mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 lip 2012, 20:10 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Szamotula napisał(a):
Jak markowi brakuje wyobrazni?
Masz PCta? Masz kabel hdmi? Masz tv? Podlaczasz wszystko ladnie + kupujesz sobie jednego z miliarda dostepnych na rynku pada(rozne ksztalty i kolory o!) i masz OUYA.


Fajnie, a teraz zaproponuj takiego PC za cenę 99 dolarów.

Czas start.


http://allegro.pl/intel-2-66ghz-2gb-int ... 00719.html
http://allegro.pl/nowy-komputer-athlon- ... 22291.html
http://allegro.pl/nowy-intel-pentium-2- ... 00209.html
Jest tego cała masa, akurat 99$ ;)
Dodam, że wszystko to jest nowe, bo używane można dostać niemal za darmo.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2012, 20:15 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Razoth napisał(a):
Szamotula napisał(a):
Jak markowi brakuje wyobrazni?
Masz PCta? Masz kabel hdmi? Masz tv? Podlaczasz wszystko ladnie + kupujesz sobie jednego z miliarda dostepnych na rynku pada(rozne ksztalty i kolory o!) i masz OUYA.


Fajnie, a teraz zaproponuj takiego PC za cenę 99 dolarów.

Czas start.


http://allegro.pl/intel-2-66ghz-2gb-int ... 00719.html
http://allegro.pl/nowy-komputer-athlon- ... 22291.html
http://allegro.pl/nowy-intel-pentium-2- ... 00209.html
Jest tego cała masa, akurat 99$ ;)
Dodam, że wszystko to jest nowe, bo używane można dostać niemal za darmo.


LOL n/c

Kompy z zasilaczem na miesiac, bez klawy/myszki/jakiegokolwiek kontrolera, bez dyskow albo z 40GB (gdzie nowy system zbierze polowe), bez napedow optycznych i ze zintergrowanymi kartami graficznymi (bardziej wymagajace indyki nie pojda). O 1GB RAM i jednordzeniowkach prockach (co zablokuje wlaczenie sie niektorych gierek) nawet juz z litosci nie wspomne.

W co chcesz kurwa na tym grac? Chyba rzeczywiscie tylko w Angry Birds lol.
Lece kupowac - napewno taki komp to lepsza rzecz niz konsolka na 99$ z 500 razy potezniejsza specyfikacja, HDMI i reszta bajerow. Moze nawet go do domu dowioze zanim sie rozpierdoli. ;)

Nie mowiac juz o tym ze zbiora pewnie z 10 razy tyle ile chcieli na poczatku to konsolka specyfikacje jeszcze zupgrade'uje.

/rotfl

A mareczek to juz wogole n/c - analityk z wyzszej polki jesli chodzi o konsole. Nie pogadasz. W koncu ma PS3 to sie zna na rynku. :)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 lip 2012, 20:23 przez Kabraxis, łącznie edytowano 3 razy
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 lip 2012, 20:15 
Cytuj  
@WithnesS

Aby grać sobie powiedzmy w drugim końcu domu to potrzebujemy przesłać sobie obraz w HD na X metrów i żeby opóźnienia były nie wyczuwalne, to samo z dźwiękiem.
Tu mogą być zastosowane te same technologie co do kina domowego czy coś. Żadnego progamu czy pracy CPU / GPU kompa do tego nie trzeba przecież.

Druga sprawa to aby to samo uzyskać z kontrolerami czyli klawą, myszką i padem bo cała reszta kontrolerów jest zbyt niszowa i się póki co nie liczy. Nie orientuje się jaki zasięg teraz wireless myszki i klawy mają, ale podejrzewam, że zbyt mały, a ściany to pewnie zbyt duża przeszkoda.
Tu się pewnie ruszy dopiero jak będzie na to rynek. Teraz skoro się gra w odległości max. kilku metrów od PC to jest to nie potrzebne right?


