mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2016, 21:38 
Cytuj  
Na razie chyba nie.

Czy ktoś z Was ma problemy z odpalaniem gry w trybie fullscreen? A najlpeiej, jakby już miał je... rozwiązane?


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2016, 20:08 
Cytuj  
Mam kilka pytań do osób, które grają. Uprzedzam, że pograłem do tej pory parę godzin i w wielu rzeczach się jeszcze nie odnajduję:

1. Na czym polega system konwersacji? Pojawia się znak zodiaku, wklejam ikony innych npców, po czym dodają się jakieś punkty. Od czego to zależy?

2. Jak najlepiej handlować? Na co zacząć wydawać punkty kontrybucji? Opłaca się po prostu wysyłać robotników aby zbierali ziemniory? Czy pozniej je jakoś przerabiać i gdzieś sprzedawać (gdzie najlepiej)?

3. Zauważyłem graczy, którzy jeżdzą wozami i przewożą towary. Na czym to polega, jakie są z tego profity?

Gra wydaje się na prawdę świetna. W końcu jakaś odskocznia od klonów Wowa.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2016, 09:59 
Cytuj  
Lukas24MwO napisał(a):
Mam kilka pytań do osób, które grają. Uprzedzam, że pograłem do tej pory parę godzin i w wielu rzeczach się jeszcze nie odnajduję:

1. Na czym polega system konwersacji? Pojawia się znak zodiaku, wklejam ikony innych npców, po czym dodają się jakieś punkty. Od czego to zależy?

2. Jak najlepiej handlować? Na co zacząć wydawać punkty kontrybucji? Opłaca się po prostu wysyłać robotników aby zbierali ziemniory? Czy pozniej je jakoś przerabiać i gdzieś sprzedawać (gdzie najlepiej)?

3. Zauważyłem graczy, którzy jeżdzą wozami i przewożą towary. Na czym to polega, jakie są z tego profity?

Gra wydaje się na prawdę świetna. W końcu jakaś odskocznia od klonów Wowa.


1.to już zależy czego a danej rozmowie chce dany npc- za jednym razem musisz zaliczyć faile za innym wprost przeciwnie- jak wybierasz konwersacje na górze masz opis czego chce danej chwili ten npc- a wklejasz npc odpowiednich z tym związanych- ma to generalnie na celu zwiększenie wiedzy a przede wszystkim amity , dzięki którym możesz np kupowac okreśłone itemy- przy niższym poziomie amity nie masz dostępu do wszystkiego u tego npc- tu musisz poczytać trochę poradników
2.jak w każdej grze nikt nikt ci nie napisze na czym zarabia :) - poobserwuj marketplace, czego jest mało a co jestes gotów sam zrobić- jakich potrzebujesz do tego matsów zbieranych przez workerów , co musisz sam przerabiać itp
3.kupujesz paczki ( lub sam robisz) i sprzedajesz u tradera jak najbardzije oddalonego od miesca zakupu( produkcji) - zarabiasz na tym kase- ile to jest zależne od odlagłości oraz popytu i podaży ( jeśłi daną paczkę sprzedaje wielu graczy to cena spada) - przy wyższych lvl trade będziesz miał dostęp do ( mających być za jakiś czas w grze ) handlu imperialnego i przemytu a tu już przeliczniki sa bardzo duze - plus trade to fakt ,że lądujesz na wóz paczki zaznaczasz gdzie ma jechać i możesz robić co innego na kompie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2016, 11:40 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
1.to już zależy czego a danej rozmowie chce dany npc- za jednym razem musisz zaliczyć faile za innym wprost przeciwnie- jak wybierasz konwersacje na górze masz opis czego chce danej chwili ten npc- a wklejasz npc odpowiednich z tym związanych- ma to generalnie na celu zwiększenie wiedzy a przede wszystkim amity , dzięki którym możesz np kupowac okreśłone itemy- przy niższym poziomie amity nie masz dostępu do wszystkiego u tego npc- tu musisz poczytać trochę poradników
2.jak w każdej grze nikt nikt ci nie napisze na czym zarabia :) - poobserwuj marketplace, czego jest mało a co jestes gotów sam zrobić- jakich potrzebujesz do tego matsów zbieranych przez workerów , co musisz sam przerabiać itp
3.kupujesz paczki ( lub sam robisz) i sprzedajesz u tradera jak najbardzije oddalonego od miesca zakupu( produkcji) - zarabiasz na tym kase- ile to jest zależne od odlagłości oraz popytu i podaży ( jeśłi daną paczkę sprzedaje wielu graczy to cena spada) - przy wyższych lvl trade będziesz miał dostęp do ( mających być za jakiś czas w grze ) handlu imperialnego i przemytu a tu już przeliczniki sa bardzo duze - plus trade to fakt ,że lądujesz na wóz paczki zaznaczasz gdzie ma jechać i możesz robić co innego na kompie :)


