mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 12:07 
Cytuj  
@TobiAlex
Też hanza
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/580 ... A006E8378/
Jeszcze przed dodatkiem i patchem, więc teraz byłoby trochę lepiej. Nie mówiąc o tym, że teraz brałbym Reformacje, brałbym jak Reksio szynkę.

@tbn
Można by pograć mp, parę osób na tym forum ma eu4 (a dodatki/dlcki wystarczy, że będzie miał host) trzeba spróbować może coś z tego wyjdzie.
Co prawda powstaje kampania czwartkowa, ale wątpię żeby każdemu pasowało co tydzień grać przez te 4-5h.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 12:18 
Cytuj  
Ja jeśli już to odpalam trójkę z Magna Mundi, czwórka chyba wciąż nie ma tak rozbudowanej modyfikacji. Zwykle zaczynam grać Polską, wchłaniam Krzyżaków, odzyskuje ziemie utracone po rozbiciu dzielnicowym, olewam Litwę, spuszczam wpierdol wszystkim sąsiadom (ale bez tworzenia molocha na pół europy), nawracam się na protestantyzm i gra mi się zaczyna nudzić gdzieś w trakcie XVI wieku.


Kiedyś muszę zagrać jakimś księstwem niemieckim, bo mod wprowadza w chuj elementów związanych z Rzeszą, łącznie z wojnami religijnymi i skryptami na ograniczanie władzy cesarza.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:00 
Cytuj  
Jak to jest w EUIV mamy dostępny cały świat? Mogę zostać Murzyńskim Muczaczą podbijającym Europę i Amerykę?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:04 
Cytuj  
Od czasów trójki możesz grać każdym "państwem" na mapie świata.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:05 
Cytuj  
No to Niah czekaj aż opykam tę grę i wtedy wpadnę Ci w dupsko Murzyńskim Muczaczą z Ugaugabundy!


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:15 
Cytuj  
Ogarnij dodatek Conquest of Paradise


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:44 
Cytuj  
Ja muszę poćwiczyć, bo z vetsami nie mam szans obecnie. Coś z DLC must have?


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 13:59 
Cytuj  
Nie powiedziałbym. Jak zacząłem w multi to się od nowa nauczyłem grać.

A druga sprawa, tam masz politykę. Nikt nie będzie chętny na rozrost jednego państwa kosztem drugiego (poza zainteresowanymi twoimi ziemiami :P) i nawet jak bedziesz dostawał w dupę to masz realne szanse na pomoc "koalicji", która akurat się uformuje, żeby kogoś osłabić/zahamować.

Niah np. w Środowej sesji może się spodziewać odsieczy z zachodu, bo jego Polska jest wielkości współczesnej XD

(żeby nie było, ja w poprzedniej doprowadziłem do upadku polski... :D)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 14:28 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Nie powiedziałbym. Jak zacząłem w multi to się od nowa nauczyłem grać.


Komputer wybacza błędy, gracz nie. Do tego sojusze których komputer by nie przyjął lub na pewno zaatakował np austria pozwalająca na podbijanie przez burgundię żeby francja tego nie zrobiła lub dogadana z wenecją, czy ja grając Ottomanmi wolę dogadać się z ruskiem niż bić się o coś co nie warto zdobywać (chociaż nowa idea administracyjna trochę to zmienia) etc etc

Cytuj:
Niah np. w Środowej sesji może się spodziewać odsieczy z zachodu, bo jego Polska jest wielkości współczesnej XD


Austria jest chyba w gorszej sytuacji, przegrzał państwo, wyzwolił Węgry, co chwila bunty.
Burgundia (atakować mnie nie będzie bo po chuj, a Polska będąca przedmurzem przed rosją to jeden kłopot mniej) czy Szwecja (i tak ma co mógł chcieć ode mnie, więc może)

Cytuj:
(żeby nie było, ja w poprzedniej doprowadziłem do upadku polski... :D)


