mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 21:51 
 
Czy coś specjalnego trzeba zrobić by mieć dostęp do forum bety?
Dodałem kluczyk do konta, wchodzę na stronkę, loguje się i wywala mi:
The FINAL FANTASY XIV Beta Test Site can only be accessed by those who have been granted Beta Test accounts.

PS. Torrenta warto olać, z megaupload leci mi po 850KB/s


Ostatnio edytowano 3 wrz 2010, 22:41 przez Sidagel, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:06 
 
Gokulo napisał(a):



Obrazek



no aggro?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:09 
 
to takie dość wolne przesuwanie się kursora to normalne , czy u mnie tylko tak jakoś?

2 pytanie chyba bardzo noobowskie, ale to mój pierwszy kontakt z FF -gram archerem i atakując używam tego pierwszego skilla, przy czym robię klik, klik i raz postać strzela raz pisze że nie może-przy ładowaniu się tego skilla raz jest kreska żółta i jak się kurczy to postać oddaje strzał, a jak niebieska nie - czy to trzeba jakoś trafić ze strzałem w odpowiednim momencie żeby był większy dmg? , czy to nie ma znaczenia?
o nie śmiać się :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:20 
 
czy ktoś mi powie gdzie jest ten config gdzie się zmienia rozdziałke ? nie będę grał w takim małym okienku

wiem że wystarczy go wyedytować ale ani tam gdzie klient ani w userze w My games nic nie moge znaleźć

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:26 
 
Deshroom napisał(a):
czy ktoś mi powie gdzie jest ten config gdzie się zmienia rozdziałke ? nie będę grał w takim małym okienku

wiem że wystarczy go wyedytować ale ani tam gdzie klient ani w userze w My games nic nie moge znaleźć


a sprawdzałeś w głównym folderze gry?:)....

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:36 
 
Gokulo napisał(a):
elitper napisał(a):

mam takiego jednego retainera tylko nie wiem gdzie no jest :D nadalem mu imie i zniknal a jak cos od kogos kupic? ja typ ma sakiewke nad głową ?


Musisz wlasnie dostac sie do Market Wards bo tam mozna przyzwac retainera, niestety nie jest to na mapie nazwane Market Wards tylko ma inna nazwa ^^; (w limsa lominsa jest to souther island, nie wiem jak w innych miastach narazie)

Jak ktos ma sakiewke, to targetujesz go, wchodzisz do menu i wybierasz browse.

W Girdani jest takie przejście to Lotus Gardens (na zachodzie w mieście), ie da się tam wejść, ale da się uaktywnić specjalną opcję teleport, która przeniesie nas do zony targowiskowej. To chyba to.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:56 
 
Bahamut napisał(a):
Deshroom napisał(a):
czy ktoś mi powie gdzie jest ten config gdzie się zmienia rozdziałke ? nie będę grał w takim małym okienku

wiem że wystarczy go wyedytować ale ani tam gdzie klient ani w userze w My games nic nie moge znaleźć


a sprawdzałeś w głównym folderze gry?:)....
kurde to się klika a ja to edytowałem i robaczki były. dzięki.
przy okazji znalazłem port paczera :wink:


Ostatnio edytowano 3 wrz 2010, 22:59 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 22:59 
 
rotfl!!!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 307
Dołączył(a): 11.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2010, 23:28 
 
Tak wiec po 2 dniam "uzerania" sie z FF 14 stwierdzilem ze mam dosc.
Byla to moja 1 i chyab juz ostatnia przygoda z seria FF.

Nie ukrywam ze po 6 latach wowa usilnie szukalem nowego mm, FF 14 bylo u mnie an 1 miejscu (oczekiwalem wiele) jesli chodzi o kupno po tych beta testach - jak by dawali za free nie wziol bym tego shitu.

Na moim kompie gra chodzila super, zadnego ciecia itp grafika prawie na full tylko cienie zredukowane. Niestety dla mnie grafika to nie jest kwintesencja gier MMO.

Tworzenie postaci - dosc przyjemne, z uwagi ze w wiekszosci mmo pasjonuje mnie granie tank klasami wybralem - gladiatora. Ostateczne poprawki wybor servera, miasta i zaczynamy.

Cut Scenki - moze i na poczatku bylo ok ale z czasem bardziej irytowaly niz pomagaly ( thx for skip)

1 kontakt z gra - graficznei gra prezentowala sie doskonale. cienie, fizyka ubioru poprostu super. No dobra co dalej kilku NPC z ktorym zagadac? Wybralem tego gdzie stalo duzo wiary ( bo po co oznaczyc NPC do interkacji/Q). Pobralem Q i zaczynamy.

UI - jakies 3 paski hp/MP/i cos, kolejne 4 butony, mapka ( to sie wysilili ... ale tak pewnie wygladalo od zawsze wiec niech bedzie).

W koncu dobieglem do 1 Obozu z Q i zamiast odrazu dac interakcje z obiektem poprzez click to talk to sie otwieraja kolejne okna ( niech bedzie wiecej klikania)

Opcja Teleportow to wiekli plus zaoszczedzilo mi wiele czasu. Na poczatku zabralem sie za sie za Q " Treasure of the Main", mialem z nim troche problemu ale dzieki pomocy an Tym forum jakos sobie poradzilem. Po zakonczeniu zebralem kase pobiegalem po miescie ale ze nic sie nie dalo tam kupic wrocilem do obozu z q.