Czyli trzeba obserwować imho wireless rozwiązania do TV, Blu-ray, zestawów Hi-FI, jak osiągną one wystarczający zasięg, małe opóźnienie i wystarczająco niską cenę to wtedy ruszy lawina i mega szybko pójdzie z kompami też.


http://technologie.gazeta.pl/technologi ... 72553.html
http://en.wikipedia.org/wiki/WirelessHD
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_USB


http://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/in ... spda_i_lte

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 08:24 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Jak markowi brakuje wyobrazni?
Masz PCta? Masz kabel hdmi? Masz tv? Podlaczasz wszystko ladnie + kupujesz sobie jednego z miliarda dostepnych na rynku pada(rozne ksztalty i kolory o!) i masz OUYA.
Szczerze mowiac to ostatnio ogarnalem, ze istnieja gracze ktorzy napierdalaja tylko na konsolach, a o PC maja tak znikome pojecie, ze ja mialem wieksze 16 lat temu - to widac na roznych youtube'ach jak to konsolowcy sie osmieszaja, kiedy probuja bashowac kompjutery. Nie zdziwilbym sie gdyby wiekszosc z funraiserow to tacy konsolowcy co PCa jeszcze nie odkryli :P.


Dokladnie o tym pisze. Zamiast wymyslac od nowa kolo ladujemy softwarowy emulator androida (juz jak musi to byc android - chociaz to bez sensu) na PC i mamy ta ich konsole. Oszczedzamy 99usd. A devsi tez nie musza kupowac licencji.
Nie wiem gdzie tu jest jakakolwiek nisza.
Gry z androida na duzym ekranie - rence kuzwa. Chinczycy co rok wyskakuja z podobnymi zajawkami, nigdy te cuda nie zdobyly popularnosci..

Perrin - w kazdym domu z konsola jest tez PC.
Kabra - czasami piszesz z sensem ale na boga przestan sie wypowiadac na temat konsol. Nie masz o tym bladego pojecia.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 09:06 
Cytuj  
Prosze taki sprzet juz jest na rynku:
http://m.aliexpress.com/item-desc/9-7-i ... 03223.html

Troche drozszy no ale pad included. Obsluga pada przy wbudowanym bt to kwestia tylko i wylacznie softwarowa.
Po co czekac na 2013?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 09:59 
Cytuj  
A tu mamy handhelda z wyjsciem HDMI:
http://m.aliexpress.com/item/JXD-S5110- ... 89927.html

Cena 80usd z przesylka.
Przyznac sie kto okazal sie totalnym nieogarem i podniecil sie konsolka na androidzie? Oprocz roballa no ale to wiadomo...

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 15:02 
Cytuj  
http://www.kickstarter.com/projects/ouy ... f=category

Prawie 4 mln lol (1 mln dziennie im wpada)

możecie wpisać jakie gry byście chcieli zobaczyć na tej konsoli: https://www.surveymonkey.com/s/ouya

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 20:30 
Cytuj  
Jak sobie pomysle ile zajebiostosci moze wyjsc na te konsole i jak mocno moze ona zmienic rynek to az mi staje. :)

Oby tego nie zjebali swoja zwykla ludzka zachlannoscia ani zeby sie do tego nie dokleila jakas korporacja w stylu EA czy innego Blizzarda (a beda probowaly - trust me) i bedzie dobrze a nawet zajebiscie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2012, 20:44 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Jak sobie pomysle ile zajebiostosci moze wyjsc na te konsole i jak mocno moze ona zmienic rynek to az mi staje. :)



Coś ty, zobacz w górę, Marek zdążył wkleić dwa randomowe chińskie urządzenia które udowadniają, że ta konsola nie ma szansy bytu.

