mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

So..
Ankieta wygasła 5 kwi 2010, 10:40
Ay! :-) 31%  31%  [ 36 ]
Nay! :-( 69%  69%  [ 81 ]
Liczba głosów : 117
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 12:44 
 
wow, aion, warhammer :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 12:44 
 
Tylko z tego powodu, o którym napisał Lamoon założyłem ten topic z poll.

Gra wyjść pewnie wyjdzie. Będzie miała swoich fanów.

Ja obstawiam zainteresowanie rzędu +/- DFO.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 12:48 
 
Mendolku ja mówię o dziale "Ogólne" :) Nie ma tam innego tematu który jest tak zmasturbowany jak temat o MO. Przynajmniej na pierwszej stronie tematów w dziale :) Starszych nie przeglądałem

A co do samego MO.
Firma SV w końcu poszła po rozum do głowy i zobaczyli że w pojedynkę jako mała firemka nie są w stanie zrealizować tak potężnego projektu.
Efektem tego jest połączenie sił z Epic Games, dzięki czemu cała sieć zostanie zreorganizowana, zostanie zaimplementowany najnowyszy build silniczka Unreala (z przesławnym SpeedTree 5.1). Całość zostanie odpalona na zupełnie nowym serwerze (doszły mnie słuchy że będzie stał, oby nie, w USA).
No ale poczekamy zobaczymy. Połączenie firm zaczęło się jakieś 2 tyg temu. Część programistów pojechała do Stanów do siedziby EG część została na miejscu.
Co z tego wyniknie zobaczymy już w kwietniu.

Bądź co bądź Epic to potężna firma, dużo więcej kasy, zespół profesjonalnych supporterów no i twórcy samego silnika Unreala którzy znają go na wylot.

3mam kciuki.


_________________
LaMoon#2988

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:00 
 
lamoon napisał(a):
Mendolku ja mówię o dziale "Ogólne" :) Nie ma tam innego tematu który jest tak zmasturbowany jak temat o MO. Przynajmniej na pierwszej stronie tematów w dziale :) Starszych nie przeglądałem


Tylko ze ten temat MO to w 1/2 flame, w 1/4 narzekanie na lagi/desynch/niemoznosc zalogowania sie, reszta to pytania kiedy wyjdzie, itd... moze 10% postow ma jakakolwiek wartosc merytoryczna.

Nie wiem po co wam dzial i o czym chcecie rozmawiac w przypadku gry, ktora jeszce nie wyszla, nie wiadomo czy wogole wyjdzie i kiedy, plus wlasciwie nie ma contentu a przynajmniej nikt go jeszce nie widzial.

Ale w sumie i tak 3/4 forum jest martwe i juz nie wstanie wiec kolejny dzial, ktory umrze po darmowym miesiacu (o ile wogole do tego dojdzie) nie zaszkodzi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:07 
 
Faktycznie, dział StarWars np. Kwitnie w cholerę jak kwiatki na wiosnę dosłownie.
Ja uważam że jest o czym dyskutować. A tak prawdę mówiąc to większość tematów na tym forum zasypane jest w większości flamem, offtopem itp.

Kabraxis, a ty grasz w MO w ogóle czy wiedzę czerpiesz z filmików na yt?


_________________
LaMoon#2988

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:12 
 
Gra jest warta uwagi i jak tego nie spiernicza to sadze ze znajdzie wielu nabywcow wsrod "elijty". Dzial powinnien powstac:) bo czemu nie :P


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:22 
 
nie.
Ta gra jest tragicznie beznadziejna w obecnej formie.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:32 
 
aj. nie chce ale musze asmaxa poprzec ;p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:37 
 
Jak możesz popierać człowieka którzy w banerze ma linka do stronki, gdzie podpowiedzą Tobie jak powiększyć sobie "pankracka", i ukrywa swoją "niedoskonałość" pod nazwą kluczyków do bety MO.

