mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2003, 09:11 
Cytuj  
http://www.planeshift.it/


_________________
I wish to place a trash barrel~

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 01:09 
Cytuj  
hmm chyba wyczuli interes w mmorpgach bo co chwila jakis nowy ma powstac


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 07:16 
Cytuj  
To jest darmowe, opensource itd.

Pare screenow z ich strony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


_________________
I wish to place a trash barrel~

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 08:37 
Cytuj  
cos mi tu nie pasuje...... darmowy mmorpg... ok full 3d ? ok... ale dosyc ladnie zrobiony ?

cos tu musi byc nie tak....

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 10:28 
Cytuj  
zassyam to :wink: ,tylko ich forum padlo =/ i nie wiem ile osob w to grywa...

zeby sie nie okzalo ze sciagne a servery swieca pustkami :wink:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 11:32 
Cytuj  
Malo wiary w to gra bo nikt z "swiatka mmorpg" chyba o tym nie slyszal. Sam sie dowiedzialem z jednego serwisu o opensource. Polecam wszystkim chociaz zeby przetestowac jak to wyglada, sam niestety nie mam na to czasu :sad:


_________________
I wish to place a trash barrel~

**

Posty: 482
Dołączył(a): 22.08.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 11:43 
Cytuj  
Ha! jednak nie wszystko co jest free jest gówno :]

Ale niemartwcie sie pewnie za jakis czas trza bendzie płacić...

*

Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 13:44 
Cytuj  
mam duzo czasu gdyz SWG szybko sie nie pokaze :/
sciagne, spaczuje i oblukam co i jak


_________________
Ask not what the Empire can do for you, but what you can do for the Empire

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 14:04 
Cytuj  
Zagram se w to dla beki :razz:

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 14:13 
Cytuj  
Ja w to chwile pogralem...
I nadal uwazam ze jak cos jest free to musi byc do bani. Grafika ok, ale jak zobaczyc ja w ruchu to... :< - slowem animacja do kitu.
Jeszcze by bylo fajnie gdybym wiedzial skad jakies itemy wziac, bo zadego npc przez 15 gry nie spotkalem...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 17:25 
Cytuj  
heheheheheheh wiedzialem zeby poczekac kilka godzin ze sciaganiem :>

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 18:42 
Cytuj  
To naprawde bylo takie smieszne? :o


Posty: 2
Dołączył(a): 17.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 20:03 
Cytuj  
>> "Ja w to chwile pogralem...
I nadal uwazam ze jak cos jest free to musi byc do bani."

Twoj blad.

1. Mylisz pojecia. Mylisz aplikacje (gry, programy) typu freeware z opensource (ta gra jest opensource). W przypadku opensource, darmowosc jest tylko jednym z elementow charakteryzujacych ten typ oprogramowania. duzo wazniejsza jest w tym wypadku nieustajaca kontrola i ulepszanie produktu bo zawsze znajdzie sie programista zdolny wykonac dany fragment kodu lepiej (kod zrodlowy jest rozprowadzany razem z aplikacja wiec kazdy majacy odpowiednie umiejetnosci moze stac sie wspoltworca projektu). w rezultacie produkt podlega niekonczacym sie modyfikacjom i bardzo szybko moze sie przeistoczyc z brzydkiego kaczatka w olsniewajaca pieknosc.

Takie produkty jak np. PHP, Apache, MySQL, Linux, Mozilla zostaly stworzone na bazie opensource (czyli wg twojego stwierdzenia "sa free") i klada na lopatki konkurencyjne odpowiedniki takie jak ASP, IIS, np. Access, Windows, IE.

W przypadku gier sciagnij sobie np. Live for speed (chociaz to nie ten typ rozrywki) to zobaczysz, ze produkt rozprowadzany za darmo moze klasc na lopatki konkurencyjne odpowiedniki wiec stwierdzenie "ze jak cos jest free to musi byc do bani" jest zupelnie nieprawdziwe i wiaze sie raczej ze stereotypami niz z faktyczna ocena mozliwosci takich produktow (caly czas mowa o opensource).

niedlugo takze w mmorpg'ach to sie pojawi. moze wspomniana gra jest tego zwiastunem.

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 20:51 
Cytuj  
Wielkie dzieki za wspanialy wyklad idealnie opisujacy charakterystke oprogramowania typu opensource.
A teraz wez pod uwage fakt ze mowilismy tu o grze typu mmorpg, konkretnie o Planeshift. I to co napisalem odnosilo sie do wypowiedzi Shinji'ego. Po prostu zagralem w ta gre, porownalem ja do innych mmorpgow w ktore gralem i dlatego stwierdzilem ze ta gra ssie :/
Nie mam zadnych zastrzezen do ideii opensource, wrecz przeciwnie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 20:54 
Cytuj  
to nie wiem w koncu czy ssac do konca czy nie , niby malo zajmuje bo raptem 100megsow ale mimo wszystko...

ze screenow tez wynika ze nie ma tam NPCow a i sadzac po tellach ludziska za bardzo sie nie orientuja co i jak /shrug


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 21:09 
Cytuj  
Cytuj:
Takie produkty jak np. PHP, Apache, MySQL, Linux, Mozilla zostaly stworzone na bazie opensource (czyli wg twojego stwierdzenia "sa free") i klada na lopatki konkurencyjne odpowiedniki takie jak ASP, IIS, np. Access, Windows, IE.


