mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 08:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ja pierdolę jednak Sony to banda idiotów - jak można dać możliwość zmiany login-id bez chociażby mailowego potwierdzenia.


O to wlasnie chodzi ze mailowe potwierdzenie jest, tylko hackujac czyjes konto na PSN wcale nie wlamujesz sie do PSN tylko na skrzynke mailowa ofiary...potwierdzasz zmiane hasla , maila itd...i finito. Oni ci sie wlamali na maila a potem weszli na twojego PSN......to najprostsza metoda hackowania kont :) Dlatego podwojna autoryzacja (z SMSem potwierdzajacym na twoj telefon) jest duzo bezpieczniejsza. Ja w ten sposob stracilem jedno z kont na fb....wlamali mi sie na maila i zmienili sobie haslo na fb :/


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 09:29 
Cytuj  
Inna ważna zasada to przynajmniej mieć unikalne hasło na maila i najlepiej na mailu przynajmniej mieć unikalne hasło.

Przykład z allegro, ktoś przejmuje maila wiec odzyskuje hasło allegro. Zmienia numer konta i wystawia na czyimś 100 IPHONEów po okazyjnej cenie 999 zł na koncie z 3000 pozytywami ....

Stawiam że włamanie było tylko na maila a mając maila można wszystko, niewiele to ma wspólnego z PSN.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 09:31 
Cytuj  
Dzisiaj konsolę mam zbanowaną kompletnie - błąd WS-37368-7. Na tym koncie mam mam około 500-600 gier, plus od samego poczatku (i wykupiony do 08.2018 - samych gier z plusa setki). Do tego z paypala pobrali sobie 50GBP, złożyłem claim-a na paypal-a kasę im cofnęli i dzisiaj rano przelali z powrotem - w uzasadnieniu napisali, że transakcja była preaproved. Moje tłumaczenie, że ktoś włamał się na konto i kasę przelał bez moje wiedzy olali.
Mniejsza z tymi 50 funtami..

gmaila chyba można wykluczyć - sprawdziłem urządzenia które logowały się w ciągu ostatnich 28dni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 09:42 
Cytuj  
Gran Turismo Sport
https://media.giphy.com/media/10JbpL9rY59OqA/giphy.gif


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 09:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dzisiaj konsolę mam zbanowaną kompletnie - błąd WS-37368-7. Na tym koncie mam mam około 500-600 gier, plus od samego poczatku (i wykupiony do 08.2018 - samych gier z plusa setki). Do tego z paypala pobrali sobie 50GBP, złożyłem claim-a na paypal-a kasę im cofnęli i dzisiaj rano przelali z powrotem - w uzasadnieniu napisali, że transakcja była preaproved. Moje tłumaczenie, że ktoś włamał się na konto i kasę przelał bez moje wiedzy olali.
Mniejsza z tymi 50 funtami..

gmaila chyba można wykluczyć - sprawdziłem urządzenia które logowały się w ciągu ostatnich 28dni.


moze Sony sie zlituje i odzyska ci konto..oby


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 09:50 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Mark, mam cie w powiadomieniach i widze ze co chwila logujesz sie na swoje konto i jestes online....chyba sprzedali twoje konto z grami na jakims forum dla hacknietych kont i juz bedziesz mial pozamiatane. np tutaj https://www.epicnpc.com/forums/345-Play ... N-Accounts
Wlaczylem sobie tez 2 stopniowa weryfikacje w tej chwili bo widze ze ostro hackuja :/



to pewnie ja jeszcze grałem. Odblokowali mi wczoraj to konto i ustawiłem podwójną weryfikację. Zmieniłem hasło oczywiście.

A o 6 rano dostałem mail-a:
We would like to inform you that the account, [email protected], which was previously associated with your account has successfully graduated to Master Account status.

After reaching the age to be eligible for a master account, the owner of account [email protected] requested that their account be switched to Master Account status.

Please be aware that the user of that account now has control over their own spending, password, content controls and privacy settings. If you have any concerns about them using these new features appropriately, please get in touch with them directly.


