mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2016, 16:15 
Cytuj  
To sa scrolle must have: Teleport instant po całej mapie, więcej punktów z pvp (czytaj szybciej gear zdobywasz), szybsze mounty i skrzydła, nie limitowana stamina na mounty i durability na skrzydła, 5 free respow w dungeonie, dodatkowe sety skill (czyli masz build na pvp i pod pve oddzielnie ze swobodna zmiana)


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2016, 19:25 
Cytuj  
Te scrolle są przydatne, ale nie dają Tobie przewagi, a jedynie umożliwiają szybszy progres. Dla mnie to nie jest p2w. Jeżeli były by w sklepie np. scrolle 100% enchantu, gdzie inne mają szanse na zniszczenie/delevel to by było p2w dla mnie.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 10:57 
Cytuj  
Nie dają przewagi ciuszki w sklepiku PoE, a w innych grach wszystkie ułatwienia to p2w. Może mniejszy niż w innych ale nadal. Nie wiem kiedy te azjatyckie gnioty nauczą się że na skinach (PoE, CS:GO) też można zarabiać nie psując rozgrywki.


_________________
Ultrah/Dzikun

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 12:12 
Cytuj  
jinnai napisał(a):
Te scrolle są przydatne, ale nie dają Tobie przewagi, a jedynie umożliwiają szybszy progres. Dla mnie to nie jest p2w. Jeżeli były by w sklepie np. scrolle 100% enchantu, gdzie inne mają szanse na zniszczenie/delevel to by było p2w dla mnie.


Przewaga jest bardzo duża:
1. Atakuje Ciebie gość na Open PvP -> koledzy mają scroll do teleportu i zaraz masz posiłki [Scroll of exploration]
2. Zbiórka na world raid bossa, inna gildia zaczyna bić -> instant teleport zamiast długiej podróży [Scroll of exploration]
3. Szybsze mount + stamina -> jak wyjdziesz ze stanu combat lub zanim wejdziesz w combat gdy atakuje Ciebie red -> Masz szybszego mounta bez limitu staminy i gość bez scrolli nie jest w stanie Ciebie dogonić + braknie mu staminy na pościg [Scroll of exploration]
O siege nie wspomnę gdzie cały siege force na scrollach będzie szybszy od innych przy przemieszczaniu - lub powrocie do walki po śmierci [Scroll of exploration]
4. 30% more pvp experience + 30% more fraction point -> takiego gościa nigdy nie dogonisz progresie z gearem pvp [Scroll of combat]


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 13:06 
Cytuj  
Już bym wolał stare dobre p2p i każdy ma taki sam dostęp do wszystkiego ... Nawet sobie nie wyobrażam żeby w takim poe dali jakieś scrole 30% do expa ... No ale widocznie opłaca się im to, jedna osoba co wyda w sklepiku 200$ na jakieś szybsze mounty to jak 10 miechów opłacania p2p, a gra pewnie i tak po roku będzie miała 10% populacji.


_________________
Ultrah/Dzikun

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 08:02 
Cytuj  
Z takim spojrzeniem na p2w, to rzeczywiście Revelation jest p2w, ale niestety prawie każdy f2p jest wtedy też p2w (z nielicznymi wyjątkami jak poe, lol, dota2).
Czy EVE jest według Was p2w (można rl kase na ISKi zamieniać)?

Dla mnie p2w jest wtedy, kiedy musisz płacić, żeby być na równi z innymi. Jeżeli możesz osiągnąć to samo, co ci, którzy płacą spędzając np. 2 razy więcej czasu w grze, to nie jest dla mnie p2w.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 09:03 
Cytuj  
Jak mogę zabrać mu to co sobie kupił w IS to nie jest tak źle. A co do EvE widziałeś może filmik jak typ kupuje od chuja plexów i wbija nową postać na grubo ponad 100mln sp. Nie wiem czy to jest jeszcze w eve możliwe ale jest to troszkę p2w. Z drugiej strony jak ktoś jest cipą to nawet 300 mln sp mu nie pomoże w eve i w pvp nie ma żadnej przewagi nad tobą, nie ma instant teleport do sytemu w którym np zaatakowano twojego kumpla.

Sam exp i szybsze lvlowanie mi nie przeszkadza, np w Archage najbardziej denerwowało mnie to, że typ mógł w ulepszanie sprzętu wkładać tysiące $ i nikt nigdy mu tego sprzętu nie mógł zniszczyć/odebrać to jest dla mnie czyste p2w. Szybszy mount to jest już w ogóle przegięcie pały. Mam nadzieje, że można typowi tego mounta zajebać i straci go ^^ ?


