mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 20:30 
Cytuj  
Ceny abonamentu | cena za grę/CD/blabla | cena za zrobienie laski żeby dostać się do bety |

Ja rozumiem , że w XXI wieku najważniejszą wartością jest to czy masz wypchany portfel i czy spisz na kasie czy nie , ALE .

Bez przesady . To co zrobiło teraz Sony/Lucas/czy uj wie kto/ to już przesada . SWG - na dzień dobry stuknęli 14.99$ . I dobrze wiedzą , że te osikaną pietnachę będą łykać . Zresztą ludki od StarWarsowych klimatów ciągną kasę już z czego się da . Ciekawe , czy kiedykolwiek przyjdzie moment , kiedy ktoś się zbuntuje i powie NIE wywindowanym cenom . Bo z SWG to już przeginają ossstro . Sama gra trzeszczy chyba z 50 zielonych , także nie jest to miłe .

Kiedy ludki przestaną podnosić te ceny ? Jakaś równowaga mocy (lul) musi być . Nie mówię tu tylko o kolesiach z Sony (SWG to tylko najbardziej wyrazisty przykład) , ciekawe co będzie za rok , jak wyjdzie WOW , MEO , Warhammer itd... Może pobawimy sie w typera ...

WOW - 15.99$
MEO - 16,99$
Matrix Online - tak z 14,69$
Warhammer - tutaj każda cyferka jest możliwa :razz: (a raczej :sad: )

Jak wy to widzicie . ? Jak dla mnie ceną ostateczną (taką psychologiczną) jest właśnie 14.99 , ale to już jest cienka granica . Więcej nie dam . Jeszcze mnie nie powaliło totalnie



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: RedruM dnia 2003-06-17 21:39 ]</font>

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 20:36 
Cytuj  
Ja to widze tak, ze dla chamerykanca gowno zmieni 12/14 dolarow.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 20:41 
Cytuj  
Myślę (a raczej mam nadzieję) , że w końcu zacznie im robić różnicę . Ktoś wczesniej pisał (chyba kon) , że zmieniono cenę za AC2 w dół , ale nie wiem z jakiego powodu . Ktoś się kiedyś przejedzie na tych cenkach .

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 20:46 
Cytuj  
Heh co sie tak dziwsz? za EQ od dawna sie placi 13$...

Wcale nie tak duzo znowu.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 20:59 
Cytuj  
AC2 chyba raczej cen nie zmieniali w dol, ale i tak niewiele by im to pomoglo...
Wszyscy ostatnio podnosza w gore. Mialem nadzieje, ze na 12.99$ na jakis czas przystopuja, ale coz... Ostatnim ''znanym'' MMORPGiem, za ktorego miesiecznie placi sie ~10$ jest Asheron's Call jedyneczka.
Pierwszym (o ile mi wiadomo) MMORPGiem, ktory wyskoczyl z oplata 15$/miesiac jest Rubies of Eventide, o ktorym z reszta pare dni temu w newsach pisalem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 21:54 
Cytuj  
zeby im sie to swg zwrocilo to pewnie pociagna z 17$
WoW to bedzie kicha wiec tez pewnie sobie niezle policza.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:01 
Cytuj  
jeszcze niedawno ~10$ bylo standardem a teraz sie wacha okolo 12$ to wszystko przez Unie Europejska, wojne w Iraku i Żydów :razz:

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:07 
Cytuj  
Nie zapominaj o cyklistach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:19 
Cytuj  
jak skoczyla cena monthly fee na UO to zaraz multiaccountowcy poniesli rwetes a czesc graczy powiedziala cos niecenzuralnego i suspendnela konta...

