mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 06:54 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
A co do ogarniania, co kto woli, ale według mnie lepiej po prostu przejść tutorial, a potem bawić w bezsensowne klikanie i ogarnienie gry, zamiast ślęczeć nad nudnymi w uj filmikami z YT ;p


Tutorial przeszedłem kilka razy, próbowałem oglądać te filmiki ale fakt, z jednej strony nużące, a z drugiej dużo zależy od tego co je robił - niektórzy klikają niewiele mówiąc (pewnie z przyzwyczajenia) albo mówią akurat nie o tym co właśnie robią. Początki są ciężkie. Instrukcja do gry wiele nie pomaga i moim zdaniem to jest dość duża wada (mogli się postarać bardziej).

Cały czas nie wiem np. czemu jak zaczynam grę i pokazuje mi się alert, że mogę wynająć free generała to po kliknięciu w tę opcję nic się nie dzieje i aby faktycznie nająć przywódcę wojsk muszę jednak zabulić (mimo, że alert nawet w tooltipie ma wyraźnie napisane, że jest to darmowe?).

Opłaca się inwestować w konnicę? Grałem Polską i prawdę mówiąc to miałem wrażenie, że piechota wychodzi jednak lepiej - co jest dość dziwne w starciach w polu między armiami, skuteczności w oblężeniach nie kwestionuję..


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 07:11 
Cytuj  
ostatnie pytanie, pewnie powtarzane pierdylion razy.
Mam Europa Universalis 4 oraz Conquest of Paradise.
Czy mam instalować oba?
Czy mam dokupić coś jeszcze?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 07:19 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Jak to jest z tymi edycjami EU IV? Szukam i widzę tylko Extreme oraz Collection. Dużo będę musiał prócz tego dokupić aby sensownie pograć? Czy to są tylko grafiki jakieś i muzyczka? Na steamie drogo ;).


szukaj giftów na allegro

poniżej moja odpowiedz na podobne pytanie zadane kilka dni temu - moze sie przyda:
Art Of War jest najważniejsze
Res Publica
Wealth Of Nation

http://www.eu4wiki.com/Downloadable_content

Jak nie będziesz grał Portugalią, Anglią, Francją czy Hiszpanią to Ameryka i kolonie nie są ci potrzebne.


I ostatni Common Sense
Conquest of Paradise jest spoko też ale nie jest dla Europy

A co do filmików ten koleś nie jest nudny https://www.youtube.com/user/arumba07

to jest pierwszy film który oglądałem , oceń sam czy jest nudny i korzystaj albo nie https://www.youtube.com/watch?v=mF2uqfRiOnk

Tego nie oglądałem ale to Arumba w Anglii z najnowszym dodatkiem https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 7BCHtWe16A

nie chodzi o to żeby obejrzeć 40 filmów ale 1-3 będą bardzo pomocne.

2 mody z workshop na steam są obowiązkowe Big Diplomacy View i Bigger Peace View

BTW
pierwszy raz gram bez Iroman bo te save nawet na SSD mnie zabijają. Rozumiem że one muszą być takie częste, że muszą być do chmury to wiem.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 08:34 
Cytuj  
Nir musza. Ironman moze byc local.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 08:52 
Cytuj  
Ja zacząłem się męczyć na Cloudzie żebyś nie twierdził, że cheatuje :P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 11:30 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Cały czas nie wiem np. czemu jak zaczynam grę i pokazuje mi się alert, że mogę wynająć free generała to po kliknięciu w tę opcję nic się nie dzieje i aby faktycznie nająć przywódcę wojsk muszę jednak zabulić (mimo, że alert nawet w tooltipie ma wyraźnie napisane, że jest to darmowe?).

Opłaca się inwestować w konnicę? Grałem Polską i prawdę mówiąc to miałem wrażenie, że piechota wychodzi jednak lepiej - co jest dość dziwne w starciach w polu między armiami, skuteczności w oblężeniach nie kwestionuję..


Ten free generał, to generał, który nie zdejmuje sie -1 mil points co miesiąc :) Zabulić za niego trzeba, a Król i Książe nie liczą się do tego limitu.

A co do polski, opłaca się jak bierzesz idee pod konnice. W innym wypadku faktycznie dupa.

