mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 14:00 
Cytuj  
http://www.gram.pl/news_8AvgHuq5_Wii_2_ ... tendo.html

IMO warte nowego tematu, bo dużego wpływu na rynek - odmówić się temu newsowi nie da.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 14:13 
Cytuj  
Największym wpływem Wii na rynek było robienie chujowych gier pod dziwaczne kontrolery przez developerów.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 14:24 
Cytuj  
Chodziło mi raczej o to że (Captain Obvious INC) - Microsoft Kinectem, i Sony Movem pokazali, że nie chcą za szybko robić nowych konsol. A ten news sprawia, że chyba będą musieli. Myślałem że nawiąże się dyskusja, jak według kogo będzie to wyglądać/nie będzie bo przecież nie zrobią ponieważ...Itd. Po to są w końcu fora ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 16:35 
Cytuj  
Nie do końca się zgodzę iż pokazali że nie chcą za szybko robić nowych konsol. Po prostu zwietrzyli interes po sukcesie wi, i poszli w stronę alternatywnych kontrolerów. Po co pakować kasę w R&D zupełnie nowego sprzętu, gdy z obecnego da się jeszcze wycisnąć trochę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 16:55 
Cytuj  
pozatym olanie wielomilionowej rzeszy uzytkownikow w dodatku z rozbudowanym contentem online zle by wygladalo , zazwyczaj nowe zabawki oferuja wsteczna kompatybilnosc .

po co nintendo duza moc obliczeniowa skoro nie potrafia jej wykorzystac bo robia nowe mariany itp... Gamecube byl najsilniejsza konsola w tamtej generacji i co z tego? , musza pokazac gry kierowane na dojrzalsza klientele

nie czekalbym z zapartym tchem na nowe zabawki Sony i M$ , jak mowilem 2012 -2013 najwczesniej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 17:29 
Cytuj  
Dobra wiadomosc jest taka, ze to bedzie konsola, ktora znowu pozwoli Nintendo powalczyc na rynku gier dla hardcore graczy, czyli mozemy sie tylko cieszyc. Do tego konsola bedzie kompatybilna z grami na Wii, takze pure win. Na dzien dzisiejszy decyzja jest prosta - kupuje. Trzeba zacisnac pasa, kupno nowego PSP i Wii2 - minimum 2kPLN trzeba w sumie na te zabawki szykowac :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 19:01 
Cytuj  
nie wiemy co zaoferuje nowa konsola.
nie wiemy co zaoferuje na starcie - w co bedzie mozna pograc.
jak na razie x360 i ps3 daja sobie raczej mocno rade, gier wychodzi na te konsole dosc sporo i nie bardzo widze powod, dla ktorego mieliby sie rzucac na robienie nowego sprzetu, tylko dlatego, ze pojawia sie cos nowego.
tak jak napisal alda - beda hity w stylu forza, gt, halo, mgs, ds, lbp, noir to pogadamy. bo mnie jakos super hd, 3d mario bros nie bardzo juz kreci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 20:07 
Cytuj  
To bedzie konsola na poziomie X360/PS3 - to wiadomo na pewno, moze mocniejsza, tego nie wiemy. Gry casualowe oczywiscie beda na nia wydawane, ale to ma byc konsola zwiastujaca powrot Nin na rynek gier hardcorowych. Wypuszczanie drugiego Wii mocniejszymi bebechami, tylko po to, zeby kontynuowac polityke z Wii byloby totalna glupota. A Nintendo do glupich firm nie nalezy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 20:22 
Cytuj  
dobrze, ze prorokow na forum nam nie brakuje :)

"Nintendo president Satoru Iwata told Bloomberg News, "We would like to propose a new approach to home video game consoles" with the Wii successor."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 22:00 
Cytuj  
wow, wii dogoni (a moze nawet przescignie!!??) juz przestarzale platformy takie jak 360, ps3
do tego tak jak Mentol napisal
"We would like to propose a new approach to home video game consoles"
wydadza nowe kotlety w stylu wii fit, gitar hero albo innego sima u flinstonow (bo w sredniowieczu juz jest)

czad, nic tylko zaciskc pasa, kurwa kurtke sprzedam bo psp i wi2 trzeba kupic
rotfl z calego tematu


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 22:12 
Cytuj  
Hahahahaha. Bosh, tak to jest jak sie rozmawia z ignorantami w danym temacie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2011, 23:12 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Bosh

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 13:43 
Cytuj  
Nintendo ma taktyke uzywania low-techu do swoich konsol, i dorzucanie jakiegos gimmicka zeby to sprzedac.

Na platformy nintendo zawsze prym beda wiodly 1st party titles, wiec nie ma zbyt wielu developerow, ktorzy chca cokolwiek na to robic.

Ja mysle ze mozemy byc pewni, ze czego nintendo nie wymysli, nie zobaczymy tam gier o 'dojrzalosci' podobnej do PS3/360.

Pierwsze Wii zdechlo srednio po 3 miesiacach od kupienia. WiiWare to porazka, ilosc konsol nintendo podlaczonych do sieci jest zatrwazajaco niska w porownaniu do innych platofrm. Polityka Nintendo w stosunku do developerow, sprzezona z niskim online rate przypieczetowala smierc WiiWare.

