mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 20:21 
Cytuj  
rozjebal mnie oras w 1 mission elf-gejow :(


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 20:27 
Cytuj  
Bo sie tam nie pchaj na pale :D to nie na czas.Mozna pozwiedzac wszystko po bokach a jest tam pare fajnych rzeczy :P


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 20:41 
Cytuj  
moze ktos poprawic ten tytul bo bije po oczach...


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 20:49 
Cytuj  
Kaczy napisał(a):
@Junkier

Ale Ty rozumiesz ze to czy Ty bedziesz zly czy dobry to zalezy od Ciebie, a dokladnie tego jakie deyzcje bedziesz podejmowal podczas gry?Nie ma czegos takiego jak stworzenie postaci zlej lub dobrej.

A czy Ty rozumiesz, że mówię o czymś innym niż o charakterze mojej postaci? Tak, wiem, że mogę grać złym człowiekiem albo elfem, polega to głównie na mordowaniu wszystkiego co się rusza (chociaż ostatnio wolałem wysypać 1k golda niż tłuc się z całą armią smoków broniącą ich legowiska ;o )
Po prostu człowiek czasami ma ochotę pograć kimś kto wygląda tak:
Obrazek
i kto mieszka w miejscu przypominającym to

nazwijmy to feelingiem odgrywanej rasy. Tutaj pod tym względem ludzie są neutralni, elfy sam nie wiem, ale jeżdżą na jednorożcach i mieszkają w ładnych białych domkach więc chyba dobre, orkowie i gobliny złe, draconów kompletnie olewam.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 23:04 
Cytuj  
Dark Elfy(i Undeady) będą niedługo w dlc (bo wątpię aby dali je za free, bo obok frakcji to jeszcze czary itp dla nich). Nawet były ss w zeszłym roku z nimi w jakimś artykule(teraz nie mogę ich znaleźć).


Wyobraźcie sobie jakby mógł wyglądać mod z Lotr a do AoW III lub Młotkowy... no, ale gracze nie zrobią bo brak narzędzi do tego.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2014, 23:45 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Dark Elfy(i Undeady) będą niedługo w dlc (bo wątpię aby dali je za free, bo obok frakcji to jeszcze czary itp dla nich). Nawet były ss w zeszłym roku z nimi w jakimś artykule(teraz nie mogę ich znaleźć).


Wyobraźcie sobie jakby mógł wyglądać mod z Lotr a do AoW III lub Młotkowy... no, ale gracze nie zrobią bo brak narzędzi do tego.


Gracze już nie raz pokazali, że nie potrzebują oficjalnych narzędzi do modowania gier :) Zobaczymy jak będzie w przypadku tej gry.

PS.
http://ageofwonders.com/faq/

To what extent are you planning to include modding support?

The modding community is very dear to us. People are still making levels and mods 10 years after the release of the last game. So we plan to release map making tools and add a lot of new modding features in the game and its expansions to the community at some point. The editor will feature lots of content for players to build maps with. Players are now able to customize the appearance of heroes and leaders. Details on modding will come later, I think there is potential there to bring it a lot further than was possible with Age of Wonders: Shadow Magic.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2014, 07:40 
Cytuj  
Kaczy napisał(a):
Bo sie tam nie pchaj na pale :D to nie na czas.Mozna pozwiedzac wszystko po bokach a jest tam pare fajnych rzeczy :P


sam przyszedl i mnie rozjebal :) , te pierdolone trumny z laserami sa w chuj przegiete


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2014, 08:29 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Dark Elfy(i Undeady) będą niedługo w dlc (bo wątpię aby dali je za free, bo obok frakcji to jeszcze czary itp dla nich). Nawet były ss w zeszłym roku z nimi w jakimś artykule(teraz nie mogę ich znaleźć).

Z pierwszej misji kampanii wynika, że mroczne elfy połączyły się z leśnymi i razem tworzą high elfy.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2014, 09:00 
Cytuj  
Raczej wynika, że jeden z rodów mrocznych i drugi z leśnych odtworzyli wymarłą rasę wysokich elfów. :p
Już nie mówiąc o tym, że nie zabronisz devsom nagiąć historii świata w dowolnie pojebanym kierunku, a w efekcie i tak to dostosują do contentu który chcą wprowadzić.

