mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 06:07 
Cytuj  
Zagralm w demo sunless sea... ladnie wszystko wyglada, ale gameplay jakis taki fajny nie jest.
Ten stateczek porusza sie mega wolno a walka jest taka sobie, ze szybko wylaczylem i mnie sie odechcialo w to grac.


_________________
.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 08:01 
Cytuj  
A FTL Ci się podobał?

Bo dla mnie to jest ważny wyznacznik, FTL najlepszym rogalem ostatnich lat - głównie dzięki ciekawemu pomysłowi, który wychodzi poza klasyczny szablon. Więc hasło, że ten sunless sea jest podobny działa bardzo zachęcająco.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 08:13 
Cytuj  
FTL jest zajebiste. Cos się dzieje itp.

Polecam sprawdzić samemu 'demo' sunless sea. Wydawanie na to niemal 20 EUR to zresztą przegięcie.
Może to early access, może cos się zmieni, może musiałbym przysiasc do tej gry dluzej...
..ale jakos mnie się nie chce.

FTL, Spelunky, Don't Starve, Stone Soup, eldritch, TOME4, Dżemor... mniej lub bardziej rołdże, wszystko było dla mnie fajne... tu czegos brakuje.

Jeszcze chce to Shattered planet obadac.

dluzsza recka:
Spoiler:


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 08:34 
Cytuj  
Shattered Planet jest na Tablety/Komorki (na mojej muli, na tablecie śmiga). Fajne, ale dosyć powtarzalne na dłuższą metę. Może nie doszedłem jeszcze wystarczajaco daleko, ale mechanika nie zapowiada zeby było coś więcej.


Pixel dungeon za to cały czas się rozwija (z komórkowych rogue-klikadełek). Czary, wandy, bronie, enchanty, kapliczki, questy, potiony, sklepiki, boss fighty.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 08:53 
Cytuj  
Ja osobiście teraz męczę Don't Starve z tym nowym dodatkiem Reign of Giants.

Na razie nie widzę zbytnio różnic między podstawką, trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że podstawki też w sumie za bardzo nie zwiedziłem. Nie byłem w podziemiach i nie przeżyłem jak do tej pory dłużej niż 20 dni. Nie widziałem też zimy, nie poznałem całego mechanizmu związanego z temperaturą itp. itd.

Teraz rozpocząłem nową grę, znalazłem fajne miejsce przy polanie pełnej chomików (królików? surykatek? :lol: ). Nastawiałem masę pułapek, więc jedzonko będzie. Dodatkowo koło mnie jest masa tych krzaczków z jagódkami które ciągle odrastają. Tereny obfite w trawy i chrust. Znalazłem też ze dwa ule, nie do końca jednak wiem jednak jak je obsłużyć.

Mam parę pytań do tych którzy mają trochę doświadczenia w tym tytule:
- skąd wziąć pajęczynę/nici, wiem, że z pająków ale drop rate jest kurewsko niski jest jakieś inne źródło tego?
- co z kupą? ona jest potrzebna do użyźniania farm, skąd ją brać? Wiem, że trzeba znaleźć bawoły i koło nich jest tego sporo, jest jakieś inne źródło? (coś słyszałem nt. karmienia świń). Dodali też jakiś item - wiaderko, w opisie coś ma nt. kupy, wth?

Ehhh... Don't Starve jest jedną z niewielu gier których trzeba faktycznie się nauczyć aby w pełni czerpać fun. Coś jak Minecraft.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 08:59 
Cytuj  
Grał ktoś może w "Guacamelee"? Wiem, że to raczej metroidvania. Kupiłem sporo czasu temu i do dnia dzisiejszego nie potrafię skonfigurować mojego pada od Esperanzy. Próbowałem różnych sposobów i klops. Może komuś się udało skonfigurować pada, który nie był padem od Xklocka.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 09:10 
Cytuj  
@up

Jest programik który obsługuje wszystkie no-name pady i udaje, że są xboowymi - próbowałeś?

Niestety nie pamiętam jak się nazywa, mam xboxowego (wiem, że kolega do DS2 coś takiego używał).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 09:24 
Cytuj  
to?
http://code.google.com/p/x360ce/
http://www.rbrzezinski.net/archives/1511


http://xpadder.com/


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 09:59 
Cytuj  
IMO Sunless Sea ma bardzo niewiele wspolnego z FTL.

Bardziej przypomina mi to graficzne Zafehouse Diaries polegajace na duzej ilosci czytania tekstu w portach i RNG z opcji dostepnych, no i eksploracji.
Combat akurat tu przyznam jest podobny w miare podobny FTL minus zaloga.


Jakbym mial do czegos przyrownac to
- Zafehouse Diaries jesli chodzi o ilosc tekstu, podejmowania decyzji,
- Pirates! jesli chodzi o eksploracje

W miare mi sie podoba, ale z tego co widze swiat nie jest losowo wygenerowany - moze to pierwsza mapa tylko, ale wszystkie porty wokol Fallen London sa takie same, z taka sama iloscia opcji do wybrania i jak jakas opcja nie wymaga % chance to success to tak samo wszystko sie toczy.
No i za combat sie jeszcze nie bralem za bardzo. Staram sie omijac walk wszystkich

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 10:25 
Cytuj  
No z tym to się zgadzam, porównanie do FTL nie bardzo mi pasuje.

