mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Na jakim serwerze bede gral?
1. Sargatanas (Legacy) 44%  44%  [ 22 ]
2. Moogle 56%  56%  [ 28 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 22:02 
Cytuj  
Pracuje dla korporacji, szczeble kariery my ass.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 00:17 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Vejita!

Double 't' plz ;) Nie potepiam inicjatywy, zaznaczam tylko ze sie do niej zwyczajnie nie nadaje :)

...i wyglada na to ze na Moogle beda conajmniej 3 polskie FC :)

Targaryen napisał(a):
Geez i po co ta drama. Ludzie mają fajny pomysł na FC i nikomu korona z głowy nie spadnie jeżeli dołączy, i sprawdzi co jest co. Zawsze można poznać nowych ludzi, w 99% przypadków to pozytywne doświadczenie :)

Drama? Enoikos to byla drama ;) Tutaj mamy do czynienia z, hmmm... brakiem pogodzenia sie ze smutna rzeczywistoscia :) Poza tym ludzie to zawsze najslabsze ogniwo mmo, a 99% 'skutecznosci' to straszny optymizm :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 10:22 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):

Drama? Enoikos to byla drama ;) Tutaj mamy do czynienia z, hmmm... brakiem pogodzenia sie ze smutna rzeczywistoscia :) Poza tym ludzie to zawsze najslabsze ogniwo mmo, a 99% 'skutecznosci' to straszny optymizm :)

Eno The Drama Princess :D

Ja i Zjawka na Sargatanas pójdziemy żeby grać ze starą ekipą :)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 10:30 
Cytuj  
jak Kyuu napisal - idziemy na Sarga

tbh - czy transfer postaci z ver 1.0 obejmuje kase?

nowy serwer - pamietajcie ze nie ma kasy w obiegu, na poczatku jedyny sposob na kase to questy i sprzedawanie dropow z mobkow do nopcow, nawet jezeli jakims cudem uda sie wam zmaksowac craft - zbierajac / farmujac matrialy bo na zakup z auction house was nie stac - to i tak nie sprzedacie tego za wygorowana kase bo nikt nie bedzie w stanie tego kupic

Legacy serwer - zasada ta sama - ludzie zaczynajacy gre nie maja kasy, postacie z ver 1.0 - jezeli beda miec kase i zmakowane crafty - i tak nie sprzedadza produktow bo inni gracze z v1.0. tez moga je sobie zrobic a nowych graczy na zakuopy nie stac, jedynie moze bedzie to wieksza szansa dla noiwych graczy na soprzedaz materialow z gatheringu czy dropow jezeli ktos bedzie mial kase a nie bedzie mial czasu / ochoty na farmowanie matow samemu, poza tym gracze z ver 1.0 juz beda mieli swoj end game gear wiec...


moim zdaniem - szybciej ustzbilizuje sie ekonomia na Legacy serwerach


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 11:03 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
tbh - czy transfer postaci z ver 1.0 obejmuje kase?

10%.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 11:05 
Cytuj  
dobrze ze open beta za 3 tygodnie jakos ;) za tydzien jeszcze b3 hehe ;p moze sie jeszcze sprawa z serverem rozwiaze ^^

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 11:30 
Cytuj  
Rhae, Opik, Sai, Sucz - chodźcie na Sarga - powkurzamy Zjawkę :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 13:31 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Rhae, Opik, Sai, Sucz - chodźcie na Sarga - powkurzamy Zjawkę :P


CHALLENGE ACCEPTED :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Ostatnio edytowano 8 lip 2013, 13:36 przez Duszek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 13:34 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Rhae, Opik, Sai, Sucz - chodźcie na Sarga - powkurzamy Zjawkę :P


CHALLENGE ACCEPTED :D


To sie nazywa duch walki, ok Duszek walki ;)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 13:39 
Cytuj  
Nie będzie z kasą aż tak dramatycznie na nowych serwerach jak to się wydaje. Deshter nie craftując na poważnie (low level dla siebie) i robiąc tylko instancje oraz questy faze 2 (po 4 tygodniach weekendowego grania on/off czyli de facto 8 dób) skończył mając około 100k gil.

