mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 18:46 
Cytuj  
a sklepow jest duzo wiecej i duzo tanszych
a tak btw brdziej by sie przydalo wytlumaczenie dd dot mob itd


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 19:02 
Cytuj  
jak ktos ma jakies propozycje co tu dodac niech daje w odpowiedziach

posluchalem sie i troche zmienilem z tego co napisales, troche dodalem od siebie. wrzuc i zastap, jak sie podoba, ale nic nie zmieniaj.
btw w przygotowaniu mam pare nastepnych punktow.

aenima, ig terminy to wydaje mi sie, ze na inny topic. jesli znasz jakies dobre sklepy to mozesz podac.
jasne, ze na www mozna wszystko znalezc: szkoda tylko, ze nie po polsku.
_______________

Co to jest MMORPG?
MMORPG czyli Massively Multiplayer Online Role-Playing Game, jak sama nazwa wskazuje, jest gra do rozgrywki tylko przez internet. Na przeznaczonych do tego serwerach spotykaja sie setki a nawet tysiace graczy z calego swiata, aby przezywac razem przygody i poznawac nowych ludzi. Indywidualni uzytkownicy nie moga "zakladac" swoich wlasnych gier jak w przypadku battle.net.

Jaka jest roznica pomiedzy MMORPG i zwykla Online RPG?
Zasadnicza roznica polega na tym, ze swiat gry MMORPG jest znaczie wiekszy, a do tego moze sie w nim spotkac duzo wiecej osob niz w zwyklych grach RPG. W MMORPG zycie toczy sie nieustannie - po wyjsciu z gry nie bedziemy musieli zaczynac wszystkiego od poczatku - nasza postac oraz wszelkiego rodzaju przedmioty, jakie nasza postac ma na sobie, sa przechowywane na serwerze. Coraz wiecej gier z tego gatunku pozwala na wynajmowanie lub tez budowanie wirtualnych posiadlosci - mieszkan, domow, sklepow, zamkow itp. Za gry MMORPG trzeba placic comiesieczny abonament.

Za co niby mam im placic?
Gry MMORPG, w odroznieniu od zwyklych gier, sa caly czas rozwijane. Czesto pojawiaja sie patche poprawiajace bledy (ktorych w tak bardzo rozbudowanych grach niestety nie da sie uniknac) oraz dodajace nowe elementy do gry takie jak: dzwieki, przedmioty, potwory, czy nawet cale strefy (np. podziemia). W wiekszosci gier MMORPG nad wszystkim przez 24 godziny na dobe czuwaja pomocnicy, tzw. GM (GameMaster) lub CSR (Customer Service Representative). Nie wspomne juz nawet o serwerach-potworach i laczach o ogromnej przepustowosci, za ktore tez trzeba placic.

W co grac?
Wbrew pozorom MMORPGow jest dosc sporo, a dzieki temu, ze staja sie coraz bardziej popularne, powstaje ich coraz wiecej. Ponizej przedstawiamy liste MMORPGow; pogrubiona czcionka wyroznilismy te, ktore wydaja nam sie najbardziej interesujace:

-Anarchy Online
-Asheron's Call
-Asheron's Call 2
-Astonia
-[b]Dark Age of Camelot

-Earth and Beyond
-Endless Ages
-Everfagquest
-Lineage: The Blood Pledge
-Neocron
-Meridian 59: Resurrection
-Mimesis Online - pierwszy polski MMORPG
-Project Entropia
-Ultima Online
-The Myth of Soma

(liste uzupelnie, na razie tytuly dopisywalem z glowy...)

Jak placic za MMORPGi?
Teoretycznie mozemy placic dowolna tloczona, karta platnicza (z wytloczonym nazwiskiem, numerem oraz data waznosci karty), ale najbardziej popularna i przede wszystkim w stu procentach akceptowalna forma jest oplata karta kredytowa. Najszybciej, jesli nie masz jeszcze konta w zadnym banku, tego typu karte mozemy zdobyc w mBank lub Inteligo (gdzie koszt zalozenia nie przekracza 50zl).
Poza tym placic mozna jeszcze na kilka innych sposobow m.in.: przelew, kod (w formie cd-key'a), ktory mozna zamowic u dystrybutorow.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-01-06 19:38 ]</font>

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 20:41 
Cytuj  
niepotrzebnie pisales ze Mimesis z Polski bo wstyd :wink:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 20:44 
Cytuj  
hmm troche tego jest ale te najwieszke shity wyjeb :smile:


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 22:07 
Cytuj  
dobrze by bylo, jakby pojawila sie pelna lista mmorpgow :/ gdybym mial zaczac wyjebywac najwieksze shity z listy, to zaczalbym od everquest - sprawa gustu... a w niektorych przypadkach jego brak :(

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 22:13 
Cytuj  
nie denerwuj mnie :smile:
chyba niechcesz poczuc mojego gniewu :smile:))


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 22:49 
Cytuj  
jest najpopularniejszy wiec go zostaw ale wywal mimesisa jeszcze ktos zagra i sie zrazi :grin:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 sty 2003, 23:34 
Cytuj  
a gral ktos w to?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 00:23 
Cytuj  
Ja wykupilem miesiac i gralem :/
Kiedys postnelem cos na ten temat..
board/viewtopic.php?topic=1331&forum=18

..
Wlasnie przeczytalem sobie ten thread jeszcze raz, i musze przyznac, ze po takim dlugim czasie Ozzie (koles zachwalajacy gre) nadal gra w Mimesis, prowadzi nawet jakis fansite po angielsku. Widac MO naprawde mu odpowiada. Z tego co wiem to ten drugi koles wypowiadajacy sie pozytywnie - Lecithin jest/byl developerem MO. Nie wiem czy cos sie w grze zmienilo na lepsze. Jakis czas temu slabo im szlo, zrobili promocja perma subscribtion za 10$ czy jakos tak.

