow itd. i rozwiazuje sie problem afk na bg.
btw. nie gralem ani w dfo, ani eve, dostane bana?;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 11:48 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
imo instancjonowane pvp jest bardzo fajne, ale jako rzecz calkowicie opcjonalna w mmo, bg powinny byc grane just for fun. Czyli nie dostajesz za to zadnego expa, currency. Wtedy world pvp jest jedynym zrodlem honoru, tokenow itd. i rozwiazuje sie problem afk na bg.

Zejdź na ziemię.

Będziesz miał momentalnie nieustający mega płacz o to, żeby w arenach / bg były "nagrody". Po tym jak zostaną one wprowadzone, to wracasz do puntku wyjścia i ludzie zaczynają siedzieć w miastach i tłuc pvp instancje.

Embe ma rację. Albo jedno albo drugie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 11:53 
Cytuj  
Open pvp w wowie było i to na bardzo duża skale.
Zrobienie questów w takim Ashenvale albo Hillsbrand było w pierwszym przypdku utrudnione a w drugim prawie całkowicie niemożliwe.

Oczywiscie wszystko umarlo z wprowadzeniem BG.

Sam miałem 10x wiekszy fun z zabicia kogoś kto wesolo idzie robic sobie questy niz z jakiejkolwiek wygranej na bg. Zeby miec fun trzeba mniec swiadomosc, ze druga strona umiera z wkurwienia gdy jest gankowana. BG = ziew.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:00 
Cytuj  
condonriser - to w eve radze chociaz sprobowac triala, podobnie dfo jak go wprowaza.

ja patrze na pvp ten przez pryzmat mmorpg - czyli massive, co chyba tak naprawde tylko eve spelnia ;p dfo tez ma spore bitki typu 50 vs 50


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:04 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
condonriser - to w eve radze chociaz sprobowac triala, podobnie dfo jak go wprowaza.

ja patrze na pvp ten przez pryzmat mmorpg - czyli massive, co chyba tak naprawde tylko eve spelnia ;p dfo tez ma spore bitki typu 50 vs 50

No co ty. Najbardziej Massive PvP to jest w Planetside 2. Oczywiscie nie liczac EVE.

Wczoraj robilismy szturm w 400 osob, to jest kurwa MMO PvP, a nie jakies pierdy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:06 
Cytuj  
Byla mowa o mmorpg. PS2 to dla mnie ani fps ani mmorpg. Komu sie podoba to ok, mnie jakos nie odpowiada.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:07 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Byla mowa o mmorpg. PS2 to dla mnie ani fps ani mmorpg. Komu sie podoba to ok, mnie jakos nie odpowiada.

Gratuluje spostrzegawczosci. Bo to jest MMOFPS ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:23 
Cytuj  
e tam placz. Czy ktos placze, ze w np. dfo jest loot z gracza? i co wazniejsze, czy ktos takich placzow slucha? Wydaje mi sie, ze nie. Takie sa zalozenia gry i jak sie nie podoba to wypad.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 12:58 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
e tam placz. Czy ktos placze, ze w np. dfo jest loot z gracza? i co wazniejsze, czy ktos takich placzow slucha? Wydaje mi sie, ze nie. Takie sa zalozenia gry i jak sie nie podoba to wypad.

O rly? To pokaż mi jakieś mmoprg z takimi arenkami jak opisałeś?

Arenki i bg to są defacto multiplayer-arenkowe gry włożone w większą grę. W założeniach się to nie różni od Starcrafta, CoD czy Doty. Tylko combat inny. Do arenkowej pvp gry potrzeebujesz jakiegoś matchmakingu, żeby ludzie w to grali, bo inaczej pre-made składy będą ass-rape na większości graczy robiły - a matchmaking zaraz się przełoży zaraz na rangi, pvp levele czy inne tego typu.

Przecież te wszystkie tokeny, rangi, currency i inne się z powietrza nie wzięło. To była stopniowa ewolucja.

Coś takiego co ty opisujesz to ArcheAge próbowało. Areny / BG miały dawać tylko jakieś cosmetic "nagrody". Jaki był ponoć efekt? Ludzie wygrindzili szybko co mogli i dosłownie nikt w to nie grał więcej - nie dało się drużyny przeciwnej znaleźć.

