mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2014, 13:54 
Cytuj  
Alick napisał(a):
Przecież na g2a jest od tygodnia po 60 pln
Sporo kupujących dostało użyte klucze. Niby kasę zwracają, ale to trwa?

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2014, 14:21 
Cytuj  
Wczoraj kupiłem i zainstalowalo się na Steamie bez problemu. Kilka osób z forum też kupiło.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2014, 17:17 
Cytuj  
Zamiast kupować w keyshopach o szemranej reputacji, które czasami wykorzystują skradzione cc, i nabijać im kasę, nie lepiej, samemu skorzystać z vpn i zakupić klucz/gift z Rosji (bo to do tego to się sprowadza przecież)? Cena Wasteland 2 na Rosyjskim GOGu to ~50zł, a legalność względem TOS GOG/Steam, jest dokładnie taka sama jak kupowanie ze stronek typu kinguin/g2a...

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2014, 20:21 
Cytuj  
Tego to nie wiedziałem. Czytałem, że za vpn banują. Keyshopy jak dotąd działały ok

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 10:16 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Zamiast kupować w keyshopach o szemranej reputacji, które czasami wykorzystują skradzione cc, i nabijać im kasę, nie lepiej, samemu skorzystać z vpn i zakupić klucz/gift z Rosji (bo to do tego to się sprowadza przecież)? Cena Wasteland 2 na Rosyjskim GOGu to ~50zł, a legalność względem TOS GOG/Steam, jest dokładnie taka sama jak kupowanie ze stronek typu kinguin/g2a...

Ale ty człowieku bełkoczesz głupoty. Nie ma nic szemranego w g2a czy keye... G2A to platforma pośrednicząca obecnie, działająca trochę jak allegro - oni zapewniają, że konsument dostanie to za co zapłacił jeśli kupuje od ich "partnera", a jeżeli bezpośrednio od nich to wszystkie klucze pochodzą ze zdecydowanie normalnych, legalnych źródeł.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 10:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale ty człowieku bełkoczesz głupoty. [b]Nie ma nic szemranego w g2a czy keye...[/b]


Może i nie, ale żaden z nich nie jest oficjalnym resselerem Steam.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 11:39 
Cytuj  
Ale co to ma do "szemranej reputacji"?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 11:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale ty człowieku bełkoczesz głupoty. Nie ma nic szemranego w g2a czy keye... G2A to platforma pośrednicząca obecnie, działająca trochę jak allegro - oni zapewniają, że konsument dostanie to za co zapłacił jeśli kupuje od ich "partnera", a jeżeli bezpośrednio od nich to wszystkie klucze pochodzą ze zdecydowanie normalnych, legalnych źródeł.


Mhm, i nikt w g2a/pochodnych nie zdaje sobie zapewne sprawy, że większość sprzedawców na ich stronie łamie TOS danej platformy sprzedając klucze/gifty nieprzeznaczone dla danego regionu. Kto tu bełkocze....

Żeby nie było, nie potępiam kupowania tanich kluczy (sam kupiłem Wasteland 2, bo cena z GOGa: 50zł dla Rosji vs 167zł dla nas to jest zdrowe przegięcie). Tylko skoro i tak łamie się TOS i ryzykuje usunięcie gry z konta, to nie lepiej kupić jeszcze taniej i nie nabijać kasy pośrednikom? Przynajmniej wiesz, że klucz nie został skradziony/zakupiony z użyciem skradzionych numerów kart (jak np ostatnio kilka tysięcy kluczy do Sniper Elite 3).

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 11:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale co to ma do "szemranej reputacji"?


Chodzi o to, że jak coś z grą / kluczem będzie nie tak, to Steam wypnie się na Ciebie i odpisze, że klucz pochodzi z niewiadomego źródła. I tak jak napisał Goatus już samo sprzedawanie giftów z vpn jest niezgodne z polityką Steam a co za tym idzie, świadczy też o danym sklepie. I też, żeby nie było - kupuję klucze na keye.pl, ale co raz rzadziej. Często korzystam z Nuuvem (oficjalny reseller, sprawdzone), bo mają coraz lepsze promocje i coraz mniej ograniczeń regionalnych. Po chujowej polityce GMG (również oficjalny reseller, sprawdzone) to dobra alternatywa :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 11:58 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Mhm, i nikt w g2a/pochodnych nie zdaje sobie zapewne sprawy, że większość sprzedawców na ich stronie łamie TOS danej platformy sprzedając klucze/gifty nieprzeznaczone dla danego regionu. Kto tu bełkocze....