Materiały i ich zakup w FFXIV, przynajmniej te level 1-15 jest proste i tanie, znajdują się w sklepikach danej gildii. Zbiega się to fajnie ze story questami bo w okolicach właśnie 15 levelu wysyła się nas do innych miast. Tam często w innych sklepach gildiowych są matsy, których nam brakowało do tych 3-4 syntez żeby zapełnić loga.
Wyższe levele to już jest kwestia dogadania się graczy. W ostatniej fazie relatywnie wcześnie zagadałem do kilku minerów żeby mi sprzedawali iron ore- robiłem armourera i blacksmitha a oni potrzebują tego na tony. Jeden chciał sprzedać, drugi wolał lepsze toolsy do miningu, które mogłem już robić. Potem on mi dostarczał materiały a ja craftowałem, on zajął się goldsmithingiem i weaverem a ja botanistem i załatwiałem mu shardy. Zero używania marketów do kupna za to udało mi się sprzedać kilka rzeczy i była dodatkowa kasa (której i tak nie brakowało bo 99 iron ore mogłem kupić w sklepie za ~1700gil a tyle to się dostaje za zrobienie 2 behestów level 15 po raz pierwszy nie mówiąc o fate czy questach.

W 3 tygodniu mieliśmy FC oparte na craftowaniu liczące 6 osób- każdy levelował co innego, podsyłaliśmy sobie materiały których brakowało i każdy bez problemu levelował coraz wyżej. Przez całą 3 faze zarobiłem na crafcie na czysto 40k gil. W ostatnim tygodniu sprzedałem HQ żelaznej płytówki (ta co zajmuje head i body sloty) za 10k gil, koszt wykonania: 5 minut robienia HQ materiałów za 400 gil łącznie :p
Dlatego uważam, że nie będzie tak tragicznie z craftowaniem, w becie zresztą nie było opcji meldowania materii na cudzym sprzęcie a z tego też będzie całkiem przyjemna kasa.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 13:49 
Cytuj  
Rha - ale te matsy w sklepikach/NPC byly na potrzeby bety, nie wiem czy w retailu to bedzie :P Mimo wszystko craft nie jest tak prosty na wyzszych levelach, co prawda nie moglem tego sprawdzic calkowicie, bo mimo ze WVR na 42lvl to cap do 35 blokowal mi jakikolwiek exp dalszy ;) Za to widzialem ile sie dostaje za craft jednego itemu okolo 1k expa, a drugie tyle (a nawet 150%) za pierwszy raz na 356k expa per lvl. Na pewno warto bedzie robic craft loga bo w ten sposob ma sie podwojny exp, gorzej z matsami ;)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 14:02 
Cytuj  
Bodziu na potrzeby wcześniejszych faz byli npce w wyższych levelowo campach z lepszymi matsami. W fazie 3 ich już nie ma. Pamiętasz pewnie, że nawet w FFXI były sklepiki w każdej gildii gdzie sprzedawano matsy na te pierwsze levele syntez, tutaj moim zdaniem będzie (i póki co jest) podobnie. Jakby to trochę przyziemniej ująć "byłoby to z dupy jakby nie dało się nic craftować od level 1" :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 14:10 
Cytuj  
Craft / gathering to byla jedna z mocniejszych stron XIV 1.0 wiec mam nadzieje, ze w RR jest jeszcze lepszy (nie probowalem).

Ciesze sie, ze na Moogle nie bedzie ludzi z milionem gil ktorzy beda wykupywac materialy bez wzgledu na ceny (jak JP po wyjsciu XI w Stanach).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2013, 14:47 
Cytuj  
Akurat to modelowanie ekonomii na Moogle'u mnie troszkę mocno kręci, ale kurde... No to dzielenie CC na dwie części :(
Petycja do SE żeby wszystkich zwipowali do zera i nie będzie problemu :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 24
Dołączył(a): 1.09.2010
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 08:17 
Cytuj  
Sargatanas.

Po pierwsze: idzie tam Deshter - a nikt tak nie ogarnial wspolnego robienia leve.
Po drugie: troche czasu poswiecilem na levelowanie jobow i na crafty, nie chce zaczynac od nowa.

Szkoda ze wszyscy nie ida na ten sam serwer, tak jak bylo w 1.0.