Pomijając fakt że beta w MO jest już zupełnie darmowa ale to już osobny rozdział.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:50 
 
bo i tak wole asmaxa od ciebie ;/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:53 
 
:o Ranisz moje uczucia :] A ja 7 kwietnia mam urodziny i miałem nadzieję na jakiś prezent :]


_________________
LaMoon#2988

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 13:56 
 
zajebisty nabijacz postow dla siedacych w tym topicu, nic wiecej :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 14:09 
 
lamoon napisał(a):
:o Ranisz moje uczucia :] A ja 7 kwietnia mam urodziny i miałem nadzieję na jakiś prezent :]


viewtopic.php?p=767927&highlight=#767927

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 14:11 
 
lamoon ociec sie toba zajmie...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 14:22 
 
skoro takie coś jak FF ma swój dział to Mo też powinno dostać własny dział.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 14:36 
 
Kabraxis napisał(a):
lamoon napisał(a):
Mendolku ja mówię o dziale "Ogólne" :) Nie ma tam innego tematu który jest tak zmasturbowany jak temat o MO. Przynajmniej na pierwszej stronie tematów w dziale :) Starszych nie przeglądałem


Tylko ze ten temat MO to w 1/2 flame, w 1/4 narzekanie na lagi/desynch/niemoznosc zalogowania sie, reszta to pytania kiedy wyjdzie, itd... moze 10% postow ma jakakolwiek wartosc merytoryczna.


This.
Ten jeden temat spokojnie wystarcza, wszyscy wszystko wiedza i nie ma wiekszego problemu.

Jestem na nie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 16:41 
 
Havok napisał(a):
skoro takie coś jak FF ma swój dział to Mo też powinno dostać własny dział.
FF był bardzo długo najaktywniejszym na mmorpg.pl działem dotyczącym jednej gry, zaraz po WoW. Poniekąd było to praktycznie oficjalne forum polskiej społeczności w tej grze. Podejrzewam, że jak wyjdzie FF14 to ten dział odżyje, bo ostatnio najaktywniejszy temat w tym dziale to newsy dotyczące nowego mmo Square Enix.

@Lamoon

W przypadku Aion, Who, Sto, Dfo... też były kilkuset stronicowe wątki w Ogólnych czy Beta-Test'ach. Czy był to dobry powód aby tworzyć dla tych gier osobne działy? Trudno powiedzieć, ale jeszcze trudniej się nie zgodzić, że te działy są praktycznie martwe. Z drugiej strony swego czasu był płacz o dział dla FE, do dzisiaj go nie ma i jakoś nie wydaje mi się żeby był potrzebny. Aktualnie to forum praktycznie można by okroić do panelu INNE oraz działów Ogóle,News i Beta-test, a do tego przemianować Trade-Board na Handel Kontami i Goldem w WoW ;)

