mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 08:58 
Cytuj  
Czy pixeloza jaka widac na streamie jest glownie zalezna od bitrate? Mam uploadu 2 mega, jak ustawie gdzies 1,5 to mam laga rzędu 120-200 ms. Dopiero przy 1 mega da rade bez jakis wiekszych przycinek.

Czy moze 2mb to za malo do streamu czegos co nie jest "spokojne" ? ;)


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 09:57 
Cytuj  
Malutki upload z lekka. Utarlo sie ze 1.5 to MINIMUM na spokojniejsze tytuly. Zeby bylo ladnie, a i tak nie perfekcyjnie to 2.5-3 mega trzeba by miec. 3+ to juz taki standard premium.
Jesli masz bardzo dobrego proca to jeszcze mozesz zmienic preset na 'wolniejszy'(jesli korzystasz z xsplita) - wtedy leci wieksze obciazenie na proca przez co obraz nie jest taki skompresowany i dzieki temu mniejszy bitrate moze znosniej wygladac.


Swoja droga powstaly juz maszyny dedykowane do kopania bitcoinow - ASICsy, to jestem teraz ciekaw kiedy i czy powstana maszyny dedykowane pod streamowanie. I nie chodzi mi tutaj o komputery do stremowania i grania, a jakies malutkie skrzyneczki, ktore zawieraja parametry dobrane specjalnie pod wydajny streaming(wlasnie cos jak ASICsy, czyli zajebiste osiagi przy kopaniu bitcoinow, ale do niczego innego sie raczej nie nadaje) i ktorej jedynym zadaniem bylo by wlasnie obslugiwanie programu broadcastujacego. Podlaczalibysmy do naszego kompa tylko hardware do przekazywania obrazu(te wszystkie karty Avery do broadcastowania) i laczyli ze skrzyneczka.
Czyli jako taki tldr - tak jak niektorzy zawodowi streamerzy maja 2 kompy - jeden z mega wydajnym procem do obslugi Xsplita i streama w 1080p, a drugi juz taki powiem bardziej przyziemny do grania, tak zamiast wielkiej kasty, zbednych czesci i monitora mielibysmy jakas malutka skrzyneczke z malym wyswietlaczem, gdzie by sie wszystko konfigurowalo + normalnego kompa do grania. No i oczywiscie tez jest to swietna sprawa dla konsolowcow, ktorzy streamuja.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 11:28 
Cytuj  
Ale piszesz mi 1,5 minimum, a mam 2. ;)Czyli chyba powinienem moc ustawic 1,5. Ale u mnie laguje ;p

shiet. dalem kilku osobom follow i teraz mam gigantyczny spam na e-mailu ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 14:21 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Swoja droga powstaly juz maszyny dedykowane do kopania bitcoinow - ASICsy, to jestem teraz ciekaw kiedy i czy powstana maszyny dedykowane pod streamowanie. I nie chodzi mi tutaj o komputery do stremowania i grania, a jakies malutkie skrzyneczki, ktore zawieraja parametry dobrane specjalnie pod wydajny streaming(wlasnie cos jak ASICsy, czyli zajebiste osiagi przy kopaniu bitcoinow, ale do niczego innego sie raczej nie nadaje) i ktorej jedynym zadaniem bylo by wlasnie obslugiwanie programu broadcastujacego. Podlaczalibysmy do naszego kompa tylko hardware do przekazywania obrazu(te wszystkie karty Avery do broadcastowania) i laczyli ze skrzyneczka.
Czyli jako taki tldr - tak jak niektorzy zawodowi streamerzy maja 2 kompy - jeden z mega wydajnym procem do obslugi Xsplita i streama w 1080p, a drugi juz taki powiem bardziej przyziemny do grania, tak zamiast wielkiej kasty, zbednych czesci i monitora mielibysmy jakas malutka skrzyneczke z malym wyswietlaczem, gdzie by sie wszystko konfigurowalo + normalnego kompa do grania. No i oczywiscie tez jest to swietna sprawa dla konsolowcow, ktorzy streamuja.
Avermedia ma takie w ofercie, wonziu wiem, ze stremuje, konsole, komorki i pc przez coś od avermedii
http://solutions.avermedia.com/en/produ ... der-server


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2013, 21:58 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Jak zmusic OBS zeby lecial na GPU Nvidii ???

edit: ok, udało sie :)

Jak to zrobiles?

zainstalowalem sobie twitcha na androida https://play.google.com/store/apps/deta ... ewer&hl=pl i musze powiedziec, ze niektore streamy serio niezle wygladaja.
alternatywa: https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result raczej lepsza

a jaka to apka, by miec swoj czat na telefonie?


