mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 20:21 
Cytuj  
tak, to na pewno dlatego ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 20:23 
Cytuj  
a to poczekam na jakies godne zaufania recenzje ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 20:25 
Cytuj  
nie wierzysz w warhamerona? ;)

http://diehardgamefan.com/2012/02/23/10 ... beta-1-pc/


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 20:53 
Cytuj  
nie znam typa ;p

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 22:12 
Cytuj  
http://forums.elementalgame.com/418236 Reszta tych filmików lets play

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 22:35 
Cytuj  
taa... jak troche przeklatkowalem te filmiki to kusi bardzo. Zdecydowanie lepsze mapy niz w WoM, tam byla totalna pustka, co mnie irytowalo.


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 23:01 
Cytuj  
Poczekaj na opinie innych :D Zreszta nie ma co się spieszyć, chyba z zakupem. Minimum 3 do 6 miechów zanim to będzie TO. Ja osobiście pokładam najwieksze nadzieje w kampanii (grywalność jak i fabuła), a ona dopiero w finalnej wersji według zapowiedzi.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 27 lut 2012, 23:48 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Poczekaj na opinie innych :D Zreszta nie ma co się spieszyć, chyba z zakupem. Minimum 3 do 6 miechów zanim to będzie TO. Ja osobiście pokładam najwieksze nadzieje w kampanii (grywalność jak i fabuła), a ona dopiero w finalnej wersji według zapowiedzi.


3-6 miechów. Ja za 6 miechów chyba już w ogóle nie będę miał czasu. Dlatego kupiłem teraz i będę grywał w betę.

Czasami wersje Bety są lepsze od finalnej, czego dowodem jest Civilization 5.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 06:54 
Cytuj  
W przypadku Wom to prawda. Wielu testerów było w szoku ponieważ wom , które testowali we wczesnej jaki pozniejszej becie było zupełnie inna grą-porównywali ja do MoM a.
During the EWoM beta, there were many many problems reported in these forums that were never fixed. And most posts were never responded to, so I got the feeling that the developers never even saw them. I don't know for a fact that they didn't, that was just the feeling I got as a beta tester.
With the FE beta, however, I see Kael responding to a lot of problem report posts, and Frogboy chiming in regularly as well. This gives me a much better feeling about FE than I ever had about EWoM.

Thanks, and keep it up, guys and gals.

http://forums.elementalgame.com/418708
Jako dowód ,że z FE działaja zupełnie inaczej, testerzy są wysłuchiwani i ichsugestie brane pod uwagę. Po prawdzie, to pierwsza gra gdzie widzę ,że rzeczywiście cos się zmienia pod naciskiem/wplywem testerów.


http://forums.elementalgame.com/418542 Potwierdzenie ,że błędy się same wysyłają, ale dla pewności można też ręcznie.


Rozwiazałem survey od stardock i dali kupon znizkowy 10% na zakup jednego ich produktu.

Coupon Code: SURVEY2011

Shop at Stardock.com. Expires on March 31, 2012.


Więc, każdy kto chce zaoszczędzić 10% na FE (powinno zadziałać) to ma czas do końca marca.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 08:28 
Cytuj  
No podobna sytuacja była u mnie. Zostałem zjechany przez znajomych i wielu innych osób. Testowałem betę Civilization V jeszcze przed premierą. Gra była naprawdę ciekawa, AI bardziej kumate i bardziej inteligentne (chociaż do ideału było mu daleko). Natomiast w wersji finalnej otrzymaliśmy głupsze AI, które popełniało ogromne błędy i zachowywało się masakrycznie słabo.

Czyli jednak nie zwariowałem. Bo zastanawiałem się z paroma osobami, jak to możliwe. Że beta się tak różni od finalnej lub późniejszej bety. Twoja wiadomość mnie zaspokoiła :). Bo już bałem się, że coś z moją głową jest nie tak.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 09:01 
Cytuj  
pytanie jak na starcie mniej wiecej rozwijac sprawe z armia? niby nie czuje potrzeby posiadania jakiejs duzej, przy uzyciu hero z jakims malym supportem czyszcze sobie moby i robie q, a tu nagle ktos mi wojne wypowiada i po prostu zalewa mnie dobrze wyposazonymi jednostkami :(


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 09:27 
Cytuj  
Wszystko zależy od tego jak rozwijasz technologie. Najważniejsze do przetrwania jest zwiększenie liczebności produkowanych jednostek (drill,formations itp) + łucznictwo i jego dalsze etapy. Innych gałęzi technologicznych też nie można olać, kwestia odpowiednich wyborów ( tu można eksperymentować)

Przydają się też zbroje i bronie, ale da się bez tego. W pierwszej becie hirosi byli 1 osobowymi armiami, teraz sa bardzo słabi w porównaniu z wczesniejszym bulidem.