Więc dark i wood elfy muszą być i chuj. :D

Anyway jednak jednostek nie jest aż tak dużo, w sensie nadal około 250 - jednak jednostki wynikające z klasy głównego bohatera danego imperium są praktycznie identyczne dla każdej z ras (różnią się minimalnie graficznie, i pewnie pojedynczymi stat pointsami).

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2014, 12:51 
Cytuj  
Fajna gra ale wygląd walk na mapie taktycznie jest b słaby, skupiono się na grafice jednostek, animacji ruchu. HP jednostek niemal niewidoczne przy dużym oddaleniu. Jednostki na mapach z katakumb są niemal niewidoczne. Brak ogólnej informacji o HP jednostkach, trzeba je zaznaczać pojedynczo, itd. Ogólnie b. nieczytelnie.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 15:50 
Cytuj  
Gra się bardzo przyjemnie i wciąga jak diabli. Brakowało takich strategii. Zacząłem od generatora map i jestem w okolicach 40 tury, ale dalej nie ogarniam mnóstwo rzeczy. Rozumiem, że kampania działa jak samouczek?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 16:34 
Cytuj  
nie wiem jak tam z innymi klasami, ale czarodziejem po przyzywaniu Eldritch Horrorów gra przypomina eksterminacje małych foczek przez pijanych marynarzy, no ale to na średnim poziomie trudności

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 18:14 
Cytuj  
to zagraj na hard , powiem tylko tyle : nie dadza ci sie pobawic horrorami :)

nie moge przejsc 1 misji , oras przychodz z 4 trumnami i gg , chuje maja dobry zasieg , mocne aoe i do tego 100 hp i mechanical

GG I say


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 18:17 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
to zagraj na hard , powiem tylko tyle : nie dadza ci sie pobawic horrorami :)

nie moge przejsc 1 misji , oras przychodz z 4 trumnami i gg , chuje maja dobry zasieg , mocne aoe i do tego 100 hp i mechanical

GG I say


Czyli trzeba odpalić harda, bo mi też coś za łatwo szło.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 20:09 
Cytuj  
Zrobię mały offtop, za co sorki, ale widzę, że w tym temacie dużo strategów ;-) Grał ktoś z Was w Fallen Enchantress bądź Fallen Enchantress Legendary Heroes? Jak tak, to warto zagrać?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 20:47 
Cytuj  
Aldatha - kampania elfów ? Bo u ludzi to jest w sumie lajtowo. Żeby nie było gram na hard od początku.
TobiAlex - jesli ci grafika nie przeszkadza i zamiast heksów kwadraty, oraz lubisz klimaty fantasy to jak najbardziej tak. Choć minus ma ta gra za brak multi :/ Albo chocby hotseat :[
No i kampanii nie ma - tzn. jest jakiś scenariusz ale mozna go o kant dupy otłuc.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 21:42 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Zrobię mały offtop, za co sorki, ale widzę, że w tym temacie dużo strategów ;-) Grał ktoś z Was w Fallen Enchantress bądź Fallen Enchantress Legendary Heroes? Jak tak, to warto zagrać?


Dla mnie Fallen Enchantress Legendary Heroes (z modami) jest ciekawszą grą i na pewno posiadającą więcej contentu(dlc i mody). Aow III jest małym zonkiem dla mnie. Niby ładne, niby fajne, ale nie mam ciśnienia na grę (mam grę na steam ie i przegrałem poniżej 4 godz z czego połowę czasu zmarnowałem walcząc z łączeniem kont. )

AoW III vs FE LH

Rozbudowa miast/państwa z przewagą dla FE LH

Walka taktyczna FE LH i AoW są poniekąd podobne (armie są dość blisko siebie przez co, nie trwają długo) W FE walki bardziej podobne do tych z starego AoW/MoM (trza dojść do przeciwnika mały kawałek)

Ekonomia jest też bardziej urozmaicona w FE LH (więcej surowców no i zdażają się przestoje z powodu ich braku)

Czarów w FE LH z modami jest na bank więcej, ale AI nie wykorzystuje ich efektywnie (w AoW III jakoś nie zauważyłem jeszcze, aby przeciwnik coś castował)

Lepsze AI na rzecz AoW 3 (w FE LH po kilku grach jak się robi za łatwo to trza usprawniać modami pod AI. Aczkolwiek jak nie grałeś to możesz mieć małe problemy na początku).