A swistak siedzi i zawija w sreberka :smile:

Co do opensourcowych mmorpgow to sry ale to jest takie troche smieszne na duza skale i raczej trzeba miec naprawde bardzo rozowe okulary zeby mowic ze to przyszlosc gier. Chyba, ze zrobimy "opensource" lacza, sprzet prace 24h gmow itd.. Niestety w przypadku mmorpgow gro pracy to nie klient ani na dobra sprawe zadne oprogramowanie ale cale tlo przedsiewziecia. Chyba, ze trafi sie parunastu filantropow tylko wtedy powstaje pytanie kiedy im to sie znudzi?


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 21:12 
Cytuj  
Jak by ktos nie zauwazyl to jest wczesna beta i jak na taka faze projektu uwazam ze wyglada calkiem niezle.

Na razie pracuja nad enginem, na npc i inne duperele jeszcze przyjdzie czas.
To jest wersja dla developerow nie dla graczy.


Posty: 2
Dołączył(a): 17.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 21:50 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-17 22:09, Kiyote napisał:

A swistak siedzi i zawija w sreberka :smile:

To moze laskawie powiesz jaki produkt z wyzej wymienionych jest gorszy od komercyjnego odpowiednika, a nie wyskakujesz ze swistakiem ?

Apache to blisko 70 % udzial w swiatowym rynku serwerow www (zwyczajnie miazdzy konqrencje), linux - tu w ogole nie ma co porownywac z winda bo to jak porownywanie bmw z syrena, php - kazdy kto siedzial na asp i php wybierze php. powod ? speeeed no i to ze jest darmowy :smile: mysql to 20 % udzial w rynku baz danych i stosuja go takie przedsiebiorstwa jak nasa, yahoo, silicon graphics, sony wiec "chyba" znaja sie na rzeczy.

wiec ten twoj swistak to sobie w tym wypadku niewiele pozawija :smile:

co do gier. mam nadzieje, ze takze tutaj niedlugo ten stan rzeczy ulegnie zmianie. a na pewno ulegnie bo wczesniej czy pozniej ktos stworzy gre mmorpg na bazie opensource, ktora zainteresuje sie szersze grono i zagwarantuje ono dalszy rozwoj gry.
zauwazcie, ze takie php startowalo na rynku, ktory byl praktycznie calkowicie opanowany przez microsoftowe asp, a pomimo tego produkt rozwinal sie na tyle, ze notuje wzrost popularnosci w setkach %, a asp systematycznie traci udzial w rynku.

jasne, ciezko jest oceniac gry "darmowe" bedace w fazie rozwoju z produktami komercyjnymi, w ktore juz na poczatku wpompowalo sie sporo kasy. takie gry opensource musza najpierw zainteresowac szersze grono osob i dopiero wtedy moze nastapic szybki rozwoj takiej gry. dlatego porownujac "na starcie" gry opensource z komercyjnymi to jasne jest, ze te pierwsze beda postrzegane jako gorsze. ale jesli tylko zainteresuja one soba szersze grono ludzi, to sytuacja moze sie diametralnie odmienic. a bedzie to na pewno z pozytkiem dla nas graczy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 22:38 
Cytuj  
Opensource projekty maja to do sobie ze moga w kazdej chwili zniknac.I co innego jesli mowa o jakims kluczowym produkcie zapewniajacym przeplyw/dostep czy forme przedstawiania informacji a co innego jesli mowa o grze!

Apache,php czy linux nie wsiaknie z dnia na dzien bo jego autorom przybraklo na oplacenie servera, jak sam mowisz stoi na nim 70% sieci i cala rzesza ludzi gotowych kontynuowac dzielo poprzednikow (co zreszt ma miejsce)

Smiem watpic ze jak koleszkom od planeshfit hobby sie znudzi to znajdzie sie ktos kto bedzie to ciagnal...

Jak sie znudzi graczom/autorom to zniknie w ciemnych odmetach sieci.

Projekty opensource programow uzytkowych maja wiele zalet i czesto klada komercyjne odpowiedniki na kolana ale to sie ma "NI JAK" do gier (w szczegolnosci do mmog). =/


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 482
Dołączył(a): 22.08.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 22:44 
Cytuj  
Madrze mówisz Johny dlatego uważaj bo oni tutaj takich nielubią i zaczną cie flamować :razz:


_________________
"Make use... of... me... Sacrifice.... ME!!!!!"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.