mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 18:12 
Cytuj  
Do Goka i mnie dziś zawitał kurier z Ultimy. Yay.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 8.08.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2010, 18:24 
Cytuj  
Potwierdzam też dziś dostałem FFXIV z Ultimy


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 01:04 
Cytuj  
A mi na poczcie powiedzieli, że żadnych przesyłek zagranicznych na moje nazwisko nie było. Weekend z XIVką mam z głowy.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*

Posty: 75
Dołączył(a): 15.12.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 09:47 
Cytuj  
Możecie napisać pokrótce jaką grą jest FF XIV - chodzi mi o to, czy jest to gra dla lubiących robić długie instancje (jak np w Aion) i skrzykiwać ludzi przez 0,5h, czy jak np Warhammer - wejść na 1-2h - szybko dołączyć się do gry, nie myśląc o dobieraniu odpowiednich postaci do party etc.

Druga sprawa - to raczej gra dla ludzi, którzy spokojnie robią questy - czy dla takich, którzy wolą inną formę (grind w znalezionych przez siebie spotach, jakieś ranom pvp etc)

Z góry dziękuję za odpowiedź - z FF miałem tyle w spólnego, że wiele lat temu grałem na PS w chyba 9 czy 8. A szukam jakiegoś przyjemnego MMO do grania, ale takiego, które nie wymaga bycia o danej porze przy kompie (vide Aion i fortece) lub długich instancji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 10:59 
Cytuj  
Aion to taki bardzo uproszczony FF dla plebsu. Jednak jeśli już chcesz porównywać to bliżej FF do Aiona niż warha.
FF bardziej nastawiony jest na teamplay niż na bieganie tony chińczyków w błyszczących zbrojach i łatwe mordowanie mobków 3ma skillami.
Tutaj trzeba będzie "walczyć" o dobry camp żeby pogrindować w grupie, instancje questowe zaś odbywają się również w open world z tą różnicą, że mobki docelowe są stagowane na właściciela questa.
Skrzykiwanie przez 30minut w FF to raczej marzenie. Może na niskich levelach, ale na wysokich będzie to raczej coś koło godzinki jeśli się nie będzie miało stałej grupki.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 12:15 
Cytuj  
Nie ma to jak gdybanie :lol:

Na lepsze recenzje na podstawie retailu to musicie poczekac conamniej miesiac a i tak bedzie tam tylko lizniety content z pierwszych 30lv.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 16:50 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
Nie ma to jak gdybanie :lol:

Na lepsze recenzje na podstawie retailu to musicie poczekac conamniej miesiac a i tak bedzie tam tylko lizniety content z pierwszych 30lv.


No dokladnie. Jesli chodzi o levelowanie to widac ze XIV sie rozni dosc mocno od XI na niskich levelach. Jak bedzie na wyzszych czas pokaze.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2010, 19:54 
Cytuj  
do 10lv robisz instant praktycznie:) ale potem jak zobaczysz exp do następnego to już się robi ciekawie:))))

To co zauważyłem to 36h cd na Guild Leves pasuje dobrze, robisz zestaw q z kimś lub z dwoma osobami co zajmuje troszkę czasu i dużo expa wpada, praktycznie nie trzeba grindować.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:25 
Cytuj  
Pogralem troche na random serwerze i gra od strony techniczej jest ok, ale grajac bez znajmych to typowy ostatnio "mmo singleplayer". Bierzesz te pare leve ktore sa dostepne, robisz, jak sie skoncza to mozesz pobic jakies moby. Jedno i drugie malo wymagajace. Mozna jeszcze zajac sie gatheringiem i sobie pocraftowac.

NIkt sie do nikogo nie odzywa, nie ma potrzeby robienia party.

Ogolnie FFXIV na niskich levelach nie porywa. Mam wrazenie, ze gdyby wprowadzic pare ulepszen do XI i zrobic ja na nowym silniku graficznym to graloby sie o wiele fajniej.
Jak jest na wyzszych nie mam pojecia, ale wydaje mi sie, ze nie ma na teraz jakiegos oszalamiajacego contentu (sadzac po NPCach).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 15:23 
Cytuj  
Popieram Opika, jesli silnik z FF14 przeniesc do FF11 to bylo by juz naprawde fajnie, na razie na poczatku nie jest zle, troche malo GLeve mozna brac :/ wiec jak sie je zrobi wszystkie to praktycznie zostaje grind :( A odnosnie expa - leci o wiele wiekszy i szybciej z lvlowania craftow anizeli z grindu klasami - fajne :)
Zobaczymy jak bedzie na wyzszych lvlach :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 15:33 
Cytuj  
A co z poziomami trudności w Leves? Dalej są z lepszymi nagrodami/w party czy ten patent został olany? Poziom trudności oraz nagrody zależały chyba od ilości gwiazdek, dalej tak jest?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey


Ostatnio edytowano 26 wrz 2010, 18:55 przez Targaryen, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 18:29 
Cytuj  
W zalozeniu, leve powinno robic sie w grupie, zarowno z tymi co maja ten sam leve jak i z tymi co nie maja nawet ani jednego.
Jesli do leve podejdzie sie tak jak do solo questow z pozostalych mmo, to rownie dobrze mozna logowac sie co dwa dni na godzinke i czesc.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 19:26 
Cytuj  
Dokladnie jak Sai napisal, nawet lepiej wygrindowac lvl do 5 (0,5-1 godz) i w party robic GL, wiecej expa i nagrody inne, poza tym nagrody za te same GL ale na innych lvl sa tez inne :)
Jedynie solo GL to crafterskie sie robi, Battlefield GL powinno sie tylko w grupie robic :)
Dlatego warto nawzajem sobie pomagac, nawet jak juz sie wczesniej GL zrobilo :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 12:30 
Cytuj  
Ja tylko napisalem jak to wyglada z perspektywy gracza ktory nikogo nie zna. Nie spotkalem sie z zadna propozycja sformowania grupy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.