mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 09:54 
Cytuj  
Tfu, źle napisałem - modów :) DLC mam wszystkie bo kupiłem Golda :)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 10:35 
Cytuj  
Ja również kupiłem Civ 5 dopiero jak wyszedł gold ze wszystkimi DLC. Teoretycznie nie mam nic przeciwko DLC płatnym dopóki nie jest to zagrywka w stylu okrojenia tytułu w dniu premiery. Co niestety zdarza się nader często. Civ 5 jest tu bardzo ładnym przykładem. Obawiam się że BE będzie kolejnym.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 10:52 
Cytuj  
Czyli reasumując jak ktoś nie kupował Civ 5 to BE będzie fajny?

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 10:55 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Czyli reasumując jak ktoś nie kupował Civ 5 to BE będzie fajny?

Trudno stwierdzić. Wszystko się okaże dopiero po premierze, kiedy to ludzie kupią i stwierdzą czy produkt jest ok czy jest to po prostu kawałek tortu a reszta będzie w płatnych DLC.
Ocena na podstawie zaprezentowanych filmów jest taka, że to podrasowana 5 z dodatkami i znacznie zmodyfikowana w niektórych aspektach.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 11:28 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Ocena na podstawie zaprezentowanych filmów jest taka, że to podrasowana 5 z dodatkami i znacznie zmodyfikowana w niektórych aspektach.


Prawda, dla mnie jedyne ryzyko związane z zakupem jest takie, że nie będą dalej rozwijać BE. Zostawią grę tak jak jest, jako mały spin-off od gł serii a w przyszłym roku zapowiedzą Civ6. Ja bym chciał zobaczyć duże dodatki do BE, ale boję się że ich nie będzie i co najwyżej dorzucą nowych sponsorów itp. (typowe dlc w stylu pojedynczych civ z 5). I to jedyne co mnie powstrzymuje ciągle przed zakupem.

Farin napisał(a):
Teoretycznie nie mam nic przeciwko DLC płatnym dopóki nie jest to zagrywka w stylu okrojenia tytułu w dniu premiery.


Rozumiem, że chodzi ci o to, że civ5 oferowała mniej możliwości od civ4 z bts? Mam wrażenie, że taka sytuacja to norma w grach strategicznych od zawsze, przed pojawieniem się dlc było identycznie. Przynajmniej ja nie kojarzę żadnej serii gier strategicznych, która byłaby rozwijana przez duże dodatki i której kolejna odsłona (jeszcze bez dodatków) oferowała więcej niż poprzednia wraz z dodatkami.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:23 
Cytuj  
Porównaj sobie to co oferowała civ 2 do civ 3. Z tego co pamiętam goła 4 oferowała powrót do dwójki(trudno stwierdzić czy była gorsza od poprzedniczki, bo 3 to był worek nowych pomysłów, który nie wszystkim podszedł), a z dodatkami to klękajcie narody.
Dopiero 5 zaoferowała okrojony produkt, który nawet ze wszystkimi dodatkami daje ciut mniejszy poziom od finalnej 4-ki.
Podobnie ma się z serią Total War. Również age of empire itp. itd.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 14:36 
Cytuj  
Nie pamiętam 2, goła 4 była gorsza od 3, dla mnie 5 obecnie jest lepsza od 4 z bts. Totalwary nie mają już dodatków, gra stoi w miejscu od x lat, chyba że coś mnie ominęło.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 05:33 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Nie pamiętam 2, goła 4 była gorsza od 3, dla mnie 5 obecnie jest lepsza od 4 z bts. Totalwary nie mają już dodatków, gra stoi w miejscu od x lat, chyba że coś mnie ominęło.

Ja się nigdy bym nie podjął porównania gołej 3 z 4 - w ogóle jakiekolwiek porównanie 3 z innymi odsłonami cyklu jest cholernie ryzykowne. To że według ciebie 4 jest gorsza od 3 nie znaczy, że ma to samo. Znacznie więcej osób przywitało 4 z otwartymi ramionami bo dla nich 3 to była pomyłka. Co do stwierdzenia wyższości 5 nad 4 - zbyt duża generalizacja. Osobiście uważam, że rozwiązania w 4 są znacznie lepsze ale za to 5 ma lepszą mechanikę(to tak w skrócie).