Ładna cukierkowa grafika w AoW III, FE LH zdecydowanie inny styl graficzny, podchodzące pod dark fantasy ( można go jeszcze poprawiać modami->bardziej mroczniejsze klimaty)

Multi to największa zaleta AoW (jeśli ktoś lubi). Niby fajnie pograć sobie ze znajomymi, ale jedna gra np we 4 na random mapce to w uj czasu (chyba, że się ustawia na 1 godz dziennie). No i tu też bug z portem 14800...

FE LH ma przewagę jeśli chodzi o frakcje i jednostki. Z np Children of Storm modem frakcji jest 20+. Gotowych jednostek po kilkanaście na frakcję + co jest fajnym bajerem można tworzyć własne jednostki (wygląd, itemy, uzbrojenie , pancerz, nazwa, traity/skille). Do tej pory nie było krasnoludów (tylko gnomy w modzie), ale w tym miechy prawdopodobnie będzie dlc wprowadzający krasnoludy.

Questy wypadają ciekawiej w FE LH. Jest od groma różniutkich (różne poziomy trudności). Są q idź podaj pozamiataj, ale i trafiają się chainy na wykonanie , których może zejść 1-2 godz +

Random eventy ( nie spotkałem się w AoW 3) zwłaszcza z dlc i modów mogą utrudnić rozgrywkę.

Itemizacja według mnie jest ciekawsza (itemy zwłaszcza z modów są bardzo ciekawe->dające bonusy jak i minusy)

Rozwój postaci (główny bohater jak i champy) jest dość rozbudowany i dodatkowe profesje/skille dochodzą dzięki modom.


Bugi crashe: W AoW 3 miałem 2 razy freeze podczas walk w crypcie (pikuś w porównaniu do bugów na starcie FE LH). FE LH u mnie działa bez większych problemów (aczkolwiek mapy Huge z max ustawieniami potrafią mi się zcrashować, ale to wina starego złoma)

Gołe AoW III jest lepsze od gołego FE LH. Ale FE LH z 2 dlc i modami na dłuższy dystans przebija moim zdaniem AoW III .W FE LH jest dużo, dużo więcej wszystkiego, przez co gry różnią się i to znacznie. Stosując duże mody (do każdej gry inny mod) gra będzie na bank różniła się od poprzedniej.


Mało pograłem w Aoe III (2-4 godz vs 2000+ w FE i FE LH), więc zastrzegam sobie prawo do zmiany opinani o niektórych aspektach AoW III. Jedno mogę stwierdzić , gdyby połączyć to co najlepsze z AoW III z tym co najlepsze z FE LH, wyszłaby gra marzeń :D


Ostatnio edytowano 4 kwi 2014, 21:58 przez warhameron, łącznie edytowano 3 razy
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 21:45 
Cytuj  
Dzięki :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 21:59 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
FE LH zdecydowanie inny styl graficzny, podchodzące pod dark fantasy ( można go jeszcze poprawiać modami->bardziej mroczniejsze klimaty)

Czy ja wiem czy takie dark fantasy? Niby trochę tak, ale z drugiej strony styl jest nieco kreskówkowy (nie w stylu bajek USA, ale portrety postaci i postacie jednostek są mało szczegółowe i rysowane grubą kreską ) a sama grafika nie za dobra. Wiem, że FE LH to nie jest gra wysoko budżetowa i nie żałuje jej zakupu (wręcz przeciwnie), ale grafika była tam mocno słaba technicznie.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2014, 22:10 
Cytuj  
Są modziki, zmieniające klimat gry (Triglav National Park, CoS, MEGA pack textures, animations and sounds for LH)

Największym plusem FE LH są mody (większość można łączyć ze sobą):
90% modów, reszta jest na Nexusie.
http://forums.elementalgame.com/446461

AoW III jest dobre, a jesli wyjdą mody i dlc to pewnie będzie grą świetną (zakładając, że ilość i cena dlc nie spowodują negatywnego nastawienia:D ) Najbardziej mi brak true evil frakcji w AoW III (Undead, Dark Elves). FE LH, ma aż 2 frakcje undead ów (1 z dlc, 2 z moda CoS)i w dodatku dość znacznie różniące się.

Moim zdaniem obie gry są warte zakupu i ogrania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.