Żeby nie było, nie potępiam kupowania tanich kluczy (sam kupiłem Wasteland 2, bo cena z GOGa: 50zł dla Rosji vs 167zł dla nas to jest zdrowe przegięcie). Tylko skoro i tak łamie się TOS i ryzykuje usunięcie gry z konta, to nie lepiej kupić jeszcze taniej i nie nabijać kasy pośrednikom? Przynajmniej wiesz, że klucz nie został skradziony/zakupiony z użyciem skradzionych numerów kart (jak np ostatnio kilka tysięcy kluczy do Sniper Elite 3).

Nigdy dotąd nie RYZYKOWAŁO SIĘ USUNIĘCIA gry z konta w przypadku keye.pl czy g2a.com. G2A otworzyło się jako platforma (no nie owijając w bawełnę chcąc zwiększać zyski), ale w przypadku zakupu od "partnera" to g2a pokrywa koszta ewentualnych problemów (mają dość sprawny antifraud zespół, a klient końcowy ma opcję zakupu z gwarancją (domyślnie jest zaznaczona)).
Chciałbym Ci też uświadomić, że jeżeli poprosisz kolegę, aby w zimbabwe kupił Ci grę taniej to jest to w pełni legalne. Większość kluczy "partnerów" na g2a to nie jakieś gówno z kradzionych cc, a wyciągnięte klucze z pudełek w krajach, gdzie są po prostu tańsze.
A dlaczego nabijać kabzę pośrednikom?
1. nie marnuję czasu na pierdolenie się ze stronami w dziwnych językach
2. daję zarobić polskiej ekipie - g2a/keye/guildarena zatrudnia już ponad 100 osób
3. jest to pewne źródło i się nie muszę obawiać
4. jakby każdy zrezygnował z usług grupy keye czy też dajmy na to fabrkikluczy to nagle byśmy płacili za prepaidy 100zł, a nie 70zł. W moim interesie jest to, aby te sklepy istniały.
5. w g2a mam zaznaczone z jakiego regionu jest gra. Ja akurat kupuję tylko EU lub GLOBAL. Nigdy RU czy DE.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 12:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Chciałbym Ci też uświadomić, że jeżeli poprosisz kolegę, aby w zimbabwe kupił Ci grę taniej to jest to w pełni legalne.


Nie, nie jest. W momencie, jeżeli Ty musisz użyć VPN'a do aktywacji klucza na Steamie, w tym momencie łamiesz regulamin i mają prawo usunąć Ci grę z konta. To jest jak z przechodzeniem na czerwonym świetle - 100 razy się uda, za 101 nie... Po prostu już to przerabiałem z supportem Steama. Miałem usuniętą grę zakupioną w jednym z portali (nie napiszę jakim). Fakt, kasę oddali, ale nie obyło się przez tekstów "kupił, aktywował a teraz chce odzyskać kasę".


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 12:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nigdy dotąd nie RYZYKOWAŁO SIĘ USUNIĘCIA gry z konta w przypadku keye.pl czy g2a.com.


1) O keye.pl nawet nie wspominałem więc nie wiem czemu ciągle ich jako przykład podajesz.
2) Zawsze jest ryzyko usunięcia gry z konta jeżeli kupujesz produkt nie dla swojego regionu, przecież informacja regionalna jest zwykle powiązana z kluczem, więc to że właściciel platformy / dystrybutor nie wymusza agresywnego region locka to jest tylko ich kaprys. Zdarzyło się kilka razy, że Steam usuwał gry retroaktywnie: tzn przez jakiś czas działały, po czym następowała zmiana polityki regionalnej i gry znikały/były blokowane.

tczewiak napisał(a):
G2A otworzyło się jako platforma (no nie owijając w bawełnę chcąc zwiększać zyski), ale w przypadku zakupu od "partnera" to g2a pokrywa koszta ewentualnych problemów (mają dość sprawny antifraud zespół, a klient końcowy ma opcję zakupu z gwarancją (domyślnie jest zaznaczona)).


