mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Na jakim serwerze bede gral?
1. Sargatanas (Legacy) 44%  44%  [ 22 ]
2. Moogle 56%  56%  [ 28 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 13:24 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Uzależniam to jeszcze od decyzji Galenrosa. Smutno trochę, że się ekipa nie zbierze w całości :(

Gal pojdzie tam gdzie Xet, a Xet tam gdzie my... przynajmniej wedlug Kalci ;]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 13:50 
Cytuj  
A wy gdzie idziecie? :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 15:17 
Cytuj  
O jeszcze Xet bedzie, nice. Fajnie, ze kolejny wraca, nawet jezeli na Moogle ^^ (chociaz i tak sie wkurze :P)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 15:22 
Cytuj  
Goku to może też chodź na mugla? Olać postacie z 1.0 - większy fun to grać ze starą ekipą ;)
Szczególnie RDM76!!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 45
Dołączył(a): 26.02.2013
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 16:27 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
No własnie - jak optymalnie levelować craft? Do czego sam doszedłem to fakt, że najlepiej "odhaczać" po kolei kolejne recepty i unikać oneshotów tylko się bawić w nabijanie paska HQ. Craft swoja drogą naprawdę fajny bo skillowy. Może nie jest aż tak to rozbudowane jak w Galaxies czy Vanguardzie, ale i tak jest zajefanie :D

Pytanie teraz o gathering, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie - poważnie :] Jak go optymalnie levelować ? :) Czy nody są generowane dla konkretnej osoby (wydaje mi się, że tak). Czy jakikolwiek wpływ na ich regenerację/respawn ma ich health bar (tzn czy można je bezproblemowo eksploatować do końća), bo ten super szybki respawn jest chyab na potrzeby bety ? ;) Hmmm chyba, że taki easy mode jest tylko w noob zonach, lub jest jakiś system, że ktoś musi po tobie noda użyć aby się odnowił... bo też tak mi się w pewnym momencie wydawało :lol: No i jeszcze jedno, moby nie atakuą tylko w noob zonach czy w ogóle (w co wątpię) :]


Craft to tak jak sam napisałeś najpierw odchaczmy recepty a potem jak jeszcze nie mam lvl walimy te recepty co mają 40 durability (te co robią materiały np. Silver Ignot etc) bo dla nich najłatwiej zebrać duże ilości itemków na przeróbkę i można to wszędzie ze sobą nosić. Do tego levequesty - zdecydowanie przyspieszają .

Gathering- Nody są podzielone na lvle 5, 10, 15, 20 etc. Każdy nowy Tier to nowe materiałki do zebrania (gathering log prawe Ci powie). Dodatkowo np. na jednej mapce może być więcej niż jedno miejsce z nodami tego samego lvlu, ALE mogą mieć inne materiały do zbierania.
Gathering expilo mi się DUŻO wolniej niż crafting, dużo mniej expa się dostaje i trzeba biegać między punktami co też zajmuje czas. Im wyższy lvl itemku który wydobywamy - wiadomo więcej expa.
Jeśli chodzi o regenerację nodów to jest to bardzo szybkie, mając 3 spoty można biegać między nimi i zanim się skończy ostatni pierwszy już jest dostępny. I z tego co wiem to już taki rate zostanie - i tak lvluje się powoli dla porównania wyexpienie leatherworkera do lvl 15 zajęło mi 1h20min~ gdzie wyexpienie Botanista do 17 około 10 godzin (używając exp boosta) a teraz to już idzie jak krew z nosa.

gatheringowe Levequesty średnio się opłacają - tracimy allowance a exp z tego nie wielki a trza biegać do NPC, najlepszym sposobem jaki na razie znalazłem jest po prostu grind - znaleźć dobre miejsce z nodami blisko siebie, odpalamy Exp Boost kupiony w GC za 600/900 seal włączamy hard techno i jazda :)

aha - nody są dla każdego gracza oddzielne (tzn nikt Ci node nie ukradnie) chociaż zauważyłem że im wyżej tym są w bardziej kłopotliwych miejscach (aggro potworki, dalej od siebie etc)
Co do aggro potworków to każda klasa Gatheringowa ma skill Stealth (chroni on przed potworkami do X lvlu, problem że poruszamy się w nim wolniej niż jakbyśmy chodzili). Tak czy siak, Gathering wciąga jak sokowirówka - a jeśli ktoś zamierza robić craft to gathering jest must-do.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 17:43 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Kassei napisał(a):
Gathering wciąga jak sokowirówka - a jeśli ktoś zamierza robić craft to gathering jest must-do.
Hehe no dokładnie. Dzięki wielkie slize za wyczerpujące info :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Posty: 26
Dołączył(a): 21.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 07:03 
Cytuj  
Ok wielkie dzięki