Wprawdzie zadeklarowane 4 miliony $ od ludzi na Kickstarterze pokazują zgoła co innego, ale kto by się tam nimi przejmował.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 07:31 
Cytuj  
4mln USD wpłaciło stado baranów, licząc na produkt który już aktualnie jest na rynku.
SOrry, ale android to system jak windows ma tylko minimalne wymagania - jeżeli twórcy konsoli nie zdefiniują jakiegoś swojego standardu tuż z boku "android ouya" or smth to gry z ouya zobaczysz i na tabletach i na smartphonach - to logiczne. Nie trzeba żadnego nowego sprzętu.
Podobnie z "hackowaniem" czy "rozbudowaniem" sprzętu. Jest milion konfiguracji sprzętowych na których uruchamia sie android. Blokowanie tego przez twórców jest prawie niemożliwe, a wypisanie tego w liscie zalet jest imho mega-sprytne. Cos w stylu: "Ej kup u mnie PC a potem pozwolę Ci zmienić kartę graficzną lub dorzucić RAMU, tylko u mnie!!!". Lykneliscie? ;)

Kabraxis - aktualnie jest taki sprzęt na rynku. Twórcy Indie i małe firemki nie potrzebują żadnych licencji by produkować gry, ba dev packi (większość) są za free lub prawie za free). Nazywa się PC. Stanął?
Ba nie tylko PC - android 4.0, full HD 1GB RAM, Tegra 2/3, wyjście HDMI, BT by podłączyć pada. Możesz już ściągać devkita i zaczynać pisać. Lub składać zamówienie i zaczynać grać.

Jak widać nikt tu koła nie wymyślił, ot stado baranów totalnie nie siedzące w temacie podnieca sie obietniecą kawałka hardwaru, który notabene już na rynku istnieje i działa - nawet w wersji rozbudowanej bardziej funckjonalnej lub tańszej.
Dla mnie ROTFL roku.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 09:16 
Cytuj  
Trzy rzeczy ktore zrobili genialnie:
Timing - aktualnie, jakies 200mln konsolowcow chlonie kazda informacje o nowym sprzecie i tupie nozka z niecierpliwoscia. Taka informacje im dostarczono.. Ludziska zareagowali
Wow factor - duzo features powodujacych "wow tego jeszcze nie bylo". Features oczywiste dla kazdego kto siedzi w temacie androida/konsol no ale nie kazdy siedzi.
Obietnica darmowego grania - zapomnieli tylko dodac ze gra kosztuje tyle lub wiecej ile jest warta. Placac za appke 1.69GBP i po przyjrzeniu sie co ona soba prezentuje nierzadko czuje sie okradziony.

Imho jak hardware zejdzie w ciagu roku w ilosci 1mln to sie zdziwie. Ja nie jestem nieomylny - wy tez nie. Ja mam swoje zdanie - wy macie swoje.

Pomysl imho nie jest zly - tylko ze jest to zwykly skok na kase. Zaden hardware nie jest potrzebny. Wracamy z pracy podpinamy smartphona lub wpinamy go w slocika obok TV i mamy OUYO. Nie mniej.

Google na tym zyska najwiecej ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 10:40 
Cytuj  
To super. Dzieki ze mnie oswieciles. Lece podpinac smartphona do TV, zagram sobie w angry birds.

Dzieki tez zem i przypomniales ze mam PCta w domu i tak naprawde to nie potrzebuje zadnej konsolo bo 99% gier sie powtarza a czesto kupujac exclusive czuje sie okradziony. Teraz tylko jeszzce musze dojsc czemu sie ich sprzedaje oo kilakdziesiat milionow bo twoja logika temu przeczy. Przeciez kazdy ma PCta.

Ogolnie - skoncz pierdolic prosze cie. Nie da sie tego czytac i nie masz pojecia ani do kogo jest ta konsola skierowana (konsolowcy czekajacy na info - roftl, przecietny hamurgerowy konsolowiec nie wie co to kickstarter nawet. POmine jzu z litosci fakt ze "Backers = 34,161"... ta.. 200 mln konsolowcow sie rzucilo.) ani do czego ma sluzyc i jaki cel moze osiagnac. A moze wiele. Zeby to dostrzec wystarczy widziec jakim bagnem jest rynek gier video na jakakolwiek platforme atm. I to nie jest konsola dla 'konsolowcow'. MOze beziepo premierze jak zdobedzie popularnosc.

