mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 10:08 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ty grasz z nami? :)


To żeś się obudził... :wink: in game jako - Mashkar Zhaar.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 12:42 
Cytuj  
Duszek napisał(a):

jasne, nic tak nie motywuje do grania jak str i dex na gearze dla healera z instancji :D losowe staty na gearze to najgorsze co moze byc w grze

nie zauwazylam zeby wszyscy biegali w tym amym z prostego powodu - w grze masz okolo 30 dyi ktorymi mozesz go przemalowac. osobiscie jest mi totalnie obojetne ze ktos ma taki sam gear jak ja - roznice robi dopiero jak ma lepszy niz ja :P "gadaj skad to masz" :lol: :lol: :lol:


No nie do końca to miałem na myśli, że staty mają byc losowe totalnie. Chodzi o zachowanie losowości statów w obrębie danej klasy, jeden ma 4+ parry, +3 vit, a drugi moze miec na odwrót, jeden ma 1 slot drugi więcej, tak samo z lilością statów na gear oraz defa i defa magic, o to mi chodziło.
Uważam że bardziej to powinni zróżnicować, a co do koloru to ehehe .... to tylko kolor :)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 12:45 
Cytuj  
[quote="waldik"]
No nie do końca to miałem na myśli, że staty mają byc losowe totalnie. Chodzi o zachowanie losowości statów w obrębie danej klasy, jeden ma 4+ parry, +3 vit, a drugi moze miec na odwrót, jeden ma 1 slot drugi więcej, tak samo z lilością statów na gear oraz defa i defa magic, o to mi chodziło.[quote]
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Jak chcesz random to idz grac w Diablo :P


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 12:52 
Cytuj  
W zasadzie to aerherial itemy men więcej tak działają

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 13:09 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
......Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Jak chcesz random to idz grac w Diablo :P


Oj tak, tak, tak... bo czemu nie ? Zawsze to większe zróżnicowanie.
No rozumiem że ktoś sobie powkłada materię w itemek, a tu masz ci babo placek... item z lepszymi statami, nooo baaa... life is brutal :)
Nie mówię że to ma być tak często randomowę, że co drop to inaczej, ale choć z prawdopodobieństwem 0,001 a nawet 0,0001 :)

a co do diablo to się grało oj grało ;P


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 13:17 
Cytuj  
Masz randomowość HQ lub NQ. To jest mmo, a nie h&s.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 13:25 
Cytuj  
A w czym to przeszkadza... ta randomowść ? :)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 13:33 
Cytuj  
Jak sobie wyobrażasz późniejsze pvp z randomowymi statami? Jak sobie wyobrażasz randomowość w grze, gdzie każde 1% różnicy robi tak naprawdę ogromną różnicę?
Cały system reliców nie miałby wtedy sensu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 16:01 
Cytuj  
Hmm.... myślę i jestem sobie to w stanie wyobrazić :)
A do tego raczej na pvp powinni dać inny gear za punkty zdobyte w pvp.
Być może tak będzie, i jak sam zauważyłeś ten 1% robi różnice i o to chodzi.
A czemu all maja być równi .. ? :) Na tym polega też zabawa... grać... explorować w celu szukania lepszych itemków,
lać w PvP.
Taaaaak.. o tak to sobie wyobrażam, bo jak zbierzesz set to potem ci pozostanie tyko PvP i tam robienie statów.
A tak pozostanie jeszcze PvE, bo zawsze coś lepszego można dropnąć, a to się przyda na rajdach, nowych instancjach.
No ale każdy może mieć inne wyobrażenie o MMO. Ogólnie gra jest ok.
A tak odnośnie reliców, to jak dadzą nowe update, nowe instancje to i relic się zmienią na inne, lepsze i co, też wtedy będzie źle:)
I tak można swoje racje bronić inne obalać, ja widzę to tak inni inaczej :)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 16:04 
Cytuj  
Proszę. Nie grałeś w ff11 - nie masz pojęcia o czym piszesz :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 16:35 
Cytuj  
To jest theme park mmo z abonamentem, kompletna randomizacja statow nie ma tutaj prawa bytu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 17:21 
Cytuj  
Oj tam, oj tam :) eheh ... ale i tam mi się gra podoba...
I racja nie grałem w ff11 dlatego tak sobie rozmyślam ;)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 18:16 
Cytuj  
waldik napisał(a):
I racja nie grałem w ff11 dlatego tak sobie rozmyślam ;)
To nawet nie chodzi o FF11. Generalizując każdy themepark polega na tym, że dążysz do zdobycia najlepszych itemów w grze. Potem przychodzi patch / dodatek z świeżym contentem i to co zdobyłeś nadaje się do kosza bo nowe itemy muszą być lepsze, więc siłą rzeczy zaczynasz od początku :wink: To co piszesz było już parę razy przerabiane w mmo (może nie strikte na zasadzie randomowości statów dropa - choć parę gier tak miało - ale na customizacji itemów) i zawsze sprowadzało się to wszystko do tego, że i tak jedno rozwiązanie górowało nad innymi, więc było jedynym słusznym ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 20:38 
Cytuj  
nie ma o czym gadać - to nie diablo i tyle. Tu nie ma miejsca na random staty.