I stworzyłeś całkiem spoko Prusy, a ja miałem Ottomanów w pierwszej dwójce najlepszych krajów z co prawda słabymi techami, ale po szybkiej westernizacji, a po patchu z 75% bonusem do techa szybko bym ztechował. Wybór Polski bez przetestowania dodatku i patcha to głupota w chuj była.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 14:34 
Cytuj  
Ja bym sobie chętnie pyknął i zjednoczył Japonię, skolonizował Meksyk i miał w chuj golda za mieszanie ras i export prostytutek ;D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 14:46 
Cytuj  
Chwili obecnej jest bug na Japonii i gra jest bardzo utrudniona. Jeśli dobrze rozumiem to w momencie aneksji jednego wasala przez innego przejmuje on kontrolę nad shogunatem (Japonią) i w konsekwencji przegrywamy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 17:19 
Cytuj  
Niah napisał(a):

Cytuj:
Niah np. w Środowej sesji może się spodziewać odsieczy z zachodu, bo jego Polska jest wielkości współczesnej XD


Austria jest chyba w gorszej sytuacji, przegrzał państwo, wyzwolił Węgry, co chwila bunty.
Burgundia (atakować mnie nie będzie bo po chuj, a Polska będąca przedmurzem przed rosją to jeden kłopot mniej) czy Szwecja (i tak ma co mógł chcieć ode mnie, więc może)


Nie sądzę. Nie wiem jak twoja sytuacja z rosją wygląda (ostatnio nic nie wziął), ale Hab się wybroni. Ma sporą armie, a węgry uwolnił, bo miał piękiełko z buntami religijnymi i chyba dla świętego spokoju to zrobił :D
Moje turki są po westernizacji i zaczynam gonić resztę świata. Z wenecją mam deal dopóki nie zwrócę mu jednej prowincji, a potem już zapowiedziałem, że nie odpuszczę "bliskiego wschodu" i prawdopodobnie będę walczył.

W sumie to tylko Rosja ma większą armię odemnie i wenecja większą flotę.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 19:35 
Cytuj  
Spójrz co dzisiaj stworzyłem, pewnie nic specjalnego, ale ja jestem w chuj zadowolony.
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/580 ... F2794C2C8/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 20:24 
Cytuj  
Jakiś pomysł na to czym mógłbym zacząć w Azji? Coś niezbyt łatwego, ale też nie morderczo trudnego.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 20:57 
Cytuj  
Vija, Timur, Japonia (jak naprawią, Prusy Dalekiego Wschodu :D ), Ayutthaya, Brunei
Wszystkie te kraje mają potencjał, kiedyś do tej listy można było dodać Granadę teraz nie wiem czy się da, musieli kurwy zepsuć :(


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 22:04 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
Jakiś pomysł na to czym mógłbym zacząć w Azji? Coś niezbyt łatwego, ale też nie morderczo trudnego.


Coś z muzułmańskiego z indonezji. Można stworzyć Malaye, ładny kolor ma :p. Ja grałem Burnei, jak na Azje to trudno, bo zaczynasz na wyspie, więc musisz się pieprzyć w flotę transportową. Co przy małym limicie i chujowych dochodzie jest irytujące :p
Azja jest strasznie łatwa. Europejczycy to w sumie żadne zagrożenie (do czasu aż się pojawią jesteś taką potęgą, że strata kilku prowincji na rzecz europejczyków to pikuś, a w międzyczasie robisz westernizacje).

Jeszcze na piracie, czyli kilka patchów temu Japonią przeprowadziłem desant na Hiszpanie przez Amerykę północną :o. Przez krótki czas utrzymałem galicje :p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 23:14 
Cytuj  
Ile trwa jedna pełna gra multi w eu4 i jaki % graczy quituje bo "już im się nie chce/nie ma sensu" ? Grając dobijacie do 1820?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lip 2014, 23:39 
Cytuj  
Powinno wystarczyć dwa miesiące, ale tak czy inaczej często kończy się wcześniej, gdy kilka osób rezygnuje i nie ma kim ich zastąpić.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 12:50 
Cytuj  
Kopsnąłem info w promocjach ale tam nie wszyscy zagladaja.

Duze promo na produkty Paradoxu - https://www.humblebundle.com/store/promo/paradox - szkoda tylko, ze DLCkow do EUIV nie ma.

Swoja droga, dzisiaj chcialem odpalic u rodzicow EUIV i popykac sobie ze trzy godzinki to niestety sie okazalo, ze maja za slabego lapka ;) Chyba trzeba cos swojego kupic ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 15:01 
Cytuj  
Nigdy nie grałem w żadną eu, ciężko się wkręcić w to noobowi ?


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.