Naprawde bylbym wdzieczny i mysle ze nie tylko ja jakbyc ogranicznyl swoje wypowicny do forum Gry-online Gehenno. :) Tak.. piszesz takie bzdury ze wystarczy przeczytac jednego posta aby wiedziec ze to ty. Pogratulowal.

Nie wiem czy to odniesie sukces i szczerze jebie mnie czy jest potrzebne bo np mi nie jest potrzebny ani tablet ani smartphone ani zadna konsola atm. Jednak dopinguje pomyslowi bo moze on zmienic rynek tzw. living room gaming w cos duzo ambitniejszego niz teraz i spowowodowac ogromny boom na gierki indie, ktore nie oszukujmy sie atm prezentuja czesto duzo wyzszy poziom (merytoryczny) niz 'hity AAA".


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 10:50 
Cytuj  
Ciebie kabra nie da uswiadomic przeczytaj najpierw moje postu kilka razy bo totalnie nie zrozumiales o czymi pisze. Ja dalem rady przebrnac przez 1 akapit twojego bezsnsownrgo indorzenia wiec wytlumacze ci gdzie sie mylisz bo jak widze iq mocno ponizej przecietnej:
1. Platforma bez potrzeby wykupowania licencji developerskicj juz istnieje. I to nie jedna. A zajebiste gry indie mozna policzyc na palcach. Ja tu nie widze zadnej rewolucji.
2. Dobra i rozbudowana gra zawsze bedzie platna bez wzgledu na platforme i tego czy wymaga licencji czy nie. Rewolucja - w ktorym miejscu?
3. Hardware juz jest i dziala. Po co mam kupowac nowe urzadzenie? Tego najbardziej nie rozumiem...

Reszty mi sie nie chce czytac - nie potrafisz czlowieku dyskutowac.


Ostatnio edytowano 13 lip 2012, 11:06 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:04 
Cytuj  
'indie' gierki nie beda sie reklamowac ani w tv ani w marketach, radio itd. itp. wiec nie przesadzalbym z tym, ze konsolka wraz z nimi cokolwiek zmieni.
glowni gracze pozostana ci sami bo tak jak ludzie wola coca cole od hoop coli, tak wiekszosc bedzie wolala sony/ms od nowego wynalazku.
tez mam pc i konsole i nadal znajduje wiele gier na konsole, ktorych nie ma na pc, ale o tym juz dyskutowalismy dlatego troche argument z dupy kabraxis.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:05 
Cytuj  
@Mareczek
Ja pierdole a kto mowi o rewolucji? My mowimy o potencjale i o potencjalnej zmianie sytuacji na rynku.
Kurwa... idz sobie kupic nowego 'rewolucyjnego' ajfona bo chyba tego potrzebujesz. Albo czekaj na 'rewolucyjne' Plejstejszon cztery, ktore pewnie bedzie jeszcze wiekszym failem niz obecne.

I nie, nie myle sie. Ty nie masz pojecia ani o wydawaniu gier indie na PC (bo mimo tego ze nie masz licencji developerskich to zeby miec publicity i rynek zbytu musisz albo trafic na loterii jak Minecraft albo LoL albo zaplacic gruba kase np. Steamowi - inaczej sprzedajesz 10 tys kopii i liczysz ze ci sie koszt produkcji zwroci). W jakim swiecie ty zyjesz?