_________________
FFXI: Shadee, Sephy
FFXIV 1.0: Lina Inverse
FFXIV ARR: Lina Reverse

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 08:26 
Cytuj  
Wczoraj pograłem pół godzinki z Amateru i ... chainy szły aż miło, jak połączyć to z teamspeakiem to wydaje mi się, że da się bardzo szybko wbić lvl50.
Patrząc na rozkład i to, że Deshter i tak będzie zakuwać chyba jednak zmieniam zdanie i pójdę na moogle.
Uzależniam to jeszcze od decyzji Galenrosa. Smutno trochę, że się ekipa nie zbierze w całości :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 08:49 
Cytuj  
powered_jj napisał(a):

Po pierwsze: idzie tam Deshter - a nikt tak nie ogarnial wspolnego robienia leve.


Wow, jestem sławny ;)


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi


Posty: 45
Dołączył(a): 26.02.2013
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 09:27 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Za to widzialem ile sie dostaje za craft jednego itemu okolo 1k expa, a drugie tyle (a nawet 150%) za pierwszy raz na 356k expa per lvl. Na pewno warto bedzie robic craft loga bo w ten sposob ma sie podwojny exp, gorzej z matsami ;)


Bodziu - staraj się zawsze HQ wykręcić jak najwyższe, 1k exp to stanowczo za mało na tym 40+ lvlu jak piszesz. Moj GLS ma teraz 28 lvl (robiony w 4 dni razem z Minerem(skladniki)) i np. jak robie silver Ignota i mam na koniec 1% na HQ to dostaje 600 exp, ale jak już zrobie sobie 10-15% (a to zaden problem bo ten ignot jest z 18lvlu) to dostaje po 1800-2000 expa więc to dziwne że Ty dostajesz po 1k na 40+ no chyba że właśnie robisz wszystko na 1 stepa. Do tego Supply missions w GC (jakies 12k exp jednorazowo co reset), no i Crafting Leve - gdzie wiadomo że jest ich mało ale też na plus :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 11:04 
Cytuj  
Slize napisał(a):
Bodziu napisał(a):
Za to widzialem ile sie dostaje za craft jednego itemu okolo 1k expa, a drugie tyle (a nawet 150%) za pierwszy raz na 356k expa per lvl. Na pewno warto bedzie robic craft loga bo w ten sposob ma sie podwojny exp, gorzej z matsami ;)


Bodziu - staraj się zawsze HQ wykręcić jak najwyższe, 1k exp to stanowczo za mało na tym 40+ lvlu jak piszesz. Moj GLS ma teraz 28 lvl (robiony w 4 dni razem z Minerem(skladniki)) i np. jak robie silver Ignota i mam na koniec 1% na HQ to dostaje 600 exp, ale jak już zrobie sobie 10-15% (a to zaden problem bo ten ignot jest z 18lvlu) to dostaje po 1800-2000 expa więc to dziwne że Ty dostajesz po 1k na 40+ no chyba że właśnie robisz wszystko na 1 stepa. Do tego Supply missions w GC (jakies 12k exp jednorazowo co reset), no i Crafting Leve - gdzie wiadomo że jest ich mało ale też na plus :)


No własnie - jak optymalnie levelować craft? Do czego sam doszedłem to fakt, że najlepiej "odhaczać" po kolei kolejne recepty i unikać oneshotów tylko się bawić w nabijanie paska HQ. Craft swoja drogą naprawdę fajny bo skillowy. Może nie jest aż tak to rozbudowane jak w Galaxies czy Vanguardzie, ale i tak jest zajefanie :D

Pytanie teraz o gathering, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie - poważnie :] Jak go optymalnie levelować ? :) Czy nody są generowane dla konkretnej osoby (wydaje mi się, że tak). Czy jakikolwiek wpływ na ich regenerację/respawn ma ich health bar (tzn czy można je bezproblemowo eksploatować do końća), bo ten super szybki respawn jest chyab na potrzeby bety ? ;) Hmmm chyba, że taki easy mode jest tylko w noob zonach, lub jest jakiś system, że ktoś musi po tobie noda użyć aby się odnowił... bo też tak mi się w pewnym momencie wydawało :lol: No i jeszcze jedno, moby nie atakuą tylko w noob zonach czy w ogóle (w co wątpię) :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 11:13 
Cytuj  
Można zrobić HQ wszystkiego od 0% quality (z nq materiałów), limit expa jest +400% od syntezy.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.