mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 15:30 
Cytuj  
Spytaj shadora.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 15:34 
Cytuj  
W sumie mam na steam eu3, co by było bardziej przystępne dla newbz, czy od razu w 4kę celować ?
Shador mów.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 15:45 
Cytuj  
Taaa, bierz 4. Nawet pirata sobie ściągnij.

W czwórce mam zmienione mase rzeczy, zaczynająć od handlu i podatków.

Odpal sobie tutoriale, są nudne w chuj, ale tłumaczą wszystko :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 15:47 
Cytuj  
4 imo jest dużo lepsza, ja od 3 się odbiłem na początku i później praktycznie w ogóle nie grałem. UI dobrze pomyślane, wszystko pod ręką i wygodne. Gra trudna nie jest, tylko specyficzna, często po prostu włączasz najszybszą prędkość rozgrywki i patrzysz jak daty się zmieniają. Niektórych może nudzić czekanie xx lat żeby coś tam zrobić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 16:11 
Cytuj  
Za 10€ na Humblu do wzięcia.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 17:27 
Cytuj  
bedzie w ogole jakas all in one edycja wkrotce?

Ogolnie to:
EU 4 postawka
conquest of paradise
wealth of nations
res publica

i to tyle z tych zmieniajacych gameplay?


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 17:33 
Cytuj  
no nie do końca.
http://www.eu4wiki.com/Downloadable_content
-->Flavor packs


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 18:04 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Za 10€ na Humblu do wzięcia.

X.



Na allegro za 25 :P

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 21:38 
Cytuj  
Komputer też potrafi dobrze zagrać.
1700 rok
Anglia która ma PU z Portugalią która to zjadła w ten czy inny sposób Hiszpanie.
Mają razem:
500 dochodu /miech
30k w skarbcu
~300k armii
w sojuszu z austrią która też się dobrze trzyma
gg


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 23:17 
Cytuj  
Ja od 2 godzin próbuje zacząć biznacjum na ironmenie.

Czy mi się zdaje, czy po którymś patchu zlikwidowali CB za zignorowanie "call to arms" ?:O

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 23:29 
Cytuj  
Lol rzeczywiście, nie dostajemy cb. Mam wrażenie, że te chujki z paradoxu specjalnie utrudniają grę OPMom.
Co patch to inna taktyka na bizancjum.
Imo cb to nie taki problem. Jedną wojnę można bez, kolejne same się zrobią. Gorzej jaką misje wybierze Ottoman :P

Zrób imperium z knightów to będzie coś.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 23:54 
Cytuj  
Kolejna gra w pizdu...

Ottomani na starci dają teraz ostrzeżenie (miałem to we wszystkich grach), więc nie zaatakuje Serbów.

Aktualnie mam 4 prowincje (wciągnąłem Ateny), ze 20 galer w cieśninie i 7tyś wojska. Nie mogę zaatakować turków, bo żaden z moich sojuszników i tak mi nie pomoże (Węgry, Bośnia, Walachia, Austria - wszyscy są "in debt" albo coś innego :p), więc czekam na jakiś atak turków z nadzieją, że mamelucy też zaatakują :D

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 00:02 
Cytuj  
co do nauki gry w EUIV, wejdzcie na ts i meczcie niaha to sie cos dowiecie ;p ja sie tak pi razy drzwi nauczylem grac. gierka jest mega ale...

...ale Crusader Kings II jest w moim odczuciu lepsze. bardziej rozbudowane, bardziej spersonalizowane, jako ze wlasciwie kazdym panstwem mozna stworzyc imperium (chodzi o tytul, nie o ilosc ziemi. bedac cesarzem imperium mozemy posiadac krolestwa jako wasali) co daje duzo motywacji. z dodatkiem old gods mozemy sie bawic w unicestwianie chrzescijan grajac wikingami czy slowianami co nie ukrywam, daje mi osobiscie wielka satysfakcje.

generalnie EUIV jest genialne, niah potwierdzi ze sie w cholere wciagnalem w ta gre, ale teraz, grajac wiecej w ck2, doszedlem do wniosku ze przy ck2 jest tak jakby troche biedne.


_________________
steam: Deathel

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 07:00 
Cytuj  
Jako totaly laik, jaka jest różnica między Crusader Kings (słyszałem, ze jest bardziej skomplikowane od EUIV) a EUIV?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 07:32 
Cytuj  
Ta, Crusader Kings 2 jest bardzo si, zabawnie to wygląda jak po paru pokoleniach twoim największym wrogiem staje się twoja matka, rodzeństwo albo kuzyni. Że już nie wspomnę o takich perełkach jak 60 letni władca przelatujący swoją synową i jej mąż nie zdający sobie sprawy, że jego syn w rzeczywistości jest jego bratem.
Cytuj:
Jako totaly laik, jaka jest różnica między Crusader Kings (słyszałem, ze jest bardziej skomplikowane od EUIV) a EUIV?

