mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 07:23 
Cytuj  
Stobek - w 1.23 byl LNC/DRG ale gralem roznie, na instach ARC/BRD :) FF14 ma to do siebie ze kazda klasa mozna grac, znudzi Ci sie melee to grasz jakims range, a jak juz i to Ci sie znudzi to nawet mozna grac jakims crafterem - tak, tak, crafter w party w niektorych eventach jest rowniez porzadany :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 08:14 
Cytuj  
my z Kyuu idziemy na Sargatanas


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 08:30 
Cytuj  
O co chodzi z tym podwojnym nazewnictwem jobow? To jest jakis spec czy chca wrocic do starych nazw?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 08:31 
Cytuj  
Ja się w dalszym ciągu zastanawiam, najchętniej tam gdzie nas więcej. Inne argumenty nie są brane pod uwagę.
Co do nudy, to ile wy czasu macie ?;) Ja może zmaksuję po pół roku jedną postać :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 08:37 
Cytuj  
Profesje są podstawową formą np. Marauder, potem są specjalizacje na joby np. Warrior. Trzeba mieć na odpowiednim poziomie wylevelowaną inną profesje żeby dostać questa. Specjalizacje mają dostęp do innych umiejętności i czasem mogą pożyczać umiejętności z innych profesji, nawet takich których nasza podstawowa profesja nie mogła.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 12:09 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Ja się w dalszym ciągu zastanawiam, najchętniej tam gdzie nas więcej. Inne argumenty nie są brane pod uwagę.
Co do nudy, to ile wy czasu macie ?;) Ja może zmaksuję po pół roku jedną postać :)


Tak teraz wygląda podział (niektórzy mają jedną postać tu i tu):
http://na.beta.finalfantasyxiv.com/lode ... y+chocobos

(18 na Mooglu, 37 na Sarga)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 12:24 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Kang napisał(a):
Ja się w dalszym ciągu zastanawiam, najchętniej tam gdzie nas więcej. Inne argumenty nie są brane pod uwagę.
Co do nudy, to ile wy czasu macie ?;) Ja może zmaksuję po pół roku jedną postać :)


Tak teraz wygląda podział (niektórzy mają jedną postać tu i tu):
http://na.beta.finalfantasyxiv.com/lode ... y+chocobos

(18 na Mooglu, 37 na Sarga)


To chyba akurat malo przydatne dane, bo ja w becie mam postac na Sarga, ale docelowo bede gral na Moogle.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 12:32 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Huckster napisał(a):
Kang napisał(a):
Ja się w dalszym ciągu zastanawiam, najchętniej tam gdzie nas więcej. Inne argumenty nie są brane pod uwagę.
Co do nudy, to ile wy czasu macie ?;) Ja może zmaksuję po pół roku jedną postać :)


Tak teraz wygląda podział (niektórzy mają jedną postać tu i tu):
http://na.beta.finalfantasyxiv.com/lode ... y+chocobos

(18 na Mooglu, 37 na Sarga)


To chyba akurat malo przydatne dane, bo ja w becie mam postac na Sarga, ale docelowo bede gral na Moogle.


No i w drugą stronę (vide zjawcia / kyu) - anyway - Sarga ma więcej ludzi (zarówno z lodestone jak i z ankiety)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 12:54 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
No i w drugą stronę (vide zjawcia / kyu) - anyway - Sarga ma więcej ludzi (zarówno z lodestone jak i z ankiety)


No wlasnie o tym pisze. Te dane z lodestone sa nieprzydatne, bo granie w bete na danym serwerze nie oznacza grania w retailu. Poza tym na Sarga bedac graczem z 1.0 wystarczy sie zalogowac i odrazu sie jest w CC, a na Moogle trzeba dolaczyc do CC (nie kazdemu sie chce).

To troche jak propaganda PO.

Deklaracje na forum sa bardziej wiarygodne. I zeby nie bylo - tez uwazam ze na Sarga bedzie wiecej ludzi z XI.


Posty: 8
Dołączył(a): 7.06.2013
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 13:39 
Cytuj  
Witam

Gracze z 1.0 tez musza wybierac serwer czy z automatu zostana przydzieleni sarga.
Na Lodestone pokazuje mi ze jestem na sarga.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 13:41 
Cytuj  
Dragon - mozna napisac do nich na jaki serwer sie chce migrowac, ale tylko na tzw serwery Legacy, domyslny masz Sargatanas :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 13:57 
Cytuj  
Poza tym ... czemu Wy z góry zakładacie, że wszyscy na jednym i drugim serwerze będą w CC lub w ogóle w jakiejś jednej gildii :o Część osób będzie pewnie szukała jakiś większych gildii, część może zechce założyć coś swojego aby pograć swobodnie ze znajomymi... Mam wrażenie, że FF14 jest na tyle inny od FF11 (można powiedzieć, że zgodny z obowiązującymi standardami w mmo), iż przyciągnie sporo graczy. Obecnie mmo (we większości) są tak podobne do siebie, że decydującym kryterium przy wyborze staje się klimat,community i dopracowanie, czego nowemu finalowi nie brakuje. Dlatego też Moogle będzie prawdopodobnie bardziej rozwojowym serwerem. Dedykowany EU, świeży serwer, we większości swieże community, gdzie teoretycznie wszyscy zaczynają z tego samego pułapu (ofc trzeba wziąć pod uwagę doświadczenie części graczy wyniesione z FF11, FF14 1.0, alfa/beta testów). Myślę, że za jakiś czas będzie sporo polskich gildii... jak się graczom FF spodoba to będą ściągać znajomych...
Z innej beczki - na legacy serwerach będzie community praktycznie wyjęte z 1.0, gotowe do endgame, ze spora gotówką. Z jednej strony fajnie - bo pewnie część osób będzie pomagała doświadczeniem/kasiorką/craftem, ale z drugiej strony - nie obrażając nikogo - osoby które zmaksowały kilka craftów i jobów, muszą być skrajnymi fanboyami bo w poprzednia wersja FF14 była tak słaba, że nawet mi słów brakuje :lol: :lol: Takim osobom może jednak brakować trochę cierpliwości do nowych graczy :har: Jak będzie wyglądała sprawa marketu na legacy serwerach trudno powiedzieć, ale jak znam życie to przy tej konkurencji to ludzie nie stworzą drogiego monopolu tylko będą zaniżać sobie ceny ;) Druga sprawa, że chyba praktycznie nie trzeba odwiedzać marketu w czasie levelowania bo z questów się dużo stuffu dostaje...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 14:28 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
nie obrażając nikogo - osoby które zmaksowały kilka craftów i jobów, muszą być skrajnymi fanboyami bo w poprzednia wersja FF14 była tak słaba, że nawet mi słów brakuje :lol: :lol: Takim osobom może jednak brakować trochę cierpliwości do nowych graczy :har: Jak będzie wyglądała sprawa marketu na legacy serwerach trudno powiedzieć, ale jak znam życie to przy tej konkurencji to ludzie nie stworzą drogiego monopolu tylko będą zaniżać sobie ceny ;)


