mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 295  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 17:29 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
W BF 3/4 level "postaci" nic nie mówi o skillu. Liczy się K/D ratio i accuracy i tyle.


Głupi jesteś albo w ogóle w BF nie grasz, trudno.
K/D oczywiście, że jest ważne jak w parze idzie z resztą statystyk aczkolwiek jak grasz z 10-15 osobami to masz to w dupie bo po prostu srasz pociskami robiąc ogień zaporowy. No ale pewnie coś takiego nie jest Tobie znane jak leżysz jak drąg i SNAJPISZ albo grasz solo srając się o 20-4 w k/d a grę przesrywasz 550 do jaja w ticketach.
Adekwatnie w BF4 praktycznie żadnego znaczenia nie ma skill bo 99% to gry z randomami i nie wiesz przeciw komu grasz. Skill jest wyliczany na podstawie SPM (co ma akurat wpływ i powinno mieć), lvl zabitych przeciwników (super, nie?) oraz k/d i scoring danej klasy.
Ergo możesz zrobić 30-5, mieć decent 300-400SPM i dostać skill -10. Zresztą nie raz już to widziałem np. u Ferdka.

Marti napisał(a):
na mapkach no xplosive czesto sie zapominam, ale wlasnie co preferujecie smoke czy flash bang?


Smoke, szczególnie na lockerze. Czasami to jedyny sposób żeby się przebić.

Highlander napisał(a):
pro wannabe wiedzą, że takie rankingi nie mają za bardzo znaczenia, a wręcz psują rozgrywkę.
Tak naprawdę Ociec z k/d ratio 1.0. może mieć lepszego skilla niż glupi camper z 4.0 k/d.
W team based grach chodzi o to jak grasz w teamie a nie o punkciki.

już turniej o wirtualny puchar więcej mowi o skillu niż jakieś statsy.


Ja ginę w BF4 przez przyzwyczajenia do dynamiki z takich gier jak Quake i ciężko mi się wyzbyć nawyków a'la wyskakuję i chcę pruć a tu ni chuja. No i prach, leżę. Tak samo nie potrafię kampić, nawet ze snajperką latam jak pojebany do przodu i pukam się na 5-10m, czasami coś przystanę żeby jakiegoś pacana zdjąć jak idzie jak owieczka.
Nie sądzę, że przez najbliższe miesiące dojadę do 2.0 w K/D :) Chociaż jak zresetowałem sobie staty to po miesiącu grania w kamp-fest BF4 z reguły mam 1.5/2 K/D.

Reszta się zgadza - w BF4 są jasne zasady i tak się wygrywa gry. Ticketami, detonacją bomby, rozbrojeniem. Wolę grać z kolesiami takimi jak ja i wygrać kilka gier pod rząd niż ze sniperami co mają 50-0 czy heli-ownerami (pilot + 2x mechanik do naprawiania i potrzeba między 4 a 5 stringerów żeby ich zdjąć) co również robią 50/60-0 a mapa jest w plecy:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 17:41 
Cytuj  
true Ojciec, dlatego jak masz ekipe i pushujecie, czyli bedzie revive wave co chwile, to latwo miec wtedy k/d na poziomie 1/5, ale liczy sie to, ze push do flagi sie udal, a nie pro snajper ze statami 50:1

I gowno prawda, mozliwe jest, ze ktos bedzie kampil w tanku cała gre, bo uroki publica z randomami są takie, że wlasnie nikt nie wezmie jeta, nie znajdzie sie 2 ogarnietych engów, jesli Ty tego nie zrobisz, bo wiekszosc aktualnie woli snajpić ;d Dla osob lubujących sie w close combat wiekszosc ma male k/d, bo czyha na nich stado kamperów.

mark24- gratulacje jak widzisz tam jakikolwiek rage, a Twoj kolega to zapewne zaden pros. Mialem podobnego w CoD i byl lipa a nie pro.

