mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, 09:37 
Cytuj  
jest jakas opcja zeby wyszukac planety ktore nie nadaja sie do kolonizacji (te widac przeciez) ale takie ktore nadadza sie do kolonizacji po teraformingu? czy trzeba kazdy uklad kazda planetke osobno? i czasem jest teraforma ale nic sie nie da zrobic bo wszystkie opcje szare (suchy itd)

ogolnie to troche wtf
Spoiler:


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, 19:31 
Cytuj  
Spoiler:


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 12 maja 2017, 21:23 
Cytuj  
Masz coś takiego jak agenda rozwoju, tasz zdatne do kolonizacji planety, ale terraforming musisz sam wyszukiwać.

Generalnie możesz terraformować każdą planeta, ktora nadaje sie do zamieszkania (nawet kiedy masz na niej 0% habitability). Są techy, ktore pozwalaja wymarłe światy teraformować. Możesz też na gajański świat zmieniać planete (najlepsza planeta w grze).

"czerw' czy tam smok to ma raptem 20k, możesz go jebnąć jak jest na twoich terenach, wtedy dostaniesz dostep do jego planety (30 energii i minerałów).
Chłopaki z nadprzesteni to już problem, jak nie masz tych 50k jak sie pojawiaja to masz spory problem. Pro tip - jak lecisz zniszczyc ich portal, to w momencie kiedy wlatujesz do tego systemu wszystkie floty unbidden wracają. Od razu :D. Wybij najpierw ich floty.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 07:36 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Masz coś takiego jak agenda rozwoju, tasz zdatne do kolonizacji planety, ale terraforming musisz sam wyszukiwać.

Generalnie możesz terraformować każdą planeta, ktora nadaje sie do zamieszkania (nawet kiedy masz na niej 0% habitability). Są techy, ktore pozwalaja wymarłe światy teraformować. Możesz też na gajański świat zmieniać planete (najlepsza planeta w grze).

"czerw' czy tam smok to ma raptem 20k, możesz go jebnąć jak jest na twoich terenach, wtedy dostaniesz dostep do jego planety (30 energii i minerałów).
Chłopaki z nadprzesteni to już problem, jak nie masz tych 50k jak sie pojawiaja to masz spory problem. Pro tip - jak lecisz zniszczyc ich portal, to w momencie kiedy wlatujesz do tego systemu wszystkie floty unbidden wracają. Od razu :D. Wybij najpierw ich floty.

Co do smoka to najlepiej pyknąć go statkami mniejszymi niż Capitale - on ma chyba najlepszą broń przeciwko dużym statkom :]

Co do obcych z nadprzestrzeni to najlepiej wyczuć moment kiedy każda z ich flot jest zajęta walką, to wtedy tak szybko nie przylecą :]
Warto też wtedy być w federacji, bo widziałem jak jedna Federacja AI przeleciała swoją potęgą i zaczęła się niezła bitka( w sumie przegrali ale tak osłabili obcych, że mogłem ich wykończyć). Najnowsza łatka wprowadza skalę co do ich siły zależną od wielkości galaktyki czy jakoś tak, więc może warto zacząć grać od nowa na Adamie...


Tak przy okazji adama: Pojawił się już hotfix:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/in ... e.1020919/
Jednak jest on oznaczony jako beta, więc trzeba zaznaczyć we właściwościach gry chęć jego testowania aby go pobrać.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 07:46 
Cytuj  
Te wszystkie zajebiste rzeczy o których piszecie to daje Stellaris z obydwoma DLC?

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 08:02 
Cytuj  
Tak, choć najnowsza łatka "Adam" trochę namieszała w zachowaniu AI i wypuścili szybki "Fix". Na razie jest w fazie beta.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 08:19 
Cytuj  
to ja cos zrobilem zle bo nie mam czerwa :) ale za to na planetach jakies duchy som, pozniej wynalezli jakis wirus a teraz moje ludki wygladaja jak z 5 elementu ta laska co spiewala :) (podobnie) . agenda rozwoju daje gowno :) mam techa na swiat gajanski nie moge znalezc zadnej planety zeby ja steraformowac a klikalme ich troche. jak to kurwia. to jakis kurwa "smaczek" przeklikaj tysiac planet znajdz 1 do teraformy.

przy okazxji nie wiecie czemu mi sie osiaganiecia nie odpalaja? (na steam?) gram na iron manie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 10:21 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
to ja cos zrobilem zle bo nie mam czerwa :) ale za to na planetach jakies duchy som, pozniej wynalezli jakis wirus a teraz moje ludki wygladaja jak z 5 elementu ta laska co spiewala :) (podobnie) . agenda rozwoju daje gowno :) mam techa na swiat gajanski nie moge znalezc zadnej planety zeby ja steraformowac a klikalme ich troche. jak to kurwia. to jakis kurwa "smaczek" przeklikaj tysiac planet znajdz 1 do teraformy.

przy okazxji nie wiecie czemu mi sie osiaganiecia nie odpalaja? (na steam?) gram na iron manie.

