mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2016, 20:14 
Cytuj  
Powaliło ich? Miałem kupić, ale po tym co czytam jednak odpuszczam póki co. Mogli przesunąć premierę a nie serwować wybrakowany produkt.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 06:52 
Cytuj  
Chcesz grać po necie - bierz. Nie chcesz - poczekaj. :)

Za dwa tygodnie pojawi się kilka opcji singlowych w tym nauka combosów i takie tam.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 13:18 
Cytuj  
No z tym granie po necie to różnie... Na steam ludzie nie są końca zadowoleni. Takie EA co w sumie było wiadomo ale nie że aż tyle rzeczy wytną.

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 5-at-60fps

Ogólnie upewnijcie się, że odpalicie gre w stałych 60 fps bo inaczej dupka. Karty ze średniej półki powinny spokojnie wystarczyć. 970 styka ponoć do 1440p ale w intro, outro i ko nawet na 980 ti potrafi zwolnić. Online ponoć muli. Lepiej chyba poczekać.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 20:04 
Cytuj  
Każda bijatyka i prawie każda gra konsolowa jest robiona pod konkretną wartość fps, więc to nic nowego, że woden pc będzie generował slow motion dla wszystkich w sjesji. Wejdzie ci typ online choćby z tylko 40-50 fps i masz 0 frajdy z gry. Daj podtrzymuję, że takie giereczki to tylko hot seat. Jeśli nie masz znajomych, to już lepiej klepać vs CPU, niż się użerać ze slow motion i zwalonym kodem sieciowym,
Swoją drogą nieźle jadą po tej grze na Steamie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 20:17 
Cytuj  
W takim razie poiwnna być jakaś weryfikacja czy ktoś utrzymuje stałe fps-y i jak nie to kick z gry. Tak jak w niektórych grach online można było ustawić na serwerze, żeby kickowało ludzi ze zbyt dużym pingiem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 20:33 
Cytuj  
czemu ilosc fps jest tak istotna w bijatykach?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 20:46 
Cytuj  
Po prostu robione są tak, że każda klatka animacji wojownika bez względu na moc obliczeniową hardware, MUSI zostać wyświetlona w danym czasie. Nie ma takiego czegoś jak połykanie klatek przy słabym sprzęcie, co powodowałoby "teleportacje" i ucinanie ruchów zawodnika. Jeśli np. dany cios/ruch składa się z XXX klatek, to te XXX musi zostać wyświetlone.
Więc jeśli dany sprzęt nie jest w stanie wyświetlić danej liczby klatek w sekundzie, to zajmuje mu to dłużej, a co za tym idzie - powstaje slow motion. Jak można się domyślić, same 30 fps daje dokładnie 2 razy wolniejszą rozgrywkę przy grze przystosowanej do 60.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 21:55 
Cytuj  
Dobra pierwsze wrażenia:

Online - nie mogę się nawet zalogować, opcja została wyłączona, chyba serwery leżą. 10/10 would preorder again.

Pograłem trochę w offline na treningu, zarzuciłem Chun-Li na pierwszy ogień i będę musiał zdecydowanie poćwiczyć, bo charge ataki potrzebują dużo wyczucia. Cammy jest za to lżejsza w nauce, bo tylko zwykłe kierunki / zygzaczki + cios.

Graficznie jest średnio, dosłownie i w przenośni, bo wszystko mam na medium na laptopie z 860M - efekt jest taki, że gra chodzi w 60FPS ale jest taki charakterystyczny dla unreal engine efekt ziarnistości w niektórych miejscach, nie wiem jak to opisać. Jak się włączy Antialiasing na high to problem znika. 60FPS też mi wtedy znika. No ale poza tym wygląda całkiem przyzwoicie mimo faktu, że wymagania ta gra ma raczej z dupy, no bo kurwa - toż to bijatyka. :D

Ogólnie potrzebuję w tej grze:

1) Dobrego tutoriala, najlepiej dla każdej postaci z osobna. Jakieś wyzwania itd. Ma to wejść chyba na początku marca.
2) Lepszego story mode (dopiero w czerwcu ;__;) no bo kurwa nawet trybu arcade nie ma. Tak - nie mylą was oczy. Nie ma trybu arcade.
3) Działającego online, żebym mógł dostawać wpierdol.

Powoli będę się uczył grać i czekał na updaty. Mógłbym ponarzekać ale cycki Laury, tyłek Cammy i ogólny feeling gry mnie trochę uspokajają. Poza tym ludzie na steam robią to za mnie.

Jeżeli nie miałeś hypu na grę to nie kupuj i czekaj cierpliwie, bo atm zapłacisz za early access betę, którą teraz będą łatali.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lut 2016, 23:26 
Cytuj  
To dobrze że nie kupiłem

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 20:09 
Cytuj  
Dzień drugi, wnioski:

Jak rozbudują tą grę a ja przestanę być chujowy to będzie najlepsza bijatyka na rynku. Nic nie ma takiego feelingu jak Street Fightery. Same postacie są ZAJEBIŚCIE zróżnicowane. Różnica w stylu gry między taką Karin, Laurą, Dhalsimem, Rashidem czy Birdie jest widoczna na pierwszy rzut oka i wymaga całkowicie innego podejścia.