może oni się zabezpieczyli ustawiąjąc moje konto jak sub-account na jakiejś konsoli i gdy już odzyskałem konto znów je przejeli? Nie wiem kuźwa o co chodzi. Nie wiem co to jest ten [email protected] :/




btw. podwójna weryfikacja też nie jest pewna - bo kiedyś wjebali mi się na moje konto w Diablo a było zabezpieczone tokenem na telefonie. I to w czasie jak byłem online - gość zapytał mnie o sprzęt, pochwaliłem się, zniknął, po 5minutach wywaliło mnie z gry, bo było log na konto z innego kompa, ktoś zaczął zmieniać hasła, konto sam odzyskałem, postać stała już w mieście i miałem do połowy wyczyszczony stash. Support potem zrobił rollback-a ale niesmak pozostał.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 10:00 
Cytuj  
To add. My daughter was banned with WS-37368-7. Turns out it was because of a payment issue. We tried to purchase a 3.99 psn game, tried twice as the 1st payment didn't go through, then on the bank statement, we'd paid twice, so we contacted PayPal to refund 1 of the payments and so that's what caused the ban. On contacting Sony, we still had to pay the 3.99 to activate the account as it was in arrears, even though Sony had proof that we'd tried twice to purchase the same item. For the sake of 3.99 I wasn't going to complain, but for the loss of our daughters account for just under a week we were going to go for compensation but, decided it wasn't worth the hassle for something small in return. Hope this helps someone

mam nadzieję, że to to, bo sytuacja bardzo podobna. Cofnąłem im wczoraj płatność z paypal-a.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 10:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dzisiaj konsolę mam zbanowaną kompletnie - błąd WS-37368-7. Na tym koncie mam mam około 500-600 gier, plus od samego poczatku (i wykupiony do 08.2018 - samych gier z plusa setki). Do tego z paypala pobrali sobie 50GBP, złożyłem claim-a na paypal-a kasę im cofnęli i dzisiaj rano przelali z powrotem - w uzasadnieniu napisali, że transakcja była preaproved. Moje tłumaczenie, że ktoś włamał się na konto i kasę przelał bez moje wiedzy olali.
Mniejsza z tymi 50 funtami..

gmaila chyba można wykluczyć - sprawdziłem urządzenia które logowały się w ciągu ostatnich 28dni.


Z tym paypalem to nie poddawaj się jeszcze. Ja pamiętam, że zostałem olany przez support to dalej dzwoniłem i pisałem. Chyba dopiero jak wysłałem ticket na zagraniczny supp to szybko mi pomogli. Pamiętam, że wysyłałem im też zdjęcia, bo zwróciłem się najpierw o pomoc do tego serwisu gdzie handlują złotem do tych gównogier i zostałem zwyzywany łamaną angielszczyzną od najgorszych. Postanowiłem, że kurwom nie odpuszczę i paypal mi w tym pomógł. Ogólnie to gdyby nie blokada ze strony PayPala, gdzie po 2 wykonanych transakcjach dla pewności zablokowali mi na jakiś czas konto i zwrócili się do mnie z pytaniem na mejla, to pewnie by mnie próbowali okraść na grubszą kasę.

Ogólnie to współczuje i trzymam kciuki, żeby jakoś udało ci się odzyskać to konto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 11:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
To add. My daughter was banned with WS-37368-7. Turns out it was because of a payment issue. We tried to purchase a 3.99 psn game, tried twice as the 1st payment didn't go through, then on the bank statement, we'd paid twice, so we contacted PayPal to refund 1 of the payments and so that's what caused the ban. On contacting Sony, we still had to pay the 3.99 to activate the account as it was in arrears, even though Sony had proof that we'd tried twice to purchase the same item. For the sake of 3.99 I wasn't going to complain, but for the loss of our daughters account for just under a week we were going to go for compensation but, decided it wasn't worth the hassle for something small in return. Hope this helps someone

mam nadzieję, że to to, bo sytuacja bardzo podobna. Cofnąłem im wczoraj płatność z paypal-a.


A nie mozna placic na psn prepaidami paysafe?. Ja tak robie na Steam, nie podaje nr karty nigdzie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 11:08 
Cytuj  
ta płatność to jest najmniejszy problem.

Muszę czekać do poniedziałku - na twitterze nic mi nie mogą pomóc. Wysłałem znów mail-a ale pewnie dzisiaj nie pracują. Telefoniczny customer service nieczynny.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 11:18 
Cytuj  
Jaka bzdura, masz 600 gier i przy zakupie jednej robisz cofke to Ci konto banuja? Kurwa przy 600 grach to juz na policje bym szedl. Powinni dana gre usunac (vide Steam) a nie cale konto banowac. Popierdolilo ich.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 11:23 
Cytuj  
to prawdopodobnie jest powodem. Sprawdziłem paypal i jest refund na 50GBP. W sumie pobieżnie przeleciałem przez poranną pocztę.

Parodia jakaś - szczególnie, ze ta kasa trafila jedynie do mojego portfela PSN, nic nie zostało kupione (może nie zdążyli, byli pewni, że mają czas do poniedziałku).

Wiadomo, że człowiek taki obsrany - do konta miałem podpiętego paypala i kartę bankową. Paypal preaproved - więc mogli mi go wyczyścić do zera (a do paypal-a mam podpięte konto bankowe), karta płatnicza chyba wymagała wklepania CVV przy płatności - sprawdzałem konto, sprawdzałem blokady - wygląda, ze wszystko jest OK.