Btw, oficjalnie - po nowym patchu ni chuja nie umiem grać w tą grę...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 12:09 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
yabaddi napisał(a):
Cały czas nie wiem np. czemu jak zaczynam grę i pokazuje mi się alert, że mogę wynająć free generała to po kliknięciu w tę opcję nic się nie dzieje i aby faktycznie nająć przywódcę wojsk muszę jednak zabulić (mimo, że alert nawet w tooltipie ma wyraźnie napisane, że jest to darmowe?).

Opłaca się inwestować w konnicę? Grałem Polską i prawdę mówiąc to miałem wrażenie, że piechota wychodzi jednak lepiej - co jest dość dziwne w starciach w polu między armiami, skuteczności w oblężeniach nie kwestionuję..


Ten free generał, to generał, który nie zdejmuje sie -1 mil points co miesiąc :) Zabulić za niego trzeba, a Król i Książe nie liczą się do tego limitu.

A co do polski, opłaca się jak bierzesz idee pod konnice. W innym wypadku faktycznie dupa.

Btw, oficjalnie - po nowym patchu ni chuja nie umiem grać w tą grę...


Dzięki za info. No właśnie miałem taki zamysł aby iść w husarię jednak pytanie było odnośnie "startowej" konnicy - w porównaniu z nią moja piechota wybraniecka radzi sobie jednak lepiej.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 13:33 
Cytuj  
nie jestem ekspertem ale czytalem że husarie najpierw trzeba zrobić a potem nie jest wcale taka silna. niewiele sie różni od normalnej


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 13:58 
Cytuj  
Budujesz tyle konnicy żeby mieć jedną szerokość wojska samą konnicą (combat width) może razy dwa, wyczarowujesz generała z 4shockiem i chyba 2+ mov, atakujesz przeciwnika bez minusów od terenu.
No i mając z cheatów idee.
I jeśli będzie instant annihil to warto mieć dużo konnicy, a jak nie to nie i wtedy tylko mieć pod ratio (Polska ma 60%, max to 40, więc 16/24/40)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 14:34 
Cytuj  
możesz mi dokładnie wyjaśnić ja działa shock?
co szerokości to rozumiem że optymalnie mieć proporcje 2 rzędy piechoty I jeden rząd z tyłu artylerii. konnicy dawalem tylko połowę artylerii.
tylko konnica używa shock? rozumiem ze to jest dodatkowa faza ataku która nie dostaje zadnego dmg w zamian.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 14:44 
Cytuj  
http://www.eu4wiki.com/Land_warfare

Przed bronią palna piechota tez używa gł shock, na początku gry lepszy generał z shock.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 15:17 
Cytuj  
Pamiętam jak raz dostałem na samym początku gry (pierwsze ~10 lat) generała z 6 shock. Rzeź, rzeź i płacz niewiast :wink:

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 15:23 
Cytuj  
Pamiętam jak na mp grałem Polską i straciłem Litwę jakoś. Poszedłem wymaksowanie idei mil tech, dostałem króla-generała z genialnym shockiem i moskwa nie mogła sobie ze mną poradzić ;] Później miałem 4 mil idee i wykurwistą choć małą armię.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2015, 15:24 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
http://www.eu4wiki.com/Land_warfare

Przed bronią palna piechota tez używa gł shock, na początku gry lepszy generał z shock.
dzięki. niby to czytałem ale tyle tego bylo na starcie...


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 10:19 
Cytuj  
Kampania niedzielna

http://images.akamai.steamusercontent.c ... 30B8847DA/

Rzeźnik na Naples
Ja na Ottomanie
Stobek na Mameluku
Tiomor na Branderburgii


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 15 cze 2015, 10:43 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 10:26 
Cytuj  
Nie wkurwiaj mnie.

Jesteś wstanie sprawdzić czy mam wasali jeszcze?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 10:32 
Cytuj  
Nie masz.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 11:54 
Cytuj  
i Ojciec miał być na persji a znów wolał grac w ARME3 czy inne guwno :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 11:58 
Cytuj  
Arma is life


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2015, 12:29 
Cytuj  
Nie, EU4 mi sie spierdolilo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.