mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 10:30 
Cytuj  
Jak wypada F3, NV i F4 vs F1 i F2 pod względem ciekawości rozgrywki?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 10:33 
Cytuj  
F3 wyglądał jak mod do Obliviona.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 10:37 
Cytuj  
@kwestia syntków: A.I. w F to etap "zapakujmy mózg człowieka do robota na kółkach, będzie wielkie wow!" (jak w F2, choć i tam to nieco zgrzytało). Tak wysokozaawansowane systemy, które są praktycznie identyczne z ludźmi tam nie pasują i ze względu na retrofuturyzm i logikę świata z samopałami i power armorem jako cudem technologii. A tu bach, inteligentne, humanoidalne roboty. Jak potrzebowali przeciwwagi dla BoS, to wolałbym ścieżkę myślących mutków, ghouli, death clawów (zombie - ghoule też mnie irytowały w F4 co prawda) napędzanych FEV. Nawet jakby ten cały instytut robił armię robotów klasycznych nie byłoby źle, ten na kółku z F:NV był spoko (może jakaś nitka łącząca gry serii made in Beta). Albo kompletnie zapomniana Enklawa.

Koleś napisał(a):
Niestety mnie F3 znudził dość szybko, F NV po jakiś 10 godzinach. Pewnie F4 też mnie znudzi. Może powinienem spróbować 1 i 2, bo nigdy nie grałem?

F2 jest bardzo ok, to gra lepsza od Baldurs Gejtów (no, inna :)), F1 to budżetowa wersja F2. Graficznie, niestety, jest źle. Klimatycznie bardzo dobrze. To typ gry rpg w której jest swoboda - można walić w łeb z miniguna, można i przegadać. Można być "złym", można być "dobrym". Nie ma liniowości BG i nachalnego wciskania "właściwej drogi rozwoju osobistego".
F3 szybko staje się strzelanką, w dodatku na dość małe mapki i często trzeba ładować kolejne ekrany. System połączeń mapek Waszyngtonu jest bardzo zły. Pod względem story jest to najgorsza część ze wszystkich w serii. F4 to bardziej swobodne zwiedzanie, wątki story nie są zbyt nachalne, nie bardzo też jest tam konflikt między dobrymi i złymi uczynkami.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 10:58 
Cytuj  
sila F2 polega na jego otwartosci (stawiane sa przed toba ogolne zadania typu np. dostan sie do Vault City i masz pare mozliwosci jak to zrobic) i pewnej (nie do pomyslenia dzisiaj) bezkompromisowosci (zabijanie dzieci, wykopywanie zwlok, handel dragami) + swietne (wciaz) animacje smierci (krytyk z uzi ftw). Poczatkowe zabijanie mrowek w swiatyni jest srednie, potem sam mjut:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 11:10 
Cytuj  
Można jeszcze zostać łowcą niewolników.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 13:12 
Cytuj  
Oprócz tego co wymieniono nt. Fallout 1 i 2, to plusem są te małe poboczne historie i dialogi. Tzn. nie są jakieś bardzo wybitne, ale są dość koherentne, w klimacie świata i "mają sens".
Nie ma takiej masy idiotyzmów co w większości nowszych grach rpg typu "poznaliśmy się 5 minut temu, pomogłes nam w walce - zostań naszym przywódcą" albo "jesteś mlodym szczylem, twój tata umarł, przejmij po nim bardzo wysoką funkcję przywódczą/militarną wymagającą wysokich kwalifikacji mimo, że ich nie masz, a wielu innych ma".

Fallout 1 ma lepszy klimat, Fallout 2 jest lepszą (od F1) grą pod każdym innym względem.

System walki Special daje też masę funu. F1/F2 To są imo wybitne gry, przy nich np. Fallout 3 to po prostu strzelanka z dużą ilością dialogów i lootu, która na początku wciąga, ale bardzo szybko staje się nudna i wtórna.

Pytanie tylko czy nowy gracz się przebije przez pewną ich siermiężność.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 14:21 
Cytuj  
sula napisał(a):
Fallout 3 to po prostu strzelanka z dużą ilością dialogów i lootu, która na początku wciąga, ale bardzo szybko staje się nudna i wtórna.


Dokładnie takie miałem wrażenie, w F3 i NV, po prostu strzelanie do przeciwników bez większego sensu...

Co do siermiężności to spokojnie, nie przeszkadza mi to. Mogę grać w stare gry o ile są dobre.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 21:04 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Co do siermiężności to spokojnie, nie przeszkadza mi to. Mogę grać w stare gry o ile są dobre.

W takim razie zachęcam do spróbowania. Stare Fallouty to bardzo dobre gry.

Najlepiej zacząc od Fallout 1. Jest bardziej niedorobiona, mniejsza, z inaczej położonymi akcentami, ma parę denerwujących technicznie rzeczy, które w F2 są poprawione, ale mimo wszystko naprawdę warto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 22:02 
Cytuj  
sula napisał(a):
Koleś napisał(a):
Co do siermiężności to spokojnie, nie przeszkadza mi to. Mogę grać w stare gry o ile są dobre.