EDIT: Gdzies kiedys wyczytalem, ze znacznie poprawili sterowanie postacia, ktore za czasow mojego grania bylo dosc lajtowe^^. Widze na stronie mimesis ( http://www.mimesisonline.com/ ), ze zrobili 7day trail, kto chce niech sprawdzi czy cos sie zmienilo :har:

_________________
Fergerod, Vem
Void Guardian of =O=
Siege Perilous


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Fergerod dnia 2003-01-07 00:39 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 01:25 
Cytuj  
po tym co napisales w tamtym topicu to maskara watpie zeby kto kolwiek chcial to sprobowac:)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 03:37 
Cytuj  
dobra konrador obudzilem sie i biore sie zara do poprawiania, Aenima moglbys podac te sklepy ? niestety nie jestem Bogiem i nieznam ich wiele, chodzi mi tu o sklepy sprawdzone a nie jakies pierwsze lepsze z googla, fakt mozna znalezc to na www ale lepiej zeby bylo w jednym miejscu bo nooby jakos niechetnie sie biora za przegladanie stron ;/

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 05:01 
Cytuj  
aha, no ja sie zbieram spac.

Temat ten zostal stworzony aby odpowiedziec, na najczesciej zadawane pytania

maslo maslane. wstepem jest co to jest mmorpg, nie potrzeba dodatkowo jakiegos ghey wstepu pisac. wiadomo, ze w temacie Frequently Asked Questions znajda sie odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania :/

btw sklepy:
http://www.outpost.com
http://www.dvdboxoffice.com
i koniecznie jako punkcik dodatkowy w sklepach:
-nie, amazon nie wysyla gier do polski.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-01-07 05:02 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 11:19 
Cytuj  
http://www.freerecordshop.com

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 11:59 
Cytuj  
co do mimesisa gralem w niego jakis miesiac temu i jesli to bylo poprawione sterowanie to sie boje tego poprzedniego, wogole ta gra jest do dupy :/


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2003, 13:26 
Cytuj  
ciesz ze nie grales w pozna bete menu bylo nienadajace sie do uzytku a po smierci musiales relog robic

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2003, 21:26 
Cytuj  
ashton wywal te literowki w stylu firbowie w opisie o daocu i ogolnie mozesz wywalic polowe opisow gier, bo dopiero teraz je przeczytalem i wychodza takie bzdury jak tamtemu mistrzuniowi od daoca w sgk kthx.
fyi w hibernii zyja m.in. firbolgi i lurikeeny. jak opisujesz rasy w midgardzie to wydaje mi sie, albo tlumacz wszystkie nazwy, albo dwarfow tez pozostaw w oryginale :/ w albione zyja ludzie, sure, ale oni tez sie dziela na rozne rasy - avalonian, briton, highlander i saracen...

Gra ma wspaniala grafike... -- ashton o ao

lmfao - troche ta grafika za uboga, zeby nazwac ja wspaniala. wspaniala moze i bylaby jakies 2-3 lata temu. albo nie widziales tej gry na oczy, albo masz naprawde mocno wypaczone pojecie o tym jak powinna wygladac gra ze wspaniala grafika dzisiaj.

dodatkowo popraw entery, podwojne linki i to [~b] przed dark age of camelot, bo sie jakos nie sformatowalo, zeby to jakis mialo wyglad.

i dodatkowo nastepny podpunkt(wiecej dodam jak mi cos do glowy przyjdzie ciekawego):

Na co warto czekac?
Jesli nie zainteresowala cie zadna pozycja dostepna w tej chwili, warto troche poczekac. W tym roku nastapi wysyp gier z gatunku MMORPG.

-Darkfall Online
-Shadowbane
-Star Wars: Galaxies

edit more newb?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: fajnego misia dnia 2003-01-08 21:28 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-01-08 21:33 ]</font>

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2003, 22:32 
Cytuj  
Nie chce edytowac glownego posta wiec narazie zostawie info do Anarchy Online:

- lista graczy: http://ao.gry-online.pl/ao_gracze.htm

- server na ktorym glownie gramy: Atlantean (Rubi-Ka 1), Clan

Na temat gry postaram sie cos nie dlugo napisac (narazie mam duzo roboty).

Pozdrawiam

Ps. Konrador grafika AO z Notum Wars jest nadal jedna z najciekawszych pozycji na rynku... :wink:


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2003, 22:39 
Cytuj  
tak, ale mowimy tutaj o golym ao chyba:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2003, 22:50 
Cytuj  
Nawet bez tego jest taka jak powinna byc w grze cyberpunkowej - trzyma klimat rewelacyjnie (szczegolnie OMNI :grin:)

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2003, 22:58 
Cytuj  
Cytuj:
2003-01-08 22:39, konrador napisał:
tak, ale mowimy tutaj o golym ao chyba:


Wiekszosc 'Notum Wars' poszla "live" z patchem 14,7 dla wszystkich userow.

Naprawde ciekawe sa wojny o obszary gry i bazy. Anyway... :smile:

*more info coming soon*


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.