Bez statów sam gameplay na pewno bylby duzo lepszy. W Extraction robia tak by byl focus na objective co jest fajne.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 17:43 
Cytuj  
Jeszcze jedno inwalidztwo mnie dotyka w BF4 - strafe.
W takim Q bardzo mało ruszałem myszką w sensie co najmniej połowa ruchów była poprzez półkola na strafe i strzały z railika / rl / cg.
Tutaj jak koleś mi zaczyna spierdalać a ja mam w niego serię trzymać to się wykładam :/
No ale z czasem będzie lepiej i Żabolek będzie mi siorbał parówkę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
true Ojciec, dlatego jak masz ekipe i pushujecie, czyli bedzie revive wave co chwile, to latwo miec wtedy k/d na poziomie 1/5
po revive nie dolicza ci zgona

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:17 
Cytuj  
Po drugim chyba dolicza.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:20 
Cytuj  
Nie wiem w czym problem, ale jeśli chodzi o wydajność gra chodzi mi coraz gorzej :/. Dwa trzy tygodnie temu dało się całkiem nieźle grać na medium, obecnie non stop jakieś spadki fps ze 100 do 15, każde użycie celownika to 2-3 sek freez, a kij im w oko :evil:


Ostatnio edytowano 4 gru 2013, 18:23 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:22 
Cytuj  
mi chodzi calkiem niezle na moim zlomie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:44 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jeszcze jedno inwalidztwo mnie dotyka w BF4 - strafe.
W takim Q bardzo mało ruszałem myszką w sensie co najmniej połowa ruchów była poprzez półkola na strafe i strzały z railika / rl / cg.
Tutaj jak koleś mi zaczyna spierdalać a ja mam w niego serię trzymać to się wykładam :/
No ale z czasem będzie lepiej i Żabolek będzie mi siorbał parówkę.


Niestety ale strafe jako tako juz chyba w grach nie ujrzysz. id widac, ze sie wyklada i kazali im zreszta robic konsolowe gry jak Rage. Zostaje CoD. Którego lubilem, ale ile mozna...
id tech chyba ostatecznie idzie do piachu. A taki Dreamhack chyba droppuje QL i pozostanie QuakeCon. Więc, bieda.

Co do statów to mnie sie podoba rozwiazanie z ET/TF2 czyli jakies punkty, k/d widoczne z konsoli albo tylko dla danego gracza. Niestety ale ludzie za bardzo sie przejmuja tymi punkcikami.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 18:49 
Cytuj  
yyy jak to nie ma strafe? to do czego ja cały czas używam A i D...?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 19:05 
Cytuj  
Chodzi o trochę inne strafe:)

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 19:17 
Cytuj  
strafe aiming nie mówiąc o poruszaniu praktycznie nie istnieje no może troche jak się strzela z biodra tzn bez ads(iron sight)


staty powinny się wyświetlać co najwyżej po skończonej mapie jako ciekawostka, czyli jesteś tak dobry jak twoja ostatnia gra, teraz za dużo ludzi jest niewolnikami statów szczególnie K/D który przeważnie chuja znaczy
accuracy to jedyny stat który mnie interesuje (nie ten zbiorczy)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 20:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
(...)
I ku Waszej uciesze nie zamierzam jzu tu zagladac.

No i tyle z dotrzymywania słowa. dupa jesteś nie męszczyzna!


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 20:08 
Cytuj  
bo miłość do marka tymczasowo mnie jeszcze zatrzymala. :(
ale juz nic zlego nie pisalem na bf'a ;p


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 20:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

mark24- gratulacje jak widzisz tam jakikolwiek rage, a Twoj kolega to zapewne zaden pros. Mialem podobnego w CoD i byl lipa a nie pro.