Ich glównym zadaniem (według mnie) obecnie jest support armii. Powinieneś na starcie (zanim spotkasz przeciwników) wylewelowac tak z 2-3 czampów. ALE nie rozwijaj ich do walki wręcz czy tankowania, tylko support po przez czary (obrona or attak) or skile. Każdemu czempowi daj od 3 do 5 jednostek (ja mam np: w każdej armi 1-2 do brania na klate + reszta łucznicy lub magowie). WAŻNE> każdy czemp w twojej armii zmiejsza expa o polowę. Idelane rozwiązanie to 1 czemp na 1 armię> maksymilizacja expa.

W początkowej fazie wojny musisz nastawić się na obronę (w każdym mieście 1 czamp +3-6 obrońców + milicja(oni z automatu 1 szt za każdy poziom miasta) + dobrze mieć Guardian statue+ sacrifice altar(w imperium)> dodatkowi potęzni obońcy. W czasie , gdy miasta się bronią( czempy i jednostki zdobywaja exp i lev) Ty wraz z elitą prowadź wypady/ przejmuj miasta wroga.

Pamiętaj ,że przeciwnik (ty zreszta też) ma spore bonusy podczas obrony miasta (czym lepsze fortyfikacje i upgrejdy tym trudniej wygrać, a jak sa tam hirosi to naprawę bywa ciężko). Musisz mieć przewagę (liczebną jak i jakościową) do tego warto walnąc enczanty na najlepszy jednostki i bohatera (do obrony jak i attaku wg uznania).

Dobrą taktyką, jest zdobycie i zniszczenie miasta (jeśli masz juz pare dobrze prosperujacych miast).

Wojny z silniejszym nie wygrasz jesli nie będziesz bronil swoich surowców. Do tego najlepiej nadaje się konnnica ( traity które zwiekszaja inicjatywe i dmg + zsięg<nie wiem czy obecnie jest ten trait bo czesc usuneli>). Nią przechwytujesz (z reguły przeciwnik puszcza najtansza chołotę do zniszczenia surowców) wroge oddziały. Minimum 2-3 jednostki konnicy (czym lepiej wyposażona tym gorzej dla przeciwnika) na armię. Jeśli mamy zbędnych czempionów (zdarzają się gry ,że jest ich 2 razy więcej niż trza do zwerbowania) to warto takich słabych dac do grup z jazdą ( i niech zdobywają sobie expa).

Dodatkowym problemem jest kasa i surowce. Po 1. patrz co stawiasz w swoim mieście(miastach). Większość budunków raz ,że kosztuje przy budowie to poźniej jeszcze ich utrzymanie (od 1 do 3 golda). Stawianie na pałe kazdego budynku jaki możem wybudować doprowadzi na 100 % do bankructwa .

2. Dobrze postawic miasto na polu z meteriałami 3 lub 4 (szybsza produkcja) oraz z żarciem 3-4 ( takie pole to jak znależść 4 listna koniczynke :D ). W niedalekim sąsiedztwie dobrze mieć kryształy i żelazo (tak, aby zostalem objete murem w poźniejszej fazie rozrostu miasta, uchronie je to przed zniszczeniem). ( punkt 1 powinien byc 2 ,ale juz nie bede zmieniac )

3. Przejmuj każdy przydatny surowiec (budujesz pionierów i obok surowca budujesz z nich outpost). Konnicy nie zrobisz nie mając konni or lepszych mountów wargów. Kopalnie złota sa bardzo miłe (od +3 do +9 jesli się nie myle kasy co turę). Staraj się przejąc każdy shard , który jest pod twoja specjalizacje (magia). Jeśli jestes fire magiem to czary ognia beda potezniejsze z kazdym fire shardem, no i za każdy shard masz + 2 do many( jak się rozkreci wojna na calego to bardzo szybko sie ja traci).

Idealne miejsce na 1 miasto to takie : pole daje po 5 materiałów i żarcia, w pobliżu jest krysztal, żelazo, złoto, dodatkowe pole z żarciem (kilka rodzaji), shard + rzeka(mozliwośc wybudowania doków(kasa i żarcie).