A co do tego ze gry maja byc platne to juz n/c? A kto mowi o darmowych? Kto chce darmowe? Darmowe ma byc demo - takie jest wymaganie. Mysle ze ludzie, ktorzy zaplacicli kase w ciemno aby wesprzec projekt tez nie napalili sie na darmowe gierki. :)

Przyczepiles sie jakies 'rewolucji' i jedziesz na tym a tymczasem nikt tu rewolucji nie wieszczy - jedynie niesamowity potencjal. W twoich ustach, z calym twoim fanbojstwem do Sony czy Aplle jest to zreszta i przewidywalne i smieszne.

Cytuj:
tez mam pc i konsole i nadal znajduje wiele gier na konsole, ktorych nie ma na pc, ale o tym juz dyskutowalismy dlatego troche argument z dupy kabraxis.


To nie jest moj argument tylko mareczka. jakbys nie zauwazyl ja wysmiewam jego sposob myslenia. Wlasnie taki jak opisujesz. Ja doskonale wiem jak to dziala i wiem ze mimo ze ludzie maja PC to kupia jeszcze i Maca i PS3 i X'a i OUYA. Ja mam troche inaczej ale to tylko dlatego ze obecne konsole i gry na nie sa TRAGICZNE (z malymi wyjatkami). Jednak to nie powod by ignorowac zachowanie wiekszosci i pisac bzdury.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 lip 2012, 11:11 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:06 
Cytuj  
a to pisales do mnie czy do marka? :)

jak bedziesz mial dzieci kabra, to bedziesz mial tez konsole ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:14 
Cytuj  
Jak to bedzie dobra konsola to why not. Po obecnej generacji i tym co zrobila ona z rynkiem gier jestem mocno zrazony niestety.
Dlatego tez obecnie o wiele bardziej jara mnie taka OUYA , ktora ma potencjal zrobienia czegos nowego na rynku ( i to w normalnej, niekorporacyjnej (czyli wartosc x 5) cenie) niz kolejne crapy i cash graby od Sony i MS z gierkami po 250 zeta (4 gry rownowartoscia konsoli - ROFTL).

True story.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 lip 2012, 11:18 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:15 
Cytuj  
no mi tez zajebiscie podoba sie ten pomysl.
tym bardziej, ze bede mogl nim zastapic konsole i htpc :)
tzn. taka mam nadzieje.
a to, ze rynek jest jaki jest to niestety miedzy innymi nasza zasluga :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:17 
Cytuj  
To wytlumacz mi jak sie zmieni sytuacja na rynku prosze.
Przeciez dla sony/ms/nintendo to nie bedzie zadna konkurencja bo target jest zupelnie inny.
I po co na boga potrzebuje jeszcze jednego boxa jak podpinam smartphona samsunga do tv i mam OUYO. Juz teraz!

Robimy kickstarta:
"OUYO 2":
Urzadzenie laczace ze soba cechy tableta i konsoli stacjonarnej na androidzie 4.0
Przy podpieciu do tv akcja automatycznie przenosi sie na duzy ekran i sterowanie zmieniane jest na pada. Po odpieciu gra automatycznie pausuje przechodzi z 1080p na 720p (natywna rozdzielczosc mojego tableta) i kontynuujemy rozgrywke. Baterie w padzie sie rozladuja - gra pausuje i sterowanie przechodzi na toucha.
Oczywiscie tablet to nie tylko konsola to tez tablet - 7" miesci sie w kieszeni, przegladarka ereader pakiet office...
Bebechy jak w OUYO.
Pad - mozna korzystac z dowolnego w tym z tego od ps3 i x360.
Cena: 199USD w 2013.

Sam bym takie cos kupil bije na leb OUYO. Prawdziwy cross-gaming handheld-stacjonarka - rewolucja i rewelacja. Ile zbiore na kickstarterze? ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 lip 2012, 11:43 
Cytuj  
Czym wy się ludzie jaracie, że kupicie sprzęt za 99$ (u nas 99 euro +22% VAT) i będziecie grać w Angry Birds na telewizorze używając pada? Ten sprzęt ma bebechy telefonu komórkowego/tableta i cudów tu nie należy oczekiwać. Bo ich nie będzie.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 74  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.