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 07:10 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Gathering wciąga jak sokowirówka - a jeśli ktoś zamierza robić craft to gathering jest must-do.


oftop, ale czy w beta istnieją jakieś hi level nody?
chciałem potestować BTN50, warpnąłem do noth thanala, wrzucam arbor call a tam nic!
żadnych dorosłych drzewek.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 07:45 
Cytuj  
Slize napisał(a):
gatheringowe Levequesty średnio się opłacają - tracimy allowance a exp z tego nie wielki a trza biegać do NPC, najlepszym sposobem jaki na razie znalazłem jest po prostu grind - znaleźć dobre miejsce z nodami blisko siebie, odpalamy Exp Boost kupiony w GC za 600/900 seal włączamy hard techno i jazda :)


Nie wiem jak bedzie teraz, bo tych leve nie robilem, ale w v.1.o to GL byly najbardzij oplacalne i szybko sie levelowalo. Watpie aby w tej chwili to zaniechali, bo exp z samego kopania to mizeny, mozna sie zakopac na smierc ;)

Co ciekawe chcialem rybki polowic a tutaj lipa wycieli to w becie :(


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 14:17 
Cytuj  
Praktycznie nie widzę osób wypowiadających się, które wybrały Sargantas. Mała prośba, czy ktoś mógłby zrobić jakieś aktualne zestawienie?


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 14:29 
Cytuj  
Sarg: zet, kyuubi, zjawka, deshter, powered_ji
Moogle: ja, targaryen, mrynar,swordsman, slize, kassei, tczewiak

To z tych co wyłapałem

już.

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 14:33 
Cytuj  
na sarga jeszcze gokulo, masakra, samadam


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 14:37 
Cytuj  
Sarg: Huck, Amateru, zet, desiu, kyuubi, zjawcia, Glizdus, Bodziu
Moogle: Katsukun, Rhaegal, Opiekun, Saitou, Kassei, Suczka

Nie wypisuję ludzi spoza paczki ff11. Pytanie co z Vejim, Kalcią?

Odnośnie mnie to ja się pomiędzy dwoma waham nadal. Jeśli Freyah będzie grać to pójdę tam gdzie Ona, jak nie to mam zagwozdkę :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 16 lip 2013, 14:43 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 14:42 
Cytuj  
I jeszcze Bodziu na sarga tez :P


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 16:03 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Praktycznie nie widzę osób wypowiadających się, które wybrały Sargantas. Mała prośba, czy ktoś mógłby zrobić jakieś aktualne zestawienie?


Moogle: Opiekun, Rhaegal, Suczka, Saitou, Tedeush, Kassei, Katsu
(licze jeszcze na: Vejitta, Kalcia, Xet, Galenros, Saku, Lesiu i Naif) :)

Sarga: Gokulo, Zet, Seshter, Bodziu, Zjawcia, Kyu, Huck, Glizda, Tczew, Masa, Sadadam, Amateru

czyli uogolniajac skill vs drama ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 16:05 
Cytuj  
Ty jako skill? :P

I już pipku pisałem, że ja póki co żaden. Freyah mówiła coś o mooglu więc... :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 16:17 
Cytuj  
damn it...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 16:36 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
czyli uogolniajac skill vs drama ;)



Hue hue hue hue xD


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 18:01 
Cytuj  
hehe pewnie na Mooglu wyladuje szkoda ze nie wszyscy razem. Kurde i Donexan chyba tez na innym servie ale lubilem z nim grac.


_________________
Jast v2.0

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 16 lip 2013, 18:30 
Cytuj  
egoist napisał(a):
hehe pewnie na Mooglu wyladuje szkoda ze nie wszyscy razem. Kurde i Donexan chyba tez na innym servie ale lubilem z nim grac.


On na bank dostanie jaila w pierwszym tygodniu xD


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.