mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 20:55 
Cytuj  
w ck2 wiary poganskie maja zajebiste bonusy, i na przyklad grajac slowianami warto prowokowac przeciwnikow do ataku na ciebie bo masz ogromne bonusy do obrony na terenach slowianskich. to co mowisz jest oczywiscie prawda, lepszy general i wieksza armia oczywiscie sa najwazniejsze, ale warto tez zwracac uwage na inne smaczki ;d


_________________
steam: Deathel

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 20:59 
Cytuj  
W eu4 dobry generał wygrywa bitwy bez bitwy, więc :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 21:01 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
@rzeznik
Czemu nie stworzyles wendish empire?


To jest bardzo dobre pytanie. Odpowiedz jest prosta. To byla moja pierwsza gra w CKII i nie wiedzialem, ze moge :D
Z imperium pewnie bym zaczal wojne z holy roman...no ale sie zobaczy jeszcze kiedys.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 01:13 
Cytuj  
Aż sobie odpaliłem CK i zacząłem grać jakimś wypierdkowatym hrabstwem w Tuluzie. Podbiłem drugie sąsiednie hrabstwo, trzecie dzięki zakończonemu powodzeniem zamachowi odziedziczy mój wnuk. W czwartym osadziłem swojego szwagra. Stworzę królestwo Akwitanii i na tym pewnie skończę, serio nie wiem jak Wy możecie w tych grach podbijać pół Europy i się przy tym nie nudzić ;o

Najemnicy są drodzy, ale jak już się uzbiera kasę i nie walczy się przeciwko całej reszcie królestwa to robi się z tego i win button. Trochę przegięte.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 01:32 
Cytuj  
w pozniejszych czasach najemnicy przestaja byc tacy mocni jako ze przeciwnik ma po kilkanascie/kilkadziesiat tysiecy zolniezy i to tak na prawde te 2 - 3 k najemnikow gowno robi. zeby utrzymac wiecej musisz znowu miec wiecej kasy wiec to tworzy kolejne problemy itd. mysle ze to wszystko jest calkiem przemyslane ;)


_________________
steam: Deathel

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 06:50 
Cytuj  
Ja wczoraj wsiąkłem w serię CKII, gościu zajebiście prowadzi w formie opowiadania/erpegowo - tutaj jego kanał ThrashingMadPL

A tutaj jego Megakampania Polakami - hehe cały aspekt cech charakteru postaci/wychowanków itp. fajnie wpływa na rozwój sytuacji politycznej, a na samym początku gość zapowiada, ze swoje postacie rządzące będą grały zgodnie z cechami charakteru vide. jeden z jego króli, których prowadzi w późniejszej grze, będąc małym berbeciem uzyskał cechę orkutny (według historii lubił znęcać się nad zwierzętami) i w konwekwencji odgrywania tej postaci (odpowiednie traktowanie szubienicami i lochami zdrajców i pojmanych, odpowiednie reakcje na eventy np. groźba połamania kości przybyłemu na dwór bardowi) uzyskuje miano Siemowit Okrutny, co oczywiście skutkuje zmianami w nastawieniu sąsiadów etc. etc. Z technicznych aspektów jego gamplaya to zaczyna od CK2 konwertuje grę pod EUIV i przechodzi do Vic2. Aktualny stan megakampanii to nadal dzieje Crusader Kings w roku 1150. A rozpoczął w 867 od rządów Piasta. No czapki z głów, odkrywam nowy świat strategii/nowy typ gier ;) Uważam się za jakiegoś tam weterana Civki ale to co prezentuje sobą CK2 jest według mnie o wiele bardziej wymagające planowania i uwagi na większą ilość eventów.

Aha a tutaj tego samego gościa seria z CK2 ale z modem Game of Thrones.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 08:10 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Stworzę królestwo Akwitanii i na tym pewnie skończę, serio nie wiem jak Wy możecie w tych grach podbijać pół Europy i się przy tym nie nudzić ;o


Nudzimy się. Zanim pokasowałem "niekompatybilne" sejwy miałem ze 30-40 gier w które koło roku 1600-1650 już mi się nie chciało grać bo:
a) nie miałem przeciwnika
b) miałem przeciwników, ale np. Anglią nie chciało mi się podbijać europy (a ameryka/afryka/azja były już moje)
Inna kwestia, że jak nudzi mi się jedna gra to od razu zaczynam kolejną :D

Oczywiście mogę odpalić sobię gre, nie wiem, indyjskim państwem i grać dopóki nie zdobędę np. Rzymu, ale to trochę bez sensu.

Dlatego multi ftw!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 08:53 
Cytuj  
@up

No tak, ale żeby pograć sensownie multi to trzeba trochę ogarniać.