I tu sie mylisz - mi sie wydaje sie, ze levelowanie craftow, wtedy bylo troche jednak prostsze, z GL dostawales matsy na robienie itemow, teraz musisz te matsy zdobyc :P poza tym mniej expa potrzeba bylo na craft niz w tej chwili, nie wiem jaki bedzie exp za GLe na wyzszym lvlu (mam nadzieje, ze duzy) bo wna 42lvl masz az 356k expa, za synteze masz tylko 1k O_O. Pozyjemy zobaczymy.

Cytuj:
Druga sprawa, że chyba praktycznie nie trzeba odwiedzać marketu w czasie levelowania bo z questów się dużo stuffu dostaje...


Dokladnie tak jest, nawet gear do levelowania z GLi na wyzszym lvlu sie dostaje, praktycznie nic nie trzeba kupowac, a wez pod uwage jeszcze instancje, z ktorych naprawde leci super gear (nie wiem czy lepszy niz craftowalny bez materii) a majac do dyzpozycji DFa nie bedzie to juz taki problem :)
Mam nadzieje, ze nie zniszcza craftu dajac latwe itemy z DFa :/
Wszystko sie okaze :)

A co do relicow, to w V.1.23 bylo tak ze co 36godzin byl inst - wcale nie latwy bo 4 DOW+DOM oraz 4xDOH, dzieki ktoremu jedna osoba dostawala 1 item z 3 (albo 5 bo juz nie pamietam) potrzebnych do relica, w party bylo 8 osob to sam sobie policz ile zajmowalo zrobie nie relica. Oczywiscie w porownaniu do FF11 to i tak bulka z maslem :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 14:42 
Cytuj  
Bodziu dobrze wiesz, że mi nie chodzi o trudność, ale o sam fakt grania na prawdę w gniota jakim był FF14 pre 2.0 :D Wiesz o FF11 można dyskutować - dla jednych best gra ever, dla drugich udziwniony średniak z fajnym klimatem, ale fakt faktem nawet mi się w niego fajnie grało ;) FF14 w poprzedniej postaci był bezdyskusyjnie słaby ;)

Co do samego FF14 to sam widzisz. Wiesz ode mnie bez porównywalnie więcej o tej grze i sam masz dużo wątpliwości. Pożyjemy - zobaczymy :)

Chciałem tylko Wam uświadomić, że nie ma się co licytować co lepsze i "oburzać", że ludzie chcą grać na świeżym serwerze, bo są pewne podstawy aby myśleć, iż będzie to lepszy wybór. No i co najważniejsze to nie jest FF11 2.0 tylko inna gra, minęło parę też parę lat i pewnie nie będzie "starego-dobrego" CC... Wątek miał być niby poglądowy gdzie kto idzie - pomijając to iż jest to kolejny topic n/t tego samego - ma nawet sens :) Tyle, że to jest info dot. wyboru serwera, a nie deklaracja, że się będzie grało na tym serwerze z reszta tutaj postujących ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 14:45 
Cytuj  
prawdopodobnie dolacze tam gdzie naif ;)

poki co 11 ;)

tam lepiej i nie ma tu podzialow jak w naszej polityce na PO i PiS ;p

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 16:17 
Cytuj  
shuho napisał(a):
prawdopodobnie dolacze tam gdzie naif ;)


Naif tez bedzie gral w ARR? super :D

brakuje jeszcze Colda, mam nadzieje ze sie wkrotce odezwie :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 16:30 
Cytuj  
Cold mi mowil ze bedzie grac.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 16:38 
Cytuj  
Mam nadzieje, ze Cold i Naif przyjda na moogle :) Brakowaloby jeszcze Saku i naprawde bylalby fajna ekipa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 17:04 
Cytuj  
Ja się właśnie zastanawiam. Mam na Sarga postać ale to level 20 ledwo. Raczej wybiorę moogle.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 17:25 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Bodziu dobrze wiesz, że mi nie chodzi o trudność, ale o sam fakt grania na prawdę w gniota jakim był FF14 pre 2.0 :D


Po patchu 1.23 (czyli ostatnim przed wylaczeniem pozniej serverow) to gra byla nawet znosna z punktu widzenia fanboya :D Ale of kors generalnie dalej odstawala w kazdym aspekcie od wspolczesny standardow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.