mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2013, 18:14 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
Chodzilo mi dokladnie o to co napisal mrynar.

A na czym polega "to o czym mrynar napisał"?
Na przełożeniu broni.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2013, 18:58 
Cytuj  
Bardzo interesujaca dyskusja!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2013, 20:14 
Cytuj  
OK, bo pogubiłem się w kwestii PC/PS3.
1. Mam wersję PC collector 1.0
2. Gram i opłacam timecardami
3. Chcę wersję PS3 dokupić.
4. Muszę kupić zwykłą czy kolekcjonerkę aby konta połączyć?
5. Czy doliczy mi to 30 dni?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 lis 2013, 20:22 
Cytuj  
Musisz kupic kolekcjonerke. Tak doliczy 30 dni.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 lis 2013, 22:19 
Cytuj  
Tak z ciekawości: co jest do roboty po skończeniu story mode a przed Coilem który teraz jak czytam robicie w godzinę i który jest największym wyzwaniem?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2013, 22:25 
Cytuj  
Farma: farmowanie fejtów zeby kolejna klase zrobic, farmowanie harvestingu, farmowanie craftingu. Ewentualnie farmowanie primali/dungeonow (primali po dropa, dungeonow po tomestony (waluta zeby kupic gear dla swiezo wyfarmowanej nowej klasy :P).

juz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 lis 2013, 23:38 
Cytuj  
Ciągle mnie dziwi jak wszyscy się dziwią, że w MMO po osiągnięciu max lvl jest Grind/Farmowanie. :o (Wielu to nawet pisało tutaj na forum, że prawdziwa zabawa zaczyna się po osiągnięciu max lvl!) Czego innego się wszyscy spodziewali po MMO? To nie nie jest powód do narzekania. Jak ktoś czegoś takiego nie lubi, to gra po prostu w grę na singla, przechodzi ją, a następnie kupuje następną. Ot o tyle. :roll:

Ba, nawet w FFach singlowych po dojściu do ostatniego bossa jest Grind/Farmienie. Takie jak Ultimate Weapons, czy przedmioty podnoszące podstawowe statystyki, aby to móc pokonać potworka co to jest silniejszy od ostatniego bosa. Niektórzy to robią, niektórzy kupują już kolejną grę.

W przypadku MMO, FFXIV, za miesiąc będziemy mieli nowy kontent (z miesięcznym opóźnieniem, ale jednak), który w założeniu ma nam starczyć na 3 miesiące CASUALOWEGO grania bez grindu lub 3 miesiące zanim hardcorowcy wygrindują co jest do wygrindowania.

Jedna gra na singla około 200 zł, przejście jej w... miesiąc (hardcore) lub około 3 miesiące (casual), kupienie kolejnej za około 200 zł. MMO (po dłuższej grze, więc z pominięciem zakupu samej gry) 3 miesiące około 120 zł. W ciągu tych 3 miesięcy casual może się dobrze bawić, hardcore może sobie grindować, aby w końcu jak oboje skończą co lubią dostać kolejny update w cenie tych 120 zł za kolejne 3 miesiące.
Być może ktoś pomyśli o tym, że przecież gry na PC są tanie, nie po 200 zł. Dobre nowości nawet na PC kosztują ponad 200 zł z tego co mi wiadomo.

Więc może zacznijmy dyskutować o czymś ciekawszym niż oznajmianie oczywistego?

Ps. Ten post jest ogólną odpowiedzią na to co było pisane na tym forum przez ostatnie parę miesięcy, ot mi się przypomniało po przeczytaniu posta Krzyka. Jest to moja opinia, nie wymuszam na nikim zgadzania się ze mną, więc proszę o powstrzymanie się z niepotrzebnymi flame'ami na ten post.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2013, 23:57 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Ciągle mnie dziwi jak wszyscy się dziwią, że w MMO po osiągnięciu max lvl jest Grind/Farmowanie. :o (Wielu to nawet pisało tutaj na forum, że prawdziwa zabawa zaczyna się po osiągnięciu max lvl!) Czego innego się wszyscy spodziewali po MMO?

Endgame contentu dla grup po kilkanaście osób. Jakiś wyzwań, a nie easy mode.