Nie sadze zeby nintendo probowalo nam zaserwowac usluge pokroju PSN/Live. Niestety, bo w biezacej generacji to jest standard.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 14:15 
Cytuj  
Oczywiscie, ze to bedzie konsola z bardziej powaznymi grami (a przynajmniej z wieksza iloscia takich tytulow niz na obecnym Wii), bo czyms musza skusic kupujacych. Powiedz mi jaki jest sens robienia WiiHD tylko po to, zeby wydawac identyczne casualowe gry jak na Wii. Kto to kupi? Ci co maja TYLKO Wii, nie przesiada sie na HD, bo maja raczej w dupie grafike, a nie wydadza 300$ tylko po to, zeby grac w to samo co na Wii juz teraz stojacym w salnie.
Ja tam na pewno kupie, chociazby zeby pograc w tych kilkanascie gier z Wii w rozdzielczosci HD (gry na obecne Wii sa pisane w HD, tylko Nintendo obniza im rozdzialke) plus oczywiscie nowe tytuly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 14:26 
Cytuj  
Jeśli Wii będzie tylko na poziomie PS3 to nie ma sensu zakup - mam PS3 z Move więc po cholerę mi kolejne pudło?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 14:27 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):

Ja tam na pewno kupie, chociazby zeby pograc w tych kilkanascie gier z Wii w rozdzielczosci HD (gry na obecne Wii sa pisane w HD, tylko Nintendo obniza im rozdzialke) plus oczywiscie nowe tytuly.


Ja pamietam ze jak wydawalismy gre na WiiWare, to bylo strasznie duzo srania z dopasowaniem sie do roznych rozdzielczosci, PAL, NTSC, 4/3, 16/9, etc. Nie mowie juz o tym ze wii nie obsluguje widescreenow natywnie, wszystkie widescreen gry sa w 4/3, ale brzegi maja bardizej rozciagniete niz srodek.
Pamietajmy tez ze wszystkie assety sa na tyle male, zeby zmiescily sie w mizernej pamieci tego pudeleczka.

Pisanie o tym ze gry na Wii sa w HD, tylko Nintendo je downscale'uje, to przejaw niekontrolowanego fanboyizmu.

HD gry na wii, sa tak samo HD, jak appki na iphona (3g) odpalane na iPadzie..


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 14:30 
Cytuj  
Hm, nie wiem, akurat o tym, ze gry na Wii sa pisane w HD uslyszalem kilka dni temu na Gametrailers w Bonus Round - zdaje sie, ze mowil o tym Pachter i ktos tam jeszcze, wydaje mi sie, ze kolesie wiedza o czym mowia.
Moze te popierdolkowate gry na WiiWare czy inne casual shity sa faktycznie tak pisane jak mowisz, ale moze te duze tytuly sa pisane w HD, a potem dostosowane do mozliwosci Wii.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 20:09 
Cytuj  
Tytuly cross platform robione sa tak zeby poszly na wszystkim. Co nie zmienia faktu ze wersja wii, jest dostosowana do gownianego sprzetu na jakim ma dzialac. Dlatego gry na wii, to gry na wii, a nie gry HD.

Z tego samego powodu, gry psx/ps2 nie wygladaja lepiej na ps3. Oprocz tych, ktore sa HD REMAKE. Ale to znaczy ze trzeba wykonac dodatkowa prace, zeby calosc nie wygladala jak kupa.

WiiWare czy retail DVD jest bez znaczenia, ograniczenia sa praktycznie takie same, i mozliwosci konsoli tez.

Ja prowadzilem projekt gry na Wii, wiec czuje sie niezle ze swoja wiedza. Mozemy asha zapytac, on tez w tym rzezbil;-)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 20:36 
Cytuj  
Gry z PS2/PSX wygladaja tak samo na PS3 dlatego, ze sa od razu pisane w nizszej rozdzialce, a ja mowie o zupelnie czyms innym przeciez. Wydaje mi sie tez, ze ten proceder zanizania jakosci grafiki specjalnie pod Wii dotyczy tylko exclusivow, a nie gier multiplatform, co mialoby zreszta sens.
Anyway. ja tam Pachterowi wierze, koles wie co mowi i jak wyjdzie Wii wspierajace rozdzialki HD to jestem przekonany, ze przynajmniej te najwieksze ekskluzywne tytuly z Wii beda dzialac na tej nowej konsoli wlasnie w wyzszej rozdzialce bez wiekszych kombinacji ze strony Nintendo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2011, 22:49 
Cytuj  
ale wii nie obsluguje HD, czego ty nie rozumiesz.

co to znaczy ze 'gry sa pisane w HD a potem dostosowywane do mozliwosci Wii'?

Wii ma wymagania zeby aplikacja ktora piszesz miala 480p.

Nie wiem w ogole o czym ty piszesz, myslisz ze gra jest napisana w 1920x1080 i pozniej Wii sobie to samo downscale'uje do swojego 480p? lol.


Gry na wii sa pisane w SD, co jest oczywiste, bo ta konsola nawet wyjscia cyfrowego video nie ma wiec o zadnym nawet pseudo HD nie ma mowy.


ps.
to prawda

ps2.

mindfuck - wii to w 80% gamecube *o*

edit:

raggnarok napisał(a):
Anyway. ja tam Pachterowi wierze, koles wie co mowi i jak wyjdzie Wii wspierajace rozdzialki HD to jestem przekonany, ze przynajmniej te najwieksze ekskluzywne tytuly z Wii beda dzialac na tej nowej konsoli wlasnie w wyzszej rozdzialce bez wiekszych kombinacji ze strony Nintendo.


"jestem przekonany" haha

ja jestem przekonany ze nie masz absolutnie pojecia o czym piszesz.

to tak jakby mowic ze gry z ps2 beda na ps3 dzialaly w HD. a jak team ico robi remake ico i shadow of the colossus w HD na ps3 to strata czasu i pieniedzy, bo przeciez mozna zmienic tylko docelowa rozdzielczosc (2 linijki w kodzie) i jazda.

Dawno nie slyszalem kogos tak upartego i jednoczesnie nie znajacego sie na tym co pisze. Uwierz komus kto pracowal nad grami na Wii ze nie masz racji, i przestan sie upierac, bo robi sie smutno.


_________________
Obrazek
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.