mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 10:37 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
Ty je nafeedowałeś ziemiami Litwy? :D


Nie, muszą być w sojuszu z ruskami to ich nie atakują, a to było przed patchem/dodatkiem który dawał minusowe relacje za ziemie które chce druga strona.
Węgry jeszcze istnieją bo mają w PU rusków :DDDD


Katoneo napisał(a):
Ja teraz próbuję zjednoczyć Japonię pod sztandarami Takedy (takie zamiłowanie do rodu z czasów Shoguna 1), ale kompletnie mi to nie wychodzi. Ciągle spóźniam się z wypowiedzeniem wojny. Gra ledwo się zaczyna, a moi sojusznicy już wciągają mnie do wojny z moimi głównymi rywalami, a gdy ta się kończy, to niestety muszę czekać 5 lat na koniec zawieszenia broni. Jakieś rady jak zjednoczyć Japonię i jakie idee brać na początek?


Grasz na steamie czy na piracie? :P Na wersji steamowej się nie da grać (no chyba, że będziesz bronił każdego wasala przed aneksją albo grał bez ironamana i co chwila zmiana kraju), jest bug o którym pisałem wcześniej.

1. Eksploracja i na wschód do hameryki
Jakie kolejne to nie wiem :D

Moja Złota Horda (Shun to mój wasal)
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/580 ... 8F31E660A/
Nie wiem cholera co zrobić żeby zrobić achi
own region chin, rosji i persji


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 11:55 
Cytuj  
Mam wrażenie, że ostatnio więcej dziwnych PU się pojawiło...
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/746 ... EDD96D08C/

Gram Szwecją, moloch już niezły jest.
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/746 ... CB015455B/
Polska jest nei do ruszenia, mają tą kurewską idee na zwiększony koszt corowania... Tłukę się co chwilę z Austrią, tylko zajebiście kosztowane te wojny bo:
1) Tracę całą flotę przez Anglie/Hiszpanie...
2) Wycofuję całą flotę do portów (bo mam głównie handlową) i mam miesięcznie coś koło -50 złota :D
Są dwa śmieszne bloki SWE/Bur vs HAB/Anglia/Hiszpania. Na lądzie w Europie Austria jest bita jak ostatnia szmata, a na morzu i w koloniach dostaje sromotny wpierdziel.

Aktualnie mam zabawę i wasalizuje elektorów, spróbuje przejąć cesarstwo :D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 11:58 
Cytuj  
Jak sobie poradziłeś z moskwą?

No i po co corujesz prowincje w Ameryce Północnej?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 12:15 
Cytuj  
Bo potrzebuję :D. Mam jakieś kolonialne wypierdki w Ameryce, zająłem Azteków, żeby przyblokować ekspansje portugali, muszę zrobić cory, bo nie tworzą państwa kolonialnego... :o (a druga sprawa, że mi to lekko rozpieprza państwo, więc nie mogę czekać). Mam w Europie taką przewagę, że mogę sobie na to pozwolić.

Co do Moskwy ona w ogóle jakaś niedorobiona była w tej partii. Odkąd odebrałem jej Nowogród to jest na równi pochyłej i nawet głupiego Kazania nie jest wstanie pokonać. A udało mi się doprowadzić ją do takiego stanu dzięki lekkiej pomocy Polski i Litwy (póki jeszcze mnie lubiła...), na nic się jej armie nie zdały, ale odciągały główne siły Moskowy kiedy ja oblegałem prowincje :P.

Moskwa jest w tak ciemnej dupie, że na wschodzie trzymam tylko 30tyś wojska z jednogwiazdkowym generałem i to na 80tyś moskali styka...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 12:31 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Możesz pyknąć w CK2, obudować imperium rzymskie/stworzyć imperium vikingów/Polskę na całą europę/cokolwiek, a następnie przenieść tą grę do EU4 i grać dalej :D (nie wiem jak teraz, ale w starszych częściach po EU mogłeś przenieść sejwa do Victorii i grać jeszcze dłużej:D)
.

