mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 18:23 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Też sobie testuje ADOM z grafiką, po części podoba mi się to, że inventory itp. zostało jak w ASCII roguelikach, ale z drugiej strony nie wszystkie keybindy wylapalem i nie za bardzo moge znalezc cos czego potrzebuje (teraz to szukam odpoczynku).

Fajna gierka ogólnie (w oryginał nie grałem), czekam na dalsze release


No widzisz, ja grałem w oryginał i keybindy się pozmieniały, też miałem z tym problem.

Jeśli masz problem ze znalezieniem czegoś wstukaj '?' a potem 'k' - przejdziesz do keybindings (albo po prostu użyj na numerycznej '5').


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 18:38 
Cytuj  
Tak wiem akurat -> ? to we wiekszosci RL jest, no ale nie wiem czy zauwazyles ciezko jest nawigowac wsrod tych keybindow jak ich od chuja jest hehe. Tak czy siak ADOM jak najbardziej polecam, ten graficzny mod bedzie dostepny za darmo, ciekaw jestem czy bedzie duzo zmian, czy np. dodadza zmieniajacy sie ekwipunek na postaci, a nie jakis tam typek z mieczem jak gram krasnoludem z toporem :<

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 18:57 
Cytuj  
BTW czy wszyscy zapomnieli o Dwarf Fortress :F?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 19:12 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Tak wiem akurat -> ? to we wiekszosci RL jest, no ale nie wiem czy zauwazyles ciezko jest nawigowac wsrod tych keybindow jak ich od chuja jest hehe. Tak czy siak ADOM jak najbardziej polecam, ten graficzny mod bedzie dostepny za darmo, ciekaw jestem czy bedzie duzo zmian, czy np. dodadza zmieniajacy sie ekwipunek na postaci, a nie jakis tam typek z mieczem jak gram krasnoludem z toporem :<


lulz, czytałeś mojego posta wcześniejszego? :)

@zaboleq

Skrobnij coś więcej o Dwarf Fortress :) Niby coś tam widziałem ale nikt nie był w stanie mnie tym tytułem zainteresować. Wiem tylko tyle, masz krasnoludów, oni buduja twierdzę... i co dalej? ekonomia or what???


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 19:31 
Cytuj  
Dalej jest hardkor i masakra ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 20:17 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Dalej jest hardkor i masakra ;]


Wooo... namówiłeś ;)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 20:49 
Cytuj  
W skrócie to sporo zależy od tego na jakim "poziomie trudności grasz". Bo można grać bez potworów, można grać z potworami co się pojawiają raz na 100 lat albo i takimi dość agresywnymi :).

Przypomniała mi się historyjka z forum DF:

Cytuj:
One of my fortresses i was visited by a dragon at first attack.
Luckily he fell in my traps. My Animal trainer needed a while to get it domesticated.
I thought if i put it at the entrance of my fort the goblins would think twice to get in.
Funny enough the next goblin was a thief and my dragon found him first and attacked and killed it with one burn.
But the flames got out of hand and burned through the whole ford, killing 2/3 of my dwarves and the rest went nuts and killed each-other.

so...

Loosing is fun :)


Mi np zawsze chodziło i wybudowanie drugiej Morii :). Zawsze jednak był jakiś problem - albo lawa zalała mi wszystkich krasnali (albo woda np...) albo miałem mega inwazję orków albo jak już byłem bliski ukończenia budowy to odwiedził mnie smok a ja kurde prawie jak pacyfista wtedy grałem :F...

Oczywiście są fajne tilesety i gra się całkiem przyjemnie :)!

