mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Czy kupisz Wiedźmina 2?
Ankieta wygasła 26 lut 2011, 14:44
Tak 49%  49%  [ 38 ]
Nie 51%  51%  [ 40 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 sie 2013, 13:21 
Cytuj  
Sprawdziłem wczoraj ten Rebalance Combat Mod 1.1 i mam pytanie do tych, którzy grali.

Czy tylko mi się wydaję czy czyni on walkę dużo prostszą? Ok jest bardziej responsywnie i szybko, nie czuć "ciężaru" wypadu i postać nie leci za ciosem, przez co jest nad nią większa kontrola, no, ale właśnie przez to walka się zrobiła dużo prostsza.

Fakt, że dużo nie pograłem z tym modem (do końcówki prologu), ale kata w więzieniu zabiłem pięściami za pierwszym podejściem, no kurde - trochę jaja i to na tym mrocznym poziomie trudności, gdzie bez Combat moda na zwykłym hard kilka podejść musiałem uczynić.

Podobnie np. tarczownika dużo łatwiej ubić. Bez moda on przykuca, trzeba obchodzić, itd - a z modem wystarczy Aard mu na pysk zarzucić frontalnie i dwa mocne ciosy wystarczają. Poza tym pojawiają się glitche z AI, co też ułatwia "życie".

Jak ktoś dłużej pograł, to niech powie jak to jest później, bo jak ma być łatwo, to trochę mi się grać z tym modem odechciewa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 14 sie 2013, 13:47 
Cytuj  
Też ostatnio zainstalowałem wieśka bo do połowy doszedłem kiedyś chyba.
talenty w co rozdać najlepiej,żeby się nie jebać za bardzo ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2013, 06:06 
Cytuj  
Sula - jest łatwiej niestety. Z Leto mi sie jakoś dziwnie walczło...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 21:48 
Cytuj  
Chce zakupic oryginal Wiedzmina 2 ale widze ze jest tyle rodzajow ze glowa mala:
- edycja normalna
- edycja specjalna (jakies dodatkowe gadzety, moneta, notes, papierowa postac)
- edycja rozszerzona (j.w. wiec enhanced z gadzetami?)
- edycja 2.0 (chyba nie trzeba sciagac patcha?)
- edycja kolekcjonerska (nie do dostania praktycznie)

Ktos sie orientuje bo generalnie zalezy mi na wersji bogatej, moga byc dodatkowe gadzety mapy etc ale tez by sama gra byla w wersji enhanced.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 21:52 
Cytuj  
Każda wersja będzie "enchanced", nawet ta za darmo z rumuńskiego śmietnika, po spatchowaniu.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 09:45 
Cytuj  
Damien napisał(a):
Chce zakupic oryginal Wiedzmina 2 ale widze ze jest tyle rodzajow ze glowa mala:
- edycja normalna
- edycja specjalna (jakies dodatkowe gadzety, moneta, notes, papierowa postac)
- edycja rozszerzona (j.w. wiec enhanced z gadzetami?)
- edycja 2.0 (chyba nie trzeba sciagac patcha?)
- edycja kolekcjonerska (nie do dostania praktycznie)

Ktos sie orientuje bo generalnie zalezy mi na wersji bogatej, moga byc dodatkowe gadzety mapy etc ale tez by sama gra byla w wersji enhanced.

Papierowe figurki, mapa świata gry, ścieżka dźwiękowa i dodatkowe materiały z "making of" Wiedźmina 2 są chyba w każdym pudełku, każdej wersji.
Edycja specjalna ma dodatkowo oprócz tego co w normalnych pudełkach jeszcze:

notes w skóropodobnej oprawie zawierającym zapiski Jaskra,
drewniany rysik z logiem gry
grawerowany brelok

Z tym, że jest to chyba wersja 1.0 czyli będzie trzeba paczować. Edycji z powyższym notesem, brelokiem, itd w wersji 2.0 / enchanced chyba nie ma.

W każdym razie tu masz opis Edycji Specjalnej:
http://allegro.pl/wiedzmin-2-edycja-spe ... 79861.html

a tu Wersji 2.0 / enchanced / rozszerzonej (to wszystko to samo afaik) :
http://www.gram.pl/sklep/pc/wiedzmin-2- ... szerzona-1

Także albo dodatkowe gadżety fizyczne w pudełku i konieczność patchowania do wersji 2.0 albo od razu wersja 2.0 ale bez tych 3 rzeczy w/w.


PS. Jak się ma wersję 1.0 to łatwiej imo zarejestrować w GoG-u i ściągnąć całą wersję 2.0 bez instalacji z płytek, zamiast ściągać patcha do wersji 1.0 i uaktualniać.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 11:16 
Cytuj  
Ja wlasnie pogrywam w Wieśka... nie wiem, mam wrażenie, ze walka w tej grze to naprawdę wyzwanie (poziom trudności normal), trzeba korzystać z run, przy większej ilości przeciwników z pułapek itp.

A co do samej gry, zauważyliście dziwny wygląd cieni w tej grze???


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 11:28 
Cytuj  
A jak sie ma tryb hard w II do tego w I?
Jedynke raz przeszedlem na normal, potem na hard i o ile walki na hard bywaly czasami trudne to jednak do przezycia, gdy sie zainwestowalo w eliksiry i Aard. W II hard na podobnym poziomie czy trudniejszy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 11:31 
Cytuj  
Grałem niedawno w W2 na poziomie dark, gdzie są te dodatkowe sety. Nie było specjalnie trudno. Zrobiłem dwa akty na luzie zanim się znudziłem.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 14:51 
Cytuj  
Bo combat jest zjebany na maxa - Aard i turlanie sie ad infinitum... meh... ale i tak jest lepiej niz w jedynce...
Mam nadzieje ze w 3 dadza w koncu rade... 2ke przemeczylem raz tylko dla story (ze wzgledu na slaby i nierozbudowany combat, mocno mizerny rozwoj postaci (rozumiem konwencje wiedzmina ale jadnak jest biednie) i biedna itemizacje, itd... gra robi sie slabiutka juz tak w polowie drugiego aktu pod kazdym innym wzgledem niz story/postacie).