Ja pobawię się na razie CKII które bardziej podeszło mi do gustu (ze względu na elementy rpg).

Panowie, jak by nie było. Jeżeli potrzebujecie kanału ts3 ze wszystkimi uprawnieniami np. do gry w EUIV lub CKII (lub cokolwiek innego) to zapraszam - ts3.mmorpg.pl


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 11:03 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
w pozniejszych czasach najemnicy przestaja byc tacy mocni jako ze przeciwnik ma po kilkanascie/kilkadziesiat tysiecy zolniezy i to tak na prawde te 2 - 3 k najemnikow gowno robi. zeby utrzymac wiecej musisz znowu miec wiecej kasy wiec to tworzy kolejne problemy itd. mysle ze to wszystko jest calkiem przemyslane ;)

Tzn. oczywiście jak wybucha jakaś wojna domowa gdzie armie książąt mają po parę tysięcy luda to nawet nie powołuje wojska tylko modlę się, żeby trzymali się z daleka od moich ziem.
Z drugiej strony wczoraj dzięki nim bez problemu podbiłem sąsiednie, teoretycznie silniejsze hrabstwo i obroniłem się przed seniorem chcącym mi je odebrać (dupek zapomniał, że mój ojciec był jego regentem i nauczycielem + jestem chyba jego jedynym wasalem, który nie próbuje go zastąpić jakimś pretendentem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 11:51 
Cytuj  
@up

A gracie w PL czy ENG?


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 11:52 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
@up

A gracie w PL czy ENG?


Nawet ja gram ENG :) PL zostało tak przetłumaczone, że to musiała być cenega


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 11:57 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
@up

A gracie w PL czy ENG?


Nawet ja gram ENG :) PL zostało tak przetłumaczone, że to musiała być cenega


No właśnie nawet nie odpalałem, ale jako nówka sztuka w świecie historycznych waśni jest parę słówek które nie do końca rozumiem.

No nic, dzisiaj mi się szykuje wieczór z Crusader Kings. Dokupię dodatek Old Gods i będę rzeźbił poganami!


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 12:13 
Cytuj  
w pliku settings zmieniasz language z eng na pl jak chcesz spolszczenie. Ale serio, jest chujowe. Wole nie rozumieć części słów po angielsku niż po polsku :D

Swoją drogą, Paradox mógłby rozbudować ten generator historii po wyjściu z kampanii. Trochę więcej niż "Krwawa wojna Swe-Rus, nasze armie było kompetentne" ;), bo nawet mimo tej ułomności jest to całkiem fajne.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 12:14 
Cytuj  
Jak tam Bizancjum?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 12:25 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
w pliku settings zmieniasz language z eng na pl jak chcesz spolszczenie. Ale serio, jest chujowe. Wole nie rozumieć części słów po angielsku niż po polsku :D


Spokojnie to mam w launcherze przed uruchomieniem gry :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 15:08 
Cytuj  
Byliby chętni na kampanie forumową dla noobów?
Póki co chętni są ja i Shp, może dołączy Shador.
Pytanie jakie dni odpowiadają, ja mam np pon,śro i czw zajęty przez inne obowiązki kampanijne.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 17:21 
Cytuj  
@shador
Trashingmadpl jest raczej daremny. Kurde w 200 lat nawet nie mieć de jure ziem polski to jest totalny antytalent. A w późniejszych latach jejeszcze stracił na rzecz rebelii, roflmao


_________________
steam: Deathel

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 17:22 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Jak tam Bizancjum?


Właśnie gram :D
Mam wojnę z Turkami
Ottomani vs. Bizancjum, Serbia, Bośnia, Ateny, Mazowsze, Mołdawia, AUSTRIA, WĘGRY, POLSKA, LITWA
:D
Zwasalizowałem Bośnie na dzień dobry, bo Walachii nie dałem rady, ottomani dali mi ostrzeżenie na starcie gry.

Edit, sorry wegrów nie ma. Odmówili przystąpienia do wojny.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 18:47 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Byliby chętni na kampanie forumową dla noobów?
Póki co chętni są ja i Shp, może dołączy Shador.
Pytanie jakie dni odpowiadają, ja mam np pon,śro i czw zajęty przez inne obowiązki kampanijne.


Ja chetnie, ale jak teraz zaczynam tego swojego pierwszego MP z Toba na steam grupie, to nie bede mial czasu na nic innego.
I tak przekonac zone do 2x4h w tygodniu wieczorem, jak maluchy trza kompac i klasc...bylo ciezko :wink:

Jak sie skonczy ta steamowa, to count me in.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 18:51 
Cytuj  
Puśćcie to na stream, z checia poogladam :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.