Widocznie się źle zrozumieliśmy, moje określenie "szemrany" nie miało sugerować, że sklep jest nieuczciwy i okrada klientów, taki sklep raczej długo by się nie utrzymał. Chodziło mi o to że świadomie pośredniczą w "szarej strefie", wszyscy wiedzą, że część ich kluczy nie jest zgodna z TOS/EULA (to jak to się ma do legalności w świetle prawa to już zupełnie inny temat).

tczewiak napisał(a):
Chciałbym Ci też uświadomić, że jeżeli poprosisz kolegę, aby w zimbabwe kupił Ci grę taniej to jest to w pełni legalne. Większość kluczy "partnerów" na g2a to nie jakieś gówno z kradzionych cc, a wyciągnięte klucze z pudełek w krajach, gdzie są po prostu tańsze.


Ale widzisz różnice w skali, między kilkaset kluczy zgiftowanych po znajomości, a kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy (rozprowadzonych przez różne keyshopy)? Tak jak już wcześniej powiedziałem, jest to żerowanie na szarej strefie, niektórzy dystrybutorzy się na to godzą, inni wymuszają agresywne ograniczenia regionalne.

tczewiak napisał(a):
3. jest to pewne źródło i się nie muszę obawiać


Pewniejsze niż zakupienie samemu? ;P

tczewiak napisał(a):
5. w g2a mam zaznaczone z jakiego regionu jest gra. Ja akurat kupuję tylko EU lub GLOBAL. Nigdy RU czy DE.

Cała dyskusja dotyczyła kluczy znacząco tańszych niż sugerowana cena dla naszego regionu. Myślisz, że np Wasteland 2 za ~60 zł obecny w większości keyshopów to jest Global? Nope, InXile po prostu nie wymusza agresywnego region locka, i nie ogranicza wersji językowych, ale to nie znaczy, że sprzedaż tańszych kluczy z innych regionów jest zgodna z TOS, i że za jakiś czas nie zmienią zdania i nie wprowadzą retroaktywnych region locków (mało prawdopodobne, ale zawsze jest taka możliwość)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 13:11 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
1) O keye.pl nawet nie wspominałem więc nie wiem czemu ciągle ich jako przykład podajesz.

Bo to ta sama firma, ci sami ludzie ;)

Pindol Xanth usunął mojego posta, w którym napisałem, że nie mówię o kluczach gdzie trzeba jak jakiś osioł się męczyć z VPN. Mówię o normalnym zakupie i aktywacji klucza bez kombinacji. Na G2A są klucze po 60zł, które są GLOBAL.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 13:12 
Cytuj  
A dokładnie.
Kupuję, aktywuję bez VPN, więc o co kaman?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 13:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Pindol Xanth usunął mojego posta,

Pindol Xanth prosił, żeby wypiedalać z tematu o promocjach z tą dyskusją gdzie indziej, ale tczew oczywiście olał.
viewtopic.php?f=1&t=6093

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 13:20 
Cytuj  
Cześć Pindol Xanth.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 14:27 
Cytuj  
keye to zlodzieye!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2014, 15:59 
Cytuj  
Kiedyś dużo kupowałem tych kluczy z allegro i innych źródeł, ale po paru aferach zrezygnowałem, dla bezpieczeństwa własnego i konta Steamowego. Teraz kupuję legalnie od Brazylijczyków na nuuvem za pół darmo.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2014, 15:54 
Cytuj  
http://www.gamasutra.com/blogs/LeszekLi ... r_free.php

Avatar użytkownika

Posty: 49
Dołączył(a): 23.11.2017
Offline
PostNapisane: 20 maja 2018, 11:29 
Cytuj  
polecono mi sklep internetowy z rosji oferujacy wersje cyfrowe gier. znajomy pare razy kupowal i wszystko bylo ok. goscie maja niezle ceny a oferuja klucze bez regionalnego locka.

niestety nie przechodzi mi u nich platnosc karta (mam mastercard z pko bp z aktywowanym secure 3d). probowalem sporo razy i zawsze to samo troche pomieli a potem dostaje maila ze platnosc anulowana. znacie moze jakis inny sposob? paypala nie maja niestety

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.