mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Na jakim serwerze bede gral?
1. Sargatanas (Legacy) 44%  44%  [ 22 ]
2. Moogle 56%  56%  [ 28 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2013, 15:30 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Tobi - ale zauwaz sobie, ze gdyby taki system tu istnial to nie bylo by podzialow, po co grac na innych serwerach, skoro rzekoma "ekonomie" Lagacy players i tak by "rozpierdzielili" na kazdym serwie, mogac wybrac dowolny serwer :)


W przypadku FFXIV chodziło mi bardziej tylko o samą możliwość grania razem.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ


Posty: 45
Dołączył(a): 26.02.2013
Offline
PostNapisane: 5 lip 2013, 15:52 
Cytuj  
Szajba gra w FFXIV?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 11:05 
Cytuj  
Hej,

Ja podobnie jak część graczy 1.0 nie zostawię mojej postaci do której jestem przywiązany więc będę grał na Sargatanasie.
Oczywiście bardzo szkoda mi starej gwardii z FFXI, która zdecyduje się na Moogle, bo bardzo chciałbym z Wami wspólnie grać.

Nasuwa mi się jednak pytanie jak będzie działał ten Duty Finder, bo jeżeli będzie międzyserwerowy i będzie możliwość trade'owania między postaciami to ekonomia będzie się bardzo wypłaszczać i natychmiast powstaną specjalne rajdy tylko na tradeing.

Kwestia world transferów nie jest tak problematyczna bo jak SE nie pozwoliło dokonywać transferów postaci 1.0 na nowe serwery to pewnie w perspektywie paru miesięcy tego nie zrobią, potem co prawda i tak się ekonomia zmieni, ale jak ktoś chciał zmaxować crafta to już to zrobił.

Nie mogę aktualnie za bardzo grać w betę - czy ktoś może dokladnie napisać jak działa duty finder? Może to po części rozwieje moje wątpliwości. Bo jak Duty Finder ma umożliwiać transfer itemków i gili (no bo przecież mogę kupić rusty subligar za milion gili ;p) to dzielenie nas między 2 różne serwery może mieć ograniczoną efektywność.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 11:52 
Cytuj  
zet napisał(a):

Nie mogę aktualnie za bardzo grać w betę - czy ktoś może dokladnie napisać jak działa duty finder? Może to po części rozwieje moje wątpliwości. Bo jak Duty Finder ma umożliwiać transfer itemków i gili (no bo przecież mogę kupić rusty subligar za milion gili ;p) to dzielenie nas między 2 różne serwery może mieć ograniczoną efektywność.


Duty Finder nie daje Ci zadnej mozliwosc tradowania z ludzmi z innych servero afaik. To by bylo zbyt bez sensu :p


Posty: 39
Dołączył(a): 11.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 12:36 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Szajba gra w FFXIV?


Rozmawiałem z nim i nie planuje. ;]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 15:00 
Cytuj  
Mimo wszystko, RR to dla mnie jakby zupełnie nowa gra. Nie te lata, żeby uczestniczyć w wyścigu szczurów i nolife'ić jak szalony. Świeży start od zera to najlepsze rozwiązanie. Grając w połowie wylewelowaną postacią z 1.0 jakoś tak nie mogłem się w tym wszystkim odnaleźć, może dlatego, że zostawiłem 1.0 zaraz po tym jak wprowadzili opłaty. Tak więc start na non-legacy serwerze to dla mnie najlepsze rozwiązanie.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 15:10 
Cytuj  
Shinji-kun napisał(a):
Mimo wszystko, RR to dla mnie jakby zupełnie nowa gra. Nie te lata, żeby uczestniczyć w wyścigu szczurów i nolife'ić jak szalony. Świeży start od zera to najlepsze rozwiązanie. Grając w połowie wylewelowaną postacią z 1.0 jakoś tak nie mogłem się w tym wszystkim odnaleźć, może dlatego, że zostawiłem 1.0 zaraz po tym jak wprowadzili opłaty. Tak więc start na non-legacy serwerze to dla mnie najlepsze rozwiązanie.