_________________
.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 09:40 
Cytuj  
Do streamowania używa się urządzeń takich jak Avermedia LIVE Gamer HD czy tam Portable. Pozwalają one na przechwycenie obrazu bez obciążenia kompa, kompresja dalej leży po stronie kompa ale to już małe obciążenie w przypadku OBSa. Można też bezpośrednio streamować avermedią jak ma sprzętowy kodek. Niestety kodek jest tragiczny w LIVE Gamerze i wychodzi kupa; ]


Co do bitrate to zobaczcie w OBSie ile wam dana gra uploadu zjada. To nie jest tak że daćie upload 10Mb/s i wam idzie 10Mb/s. Jak wam pójdzie 2Mb/s w porywach to oznacza że tyle uploadu wystarczy. Jak macie za mały ustawiony to oczywiście pojawią się dropy. Ja osobiście i wielu innych streamerów jedziemy w 3Mb/s i 720p. Z doświadczenia wiem że taki Duel of Champions nie wymaga więcej niż 750Kb/s. Battlefield 3 mi zjada w porywach 3Mb/s. Darkfall Online mi ostatnio już szedł ciągle 3Mb/s i chciałby więcej....

Wiadomo że każde zwiększenie rozdzielczości albo ilości klatek zwiększa tą wymaganą ilość uploadu. Zwiększenie jakości obrazu też zwiększa wymagany upload (ta opcja jakości) i jednocześnie zużycie proca.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 11:11 
Cytuj  
Idzie wiosna... mmorpg.pl streamuje ;)

Loled.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 11:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Huragan napisał(a):
Jak zmusic OBS zeby lecial na GPU Nvidii ???

edit: ok, udało sie :)

Jak to zrobiles?


wchodzisz do panelu sterownia Nvidii, i dodajesz program OBS i nastepnie ustawiasz by korzystal z procka karty graficznej

Obrazek


_________________



*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 13:45 
Cytuj  
Dzisiaj po 19:00 mam zamiar trochę pofarmić w Darkfallu, jeśli ktoś chce zobaczyć tą fantastyczną przygodę to zapraszam do siebie:D /soushibo


_________________
Obrazek

*

Posty: 139
Dołączył(a): 23.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 17:15 
Cytuj  
krotkie pytanie, jak wylaczyc z obs zeby nie pobieral audio teamspeaka?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 19:16 
Cytuj  
dzieki hurri ;d

ale nie mam takich opcji by moc wybrac procesor graficzny lol


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 20:00 
Cytuj  
Dlugo nie postreamowales Niah ;)

nvm, wstalo, ale obrazu nie ma.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 20:02 
Cytuj  
sry, streamuje tylko grę i jak się altabuje to widać czarny ekran, zmienię bo to średni pomysł


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 20:07 
Cytuj  
ustaw sobie gre w oknie, przy alt tabie nic nie zniknie ;)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 20:42 
Cytuj  
coś mam z netem nie tak, 25% zgubionych klatek i co chwila spadki prędkości streamingu, chyba sobie daruje


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 21:00 
Cytuj  
Nie ustawiles nieosiagalnego bitrate'a dla swojej predkosci?


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 23:02 
Cytuj  
atherius- widzialem chwile i dosc ladnie to panzar streamuje ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 23:03 
Cytuj  
Jak chodziło w miarę ok ? Nie było pixelozy, chodzi o to czy łącze się nie dławiło, bo mam tylko 4mbit upload.
Ogólnie gra taka sobie, animacja momentami ładna, ale całość się średnio prezentuje, dla mnie nie ma kompletnie feelingu jeśli chodzi o combat. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 23:05 
Cytuj  
Plynnie. Pixeloza troche byla, ale ujdzie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2013, 23:09 
Cytuj  
Jakość była na 8 ustawiona a max można 10. Przy 4mbit upload ile ustawić bitrate'u w zakładce encoding, żeby było optymalnie ?
Później jeszcze coś zapuszczę, może WoT i All Points Bulletin Reloaded.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.