Dzięki za odpowiedź :-)


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2016, 18:41 
Cytuj  
Da sie jakoś ustawić gui tak aby moby były bardziej widoczne? Latam po poczatkowych farmach i tam naprawde trudno zobaczyc przeciwnika

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2016, 20:51 
Cytuj  
kup latarenke- u goods vendora- dodajesz do ekwipunku i widzisz wsio kolo siebie

edit do odpowiedzi dla Lukasa- paczki sprzedajesz tam gdzie masz podłączone- w przeciwnym wypadku dostaniesz tylko 30 % wartosci paczki

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 09:14 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
edit do odpowiedzi dla Lukasa- paczki sprzedajesz tam gdzie masz podłączone- w przeciwnym wypadku dostaniesz tylko 30 % wartosci paczki


Właśnie to zauważyłem.

Od czego zależy, jak np. sprzedaje ancient coiny, i czasem mam 130% wartości a czasem 108% warości ? (doszedłem do tego, ze te 100% więcej jest za podłączonego noda, ale nie rozumiem tych mniejszych różnic)


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 09:42 
Cytuj  
Jesli w ostatnim czasie duzo osob sprzedalo dany item w tym miejscu to jego cena spada az do 80% wartosci. Jesli masz polaczone miasta ze soba to mozesz spylic dany item gdzies dalej i dostajesz dodatkowy bonus za kazdy node od miejsca z ktorego pochodzi ten przedmiot.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 12:05 
Cytuj  
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Porażające jest to jak ta gra jest rozbudowa. O dziwo to wszystko zajebiście funkcjonuje.

Takie pytanko z innej beczki. Handel jest fajnie rozwiązany, ale... po co nam te wszystkie zarobione pieniądze z handlu? albo raczej na co możemy je wydawać (nie chodzi mi o ponowne inwestycje, a bardziej o wydawanie jakiś większym sumek na większe rzeczy)?


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 19:31 
Cytuj  
broń +15 niebieska to około 30+ kk, do tego jeszcze ulepszasz ją na ulimate ( złota)
masz 4 części armoru- każda na +15 to około 20+ kk
offhand +15 około 30 kk
w dalszym planie itemy można enchantowąc do +20 - koszty dużo większe

do tego kryształki do armorów i broni- te najlepsze po kilka-kilkanaście kk ( można je stracić przy śmierci), podobnie alchemy stone ( częśc outfitu)

jewerka - w sumie można enchantowac epiki- tzn enchantujesz 2 takie same ,żeby uzyskac jeden o tier wyższy- masa kasy na to idzie, bo jak fail ( a to olbrzymie prawdopodobieństwo ) tracissz oba itemy warte np po kilka kk

do tego też sporo kasy w wyposażenie konia + łączenie koni aby uzyskać największy tier

do tego jak masz ochotę wyposażenie domku

jednym słowem kasy zawsze brak

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 21:05 
Cytuj  
Ok, przekonałeś mnie :)