Jak ludzie nie będą grać - bo nie będzie nic do "zdobycia", to ta garstka co będzie chciała będzie albo płakała, żeby dać jakieś nagrody, żeby inni zaczeli grać albo będzie się stopniowo wynosiła do innych gier.

Zresztą co ja się produkuje. To, że nie ma takiej gry jak opisujesz to nie jest przypadek. Jak zrobisz arenki z nagrodami to world pvp klęknie, jak zrobisz bez albo z chujowymi to nikt nie będzie się do arenek kolejkował i nie będziesz miał z kim grać. Przecież to wszystko już było przerabiane lata temu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 13:08 
Cytuj  
Jak ktos gra tylko bg to tak jakby gral np. w Forge.

ale w vailla wow byly arenki i bylo jakies tam world pvp. Gdy czekalo si epod brama wsg czy czegos innego to ludzie tez w miedzyczasie sie ze soba bili.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 13:15 
Cytuj  
w ten sposob patrzac to trzeba np mounty naziemne wyjebac, bo ktos zacznie plakac ze nie ma latajacych.
jezeli nikt nie chce grac, to znaczy, ze bg jest zle zaprojektowane. w quake jakos ludzie napieprzaja, a nie ma za to zadnego currency.
mam ci pokazac gre z takim rozwiazaniem? w czasach kiedy np nawet world pvp jest wylaczane? chyba zartujesz:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 13:28 
Cytuj  
quake to zle porownanie, bo porownujac to w quake prawie nikt nie gra do jakis mmo.

w dfo nie ma instancji, a nagrode trza sobie samemu zdobyc.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 13:47 
Cytuj  
Dlatego tak jak wspomniałem albo miliony albo tysiące, wybór jest oczywisty dla producenta i wydawcy, wybieramy to co się sprzeda, a sprzeda się instancja pvp, instancja pve, trochę questów na tydzień czy dwa levelowania po premierze, potem tokeniki, itemiki, punkciki, jak ładnie oprawione to do następnego dodatku wystarczy i kręci się interes.

Co do gier niszowych z full loot, open world pvp itd to ta nisza jest wypełniona przez eve, dfo, wurm, perpetuum i jakieś drobniejsze projekty, więc wciskanie tu na siłę nowej gry nie ma sensu, lepiej czekać na rozwijanie się w/w gier,.
Nie zapominajmy że wiele ludzi gra w bf, cod, cs, ps2, lol, dota2 itd, gry na steamie ze znajomymi czy nawet przeglądarkowe, reszta to gimbaza napieprzająca na pirackich serwerach bo akurat koledzy w klasie tez w to grają.

Wybór gier jest wielki, więc marudzenie i czekanie na coś nowego to fail lub chęć napieprzania kolejnego tysiąca postów na forum, zawsze się znajda tacy co ze słomianym zapałem będą czekać na coś nowego, pograją tydzień i czekają dalej marudząc po forach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2013, 16:19 
Cytuj  
Troche nie masz racji z tym, ze wybor gier jest wielki, wiec powinni zamknac jadaczki. Zreszta sam z braku laku grasz w wurma.

- Przyklad fpsy, gier jak quake arena nie ma i ci co lubia takie gry graja w starego quake i nic nowego nie ma. Wiec, powinienem zadowolic sie nowym cod i bf i koniec? w takim razie?
- Nowe rtsy nie wychodza, wychodzi/wyszedl coh2, jest sc2 i dalej duzo duzo nic. Tylko moba. A tyle osob gra w AoE2 HD...
- Z mmo jest troche inaczej, dfo fajne, ale brakuje tej grze wykonczenia. EvE spoko gra, ale jednak mniej osob trawi SF i dla niektorych nieciekawy combat. itp. itd. Zawsze czegos brakuje, przynajmniej dla mnie. Wurm na chwile obecna dla mnie osobiscie to masochizm, ale moze sie rozwinie, ale obecnie podziekuje. Obecnie czuje, ze mmorpgi troche nie sa dla mnie. Czasowo to juz nie to co kiedys.
- Chyba single crpgi sie ok trzymaja ;p choc i tak wiele osob narzeka na nowosci, ale tu juz nijak wrocic do staroci.

ale nie rozumiem za bardzo sensu grania w grindfesty.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.