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 19:13 
Cytuj  
Eh Kabra jak zwykle potrafi się przypierdolić do nawet tak zajebistej gry jak W2 ;). Fakt faktem, rozwój postaci mógł być lepszy (ktoś rozwijał eliksiry i znaki?) ale combat nie był aż tak tragiczny. Itemizacja była wiedźminowska czyli za wiele jej nie było ;). Mi się zajebiście gra podobała. Walki nie trzeba było specjalnie exploitować turlaniem/queenem/ardą zbytnio - można było kombinować. W sumie to kolejna dyskusja u gustach - bezcelowa. Wiesiek to gra na dwa razy ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 20:02 
Cytuj  
Nie przypierdalam sie, tylko 'mowie jak jest'. :)

Story fajne, swiat fajny, grafa fajna, postacie fajne ale od strony 'mechaniczno-matematycznej gry RPG' W2 lezy i kwiczy - poprostu jest nudno i plytko.
Z tym ze niekoniecznie to jest wina gry jako takiej i REDow a raczej jest to wina settingu (walka tylko na miecze, wlasciwie brak magii, wlasciwie brak costomizacji postaci, itd..).

Czy to zle? Zalezy dla kogo. Ja lubie w grach RPG wolnosc wyborow, rozwijania postaci, ekwipunku itd... W2 tego mnie ma - za to ma story. :)

Jestem mocno ciekawy jak to rozwiaza w trojce, ktora ma byc niby sandboxem zamiatajacym TESy pod dywan.

Story/postacie/grafa na poziomie Wieska i reszta no poziomie Skyrim (iloscowo chociaz)... heh. Marzenia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 20:24 
Cytuj  
Nie TESy tylko Skyrima. A zmiesc Skyrima pod dywan to nie jest jakies wielkie wyzwanie..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2013, 21:19 
Cytuj  
Trójka raczej będzie mniej sandboxowa niż nawet Skyrim imo. Bardziej spodziewam się seamless Wieśka 2 z 'open roamingiem' niż sandboxowatości TES. Wątpie aby matematycznie i rozwojem postaci W3 było jakieś specjalnie skomplikowane. Raczej pewnie będzie dość płytkie. Przecież protagonista będzie narzucony, a sam CDProjekt raczej się dość wyraźnie na akcje i story nastawia, a nie hardkorowe matymatyczno-taktyczne 'erpegi'. Mówili też, że gra będzie bardziej niż Skyrim bazować na story.

Zostawią pewnie fajne narzędzia i swobode dla modderów, ale od podstawowej wersji gry nie spodziewał bym się jakiejś nie wiadomo jakiej sandboxowatości i skomplikowania. Co nie zmienia tego, że może być kawał fajnej gry.

No chyba, że zamierzają dodatki robić z możliwością grania innymi postaciami, ale coś nie wydaje mi się.

W2 jest fajne i dobrze mi się w nią gra. Na najwyższym poziomie trudności jest jakiś challange, na pewno wiekszy niż w większości AAA produkcji. Jest fajne story i grafika, niezłe dialogi. No, ale to gra raczej na jedno przejście, no dwa może bo jednak są wybory i różne ścieżki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 16:04 
Cytuj  
No cóż, pożyjemy to zobaczymy jak to się mówi. Ja tam wierzę CDP na słowo. Może potem mi przyjdzie tego żałować ale czuję w kościach, że jednak nie :P.

Jeśli odpowiednio wyważą ilość sanboxa i rpg(bo jednak story, fabuła oraz npc byli w WII o kilka lvli wyżej niż w Skyrimie) to będzie hit. W skyrimie zajebiście podobał mi się świat i klimat północy ale reszta była typowo tsowa:). Zresztą Redzi zdają sobie sprawę, że dla nich to jest zajebiście wielka szansa. Jeśli im się uda, to ludzie będą łykali ich przyszłe gry jak pelikani co jest im na rękę. Po prostu muszą dostarczyć produkt o odpowiedniej wysokiej jakości(żeby nie było faila jak na premierze W2) i będzie ok. Dodatkowo na ich plus jest to, że pacze/dlc/dodatki/nowe edycje - to wszystko było za free jeśli ktoś miał podstawkę.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 22:50 
Cytuj  
Gdzie wiesiek i gdzie sandbox. Czesc druga to nawet nie rpg to taki gierka action z elementami rpg, moze trosze bardziej rozbudowanymi niz ostania Lara.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 07:42 
Cytuj  
Pierdolisz.
Role Play - jest (no a przynajmniej na tyle, na ile sie go da zrobić na PC).
Game - jak najbardziej.

Ergo. RPG pełną gębą.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 10:22 
Cytuj  
Brawo. Wg tej logiki nawet Mario jest gra RPG.

W sumie zgodze sie z pienkiem - W2 blizej do Mass Effecta 2/3 niz do 'true RPG'.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 13:50 
Cytuj  
No pewnie, ME 2/3 ma w sobie tyle samo RPG co Wiesiek 2. Chyba wam się jakaś pijawka to mózgu przyssała :o .

Przykładów nie będę podawał bo to w sumie głupi trolling ze strony pienka i tyle.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 17:01 
Cytuj  
Racja nie porównujmy ME do Wieska bo w ME tworzysz druzynę, sam wybierasz gdzie leciec (bardzo okrojenie) ME jest bardziej RPG niz W2


_________________
Turbot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.