Pixel Dungeon zajebista gra mobilna.
Dungelot - ogolnie bardzo latwa, ale przyjemna, na andka.

ogolnie, no może cos innego trochę ale liczyłem na...

no man's sky
https://www.youtube.com/watch?v=nLtmEjqzg7M
ale to chyba niewiadomo czy będzie wersja pc ;<


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 5 lip 2014, 18:22 
Cytuj  
Pogralem dluzej i o ile mi sie podoba, to ta normalna kampania jest na "przejscie", a sama gra to jeszcze mniej ma w sobie z roguelike'a niz FTL.

- Mapa jest zawsze taka sama, to samo z eventami w miastach wiec po przegraniu kilku, kilkunastu partii mozna spokojnie zorientowac sie gdzie jest dany port i co tam jest.

- Walka to jedno wielkie RNG, nawet najmniejszy potworek moze wipnac fregate jesli ma sie pecha

- Strasznie dziwny system terroru - resource, ktory przy rozpoczeciu gry zaczyna rosnac od 0 do 100 w miare jak plyniemy z dala od swiatla + zwieksza sie przy failnietych eventach. Jak terror osiagnie 100 to praktycznie gg jest, zaloga statku sie buntuje i jest niby szansa na zabicie buntownikow, ale nigdy mi sie nie udalo. Terror obniza sie najlatiwej za pomoca golda w Londynie, ale imo zdecydowanie za droga jest to zabawa atm

- gold to ogolnie olbrzymi problem bo nie to ze trzeba dbac o supplies dla zalogi, paliwo dla statku to jeszcze ten nieszczescy terror trzeba obnizac, a to wszystko glownie za pomoca golda ktorego jest zawsze malo

- Polowa mapy (poludnie) nie jest zakonczona jeszcze, nazwy lokacji sa, porty tez zrobione ale 0 contentu i tekstur.

- jak sie zginie, mozna sobie zostawic jedna z trzech rzeczy do wyboru - odkryta mape, kolesia z zalogi, albo wybrany skill naszej poprzedniej postaci


Ogolnie fajna gierka, ale na demie koncze zabawe, jak bedzie w jakims bundlu albo 50% taniej przeceniona to wezme jak juz wydadza z early accessa i dodadza jakies nowe kampanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2014, 19:13 
Cytuj  
no z lekka przeginaja z tymi cenami, ja teraz czesto najpierw sprawdzam demo, czasem jak pogram w demo to kupie w bundlu :P

Ogolnie licze na tego ADOMa co ma wyjsc na steam.
http://www.ancardia.com/download.html
ginie sie mega latwo :)

a do stone zupy są jakies tilesety?
edit. tu cos niby jest http://rltiles.sourceforge.net/


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 08:26 
Cytuj  
Dobra "ukonczylem" 1 postac, wiecej nie bede grac chyba ze jak gra wyjdzie z Early Access, bo mapa jakos w ~40% jest ukonczona, dalej zamiast tekstur potworkow, jest goniacy cie napis potwora, no i content innych frakcji praktycznie nie istnieje.

Spoiler:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 08:49 
Cytuj  
to mozna wygrac w jakims rołdżu? :p


_________________
.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 09:25 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a do stone zupy są jakies tilesety?


Na oficjalnej stronie od dawna jest do ściągnięcia wersja graficzna. Ogólnie ostatnio ściągałem to poprawili jeszcze interfejs, w końcu devine spelle wyświetlają się tak samo jak normalne spelle tylko pasek wyżej.


Ostatnio edytowano 6 lip 2014, 09:38 przez gosugamer1, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 09:32 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
to mozna wygrac w jakims rołdżu? :p


W większości można.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 15:01 
Cytuj  
http://crawl.akrasiac.org:8080/#lobby

ja osobiscie tu gram w DCSS, tilesety ktore tu sa w zupelnosci wystarczaja.

po Sunless Sea mam ochote w cos mniej hardkorowego pograc, wyszlo cos solidnego w ostatnim roku z gatunku?
niedawno odpalilem project zomboid i o ile jest progress to od 2 lat czekam az wyjdzie z early accessow. :<

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 15:46 
Cytuj  
Don't Starve dostało dodatek Reign of Giants, wprowadził sporo rzeczy.

Można wrócić do ADOMa... jeszcze jeden rogalik był taki w mocnej pixelozie, jak to się zwało. O Teleglitch.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 18:49 
Cytuj  
Ja mam taka swoja liste, mniej lub bardziej rołdżową ;] ale nie wszystkie zdazylem sprawdzic ;)

BRogue chyba sprawdze, chyba są tez jakeis tilesety.

Spoiler:




http://www.roguetemple.com/2014/06/19/2 ... y-results/
http://forums.roguetemple.com/irldb/


_________________
.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 30.04.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2014, 19:25 
Cytuj  
Jakby ktoś chciał tileset do Brogue`a to ma go tutaj: http://oryxdesignlab.com/brogue-tiles/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.