Nie no, nie wszystko pokazuje się od razu w grze :P
Ustalmy jedno że Czerw nazywa się Smok - bo tak jest on określany przez grę :P
Dodatkowo możesz mieć Smoka ale na drugim końcu galaktyki i mógł on szybko zostać wyeliminowany :P
Najszybciej odkryć Twierdzę/smoka/pozeracza gwiazd poprzez podpytanie kuratorów o interesujące miejsca w galaktyce.

Jak to masz tech-a na świat gajański ?
Ogólnie są bodajże 3 albo 4 techy na terraforming:
1 daje możliwość terraformingu światów z tego samego rzędu co nasz (czyli jeśli za swój ojczysty masz pustynny to będziesz mógł robić terraforming światów: stepowych i suchych - to tylko przykład).
2 daje możliwość terraformingu innych światów na nasz - nie licząc cmentarnego i gajańskiego
3 daje możliwość terraformingu gajańskiego
4 podobnie tylko, że dot. Cmentarnego

Nie pamiętam aby była jeszcze jakaś tech. dot. terraformingu.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 13:40 
Cytuj  
Btw, jest beta patch - polecam się na niego przerzucić jak ktoś gra na 1.6

A dobra, Farin już pisał;p

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 13:56 
Cytuj  
a jakies tpis and tricks do budowania nowej rasy itd? edyktu polityka?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 17:43 
Cytuj  
To bez znaczenia. Podobno teraz materialiści są OP, ale to takie pierdupierdu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 21:15 
Cytuj  
ja wlasnie flota liczaca 460k pojechalem flote 630k i to z mniejszym rozwojem tech u mnie. po prostu same pancerniki. op op :) a probowaliscie smai tworzyc konstrukcje? u mnie wychdozilo ze ta automatycnza konstrukcja ejdnak najlepsza.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 maja 2017, 23:07 
Cytuj  
Zmieniam tylko, żeby pancerniki miały tą najlepszą broń (chyba ten filetowy symbol X). Ale to tylko kadłub, resztę automatem.

Btw, opłaca się mieć mieszane floty. Z flotą gracza taka twoja flota już by pewnie przerżneła z kretesem. Wiadomo, że w każdej większej bitwie twoje korwety i niszczyciele najprawdopodobniej wyparują, ale przyjmą na siebie bardzo dużo damagu (i same też dużo go zadadzą). I weź pod uwagę, że pancernik walący z wielkiego działa w mniejszy okręt może nie trafić, bo mały okręt ma uniki. I traci czas do następnego strzału. A tym czasie mógł jednak jebnąć w pancernika i go trafić :P

No i moim zdaniem jednak krążowniki OP :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 09:34 
Cytuj  
mozliwe, ale zwykle tracilem 20-30% floty w starciach rownych a tutaj mialem na start o dobre 30% mniej i wygralem i zostala mi polowa. duzo oslon i armoru i pnkt kadluba. czasem jest tak ze dobre peirwsze chwile u mnie nic nie ginie bo regen oslon. tego dziala pod x nie uzywam. uzywam najczesciej dziala kinetycznego takiego zielonego alienowego gowna do rozwalania oslon i chyba 1 rakiety. generalnie kieruje sie czystym dmg zasiegiem i procentami uszkodzenia oslon i kadluba. zrobilem projekt z tym duzym dzialem ale pokazywalo mi duzo slabsza sile bojowa i mniej oslon bo ono zjada w chuj energi.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 10:14 
Cytuj  
Jeszcze jeden tip, jak robisz auto projekty to najpierw kliknij wyczyścić, a dopiero później autouzupelnianie. Dużo więcej rzeczy na plus zmienia :p

***

Posty: 908
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 12:54 
Cytuj  
ja dopiero ogarniam tą gierkę i oprócz enchanced AI, jakie jeszcze polecacie mody?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 17:55 
Cytuj  
mi mody z nexusa nie dzialaja. skad bierzecie mody? kurde zaczalem nowa gre i od razu wojna ja mam flote 1k a typ 80k. ja pierd.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 18:28 
Cytuj  
Z nexusa? Workshop steamowy styknie. Z modów ja narazie używałem tylko tych do UI, więc wiele nie polece.

Ten typ, który ma 80k to pewnie "skostniała dominacja", czyli pradawne imperium, które z zasady jest neutralne, dopóki go nie wkurwisz ;p

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 maja 2017, 18:32 
Cytuj  
Pro tip to ja ci nie dam, bo jednak sam jeszcze wszystkich aspektów nie ogarniam :P
Dodatkowo po 1.6 jak tylko usłyszałem o problemie a AI to nie tykam gry dopóki nie wyjdzie ta łatka 1.6.1 oficjalnie, a to powinno nastąpić w tygodniu - bo teraz w weekend jest PDXCon.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***

Posty: 908
Dołączył(a): 11.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2017, 20:03 
Cytuj  
głupie pytanie z tymi modami. Jak odpale launchera i wchodze w mods to muszę coś tam kliknąć, żeby były aktywne, czy wystarczy sama subskrypcja przez steam?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.