10 USD-kow to rozsadna cena za jakikolwiek mmorpg...nie dosc ze teraz by pograc w najnowsze trzeba zapodac PC lifting za slona cene to jeszcze bulic 15 $ + miesiecznie :/

ale to zdanie jednostek a nie ogolu :sad:
niech juz bedzie te 16-20 USD ale w zamian oczekuje wypasionej gry ktora dostarczy mi zabawy za kazdy dzien oplacony ...place -wymagam inaczej byc nie moze :/

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:28 
Cytuj  
Ale ta poliytyka cenowa ma za zadanie, zwabienie klienta do abonamentu 3 miesiecznego, 6 miesiecznego i 12miesiecnzego (Czesc IcE [SB:P])

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:29 
Cytuj  
Ta, a najgorsze jest to, ze ceny podnosza, a i tak cie maja w dupie...

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:33 
Cytuj  
jeszcze 13$ jestem w stanie placic ale jak dojdzie do 20$ to chyba sobie mmorpgi odpuszcze :sad: wszystko przez cyklistow ;>


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2003, 22:33 
Cytuj  
W Anarchy Online, jest mila ekipa, i calkiem spoko abonament... Szkoda, ze ta gra mi sie nie podoba :/


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 03:16 
Cytuj  
Widzisz , ludzie nawet jakby chcieli strajkowac przeciwko wysokim cena i nie grac w mmorpg to i tak znajda sie jacys bogaci 13-sto latkowie ktorym bedzie to wisialo czy placa 20 czy 100 na miesiac. Co do starych veteranow to OSI i inne companie tez wiedza jak ich przytrzymac. Masz przyklad vet rewords w Ultimie albo nowe expantion pack co rok.
Nie zapominaj ze wiekszosc z mmorpg gier ktore wychodzi na rynek jest wspomagana przez takie firmy jak LucasArts i Sony. Te skorwysyny siedza w rabieniu kasy z nas, graczy juz bardzo bardzo dlugo i prawie doszli w tym do perfekcjonizmu.
Rynek nastawia sie jak pewnie zauwarzyliscie na mmorpg i tego podobne bo wiedza ze wiecej zarobia z nas z tych abonamentow nawet jak by sama gre za darmo dali i tylko za abonament brali niz jak by wypuscili single-player gre za 50 czy nawet 70 ( collector edition) dolcow.

Kiedys w dalekiej przyszlosci moze wkoncu ludzie sie zbuntuja ale zapewniam was nie bedzie to za naszego czy za naszych dzieci zycia. Puki co kompanie SONY i inne beda wydawac wiecej i wiecej mmorpg-ow i doic nas, zlote krowy.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 09:55 
Cytuj  
Niektórzy mówią tutaj jak Lepper, albo jeszcze lepiej Lenin (rewolucja, strajk etc.). Wszsystkim dać - najlepiej za darmo.
Panowie (i Panie). Gry to jest business. Tak, tam siedzą goście którzy klepią kasę. Dlatego że właściciele ich akcji tego od nich żądają. Właśnie KASY. A cenę ustalają w zależności od popytu jaki przewidują (to się nazywa elastyczność cenowa popytu). Liczą (dokładnie: przeprowadzają badania rynku) ilu ludzi zagra przy cenie 10, 12, 15, 20 dolców. I jaki jest zysk netto przy każdej z nich w określonym czasie. I wybierają największy. To że Wy kierujecie się przyjemnością i wybieracie tą a nie inną grę nie znaczy że inni to robią (tak - producenci nie robią tego dla przyjemności tylko dla kasy: oni potem ta kasę na przyjemność zamieniają).
I nie jest to oznaka, że mają klienta w dupie etc. Oni jak najbardziej o klient dbają. Po prostu z ekonomii wynika, że pewnych rzeczy nie opłaca się robić (więcej CSR, więcej patchy, więcej ....) bo dodatkowy zysk nie pokrywa kosztów.

Ich produkt, mają prawo taką a nie inną cenę ustalić. A jak się nie podoba to fora ze dwora. Najlepsze że jeśli są dobrzy w businessie to taką rzecz przewidzieli, i najpewniej ocenili że nie opłaca się im zabiegać o Pana/Panią X bo jest dużo innych Yków, którzy i tak zagrają.