Np taki tileset (ja z reguły na tym gram):
http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=126934.0
albo taki , dobry bo polski :)! - też daje radę aczkolwiek na starym lapku cos mi nie działał:
http://mayday.w.staszic.waw.pl/df.php


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 22:52 
Cytuj  
Namówiłeś mnie tym zionięciem smoka, będę miał chwilkę czasu to potestuję...

jakieś guides masz do polecenia? albo ciekawe filmiki?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 00:47 
Cytuj  
Z DF jest jak z EvE. Kiedy sie o tym czyta to jest najlepsza gra na swiecie. Kiedy sie gra to dramat i masakra ;) ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 08:48 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Z DF jest jak z EvE. Kiedy sie o tym czyta to jest najlepsza gra na swiecie. Kiedy sie gra to dramat i masakra ;) ...

T.


jak ktoś ma lewy mózg to rzeczywiście może być dramat :D


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 09:35 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Namówiłeś mnie tym zionięciem smoka, będę miał chwilkę czasu to potestuję...

jakieś guides masz do polecenia? albo ciekawe filmiki?



Na youtubie są polskie tutki co i jak zacząć no i jeszcze forum DF to istna kopalnia wiedzy co i jak. Niektóre zagadnienia mogą na początku wydać się dość skomplikowane ale wszystko jest do opanowania :). Oczywiście trzeba przygotować się na porażki na początku ale spoko :)!! Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie karawany do wyprawy(żeby zabrać rzeczy, których na początku i tak nie wyprodukujesz) i znalezienie odpowiedniej miejscówy do osiedlenia. Potem będzie z górki :P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:04 
Cytuj  
"Forumowa inteligencja" to the rescue. Kilka ladnych godzin spedzilem nad DF i lepiej sie o tym czyta niz gra ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:07 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Namówiłeś mnie tym zionięciem smoka, będę miał chwilkę czasu to potestuję...

jakieś guides masz do polecenia? albo ciekawe filmiki?



Na youtubie są polskie tutki co i jak zacząć no i jeszcze forum DF to istna kopalnia wiedzy co i jak. Niektóre zagadnienia mogą na początku wydać się dość skomplikowane ale wszystko jest do opanowania :). Oczywiście trzeba przygotować się na porażki na początku ale spoko :)!! Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie karawany do wyprawy(żeby zabrać rzeczy, których na początku i tak nie wyprodukujesz) i znalezienie odpowiedniej miejscówy do osiedlenia. Potem będzie z górki :P.


Taaa... znalazłem właśnie taki pełny tutek, dzisiaj luźniej w pracy więc siedzę i czytam :)

http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=31928.0

a jestem właśnie na pułapkach :)

http://afteractionreporter.com/2009/02/ ... ts-a-trap/

Impressive, kurde - dać tej grze jeszcze fajną grafikę i było by super.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:08 
Cytuj  
Templair napisał(a):
"Forumowa inteligencja" to the rescue. Kilka ladnych godzin spedzilem nad DF i lepiej sie o tym czyta niz gra ...

T.

A z Eve co nie tak?


_________________
.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:11 
Cytuj  
Nic. Po prostu wiecej funu mialem z czytania info o mechanice i swiecie gry niz samego grania ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:15 
Cytuj  
Ja się dołączam, mam to samo z Eve, czytam jest frajda, nakrecam sie itp. a zagram i przechodzi momentalnie.

DFO jest dla fanów gatunku, średnio mnie jara taki tryb rozgrywki - tak samo jako UO mi nigdy nie podeszło.

Może back to the topic? :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 12:19 
Cytuj  
w dfo wieksza frajda jest z gry niz z czytania o tej grze ;)

w eve brak lepszego piwipi imo


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 13:36 
Cytuj  
DF mnie solidnie zassało w przeciwieństwie do EvE. Zresztą jak tu porównywac sanboxowy symulator/roguelike do space MMO :0??

Jak zacznie grać shador to daj znać :). Jestem ciekaw na czym polegniesz;p. Ja też sobie odświeżam i może będę pogrywał w pracy bo w wakacje mnie roboty chyba;].


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 13:57 
Cytuj  
Przeciez nikt nie porownuje gameplayu obu gier, a ogolne odczucia. Shador dobrze opisal sytuacje ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 14:02 
Cytuj  
tylko, ze szador uzyl skrotu darkfalla :P


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.