Ogromne znaczenie maja tez traity jakie wybierasz dla swojego bohatera (jeśli na starcie sam go robisz). Trait zmiejszający koszt produkcji wojska + jego utrzymanie o 20%> must have. Jeśli chcesz mieć magiczne jednostki, typu forest drake , smoki itp > serpent packt.

Reszta wedlug uznania. Aby stworzyć nowapostac w nowym państwie trza kilknąc new (po wyborze kreacji bohatera). To tak pisze , gdyby ktos nie zauważył.

Odnośnie tworzenia postaci, obecnie leweluje sie bardzo powoli i nie wymaksuje sie paru szkól magii. Najlepiej specjalizować się w 1 max dwóch( grając imperium biore magię śmierci< mega potęzne czary na chyba na 5-7 poziomie> oraz magie ziemi (tremor, earth elemental, earthquake, stone skin itp)


Mozliwe ,że dyplomacja jest ciekawą opcja, ale ja zawsze stawiam sprawy na ostrzu noża :D O ile sie orientuje to raczej opcja dla hardcorów , którzy sie lubuja w takich możliwościach.

Dobrze jest bawic się w save/load przed lev up bohatera/czempa/miasta( stare gry jak eye of the beholder :D, łezka w oku...). Dlaczego? Ponieważ, skile/bonusowe budynki , są podzielone na 3 grupy: common, uncommon i rare (aczkolwiek, trzeba się wczytać bo czasami common będzie lepszy niż rare).

Zalecam przeczytać ze zrozumieniem każdy opis skila/czaru(zwlaszcza tych globalnych)! Ja miałem parę razy zonk, ponieważ nie doczytałem :D


Ostatnio edytowano 2 mar 2012, 21:29 przez warhameron, łącznie edytowano 10 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 09:43 
Cytuj  
wez rob jakies akapity czy cos, bo kuzwa nie moge tego przeczytac ;d


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 09:47 
Cytuj  
poprawione :D

Inne tipsy i taktyki : http://forums.elementalgame.com/418617

Chyba, przetestuje ta dyplomacje.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 11:27 
Cytuj  
Jezu jak ja czytam co piszecie to mam wrażenie ze jestem jakiś chory :P Bo nic nie czaje.. Jak wygląda w grze champion? to bohater?

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 11:34 
Cytuj  
Bohater to twoja glówna postać, czempiony to npc(pojedyncze postacie), ktore możesz zwerbować do swojej frakcji.(mogą się też przyłączyć po zrobieniu questa)


Ostatnio edytowano 28 lut 2012, 18:36 przez warhameron, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 17:54 
Cytuj  
a wzialem, niech tam strace te 27E :D :wink:
dzieki za coda 8)

Z Twojego opisu brzmi jak nowy lepszy MoM, czyli cos czego mi brakowalo od 10 lat :)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 18:20 
Cytuj  
To jeszcze nie jest gra lepsza od MoMa, ale naprawde jest blisko, ba ma ogromne szanse być dużo lepszą grą od MoM.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 18:46 
Cytuj  
im bardziej ogarniam,tym bardziej mi sie podoba :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2012, 18:50 
Cytuj  
Dobrze wiedzieć ,że nie tylko ja jestem pojebany i mam zjebany gust :D

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Parę tur temu stukneło 1000 tur ( po 1000 turze mamy wybór grac dalej or skończyć). I mam taką sytuacje : nie odkryłem połowy mapy, wyczyściłem tylko 1 wildlands, ale nie ubilem bosa, zostało do pokonania 4 przeciwników(2 nie spotkalem, ale prawie na pewno są na skraju upadku). Jetem w trakcie wojny, która przegrywam z braku dostaw (surowce). Te żółte ikonki z kilofami to surowce, 95% zniszczona( co odbuduje to max parę tur i je trace). Moje oddziały pościgowe wyrżniete w pięń i nie nadażam z produkcją. Z czasem mam szanse się odkuć, ale robi sie nieciekawie podczas walk, przeciwnicy przychodzą z coraz lepszymi armiamii (jakościowo). Jedyny plus, to mam spory zapas many, dzieki end game mowym budowlom (tower of cos tam i jakiś biblioteki czy coś w tym guście). Jest to 4 dzień grania tej jednej mapy i na szybki koniec się nie zanosi :D Do odkrycia jeszcze sporo technologii , więc szansa na wygraną mam.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.