Jakos nie do konca rozumiem. W sensie wydaje mi sie, ze pomieszane sa tutaj 2 argumenty. Bo przeciez na serverze legacy tez mozesz zaczac od zera i z nikim sie nie scigac. Chyba nikt nie jest naiwny i sadzi, ze na nowych serverach bedzie jakis wiekszy luz czy cos ;) Jedyne co moim zdaniem mogloby dzialac na nie to mniejsza ilosc ludzi w low level zonach na poczatku.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 15:26 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Shinji-kun napisał(a):
Mimo wszystko, RR to dla mnie jakby zupełnie nowa gra. Nie te lata, żeby uczestniczyć w wyścigu szczurów i nolife'ić jak szalony. Świeży start od zera to najlepsze rozwiązanie. Grając w połowie wylewelowaną postacią z 1.0 jakoś tak nie mogłem się w tym wszystkim odnaleźć, może dlatego, że zostawiłem 1.0 zaraz po tym jak wprowadzili opłaty. Tak więc start na non-legacy serwerze to dla mnie najlepsze rozwiązanie.


Jakos nie do konca rozumiem. W sensie wydaje mi sie, ze pomieszane sa tutaj 2 argumenty. Bo przeciez na serverze legacy tez mozesz zaczac od zera i z nikim sie nie scigac. Chyba nikt nie jest naiwny i sadzi, ze na nowych serverach bedzie jakis wiekszy luz czy cos ;) Jedyne co moim zdaniem mogloby dzialac na nie to mniejsza ilosc ludzi w low level zonach na poczatku.


W sumie dobrze mówisz, do 20 levelu i tak biega się solo z tego co Yoshi opowiadał. Osobiście bolało by mnie oglądanie na każdym kroku hi-endowych postaci i właśnie bał bym się o low lvl content czy to non-instanced czy odwrotnie. Temat cieżki, bo jedni idą tu drudzy tu. Na dobra sprawę i tak nie będę się spinał o gear, lvl, progress bo zwyczajnie mi się nie chce =/


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 15:51 
Cytuj  
Chodz na moogle! Bedzie fun :) Mnie tez juz granie tak nie jara i zwyczajnie nie mam tyle czasu co kiedys.

Na legacy boje sie ze zlapie cisnienie, zeby szybko levelowac jak bede slyszal jak starzy gracze umawiaja sie na high lvl content. A na moogle wszyscy zaczniemy razem na luziku, powinno byc fajnie.

Teraz biegam Opiekun Dwa i robie jakies wprowadzajace questy i zadnego funu w tym nie ma. Ogladam sobie mechanike gry.

btw co trzeba zrobic zeby odblokowac dostep do instancji. Rozumiem, ze te wprowadzajace questy trzeba porobic ale da sie to moze jakos przyspieszyc?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 16:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
btw co trzeba zrobic zeby odblokowac dostep do instancji. Rozumiem, ze te wprowadzajace questy trzeba porobic ale da sie to moze jakos przyspieszyc?


Szybciej robic :P Generalnie musza sie tam misje doprowadzic i tyle.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 16:10 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Na legacy boje sie ze zlapie cisnienie, zeby szybko levelowac jak bede slyszal jak starzy gracze umawiaja sie na high lvl content. A na moogle wszyscy zaczniemy razem na luziku, powinno byc fajnie.


O to to to. Sama świadomość istnienia postaci, które de facto są wymasterowane zniechęca :/


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 23:21 
Cytuj  
Ozi napisał(a):
Slize napisał(a):
Szajba gra w FFXIV?


Rozmawiałem z nim i nie planuje. ;]
Ozi gdzie ty idziesz w końcu ? ;) M. czy S. ? :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2013, 23:59 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Na legacy boje sie ze zlapie cisnienie, zeby szybko levelowac jak bede slyszal jak starzy gracze umawiaja sie na high lvl content. A na moogle wszyscy zaczniemy razem na luziku, powinno byc fajnie.