200% żaden pros. Przecież go znasz, wiesz jaki ma styl gry, widziałeś jak gra, więc w 100% popieram!! żaden pro - zresztą mówię mu to codziennie ;)

wyszedł typowy zawistny polaczek :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 20:15 
Cytuj  
Mowie na podstawie mojego znajomego, ktory mial cisnienie na statystyki, jak przychodzilo do gry klan vs klan, 5vs5 okazywal sie noobem.
Serwer publiczny z nikogo nie zrobi prosa. Napisalbys, ze byl w najlepszym teamie BF3 na PC to bym nie wątpil.

rotfl z zawistnym polaczkiem, jestes smieszny. <3 Dodaj, ze biedak bez konsoli pliz


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2013, 23:30 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
W BF 3/4 level "postaci" nic nie mówi o skillu. Liczy się K/D ratio i accuracy i tyle.


Grając bardziej long-range na większych mapach accuracy mocno spada, przy graniu małych mapek TDM/DOM rośnie. KD można wyfarmić jak się potrafi.


pieniek82 napisał(a):
K/D ration i accuracy sie nie liczą tak bardzo liczy sie skill, mniej moze score per minute.


Algorytm szacowania stata skill w BF4 jest tajemicą, której chyba nawet DICE nie zna. SPM też jest małoobiektywny bo działają na niego exp-bonus-packs.


Staty są żeby cipki się podniecały. Liczy tylko to czy grając nakurwiasz wroga i przejmujesz cele czy jesteś gwałcony lub tylko kampisz.


EDIT:
Strafing z hipfire z bardzo bliskiej odległości (~melee range) jest możliwy i ładnie wchodził w BF3. W BF4 najczęściej kończy się słabym nożowaniem w ryj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2013, 01:04 
Cytuj  
Niestety w BF4 80% map jest long range nastawionych na snipe fest i pojazdy.
Głupi locker to acc rzędu 15-20% gdzie na większych mapach nie trudno o 9% i niżej.
Odnośnie strafe jest jak Ferdek napisał aczkolwiek nie wiem jak było w BF3 bo mnie wtedy nie chwyciło. Tutaj to nie działa albo działa słabo.
To tak jak sprawdzałem z lockerem i tylko defibrylator/healthpack - mając w pewnym momencie 3-1 byłem pierwszy do końca rundy nie robiąc kompletnie nic a jak ginąłem to przez zerkanie na drugi ekran monitora z nudów.
Jadąc tak miałbym w każdej grze K/D między 3.0 a 10.0 i od 600 do 1000spm oraz +10/20 skill. Będę wtedy pro i top?
Acha i trzeba brać pod uwagę, że sporo graczy właśnie takich jest, grają dla cyferek i są w stanie "farmowac grę fps na lockerze z shotgunem" żeby robić po 300% acc :) Tak, 300% bo tak fajnie acc zlicza BF4 dla multihit projectiles.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2013, 08:05 
Cytuj  
Obrazek

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2013, 09:07 
Cytuj  
+1 :D

dajcie namiary na privie na jakiegos ts'a tobym pogral z Wami cos :)


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2013, 11:14 
Cytuj  
Hueheuhue
http://pclab.pl/news55732.html

A kumple coś płakali, że po instalacji DLC gra im klatkuje i często DC mają. Ja się w sumie cieszę, że nie dałem się wyruchać na te 300+zł. Na DLC poczekam jeszcze 2 tygodnie to może coś. Premium póki co nie kupuje bo nie warto jeśli kupiłem podstawkę z DLC.
Wczoraj coś próbowałem pograć i gra dwa razy mi się zawiesiła więc włączyłem PoE i CoH2.

Pytanie czy to wina EA czy jednak DICE...


P.S

Co do Accu i K/D
Wiadomo, że grając np same domination/obliteration będziesz miał lepsze K/D niż ofiary mordu na Paracel Storm. Z tym, że na każdej mapie ktoś jest najgorszy a ktoś jest najlepszy. W przypadku domination(a versusy gra się w sumie tylko na domination) problem pojazdów i long range snajpingu znika całkowicie.

P.S 2
Czy wy też macie ustawiony monitor w trybie wypalania oczu? Ja wtedy wszystko lepiej widzę i jakoś lepiej mi się strzela....


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 295  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.