Na YT są filmiki z gameplayem od old gods do victorii 2, także da się.
IMO przegięcie, bo gra przynajmniej na początku powinna posiadać jakieś zakotwiczenie w historii, a tutaj kończymy z XIX wieczną Europą zdominowaną przez pogan i muzułmanów.
Za to przydałby się jakiś dobry mod do Victorii 2 z istniejąca Polską.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 12:32 
Cytuj  
A z jakimi dodatkami gracie? BO patrzę, że jest milion DLC do tego. Można grać na golasie? W środy jak gracie też?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 12:33 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
A z jakimi dodatkami gracie? BO patrzę, że jest milion DLC do tego. Można grać na golasie? W środy jak gracie też?


Można, wystarczy, że host ma dodatki i dlcki


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 12:43 
Cytuj  
Mi zakotwiczenie w historii zupełnie nie jest potrzebne ;)

Dajcie mi moją piaskownicę, elementy RPG (które sobie mocno cenię) i huzia do przodu.

Zobaczymy co to ten CK, jest jakaś przecena teraz może na to?

edit:

Chociaż jak tak patrzę to 70plnów za taką paczkę to aż chyba miło - http://allegro.pl/crusader-kings-ii-2-c ... 11791.html


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 13:01 
Cytuj  
Zdecydowanie :O

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 13:08 
Cytuj  
Mam wrażeie, że ten ktoś kto sprzedaje tę paczkę na CK jest od nas z forum.

Cena ni z tego ni z owego podskoczyła do 100zł :roll:


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 13:30 
Cytuj  
Ta paczke za 20$ idzie wyhaczyc na promocjach dosyc czesto.


Ja na razie dalem rade tylko 2 razy skonczyc EU IV. Raz swieza bez dodatkow Polska:
Gdzies juz chyba kiedys dawalem: http://img33.imageshack.us/img33/4145/jfrf.jpg
Branderburgia wasalem i jeszcze pare prowincji sie udalo dokoptowac na koniec.
Mialo byc od morza do morza i sie udalo. Najciezej bylo z Otomanami przy Konstantynopolu, ale w koncu udalo sie wchlonac.

Drugi raz zaczalem Irishami i stworzylem UK zeby potem dolaczyc Francje i czesc Hiszpanii.

Mecze teraz w EUIV save z CK II...ciekawe czy sie uda opanowac cala Europe ;)
http://i59.tinypic.com/5nw6c6.jpg

No i mysle i mysle o MP, ale kurna z czasem ciezko :har:

edyta: a dobra Niahu, zapisalem sie...moj pierwszy MP, czuje ze bedzie niezly wpirdol :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 17:12 
Cytuj  
@tiomor
Miałem sporo szczęścia i pokonałem Ottomanów.
Adres do filmiku wysłałem tobie w pmce żebyś mógł zobaczyć jak to się stało ;)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 17:55 
Cytuj  
@rzeznik
Czemu nie stworzyles wendish empire? Imperium jest dobre, dostajesz wiecej prestiżu z królestw, łatwiej zbierać armie (jak dasz komuś tytuł króla i zaznaczyła opcje include lower vassals czy jakoś tak to wtedy w przy wyzwaniu wojska wasali pojawiają się one w stolicy królestwa), No i jednak jest na prawdę cool stworzyć slowianskie imperium. Tez gram aktualnie Polakami, sto lat zajęło mi stworzenie imperium i reformacja wiary slowianskiej ale teraz w sumie nawet węgrowie nie są w stanie mi naskoczyc (chociaż i tak wole się z nimi nie bić, bo wciąż maja najliczniejszą armie na świecie). Teraz planuje zrobić wjazd na east francie, potem lotaryngie i west francje, tylko cieżko dostać jakieś porządne cb, nie wiem za bardzo jak wypowiedzieć katolom Great holy war.

Jeśli chodzi o filmik na yt to gorąco polecam filmiki arumby. Jeden z nielicznych youtuberow który na prawdę ogarnia ck2 i można się czegoś nauczyć. Seria Norse Rebirth mnie bardzo pomogła. Koleś tez robi filmiki z euIV więc dla każdego coś dobrego.