Sratatata - i tak niektórzy zmaxują w 2 tygodnie (i właśnie na tych nowych dominować będą nolify, którzy pozbyli się zapasów z 1.0), a my zostaniemy w tyle. Potem kilku Polaków zmaxuje i też polecą na endgame. Na legacy mamy przynajmniej szanse, że powyciągają nas za uszy żeby mieć z kim grać :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 45
Dołączył(a): 26.02.2013
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 11:35 
Cytuj  
Nie rozumiem po co sie spieszyc tak do tego endgame , on nie ucieknie. I co z tego że "zostaniemy w tyle" jakim tyle wo ogóle?
Anyway dla tych którzy wybiorą Moogle Zapraszamy:

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?f=86&t=42915


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 12:26 
Cytuj  
Nikt się nie spieszy do endgame. L2R.
Mowa właśnie o tym, że argument o podziale na dwa serwery jest inwalidą. Nie dla Moogle :P
A jedynym słusznym LS/FC jest CrazyChocobos. Ewentualnie Provoke jeśli Pudzian z Szarlejem będą chcieli założyć.

;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 17:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mowa właśnie o tym, że argument o podziale na dwa serwery jest inwalidą. Nie dla Moogle :P
A jedynym słusznym LS/FC jest CrazyChocobos.

Nie dosc ze na 2 serwery to jeszcze na 3 LSy... ;]
Ale faktycznie, skoro jest az tylu Polakow gotowych na FFXIV to trzeba sie z tym pogodzic. To juz nie sa czasy FFXI.

Slize napisał(a):
Anyway dla tych którzy wybiorą Moogle Zapraszamy:

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?f=86&t=42915

Ceremonia 'Inicjacji', 'zadanie do wykonania'? :roll:
Dzięki, ale za stary jestem na takie rzeczy...


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek


Posty: 45
Dołączył(a): 26.02.2013
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 19:25 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Slize napisał(a):
Anyway dla tych którzy wybiorą Moogle Zapraszamy:

viewtopic.php?f=86&t=42915

Ceremonia 'Inicjacji', 'zadanie do wykonania'? :roll:
Dzięki, ale za stary jestem na takie rzeczy...


Vejita! "zadanie do wykonania" jest w cudzysłowiu nie bez powodu :) Polega ono na osiągnięciu pewnej rangi w swoim grand company, co naszym zdaniem odzwierciedla w pewnym stopniu znajomość systemów panujących w grze (jednak pierwsze 25 lvli to swego rodzaju toturial), i tak zrobi się to "po drodze" hmmm może powinienem to inaczej sformułować... tak czy siak dochodząc od razu z tą rangą masz to z głowy :) A "inicjacja" to taka nasza "zabawa" troche roleplayowa, no ale wiadomo że nie każdemu może się to spodobać :)

Niestety, im więcej ludzi, tym większa szansa że będą mieli inne zdania i poglądy, dlatego może to i dobrze że mają wybór.

tczewiak tczewiak, czytam twoje posty i zastanawiam się skąd w tobie tyle bucostwa i złego nastawienia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 19:30 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Niestety, im więcej ludzi, tym większa szansa że będą mieli inne zdania i poglądy, dlatego może to i dobrze że mają wybór.

Ale bullshit. W ff11 klimat budowało m.in. to, że grali ludzie o różnych poglądach i można było pogadać o dupie maryni w każdym momencie. W ff14 1.0 tego nie było, bo cały system czata był do dupy. W 2.0 wygląda to o niebo lepiej stąd lepiej, aby wszyscy grali razem, a nie rozdrabniali się na ileś LSów.
Ja grać będę nie dla samej gry, ale właśnie dla zajebistej ekipy i to rozejście się po serwerach mnie mocno boli.
Jakieś tam noobki z przerostem ambicji i tak mnie nie interesują :P ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 20:53 
Cytuj  
Geez i po co ta drama. Ludzie mają fajny pomysł na FC i nikomu korona z głowy nie spadnie jeżeli dołączy, i sprawdzi co jest co. Zawsze można poznać nowych ludzi, w 99% przypadków to pozytywne doświadczenie :) Zgodzę się z Tczewiakiem w temacie różnych opinii, jeśli wszyscy zawsze są jednogłośni to mamy do czynienia z towarzystwem wzajemnej adoracji a to przeważnie grupa niezbyt chętna na mniejsze lub większe zmiany. Ironia zamierzona. :]


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 21:10 
Cytuj  
Pomysl maja fajny. Trzeba sie cieszyc z takich inicjatyw, ale osobiscie siebie nie widze w gildii gdzie sa jakies inicjacje i "szczeble kariery".

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.