Cytuj:
Być może ktoś pomyśli o tym, że przecież gry na PC są tanie, nie po 200 zł. Dobre nowości nawet na PC kosztują ponad 200 zł z tego co mi wiadomo.

Źle Ci wiadomo. Dobre produkcje zazwyczaj zamykają się w 150zł w dniu premiery. A jak ktoś nie musi grać w nowości to zazwyczaj za 5$ da się kupić paczkę ~8 gier.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 125
Dołączył(a): 9.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 06:40 
Cytuj  
na razie ta gra nie ma zadnych wyzwan. jeszcze bedzie patch z dungami, gdzie leci gorszy gear od tego, co w BC.
gra nie warta uwagi jak na razie imo. trzeba poczekac z pol roku na cos fajnego, housing to nie jest to, nad czym bede siedzial.. przestawianie mebelkow i inne bzdury.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 08:43 
Cytuj  
Ja się nie dziwię, chodziło mi o faktyczne wskazanie co na chwilę obecną jest in game co można robić. Jeden raid i kilka dungów to nie jest coś za co chcę płacić 40 pln miesiąc w miesiąc.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:14 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Ja się nie dziwię, chodziło mi o faktyczne wskazanie co na chwilę obecną jest in game co można robić. Jeden raid i kilka dungów to nie jest coś za co chcę płacić 40 pln miesiąc w miesiąc.

Nie płacisz za rajd, lub rajdy.
Płacisz za MMO, RPG, Guild, TS, emocje związane z end game w instancjach, emo rage ... itp ... itd ... nie ważne ile masz tych instancji, zrobienie rajdu po raz 5, 30, 50 czy 90 w wersji STORY ; HARD MODE czy EPIC to tylko zmiana sprzętu, nieco inna mechanika walk z bosami, taktyki etc. I nie ma znaczenia ile tych lokacji instancyjnych jest, i boss oraz poziomów do pokonania. End Game content to zazwyczaj grind i farm i coraz silniejsi przeciwnicy. Po 3 razie w danej instancji juz ja znasz i nie jest ciekawa, ciekawe są akcje z ludźmi, jakieś emocje, przynależność do danej grupy, socjal. Za to płacisz, i za prawo zabawy w takiej grupie gridnujesz eq. Płacisz za MMO i czasem RPG.

http://eu.finalfantasyxiv.com/lodestone/topics/detail/867d2ab1d3edd4da13ff28d0dacc8eb228a2eade


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:36 
Cytuj  
Kilka lat w ffxi nauczyło mnie że ludzie służą jedynie do osiągnięcia celu a socjalizowanie to mit.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:46 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
(Wielu to nawet pisało tutaj na forum, że prawdziwa zabawa zaczyna się po osiągnięciu max lvl!)


To jest bzdura czesto powtarzana. Moze w grach pvp rzeczywiscie w endgame zaczyna sie zabawa, ale tez sie szybko nudzi jesli bicie innych graczy nie jest czyms urozmaicone.

Dla mnie zawsze najfajniejsze w mmo bylo midgame. W FFXI to byly pierwsze dynamisy, robienie story, levelowanie w naszych staticach, robienie goldsmithing 100 itp
Endgame to bylo zasypianie na dynamisach, czekanie na tiamata itp Czasem SE wymyslalo cos fajnego typu limbusy, ale w FF XIV chyba nie ma co liczyc na cos takiego. Raczej beda wowstyle instancje i walki w stylu triali.

W tej chwili sie dobrze bawie, bo bez cisnienia leveluje 2 joby, gatherinigi i wszystkie crafty. Pewnie mi starczy zabawy na nastepne pare miesiecy przy mojej intensywnosci grania. Jak dojde do momentu kiedy jedyna rozrywka bedzie farmienie jakis punkcikow w instancjach to raczej sobie odpuszcze.

Gdybym mial duzo wolnego czasu to z tym levelowaniem bym sie uwinal w 2-3 miesiace i juz mialbym zawieszona subskrypcje. :) Ciut za latwe i za szybkie to wszystko jest. :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:48 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Kilka lat w ffxi nauczyło mnie że ludzie służą jedynie do osiągnięcia celu a socjalizowanie to mit.