Z tego co doczytałem na forach to konto potrafi dostać bana, nawet jak pracownik z supportu playstation robi refunda z powrotem na konto bankowe. Nie no zawsze broniłem Sony, ale teraz twierdzę, że oni są niesamowici...

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 13:44 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Jebać hasła.
Hasła nie do złamania są także nie do zapamiętania, a korzystanie z karteczek/notatników powoduje, że cała czynność jest o kant dupy potłuc.
Hasła są dobre co najwyżej do tego żeby rodzina nie zobaczyła historii waszej przeglądarki i tyle.

Korzystanie z karteczek z hasłami do usługi przy której się logujesz generalnie tylko w domu jeszcze rozumiem, bo jak ci się do domu włamią to i tak masz dużo większy problem niż włam na konto z grami (które i tak zwykle daje się odzyskać jak nie jesteś idiotą i nie podajesz fałszywych danych)

Mark24 napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Czy Wy też musicie zmieniać co 15 dni hasło do konta PSN???

nie i nie mam żadnego 2-step verification


Brak uruchomionej weryfikacji dwuetapowej w dzisiejszych czasach na koncie które jest coś warte to jest głupota czystej wody.

Huragan napisał(a):
O to wlasnie chodzi ze mailowe potwierdzenie jest, tylko hackujac czyjes konto na PSN wcale nie wlamujesz sie do PSN tylko na skrzynke mailowa ofiary...potwierdzasz zmiane hasla , maila itd...i finito. Oni ci sie wlamali na maila a potem weszli na twojego PSN......to najprostsza metoda hackowania kont :)

Nie, zmiana emaila w psn nie wymaga potwierdzenia tej operacji emailem, na email przychodzi tylko informacja że taka zmiana nastapiła.

Mark24 napisał(a):
to prawdopodobnie jest powodem. Sprawdziłem paypal i jest refund na 50GBP.

Co do refund/chargeback i bana na całe konto, to jest standardowa polityka Sony, działa to tak od samego początku istnienia PSN. Odbanują ci konto jak wpłacisz z powrotem kasę na którą był refund w pp i skontaktujesz się z suportem. Takie życie, co zrobisz ;P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:00 
Cytuj  
Goatus napisał(a):

Mark24 napisał(a):
to prawdopodobnie jest powodem. Sprawdziłem paypal i jest refund na 50GBP.

Co do refund/chargeback i bana na całe konto, to jest standardowa polityka Sony, działa to tak od samego początku istnienia PSN. Odbanują ci konto jak wpłacisz z powrotem kasę na którą był refund w pp i skontaktujesz się z suportem. Takie życie, co zrobisz ;P


dzięki miszczu - zdążyłem doczytać kilka godzin temu. Pisz jak jeszcze jakieś oczywistości dogooglasz w necie ;)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Goatus napisał(a):

Mark24 napisał(a):
to prawdopodobnie jest powodem. Sprawdziłem paypal i jest refund na 50GBP.

Co do refund/chargeback i bana na całe konto, to jest standardowa polityka Sony, działa to tak od samego początku istnienia PSN. Odbanują ci konto jak wpłacisz z powrotem kasę na którą był refund w pp i skontaktujesz się z suportem. Takie życie, co zrobisz ;P


dzięki miszczu - zdążyłem doczytać kilka godzin temu. Pisz jak jeszcze jakieś oczywistości dogooglasz w necie ;)


I po chuj się przypierdalasz do kogoś kto ci próbuje pomóc, ostatni post napisałeś dwie godziny przed moją odpowiedzią i nie wynikało z niego, że wiesz żeby odblokowali ci konto będziesz musiał niestety "zwrócić" refunda.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 15:08 
Cytuj  
bo dwuetapowa weryfikacja została wprowadzana nie tak dawno temu. I mnóstwo ludzi tego nie ma - ale wiadomo, to są przygłupy.
I co mnie interesuje standardowa polityka dotycząca standardów działania w sytuacji które mogą się przydarzyć albo i nie raz na dekadę?

Powiedzmy sobie szczerze, że chciałeś zabłysnąć, a nie pomóc. Więc idź błyskaj gdzie indziej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 15:09 
Cytuj  
Zabłysnąłeś to Ty, taka alfa i omega a Ci ojebali konto hihi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 15:11 
Cytuj  
wcześniej w diablo i to z tokenem na telefonie.
Jeszcze wcześniej mnie ojebali jak sprzedawałem konto AO za granicę.
Móglbym tak jeszcze trochę powymieniać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 15:11 
Cytuj  
:lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 15:19 
Cytuj  
Sobciu zapomnial jak mu zajebali patelnie z balkonu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.