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 05:44 
Cytuj  
Co ta 3 miala takiego zlego, czy tam innego, od innych czesci serii bo nie pamietam, a zawsze dobrze mi sie gralo

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 06:50 
Cytuj  
No właśnie mi się też w 3 dobrze grało, na początku 4 poszła w kąt bo szybko się nudziła, to samo 5. Dopiero dodatki dodają skrzydeł tej serii, nie mam problemu z oceną tych gier i zastanawiania się nad wyższością świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Oceniam po prostu ile zabawy mi dały i czasu pożarły. Goła 5 to max 30h było, czyli nic jak na grę strategiczną. Dopiero od bnw można pograć jak człowiek, ta sama sytuacja jak z civ4, bez bts było słabo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 19 paź 2014, 08:29 
Cytuj  
Nie wiem jak do V ale instalacja modow do IV jest naprostsza z mozliwych.
Sciagasz, wgrywasz do c:\Program Files (x86)\2K Games\Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4 Complete\Beyond the Sword\Mods\ (czy jaki tam masz katalog z Civ), odpalasz gre i wybierasz mod.
Nic nie trzeba wlaczac jak w TESach, kombinowac i ustawiac ini.
Sa mody z wlasnym execiem (Realism Invictus ma execa) gdzie nawet tego nie trzeba robic.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 11:01 
Cytuj  
Kupiłem sobie w pudle civ:be (ceny digital odstraszały) i nie mogę zainstalować z płyty bo gra nie miała premiery, ale mogę pobrać ze steama - wtf?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 11:09 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Kupiłem sobie w pudle civ:be (ceny digital odstraszały) i nie mogę zainstalować z płyty bo gra nie miała premiery, ale mogę pobrać ze steama - wtf?


No tak niestety jest. A na Steamie był już pre-load.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 15:36 
Cytuj  
Dayuuuumn. Przyznam się bez bicia, wziąłem sobie z tej okazji urlop :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 15:39 
Cytuj  
Ja poczekam na wersję gold, już ze wszystkimi dodatkami i DLC. Podstawka pewnie będzie co najwyżej średnia. Ewentualnie wezmę podczas jakiejś wyprzedaży.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 15:56 
Cytuj  
To co widziałem na filmikach wygląda średnio. Inne drzewo technologii, drobne zmiany w kulturze i tyle różnic do piątki. Do tego styl graficzny który mi się nie podoba, w sf wygląda to zbyt cukierkowo.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 16:26 
Cytuj  
Ja gram od tygodnia i powiem tak, gdyby jutro jakims cudem ta gra zniknela mi z biblioteki Steama to na 100% bym jej nie kupil. W CiV mialem rozegrane ponad 250 godzin.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 16:34 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Ja gram od tygodnia i powiem tak, gdyby jutro jakims cudem ta gra zniknela mi z biblioteki Steama to na 100% bym jej nie kupil. W CiV mialem rozegrane ponad 250 godzin.


Jak grasz od tygodnia:)?

Ogólnie to przeczytałem kilka recek i praktycznie każda mówi to samo. Taki dodatek z nowymi teksturami do Civ V i do tego uboższy bo to nie Civ V z dodatkami. AI nadal kuleje tak jak kulało chociaż dyplomacja ponoć poprawiona. Żadna rewelacja, ot dobry dodatek. Fani zagrać powinni, reszta może czekać na DLC.

Z gram.pl - "Ulepszona piątka na innej planecie. Po prostu".

Cytuj:
ja dodam od siebie, że gdy odpaliłem Beyond Earth po Endless Legend, to... wyłączyłem po kilku turach :) gra wyglądała jak zmodowana "piątka", czyli pomysł i rozwiązania sprzed lat, nic nowego, nic ciekawego i dalej ten sam interfejs, tak niewygodny i mało przejrzysty po "endlessach". Ale dałem jej szansę, pograłem chwilę i nie było tak tragicznie - jest kilka nowych pomysłów i można się pobawić, tyle że to cały czas w zasadzie to samo co Civ V i dla mnie osobiście ta formuła już się przeżyła i nie wytrzymuje porównania z Endless Legend. Fajnie, że są jakieś drobneijsze nowości, ale prawdę mówiąc spodziewałem się jakiegoś epickiego rąbnięcia w stylu Alpha Centauri, a Beyond Earth jest wręcz zachowawcze i wycofane.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 16:49 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Ja gram od tygodnia i powiem tak, gdyby jutro jakims cudem ta gra zniknela mi z biblioteki Steama to na 100% bym jej nie kupil. W CiV mialem rozegrane ponad 250 godzin.

rozwin.

pcgamer dobra ocena http://www.pcgamer.com/civilization-bey ... th-review/


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2014, 16:53 
Cytuj  
To jest mały spin-off od V, tylko część studia nad tym pracowała (pierwsze wzmianki o tym projekcie tak informowały), jak pisałem wcześniej bardzo wątpię w duże dlc to tej gry. Sam wolałbym zobaczyć to jako kolejny duży dodatek(dlc) do civ5, dodający całą nową erę sf. No ale jest jak jest, ja tak mało gier kupuję na premierę, że nowe civki to dla mnie must have (zresztą tak jak eu czy hoi), bo i też nigdy nie zawodzą w dłuższej perspektywie.

Czy jest dobra, ocenię jak pogram, na pewno na dzień dobry jest o wiele lepsza od podstawki civ5. (to widać na gameplayach w sieci)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.