_________________
steam: Deathel

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 17:59 
Cytuj  
Doradziłbyś coś na ts/w grze?
Pod względem trudności (czy raczej zdarzeń/opcji które trzeba ogarnąć) to CK2 >> EU4.
I ten problem z kasą. Budynki drogie nie wiele dają, armia mała, wasale krnąbrni, najemnicy to chyba mają zbroje ze złota. etc etc


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 18:28 
Cytuj  
W środę wracam do polski, wtedy pogadamy. Budynki właśnie dają w chuj dużo, bo zwiększają ilośc wojsk jakie możesz wezwać . Budynki w zamku zwiększają ilośc wojska, w miastach zwiększają dochody a w swiatyniach zwiększają dochody i dostajesz dodatkowe piety które jest bardzo potrzebne w tej grze gdyż za piety można wypowiedzieć holy war.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje dochody to buduj castle town w zamkach, wypowiadaj wojny (nawet te o 1 hrabstwo, każdy siege daje ci pieniądze), albo rajduj sąsiadów lub jeśli masz statki to rajduj to rajduj nadbrzezne prowincję, to daje bardzo dużo golda i prestiżu. Jak masz jakiś więźniów to pamiętaj, żeby w miarę możliwości brać za nich okup, lub jeśli ktoś z twoich wasali ci popadnie, to weź ich uwięź i zaraz potem wygraj, wtedy dostaniesz ich pieniądze.

Z tego co tu czytam wiele osób twierdzi ze w ck2 ekonomia jest słaba, wątek militarny tez. Bzdura. Bitwy są bardziej skaplikowane w ck2 niż w euIV (to przez dowódców, odgrywają tu oni większa role mam wrażenie, każdy nadaje się do czegoś innego, do tego dochodzi tez fakt, ze dowódców masz 3, wojsko tez jest podzielone na 3 flanki, teren ma większe znaczenie niż w euIV, dobór miejsca bitwy itd. A jeśli chodzi o ekonomię, to w ck2 bez kasy nic nie zrobisz.

Niahu, w środę przyjadą to wejdę na ts i pogadamy, postaram się coś wytłumaczyć chociaż sam nie za bardzo jeszcze wszystko ogarniam. Obejrzyj sobie filmiki arumby, koleś tłumaczy wszystko co robi więc można się sporo nauczyć.


_________________
steam: Deathel

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 19:00 
Cytuj  
Ja wiem że na Tungle można pykać w EU4 jak ktoś nie ma zamiaru kupować, to idealny sposób na sprawdzenie czy warto.
Ilu max players można? Nakurwy globalne na MP to byłby niezły fun.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 19:02 
Cytuj  
32, ale nie polecam. Rehost przy takiej liczbie osób potrafi wymęczyć.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 19:06 
Cytuj  
Z 12-20 to byłby optimum. Ja zachecam do Tungle, przynajmniej ci co nie mają oryginalnej kopii będą mogli jedną partyjkę pyknąć i zdecydować.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 20:46 
Cytuj  
jeszcze sie tylko pochwale :3 80 lat rozgrywki, z ksiecia wielkopolskiego do imperatora wielkiego imperium slowian <3 sweet

http://imgur.com/DxajqM9

teraz co prawda jestem w dupie tak glebokiej, ze row marianski to przy niej brodzik, jako ze moi wasale w wiekszosci nienawidza mojego krola (wlasnie umarl mi stary krol i sukcesja + cholernie niski prestiz doprowadzil do tego wlasnie :/) a sam krol jest raczej chujowy jak barszcz, to bede sie non stop uzerac z rewolucjami :/ a mialem takie piekne plany podboju wegier :/

edit. haha chyba opanowalem sytuacje. rozdalem troche tytulow ksiestw i teraz zamiast bic mnie to bija sie miedzy soba ;d z dwojga zlego lepiej w te strone :)


_________________
steam: Deathel


Ostatnio edytowano 28 lip 2014, 20:53 przez EloNis, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 20:53 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
Z tego co tu czytam wiele osób twierdzi ze w ck2 ekonomia jest słaba, wątek militarny tez. Bzdura. Bitwy są bardziej skaplikowane w ck2 niż w euIV (to przez dowódców, odgrywają tu oni większa role mam wrażenie, każdy nadaje się do czegoś innego, do tego dochodzi tez fakt, ze dowódców masz 3, wojsko tez jest podzielone na 3 flanki, teren ma większe znaczenie niż w euIV, dobór miejsca bitwy itd. A jeśli chodzi o ekonomię, to w ck2 bez kasy nic nie zrobisz.

Tbh to w obu grach po prostu staram się mieć lepszego generała i więcej woja niż przeciwnik, my z synowcem na czele i jakoś to będzie. Z ekonomią u mnie niewiele lepiej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.