_________________
Ultrah/Dzikun

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 12:40 
Cytuj  
Ultr4 napisał(a):
Szybszy mount to jest już w ogóle przegięcie pały. Mam nadzieje, że można typowi tego mounta zajebać i straci go ^^ ?


Zeby sie poplakal, odinstalował i przestał płacic? N3v4r!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 20:17 
Cytuj  
Ok ale o jakim p2w mówimy tutaj? Parę scroli do kupowania co 60 czy90 dni to wydatek jeszcze do przełknięcia,.jak gra.będzie.dobra można porównać.to do płacenia abo. Ludzie porównują te grę do l2 tyle że.z.action combat i bez długiego lvl co mnie kusi....

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 21:59 
Cytuj  
(nie moge edytowac) > doczytalem jak to wyglada na wschodzie z p2w...i zmieniam jednak opinie...:) Znowu ten sam p2w crap co wszedzie, nawet jak go nie wprowadza przez 1 miesiac to tylko kwestia czasu anyway...troche szkoda.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 22:42 
Cytuj  
Farin666 napisał(a):
(nie moge edytowac) > doczytalem jak to wyglada na wschodzie z p2w...i zmieniam jednak opinie...:) Znowu ten sam p2w crap co wszedzie, nawet jak go nie wprowadza przez 1 miesiac to tylko kwestia czasu anyway...troche szkoda.

A już miałem odpisywać ;-)


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 22:58 
Cytuj  
vilhelm napisał(a):
Farin666 napisał(a):
(nie moge edytowac) > doczytalem jak to wyglada na wschodzie z p2w...i zmieniam jednak opinie...:) Znowu ten sam p2w crap co wszedzie, nawet jak go nie wprowadza przez 1 miesiac to tylko kwestia czasu anyway...troche szkoda.

A już miałem odpisywać ;-)


heh doslownie nie ma w co grac przez to jebane p2w ....revelation moglo byc zacne calkiem -gdyby nie p2w.

musze kurwa czekac teraz ze 2-3 lata na camelot unchained ;/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2016, 23:33 
Cytuj  
Farin666 napisał(a):
(nie moge edytowac) > doczytalem jak to wyglada na wschodzie z p2w...i zmieniam jednak opinie...:) Znowu ten sam p2w crap co wszedzie, nawet jak go nie wprowadza przez 1 miesiac to tylko kwestia czasu anyway...troche szkoda.

Oni na tym w Azji zrobili olbrzymie majątki i zbudowali wielkie firmy, koncerny wręcz także nie spodziewaj się gier stamtąd, które tego nie będą miały.

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 00:32 
Cytuj  
sula napisał(a):
Farin666 napisał(a):
(nie moge edytowac) > doczytalem jak to wyglada na wschodzie z p2w...i zmieniam jednak opinie...:) Znowu ten sam p2w crap co wszedzie, nawet jak go nie wprowadza przez 1 miesiac to tylko kwestia czasu anyway...troche szkoda.

Oni na tym w Azji zrobili olbrzymie majątki i zbudowali wielkie firmy, koncerny wręcz także nie spodziewaj się gier stamtąd, które tego nie będą miały.


cash shop w rozsadnym rozmiarze moge zaakceptowac np. jak by skonczyli na tych scrollach a reszta to ciuchy/skiny etc

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 07:42 
Cytuj  
Mam nadzieje, że tak zrobią, bo oficjalnego CS jeszcze nie ma, a "obiecywali" że pozbędą się dyskusyjnych (p2w) rzeczy z CS.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:23 
Cytuj  
A rozwój postaci jak wygląda ? Bo w azjatyckich produkcjach w które grałem (tera) to była z tym taka bieda, że szkoda gadać praktycznie wybierało się klase i na tym się kończyło, niby były tam jakieś glyphy do skilli ale to jest chuj wielki w porównaniu np do TSW gdzie miało się setki aktywnych i pasywnych skilli z których można było wybierać.

W AA już dużo lepiej to wyglądało, ale z tego co widzę wybór classy w revelation bardziej przypomina Tere.


_________________
Ultrah/Dzikun

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:06 
Cytuj  
jinnai napisał(a):
Mam nadzieje, że tak zrobią, bo oficjalnego CS jeszcze nie ma, a "obiecywali" że pozbędą się dyskusyjnych (p2w) rzeczy z CS.