W takim razie zachęcam do spróbowania. Stare Fallouty to bardzo dobre gry.

Najlepiej zacząc od Fallout 1. Jest bardziej niedorobiona, mniejsza, z inaczej położonymi akcentami, ma parę denerwujących technicznie rzeczy, które w F2 są poprawione, ale mimo wszystko naprawdę warto.


F1 jest imo rownie dobry jak F2, tyle ze po zagraniu w dwojke po powrocie do jedynki brakuje paru rozwiazan.

Od F3 sie niestety odbilem mimo zachwytu na poczatku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2017, 22:28 
Cytuj  
F2 jest bardziej. Cóż, za rok 20 rocznica wydania, może będzie coś fajnego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 00:46 
Cytuj  
Mi się w F3 grało dobrze (swoją drogą dzisiaj po kilku latach odpaliłem na nowo). Poza całkowicie nietrafionym systemem metra i ogólną irytacją przy zwiedzaniu DC to było ok, do tego całkiem fajne DLCki (szczególnie Point Lookout). Fabuła słaba, ale sama eksploracja świata dawała mi dużo funu, do tego jakiś Conelrad w tle i klimat był. Problem taki, że gra jest kurewsko niestabilna, co akurat specjalnie w przypadku produktów Bethesdy nie dziwi, ale na Windowsie 10 chcąc pograć z modami trzeba się i tak nastawić na losowe crashe.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 01:29 
Cytuj  
W F3 było działające metro? :P nawet nie pamiętam

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 06:43 
Cytuj  
Nie, były tunele którymi się przechodziło do poszczególnych części miasta bo powierzchnia była zagruzowana. Nawet pamietam jakas mapke (schemat) mialem wydrukwana pod reka zeby wszystko pozwiedzac.

A co do F1 i F2 to ja bym propopnowal jednak zaczac od 2 jest zdecydowanie lepsza, a jak sie wkrecisz i stwierdzisz ze "malo" to wtedy mozna zagrac w 1 i rozne rzeczy nie beda tak draznily.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 07:42 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
A co do F1 i F2 to ja bym propopnowal jednak zaczac od 2 jest zdecydowanie lepsza, a jak sie wkrecisz i stwierdzisz ze "malo" to wtedy mozna zagrac w 1 i rozne rzeczy nie beda tak draznily.

Nie zgadzam się. Wręcz mocno odradzam.

Do F1 po F2 powrócić trudniej bo parę rzeczy poprawionych w F2 wtedy w F1 będzie irytować, a szkoda by było bo F1 jest naprawdę dobrym wejściem w historię i klimat Falloutów.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 08:35 
Cytuj  
Ale właśnie pewne niedopracowanie F1 może skutecznie zniechęcić do gry. W F2 wszystko jest zrobione lepiej i F1 jest doskonałym uzupełnieniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 08:57 
Cytuj  
Fallout 2 jest o wiele lepsze od Fallout 1. 1 jednak nadal pozostaje dobra gra. Identyczna analogia jak Baldur's Gate 2 i 1.

Fallout - New Vegas duzo lepsze od Fallout 3, co nie znaczy ze 3 jest slaba.

Co do tego ze w Fallout 3 i Fallout - New Vegas sie duzo zabija/strzela - chyba nie pamietacie ile sie zabijalo w starych Falloutach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 18:47 
Cytuj  
Problem z kilowaniem mobków w F3 jest o tyle, że nie da się tego ominąć i ilości są masakrycznie duże. Okopy z supermutkami to po prostu przegięcie. No i sama walka: to może kwestia gustu, ale taktyczna>fps. NV wypada nieco lepiej pod tym względem, ale i tak ciągłe ataki po szybkiej podróży i strzały znikąd są irytujące.
Anyway, do F2 warto zainstalować moda Fallout 2 Restoration Project, jest też spolszczenie. Poza rozdziałkami bardziej pasującymi do współczesnych czasów jest też kilka nowych lokacji i questów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 21:21 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Jak wypada F3, NV i F4 vs F1 i F2 pod względem ciekawości rozgrywki?


Jakbys grał w F1 czy F2 to nie zapomnij o modach, bodajże Restoration Patch, chociażby zwiększenie rozdziałki dużo pomaga.

http://www.nma-fallout.com/resources/
http://www.nma-fallout.com/threads/fall ... on.202265/
http://www.nma-fallout.com/threads/mega ... ed.202199/
Ale juz nie pamietam co tam jest 'must have'


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 maja 2017, 21:44 
Cytuj  
Do Fallout 1 jest jakiś unofficial patch.

Wersje z GoGa miały chyba też jakieś unofficial patche już dodane, ale nie pamiętam co i jak.

Najlepiej to chyba wejść na http://www.nma-fallout.com/forums/fallo ... odding.18/ tam są takie rzeczy opisane, a i zapytać się można.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2017, 00:30 
Cytuj  
GoGowa wersja F2 jest 1.2, bez spolszczenia co to kiedyś je cdprojekt wydał. Z F1 chyba też jest podobnie, a patchy późniejszych można szukać na fallout corner. Ponadto można rzucić okiem na Fallout 1.5: resurection - to gierka na silniku F2.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.