btw. robienie drugiego joba to juz jest niezły ból dupy, nie wyobrażam sobie robienie 3-go czy 4-go. Questów brak, fate'y nudne jak cholera, bicie mobów solo nie ma sensu, dungeony dopiero do 15lvl - porażka...


Posty: 39
Dołączył(a): 11.07.2006
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 21:05 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Ozi weź wyluzuj, bo do niedawna miałem Cie jeszcze za poważnego człowieka[..]


Uczucie jest w pelni odwzajemmnione Kassei, jeszcze niedawno mialem Cie za powaznego czlowieka a Ty ciagle jak katarynka do znudzenia ta sama melodia "Oziemu sie podoba gra wiec nie moze byc obiektywny."

Kassei napisał(a):
Ozi napisał(a):
blebelble

Przecież to jest proste, musisz nacisnąć dwa klawisze zamiast jednego, bo pierwszy uruchamia bara a drugi dopiero skilla.

W configu gry idzie ustawic ze nie trzeba naciskac dwoch przyciskow. Co do targetowania, trzymajac przycisk bara (defaultowo triger) moge bumperem skakac po innych targetach caly czas nie zmieniajac tego na ktorym jestem saktualnie skupiony. Wszystko intuicyjne jak sie troche pogra.

Mi sie gra lepiej na padzie ale jak ktos bedzie pisal ze "na padzie sie gra gorzej bo gra sie wolniej" to nie moge siedziec cicho. Wystarczy zeby napisal "Mi na padzie gra sie gorzej" i nie ma tematu a nie wymysla sie durne teorie ze tankowie na ps3 sa gorsi bo graja na padzie. :)

Tyle ode mnie w tym temacie, ide grac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 22:30 
Cytuj  
Ozi napisał(a):
a Ty ciagle jak katarynka do znudzenia ta sama melodia "Oziemu sie podoba gra wiec nie moze byc obiektywny."
Ozi weź nie przesadzaj jak jakaś melodramatyczna panienka bo chyba pierwszy raz ci zarzuciłem brak obiektywizmu ;) Co nie znaczy, że jest to raz pierwszy i ostatni :lol: :] ;)
Wpierw się uczepiłeś, że czekamy z chłopakami na WS, potem, że narzekam na akurat wkurzające rzeczy... a teraz to ja już na prawdę nie wiem o co Ci chodzi ;) Ja mam na prawdę bardzo duży dystans do tych wszystkich dyskusji a ty - jak sam napisałeś - walczysz z herezją.... a walka z nią ma to do siebie, że nie dopuszcza możliwości, iż ktoś może mieć jednak nieco racji, tylko go wysyła od razu na stos :lol: Jednym słowem inkwizycja to nie jest fajna rzecz :lol:
Tak się w sumie zastanawiam i odkryłem coś ciekawego :lol: Do mnie nawet bardziej niż moje własne argumenty przemawia sam fakt , że Marek się zdecydował na rezygnację z pada, kiedy ilość jego postów n/t wyższości pada nad myszką+klawą bije ilością przypowieści z Biblii ;) Na pewno bezsprzecznie da się wszystko w grze zrobić grając na padzie bo chyba głównie pod ten kontroler gra była robiona, przy czym klawa i myszką gra się w mmo znacznie wydajniej. Nigdzie nie napisałem, że tankowie na PS3 nie ogarniają :o :o
A tak bardziej poważnie to zostawmy już ten temat bo mam na prawdę masę poważniejszych rzeczy na głowie niż udowadnianie komuś, że koło jest bardziej okrągłe od kwadratu... np to, że moja dziewczyna jest już 11 dobę po terminie porodu i się cała sytuacja robi niepokojąca :har: Więc wybacz, ale aktualnie dyskusja na w/w temat ma dla mnie równie duże znaczenie jak kolor poimprezowej kac-kupy... :roll: Jednakowoż aby zakończyć posta w pozytywnej tonacji to życzę ci szczerze dobrej zabawy, fajnych dropów, czterocyfrowego playtime, połamania pada i wszystkiego naj :D


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 22:57 
Cytuj  
Kessei - imho nie masz racji. Po co ta dyskusja - jedni preferują pada, inni mysz i klawiaturę.
Na padzie masz wszystko pod palcami, ale musisz przycisnąć dwa klawisze, na klawiaturze musisz przesunąć palce z WSAD na klawisze pod którymi masz skille i dopiero odpowiedni z nich wcisnąć. No chyba, że masz dłoń z 30 palcami i wszystko masz w każdym momencie pod nimi. Co jest szybsze - ciężko powiedzieć, biorąc pod uwagę, że FFXIV jest grą bardzo mało dynamiczną, tu używasz jakiegoś skilla raz na 2-4s, to i tak nie ma to żadnego znaczenia.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2013, 07:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
... FFXIV jest grą bardzo mało dynamiczną, tu używasz jakiegoś skilla raz na 2-4s, to i tak nie ma to żadnego znaczenia.