Tak przeanalizowalem pobieznie rynek wschodnich mmorpg, które weszły na rynek zachodni...Wszedzie tam gdzie był CS w Azji pojawiał się prędzej czy później na zachodzie- i w wielu tytułach również wydawcy wiele obiecywali...

Dlatego też nie ma juz zludzen co do tego tytułu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 10:29 
Cytuj  
no typowe p2w to gdy moge sobie kupic uber gear z shopu a gosc nie placacy NIGDY mnie doscignie. scrolle do expa czy pkt pvp to zwykla premka jeden bedzie gral 8h drugi 16 i ten co 16 i tak przescignie tego co 8 mimo premki. jesli dodadza opcje ze itemy z cs mozna sprzedawac na rynku to bomba bo casherzy nie beda musieli farmic a free userzy beda sobie kupic tez wszystko ale wlozyc w to wiecej czasu.


kurde znajomi mnie namawiaja zeby kupic bete i grac... jakby ktos w 5 zdaniach opisal prgress i pvp i kiedy dokladnie ta beta startuje i poziej juz normalna gra?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 15:41 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
kurde znajomi mnie namawiaja zeby kupic bete i grac... jakby ktos w 5 zdaniach opisal prgress i pvp i kiedy dokladnie ta beta startuje i poziej juz normalna gra?


No to tak:
1. Tworzysz postać oglądasz jakiś tam tutorial nie powiem całkiem ładnie zrobiony.
2. Konto premium już masz bo jest 30 dni z najtańszym packiem więc cieszysz się z +20% staminy i +10% do expa w PVE dodatkowo możesz uruchamiać 2x exp boost na określony czas coś jak "rest" z wow-a
3. Wchodzisz do sklepu i wybierasz -> Scroll of exploration bo przecież nie będziesz latał przez cały świat jak za kasę można się dowolnie teleportować, a swiat jest duzy.
Do tego masz szybsze monuty i skrzydła, a najważniejsze nie limitowaną stamine jak się nimi poruszasz.
3. Scroll of wisdom -> bo 30% do PvP expa piechotą nie chodzi a do tego 30% guardian fraction points, bo nie można zostac z gearem w tyle - redzi nie spią, a nie mamy już 16 lat aby grac po 20h dziennie
4. Scroll of combat sie przydaje bo 5x dziennie możesz zrobić sobie instant resa w instancji jak padniesz - szkoda biegać bez sensu od nowa, a do tego masz dodatkowy preset do zapisywanie buildów co idealnie daje Ci opcje na osobne buildy PvP i PVE
5. Fajnie mieć jeszcze tego Starte packa bo ma OP itemy na start + konia i skrzydła

Tak przygotowani zaczynamy quest line. Idzie całkiem nieźle fajne cut-scenki.
W między czasie (cos koło 40 lvlu) odblokowują się nam areny i BG więc z bonusem 30% ze scroll jedziemy ile wlezie, bo za frakcyjne punkty których mamy 30% więcej (Scroll) kupujemy pierwsze itemki PvP.
Zaczynamy już mieć niezły progress więc redzi nie będą nami pomiatać w codziennym PvP Wold PvP. To w sumie bez znaczenia jak zginiemy bo mamy instant teleport spowrotem no, ale ta satysfakcja w wygranego pojedynku.
Warto też robić solo dungeony + 5osobowe. No ale wiadomo tu już trzeba z ekipą.
Koło cap lvlu przygotowujemy się na prawdziwe 10 osobowe raidy a nawet 20.
Co 2 tygodnie jest siege więc trenujemy w tym czasie na BG i arenach koxając kolejne tiery sprzętu.
Z gildia kilka wypadów na World bossy - przy okazji zabijamy konkurencyjne gildie które nam wejdą w drogę.
Kupujemy jakąś posiadłość i ją meblujemy.

Po jakiś 2 miesiącach mamy gotową postać na Allegro.pl
Jak nie zaszaleliśmy za bardzo w item shopie i na scrolle to może jeszcze wycofamy w porę kasę w nie trafioną inwestycje.

To w co teraz gramy?


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2016, 16:41 
Cytuj  
no moze ty sprzedajesz postacie na allegro :) ja moge co najwyzej tam kupic golda a jak bede w to gral 2 miechy jak nawet wladuje w to tysiaka czy dwa to win :)

ok ale cos tam rozrysowales dzieki. raczej nie na dlugo ale troche zabawy moze byc. dla mnie czas konczyc gre jak wchodze z ekipa na arenke a ludzie nas widza i quituja :) male i najpierw cieszy pozniej nudzi. no chyba ze nagroda nie za bardzo zalezna od wygranej.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.