Możesz również opisać jak wygląda sprawa z gildiami? Widziałem, że są oblężenia. Czy gildia musi wykupić sobie zamek? jest to instancja? Ponadto widziałem, że każdy node może być okupowany przez gildie. Byłbym wdzięczny za wprowadzenie do tematu.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 21:14 
Cytuj  
Gram od 2 dni i widze ze chyba nie dam rady ciagnac aktywnosci w kazdym aspekcie tej gry, czy crafting sobie mozna odpuscic ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2016, 23:25 
Cytuj  
@druzil

tak szczerze to najszybciej i najwiecej kasy uzyskasz bijąc moby- z dropa , z kasy i z itemów , które wymieniasz u npc na kase
drugi bardzo prosty i bardzo opłacalny sposób to fishing- możesz też łowić na afk, a kasa sama leci i to spora
teoretycznie możesz obejsc się tu bez craftu, bez workerów, bez łoczenia nodów ( do tego potrzebujesz pkt kontrybucji a żeby je zdobywac musisz robić daily itp), ale np cięzko kupić broń złotą , tę musisz sobie wycrafcić przy pomocy workerów a żeby ich szansa była większa musza gdzies lvlowac itp- możesz to odpuścić ale to tak jakbyś rezygnował z 80% a może więcej contentu gry

@Lukas
dzięki gildiom masz dodatkowe pkty w statystykach w zdolnościach bitewnych, craftingu, gatheringu itp- na początku do jest bardzo odczuwalne,
od 45 lvl dostajesz scrolle na bossy- daily i weekly- te możesz sam ubić, ale bijąc je w party 5 osobowej dostajesz dropa z każdego bossa- w party raz w tygodniu mamy około 50 scroli - kasy jest z tego około 800k a dodatkowo po kilkadziesiąt stone- do armora czy broni- to spory tygodniowy zastrzyk gotówki
będa licytacje na gildyjne zamki0- dlatego ważne jest robienie gildyjnych questów- sporo udogodnień dla gildiowiczów
kwestia nodów- pvp + korzyści dla gildi- finansowe i nie tylko

a tak ogólnie dam wam do poczytania- Biblie ( :) ) BD

https://docs.google.com/document/d/1JnF ... ndxnyg9br4

oraz zestawienie poradników itp :

http://www.blackdesertnexus.com/the-guide-to-guides/

**
Avatar użytkownika

Posty: 328
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2016, 10:28 
Cytuj  
Więc warto od początku być w gildii. Dzięki za wszystkie informacje.

PS: Może warto utworzyć osobną zakładkę na forum dla tej gry? Wydaję mi się, że jest tego warta.


_________________
http://www.twitch.tv/spikemoon
BattleTag: SpikeMoon#2924

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2016, 10:50 
Cytuj  
Czy workersom samoczynnie wzrosnie stamina po jakims czasie nieaktywnosci ? Czy musze cos z nimi zrobic aby odpoczeli ?
Wiem ze mozna ich karmic ale narazie mam malo piwa :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2016, 14:28 
Cytuj  
no właśnie tu pojawia się trochę łancuszek zależności - wysyłasz workera do noda z potato,on ci przynosi ziemniaczki a ty z nich +3 itemy od vendora robisz piwo dla nich :) , przy okazji rośni ci cooking przez co robisz coraz lepsze itemy i masz wiecej crytów- czyli niebieskich piw

samoczynnie nic sie nie dzieje- no teraz na afk rosnie ci sila jak nosisz paczki + lowisz ryby :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2016, 16:06 
Cytuj  
Lukas24MwO napisał(a):
PS: Może warto utworzyć osobną zakładkę na forum dla tej gry? Wydaję mi się, że jest tego warta.

Nie ma sensu imo, mmo to martwy temat tutaj, w BDO gra kilka osob i skonczy sie na 20 topicach po 5-10 postow i jednym jak ten gdzie pisze sie przez wiekszosc czasu. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*

Posty: 151
Dołączył(a): 14.10.2015
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2016, 07:29 
Cytuj  
Kumpel nie chce grać bo " ma jakieś tabelki na środku ekranu" WTF? Ktoś się orientuje?

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2016, 09:04 
Cytuj  
Może zapytaj kumpla o chuj mu chodzi?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2016, 09:11 
Cytuj  
moze mu wyskakuja te tutoriale na poczatku (jakies video + klawisze).
Niech zrobi screena.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.