Jak się wkręcę na czas dłuższy to nawet o fighting sticku pomyślę, ale to zobaczymy. Niech dodadzą wartościowy content dla casuali (czyli mnie) który pomoże mi nauczyć się grać, jakieś story, jakieś tryby offline dla rozładowania soli po trybie online i mamy wygryw.

Online już działa btw.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 20:43 
Cytuj  
Keybindy są z góry ustalone i nie można ich atm zmienić. Chyba, że użyjesz autohotkeya.

Ponoć nad tym "pracują" (bo wcześniej się kurwa ofc nie dało):

http://www.capcom-unity.com/harrisony/b ... date-vol-1

Cytuj:
G, H, J = Light, Medium, Heavy Punch

B, N, M = Light, Medium, Heavy Kick

K, comma = All punches, all kicks.


Kierujesz WSAD lub strzałkami. Sterowanie na klawie jak sterowanie na klawie, gdybym miał mechaniczną, to bym pewnie na niej grał ale na tej od laptopa z cienkimi klawiszami raczej słabo.

Na padzie od PS4 jakoś z kolei mam problem z czystymi komendami, może to kwestia przyzwyczajenia dlatego próbuję się uczyć ale na chwilę obecną posysam.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 22:01 
Cytuj  
Nie można nawet zmieniać ustawienia klawiszy? Co to za kurwa gówno. Błagam. Capcom wydał nieskończoną grę tylko żeby przed EVO zdążyć. Żenada.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 22:05 
Cytuj  
No za wiele osób nie gra w bijatyki na klawiaturach ale i tak powinna być opcja zmiany imo.

Btw gra ma świetny soundtrack. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 22:20 
Cytuj  
Przeraża mnie jak te wszystkie firmy nas ruchają. Smutne to jest. Wydać grę bez wielu różnych rzeczy. Jakoś czwórka miała Arcade i inne tryby. Przepraszam, ale takie coś powinno się tępić.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 22:53 
Cytuj  
Razoth niby taki ostrożny, zapowiadał tyle razy, że nie będzie płacił partaczom itp. ale jednak się skusił. :>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 22:56 
Cytuj  
Ale rozumiem, ze main feature, czyli 2 pady i napierdalanie sie jest w grze.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 23:08 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Razoth niby taki ostrożny, zapowiadał tyle razy, że nie będzie płacił partaczom itp. ale jednak się skusił. :>


Jedyne co było dla mnie spartaczone to performance serwerów wczoraj. Reszta działa imo jak należy, tylko po prostu muszą dodać obiecany content.

Wiedziałem dokładnie na co się piszę przed zakupem (no, może poza tym jak gra będzie działała na laptopie, ale działa ok), bo śledziłem newsy i podjąłem decyzję świadomie. Wierzę, że w przeciwieństwie do Mortal Kombat X gra będzie wspierana na PC, tak jak to miało miejsce w SFIV.

Dla mnie to jest po prostu Early Access. Jeżeli ktoś chciał grać wcześniej (jak ja) to kupił, jeżeli nie - poczeka sobie cierpliwie, bo roadmap jest precyzyjny czasowo jeżeli chodzi o content, który ma być dodany.

Nie żałuję wydanej kasy i właśnie latam po necie czytając recenzje arcade sticków. :)

Bronić Capcomu nie mam zamiaru, wręcz przeciwnie. Wylewanie na nich gówna w necie + refundy tylko ich zmotywują do roboty, więc thumbs up!

tomugeen napisał(a):
Ale rozumiem, ze main feature, czyli 2 pady i napierdalanie sie jest w grze.


No ciężko sobie wyobrazić brak podstawowej funkcji pod turnieje w grze zrushowanej pod turnieje, więc tak - jest. ;)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 23:44 
Cytuj  
Po prostu poczekajcie z kupnem do marca, kiedy ta gra miala tak naprawde wyjsc. A wyszla w lutym tylko dlatego, zeby zdazyc na turnieje. A ze online nie dzialalo - wow, jeszcze sie nie nauczyliscie ze 90% online'owych gier zalicza kilkudniowy fail przy premierze? :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2016, 12:59 
Cytuj  
Czy jest jakiś training mode gdzie można na dummy potrenować kombosy? W marcu ma być challenge/trials ale nie widzę nic o practice mode. Pamiętam że w becie były z tym jakieś problemy, że do meczy wrzucało czy cuś.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2016, 09:09 
Cytuj  
Coś cisza. Czy ktoś gra? Na nuuvem widzę po 89zł SF V. Co prawda na redditcie trochę narzekają na jakieś lagi i rollbacki/desync i dotyczy to ponoć obu platform. Za kilka dni ma być patch znowu jakiś.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.