No nie wiem... my sie calkiem niezle socjalizowalismy w ostatnia sobote :wink:


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:49 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Kilka lat w ffxi nauczyło mnie że ludzie służą jedynie do osiągnięcia celu a socjalizowanie to mit.

No już nie pierdol Zang :)
Socjalizowaliśmy się ;)
Koncerty, piwkowanie, gadki szmatki. Jeszcze w 2009 chyba imprezka w Krapkowicach była hehe :D

Do osiągania celów byli inni, a w wolnym czasie właśnie wolałem pogadać/potrolować w naszej ekipie.

Scorpio napisał(a):
Płacisz za(...) TS(...)

Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek mi za TS płacił. TS nie jest udostępniony przez square.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 27 lis 2013, 10:50 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 10:50 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Kilka lat w ffxi nauczyło mnie że ludzie służą jedynie do osiągnięcia celu a socjalizowanie to mit.


Generalnie tak, ale to zalezy od ludzi. Pamietam pod koniec swietnosci FF XI mielismy static w ktorym robilismy story z jakiegos dodatku (ja, Anc, Huck, Naif, Tad, Cold o ile dobrze pamietam). Pamietam ze gralem dla samej przyjemnosci grania z tymi ludzmi, bo mowiac szczerze story i jakies tam rewardy mialem totalnie w dupie juz wtedy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 11:02 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
[...]Pamietam ze gralem dla samej przyjemnosci grania z tymi ludzmi, bo mowiac szczerze story i jakies tam rewardy mialem totalnie w dupie juz wtedy.


Obrazek

@ Kamilus
Zrób sobie może blokadę na moje posty, bo i tak nie rozumiesz co pisze, więc szkoda Twojego czasu i wysiłku jaki w to wkładasz na brak zrozumienia.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 11:41 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
[...] Jak dojde do momentu kiedy jedyna rozrywka bedzie farmienie jakis punkcikow w instancjach to raczej sobie odpuszcze.[...]


Poświęciłem 10 minutek i policzyłem ile razy trzeba zaliczyć WP do osiągniecie określonego celu :

Darklight set ( ilvl 70 )
* Armor - 3510 tokenów
* Dodatki - 1875 tokenów
total : 5385 =>
~54 runów; 27 godzin (100 tokenów @ 30 minut @ 1 run )

Class Specyfic ilvl 90 ( AF 2 + Hero's )
* Armor - 3135 tokenów
* Dodatki - 2250 tokenów
total 5385 tokenów, 300 tokenów na tydzień cap, (30 tokenów @ 30 minut @ 1 run WP) =>
180 * WP ; 18 tygodni ; niecałe 5 miesięcy.


WP to jedna z 4 instancji za których ukończenie dostajemy tokeny, w grudniu dojdą jeszcze 3 instancje + losowanie.

Dodatkowo broń artefaktowa wymaga 900 tokenów philosophy i mythologyw wersji +1, co daje 3 tygodnie na farmienie mytho :>
Z tego wynika że po zrobieniu full AF 2 + Broń +1 ilość posiadanych tokenów pozwoli na ubranie w end game iLVL set 3 klas i 1 w iLVL 90. ~5 miesięcy grania.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 27 lis 2013, 11:49 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 11:45 
Cytuj  
Średnio na run wp licz 15 minut.
Do tego nie bierze się full DL, bo część craftowalnych z materiami wypada lepiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 11:54 
Cytuj  
Kamilus,
jeśli piszesz o przykładowo dla monk DL Set v Gryphon Set to tam chyba i tak potrzeba tokeny na materiał lub duże zasoby kasy.
W 15 minut jeszcze nie udało mi się zrobic z DF-a WP, ale ok 20 już tak, tyle że jak wpadną nie ubrani ludzie to instancja trwa 40 minut, plus czekanie na losowanie, chyba ze akurat sa ludzie z FC / LS w odpowiednim setupie na instancje. Za wyjście z instnacji jest 15 minut karniaka.
10-15 minut robią ludzie z FC w grupie AF2/Allegan z Relic +1 w dobrym zgranym setupie.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.