@all

Takie moje przemyślenia w świetle nadchodzących zmian.... może niektórzy podobne zdanie mają :)
Kiedy to forum powstawało było pierwszym tego typu forum w Polsce i zrzeszało praktycznie całe mmo community. Z czasem dołączali kolejni, powstawały nowe działy, miało to sens. Przez tą prawie dekadę w naszym kraju (i nie tylko) zmieniło się bardzo wiele i obecny profil forum nie do końca się sprawdza. Mmorpg.pl nie jest w stanie ściągnąć na forum takiej ilości graczy danej gry, aby każdy dział tętnił życiem. Pewnie sami zauważyliście, że obecnie 90% tematów strikte dotyczących gier mmo to jedynie wymiana naszych opinii i info, a do tego osobne działy koniecznością nie są. To, że aktywność w niektórych działach jest praktycznie zerowa, nie znaczy, że nikt w takowe w naszym kraju nie gra. Po prostu nie są popularne wśród community tego forum, a że community to praktycznie ci sami ludzie od lat, to jest jak jest. Forum niestety ma opinię troll-boardu, zresztą nie bezpodstawnie. Jest tu bardzo specyficzny klimat - mi akurat odpowiada - ale jest też dużo osób, które forum czytają od lat, ale nigdy się z tego powodu nie wypowiadają, a część w ogóle omija z premedytacją forum szerokim łukiem... Tutaj też jest problemem wspomniany znak dzisiejszych czasów - założenie strony/serwisu/forum na temat danej gry to żaden problem, a obecnie tendencja jest taka, że im więcej tym lepiej, więc potem mamy pierdylard pseudo-oficjalnych serwisów każdej gry, które wręcz walczą o gracza promując się (czasem nawet dość agresywnie) w tych grach , u konkurencji i także tutaj. Obecnie też każda gildia, niezależnie od wielkości ma swoje forum, niektóre nawet wymagają na nich aktywności. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe wniosek jest jeden - dawna misja powiedzmy społeczno-medialna forum nie pasuje od dzisiejszych czasów. Wiem, że ameryki nie odkryłem i piszę to czego każdy tutaj jest świadomy, ale może dobrym pomysłem by było w tym świątecznym okresie, trochę nad tym wszystkim zadumać ;) To forum skupia masę zdolnych, kreatywnych ludzi, którzy jedyne co tutaj robią to skaczą sobie do oczu. Samo forum przez dekadę też zatrzymało się w rozwoju, a potencjał miało taki, aby stać się rozpoznawalną w Polsce marką. Jedyne zmiany przez lata to dodawanie lub usuwanie działów. Teraz też się zastanawiamy się czy dodać kolejny dział dla 5-10 zainteresowanych, czy nie. Jedyna nowość to konkurs na nowy template, tylko tutaj się trzeba zastanowić - po co - bo generalnie to tak jak zapakować barani bobek w papierek po najdroższych truflach ;) Więc tutaj moje pytanie - czy "nowa władza" ma jakiś pomysł na dalszy rozwój forum, czy w ogóle chce coś robić w tym kierunku, czy zostaje tak jak jest, a ewentualne zmiany kończą się na template i update skryptu? Mi tam w sumie wszystko jedno, ale jestem ciekawy :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 16:48 
 
Kassei napisał(a):
Z drugiej strony swego czasu był płacz o dział dla FE, do dzisiaj go nie ma i jakoś nie wydaje mi się żeby był potrzebny.


Dzial FE juz jest, ale ruch w nim faktycznie nie napawa optymizmem :(
Wydawalo by sie, ze to moze wina gry, ale takie mmo jak EVE czy LOTRO do slabych nie naleza, ale i tak malo sie tam dzieje :(

Ps. tak tak wiem, ze EVE ma Centrale :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 16:54 
 
Sparth2 napisał(a):
Kassei napisał(a):
Z drugiej strony swego czasu był płacz o dział dla FE, do dzisiaj go nie ma i jakoś nie wydaje mi się żeby był potrzebny.


Dzial FE juz jest, ale ruch w nim faktycznie nie napawa optymizmem :(
Wydawalo by sie, ze to moze wina gry, ale takie mmo jak EVE czy LOTRO do slabych nie naleza, ale i tak malo sie tam dzieje :(

Ps. tak tak wiem, ze EVE ma Centrale :)

tardy administrujace Centrala nie dla wszystkich sa do zniesienia + ludzie potrafia tam dawac tak bardzo z dupy odpowiedzi na proste pytania, ze dla poczatkujacych graczy nie ma tam praktycznie racji bytu;) (ofc to moje zdanie)

w wiekszosci dzialow ludzie gadaja o patchnotes, zadaja "pytania poczatkujacych" + flexuja jakimis filmikami,dropami, itemzami - taka natura tych gier, ze wiekszosc tematow obgaduje sie jednak w swoim wlasnym, waskim gronie (gildia/klan/corp)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 17:29 
 
lamoon napisał(a):
Jak możesz popierać człowieka którzy w banerze ma linka do stronki, gdzie podpowiedzą Tobie jak powiększyć sobie "pankracka", i ukrywa swoją "niedoskonałość" pod nazwą kluczyków do bety MO.


Przecież dobrze znasz historie tego linku. Przypomne. Zawsze narzekałes na dlugos pankraca i chcielismy Ci z tym jakos pomoc, bo wstydziles sie odwiedzic poradni. Wraz z guild-matesami, wiedzac, ze jestes fanboyem wymyslilismy taki wlasnie szczwany sposob aby Ci pomoc ... Jest mi jedynie przykro, ze nie podziekowales.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.