To ze uzywasz skilla raz na 2,5 sec (bo taki global CD) niekoniecznie musi oznaczac brak dynamiki. OK jesli opierasz sie na uzywaniu tylko skilli to moze to sie wydawac wolne, ale jesli chodzi o caloksztalt, czyli interrakcja ze otoczeniem, to uwazam ze jest zbyt dynamiczna, z reszta zapytaj chlopakow co robili Titana Hard (bezowocne starty 10h czasu z random party). Czasem to mimo GCD 2,5 nie mam jak skilla uzyc bo ciagle musze biegac, uciekac itd Przedwczoraj np w Wanderer Palace tank gladek biegal z trash mobami przez caly instance a my to w biegu je bilismy LOL (dlatego uwielbiam BRD, wlasnie za to ze moge biegac i skilli uzywac, moze nie wszystkich, ale wiekszosc).
Reasumujac, nie pisz ogolnie, ze FF14 jest gra malo dynamiczna, bo nawet solo miedzy uzyciem skilli trzeba sie odpowiednio ustawiac, przerywac speciale itd. Jak "powipujesz" kilka godzin na jednym z contentow to zmienisz zdanie gwarantuje Ci :P

Mnie za to wkurzaja lagi, mam receiving rzedu 4800-5200, nawet na takim ifricie czasem padam kilka razy, bo nie nadazam reagowac :/ jak tylko zauwaze cos pod nogami to spieprzam, ale jak sie pozniej okazuje to juz za pozno :/


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2013, 07:56 
Cytuj  
@up

Jak biłem Ifrita to co mnie zaskoczyło (pozytywnie), że to pole na którym będzie używał skilla było w kolorze/grafice podobnej do terenu po którym biegaliśmy. Jakie było moje zdziwko jak odpalił skilla a ja go nie zauważyłem bo byłem przyzwyczajony do czerwonego prostokąta/koła.

To są takie smaczki.

A co do dynamiki, dla przykładu Lancer - mam skilla który jak wyląduje na boku wroga to dostaję +10% dmg na 12 sekund + mam skille które robią combo + mam skille które zadają prawie 120% więcej jeżeli odpalę je w plecy wroga, nie wspominając o stunie i healingu... a to tylko moje skille, gdzie do Dragoona i kombinowaniu ze skillami innych klas?

Co do lagów to faktycznie irytujący jest widok jak wszyscy biegają i są jak by na "gumce".


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2013, 08:07 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
waldik napisał(a):
I racja nie grałem w ff11 dlatego tak sobie rozmyślam ;)
To nawet nie chodzi o FF11. Generalizując każdy themepark polega na tym, że dążysz do zdobycia najlepszych itemów w grze. Potem przychodzi patch / dodatek z świeżym contentem i to co zdobyłeś nadaje się do kosza bo nowe itemy muszą być lepsze, więc siłą rzeczy zaczynasz od początku :wink: To co piszesz było już parę razy przerabiane w mmo (może nie strikte na zasadzie randomowości statów dropa - choć parę gier tak miało - ale na customizacji itemów) i zawsze sprowadzało się to wszystko do tego, że i tak jedno rozwiązanie górowało nad innymi, więc było jedynym słusznym ;)


Genialnosc FFXI polegala tez miedzy innymi na tym, ze stary, dobry sprzet byl ciagle dobrym sprzet mimo uplywu czasu i nowych dodatkow. Moze lekko absurdalne bylo to, ze trzeba bylo nosic sprzet tylko pod macra, ale i tak uwazam, ze to bylo fajne rozwiazanie.

Mysle, ze w XIV bedzie to rozwiazane jak w wiekszosci nudnych theme parkow czyli dodaja nowy content, a z nim nowy sprzet do zdobycia i sprzet ktory zdobywalismy przez dlugie tygodnie/miesiace bedzie ladowal w koszu. Moze ewentualnie bedzie jakis system uprade starych rzeczy, ale na jedno wychodzi, a marketingowo lepiej wypada wpowadzanie zupelnie nowych (bardziej blyszczacych) setow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.