obejrzyj sobie jakiegoś lets playa na YT, bo ciężko wyjaśnić nawet podstawowe różnice w jednym poście
w bardzo dużym skrócie: EU jest o budowaniu państwa, w Crusader Kings prowadzisz ród, a w zasadzie wcielasz się w jednego członka tego rodu i przeskakujesz na jego potomka po jego śmierci. Element roleplayerowy, w EU w zasadzie nieistniejący, tutaj wychodzi na pierwszy plan. Rozwój technologiczny, handel i działania wojenne są z kolei mocno ograniczone, ziemie przede wszystkim się dziedziczy. Gra staje się odwzorować średniowieczny system feudalny, więc np. król nie włada bezpośrednio całym państwem - jest ono podzielone między jego wasali (np. książęta) ci z kolei mają swoich wasali (hrabiowie, baronowie itp.), każdy ze swoim własnym wojskiem, interesami i lojalnością niekoniecznie leżącą po twojej stronie. Grę możesz zacząć jako cesarz, możesz się też wcielić w hrabiego jakiegoś zadupia i po paru pokoleniach zbudować własne imperium.

To co czyni grę bardziej skomplikowaną niż EU to przede wszystkim kilkaset postaci (true story) z własnymi cechami, statystykami i interesami z którymi możesz wchodzić we wszelkiej maści interakcje - zawierać małżeństwa, zawiązywać spiski, nadawać/odbierać ziemie, mordować.

Prawdopodobnie to co napisałem nie oddaje nawet w połowie tego jak fajna jest ta gra, w każdym razie mnie na pewien czas wciągnęła o wiele bardziej niż EU4.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 08:08 
Cytuj  
Plus:

Możesz pyknąć w CK2, obudować imperium rzymskie/stworzyć imperium vikingów/Polskę na całą europę/cokolwiek, a następnie przenieść tą grę do EU4 i grać dalej :D (nie wiem jak teraz, ale w starszych częściach po EU mogłeś przenieść sejwa do Victorii i grać jeszcze dłużej:D)

Mi CK nie leży, własnie przez konieczność prowadzenia tego rodu, ale przymierzam się, żeby pyknąć w moda z Gry o Tron. Podobno fpytkę jest.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 08:21 
Cytuj  
@tiomor
Sojusz z Serbią, atak bez cb na Wallachię. Następnie Bośnia, po tym Serbia. Sojusz z Polską i Węgrami, chyba Dyplomata na doradcę będzie do tego konieczny. Z Polską i Węgrami może będziemy mieli spokój, a to właśnie tyle ile nam potrzeba żeby wygrać. Przy podpisywaniu pokoju koniecznie bierzesz kasę i z tego budujesz galery, ale więcej niż 20 :P Żeby wygrać bitwę morską trzeba mieć chyba 27. Chyba żebyś to ty zaatakował i był wstanie wydać bitwę w momencie jak wrogie statki przepływają, wygrał z częścią sił morskich Ottomanów i szybko blokować cieśninę.
Annektujesz wasali, wysyłasz bunty do Ottomanów i może do Wenecji (w na pewno Corfu, a w Naxosie i na Krecie prawdopodobnie są twoi greccy rebelianci). Dobudujesz flotę i win. Żeby dobrze zagrać i mieć trochę szczęścia ja poprzednio potrzebowałem 3-4h prób, ale zbudowałem coś takiego http://cloud-4.steampowered.com/ugc/331 ... D4771BEA9/
hiszpania w PU


PS.
"Fixed an exploit where you could call the AI into wars you know they will dishonor in order to get a CB on them."

"Units will no longer get exiled when starting/joining an offensive war if on the territory of allies or in uncolonized territory."
W chuj wkurwiająca była wojna z murzynami w Afryce, że nie można było atakować z nieskolonizowanej prowki.



http://steamcommunity.com/groups/eu4pol ... 857852429/
KAMPANIA EU4 MP


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 08:58 
Cytuj  
Na Ironmanie? Czy lucky nations random? Bo widze, że Prusy spore ci powstały, a w moich grach chyba nie miałem okazji tego zobaczyc :D (i Livonian Order, lol!)

Co do fixu, dalej jest wkurwiająca opcja, że zawieram pokój z jakąś popierdółką podczas większej wojny i moja armia musi biec najpierw na moje ziemie i dopiero wtedy wrócić na ziemie przeciwnika, bo inaczej nie powalczy :o

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 09:00 
Cytuj  
Zawsze i wszędzie wierni ci o IronManie :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2014, 10:29 
Cytuj  
Piękne to Bizancjum, ale rzeczywiście Livonian Order po raz pierwszy widzę takie wielkie. Ty je nafeedowałeś ziemiami Litwy? :D

Ja teraz próbuję zjednoczyć Japonię pod sztandarami Takedy (takie zamiłowanie do rodu z czasów Shoguna 1), ale kompletnie mi to nie wychodzi. Ciągle spóźniam się z wypowiedzeniem wojny. Gra ledwo się zaczyna, a moi sojusznicy już wciągają mnie do wojny z moimi głównymi rywalami, a gdy ta się kończy, to niestety muszę czekać 5 lat na koniec zawieszenia broni. Jakieś rady jak zjednoczyć Japonię i jakie idee brać na początek?

@tiomor
Polecam GoT. Mnóstwo scenariuszy, smaczków, zmian w mechanice gry. Jakiś czas temu dodali Essos, więc nie jesteś ograniczony jedynie do Westeros i możesz spróbować czegoś bardziej orientalnego (np. republiki).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.