_________________
Magus
vel Adsumus

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 10:13 
Cytuj  
Magus? Ale my stwierdzilismy jednoznacznie, ze ta gra to GOWNO i na nia nie warto wydac zlamanego grosza (mowa o SWG) a co dopiero zlamanych 14dolcow...

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 10:19 
Cytuj  
Magus, masz jak najbardziej rację (niestety) - dodam tylko słowo komentarza odnośnie tego:

Cytuj:
I nie jest to oznaka, że mają klienta w dupie etc. Oni jak najbardziej o klient dbają.


z tym klientem i dupą to jest tak:
tak w ogóle to oni MAJĄ klienta w dupie, ale ponieważ od klienta zależy ich przychód, więc nie mogą go mieć całkowicie w dupie :grin:
można podsumować, że troszczą się o klienta w MINIMALNYM możliwym stopniu, który powoduje że klient ich nie porzuca
i tu się nie ma co dziwić, bo troszczenie się o klienta przekłada się wprost na kasę, więc nie dziwota że chcą ten koszt zminimalizować

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 10:38 
Cytuj  
I nie jest to oznaka, że mają klienta w dupie etc. Oni jak najbardziej o klient dbają. Po prostu z ekonomii wynika, że pewnych rzeczy nie opłaca się robić (więcej CSR, więcej patchy, więcej ....) bo dodatkowy zysk nie pokrywa kosztów.

Ja nie mowie wcale, ze podnoszenie abonamentu jest oznaka tego, ze oni maja nas w dupie. Oznaka tego jest dla przykladu niekonczace sie blagania graczy z Siege Perilous o naprawienie bugow przez OSI, albo blagania przed kazdym wiekszym publishem, zeby jeszcze bardziej tego sharda nie psuc... Zadnego efektu takie prosby nigdy nie mialy i dlatego twierdze, ze takie firmy jak EA maja wszystkich gleboko w powazaniu... W koncu nie tylko z Siege tak jest.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 10:38 
Cytuj  
Zgadzam się, nie chce mi się grać w SWG nawet za darmo.....

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 18 cze 2003, 13:07 
Cytuj  
Racja Konrador. Nie zapominaj rowniez o SB jak wielu ludzi zrobili w jajo. By otworzyc wszystkie postacie trzeba bylo za caly rok zaplacic i wielu tak zrobilo nie wiedzac jakie to problemy z login i lagami beda ich czekac w przyszlosci. Ja na SB stracilem 70$
(40 za gre i 30 za kod z ebay by otworzyc postacie) + policzyli mi za jeden miesiac poza free 30 days. W sumie wydalem w bloto 80$ i z tego mam lvl 36 Elf Scout i lvl 25 Crusader. Takie konto jest nic nie warte, jak ze 20-30 by poszlo na ebay to dobrze bo avatary nie rozbudowane. Czyli 50$ bym byl w tyle.

Wracajac do tematu. To co pisalem w poscie powyrzej to jest moja opinia. Niektorzy moze lubia sie doic po 15 czy iles tam dolcow miesiecznie za beta testowanie gier ktore niby zostaly wypuszczone na rynek. Bardzo spalilem sie na SB i niestety moja opinia zostanie taka o mmorpg przez jakis czas az wypuszcza nastepny "dobry" mmorpg. Zaznaczam to jest wylacznie moja opinia i prosze nie brac sobie tego do serca :smile:

BTW, nie wiem kto to Leper. Nie mieszkam w Polsce wiec nie orientuje w szczegulach polityka w Polsce. Wiem tylko ze On byl "prostym" czlowiekiem z wioski i ze mowil to co myslal.


EDIT: Nie myslcie ze ja nie place za mmorpg. Sam daje sie doic teraz w PlanetSide. Jesto bowiem jedyny mmo ktory w tej chwili lubie grac. Chodzilo mi powyrzej ze jak korporacje beda wznosic ceny to chyba przestane im placic.
_________________
Eg trua i min vinur. Samtimis ver eru eilifur.

(To read what this means visit : http://www.badalijewelry.com/runekey.htm )

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Luki dnia 2003-06-18 14:10 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.