1st Camp + Questy - Troche to dziwne ze mozna miec tylko 1 aktywny q, no ale kto co lubi . Duza zaleta to po zakonczeniu pojawia sie pylon z free tele do obozu. Zrobilem w ten sposob chyba z 5 q i .. no wlasnie i koniec. Nic wiecej nie bylo ( biegalem potem po miescie szukajac nowych ale nic nie znalazlem). Popytalem na czacie i z tego co ludzi mowili to jest z 8 q i tyle potem zostaje grind ( ale zeby nie bylo tak fajnie to podobno jest jakies "ograniczenie" zeby nie farmic za duzo - to chyab dla kitajcow coby nie pomarli przy kompach).

Walka - to to juz jest MEGA FAIL jaki widzialem do tej pory. A - ztargetuj cel B - zalokuj cel C - n*********j 1. w 99% przypadkach UI nie ogarnialo ze cel juz nie zyje ( hp celu = 0 wyskakuje an chacie info " akcja nie moze byc bla bla bla bo cel KO) ale moja postac dalej bije ( mija z 10 sec zanim sie ogarnie ze cel juz lezy). Targetowanie --> Tab kolejny fail (bija mnie 3 cele to czasem potrafi ztargetowac innego gracza albo mnie samego niz to co jest przedemna :/)

W sumie po tym wszystkim chcialem dac juz sobie spokuj ale pobije moby moze bedzie ciekawie. Ganiam po mapie zamiast orange kropek ( moby) sa tylko biale ( gracze), jak sie udalo cos znalezc to zanim dobieglem juz bylo tam 300. Zadny krwi odbieglem dosc daleko gdzie wialo pustka i wreszcie znalazlem - lazily jakies wielkie przerosniete indyki, wygladaja byczo pomyslalem pewnie duzo expa dadza i rura. Dostalem ze hm .. ze 4 buly i sie zwinolem.

Podsumowujac - Jesli jest ktos wielkim fanem seri FF to ta gra pewnie go zadowoli, niestety dla mnie po 6 latach wowa ( jak ta gra ryje psyche) to kolejna przerobka Lineage2/Aion. Jesli ta beta miala zachecic ludzi do kupna to chyba cos nie wyszlo (ja nie znalazlem tu nic co by mnie zainteresowalo). Chyab narazie bede musial zostac prze EvE i WoD miejmy nadzieje ze kolejne MMO beda "lepsze".

Kto co lubi ( do forum fighterow i troli - SPAC)

P.S. 14 odslona seri FF a oni dalej sie nie nauczyli skakac :]

sorki za orty i stylistyke jest 0:30

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 00:03 
 
Final to specyficzny mmo, na pewno nie dla kazdego. Ciekawe w sumie jak ta gra sobie poradzi, bo z tego co mozna wyczytac, poza ladna grafika ta gra jest bardzo mocno niedorobiona. No ale fani takich klimatow w FFXIV grac beda i tak, bo to jedyny taki mmo na rynku, poza XI.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 00:21 
 
ja powiem , że grafika jest super, chyba nawet lepsza niż w AoC ( w AION-ie tez jest bardzo ładna ale to inne klimaty)
wreszcie łuk ma wygląd łuku a nie wiadomo czego, początkowe ubiory też bardzo fajne klimatyczne
denerwujące jest trochę granie myszką , bo kursor jakoś dziwnie chodzi , ale już o tym pisano więc byłem przygotowany
poza tym FF jest po prostu inne niż reszta mmo, dla mnie nawet , że tak powiem dziwne , ale takie dziwne w pozytywnym sensie
trochę faktycznie sporo klikania , żeby coś tam uruchomić, interfejs faktycznie mało intuicyjny, ale myślę , że wszystko kwestia przyzwyczajenia
na razie nie mogę się oderwać
bardzo podobała mi się misja z ochroną dzieciaków, skubany Pawle gnał do przodu a drugi gamoń zostawał w tyle, przez co raz wyszedłem z instancji :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 01:06 
 
questy to nie guildleve - guildleve może być jeden, questów tysiące...

Bugów jest nadal multum. Chociażby d/c = strata trwającego guildleve. Znane już od CB1, sam zgłaszałem.

Nieoznaczone NPC - bardziej zaleta niż wada - przynajmniej się czyta questy i poznaje dzięki temu fabułę (w treści podana jest lokalizacja i opis kolejnego rozmówcy). Nigdy nie lubiłem oznaczania npców questowych.

Więcej graczy niż mobów - czego się człowieku spodziewałeś w OB, na najbardziej zaludnionym serwerze? I tak będzie przez pierwszy miesiąc od premiery.

Lagi - teoretycznie dali dupy z wielkością stref na ilość graczy. Teoretycznie, bo po miesiącu to się rozłoży. Retail będzie miał również mniejsze obciążenie serwerów niż OB.

FF14 zdecydowanie jest rewolucją w MMO. Graficzną. Reszta to niestety nie rewolucja, a rozwinięcie pomysłów z FFXI. No może z wyjątkiem zużywania się equipu - to było w starych MMO i zostało zarzucone ze względu na carebearków.

Brak skakania to rzeczywiście porażka - śmiesznie to wygląda.
Absolutnie, niewybaczalnie, przechujowy chat window. Mały, nieczytelny. Ten z FF11 bił go na głowę. Wzorcowym był jednak ten w SWG.

Gra nie przyciągnie WoW playerbase, ale ma szansę skosić kawałek tortu po megafailu Aiona i AoC. Jeśli japończycy właśnie siedzą z chujami swoich szefów w dupskach i pracują po nocach to jest mała szansa, że za miesiąc rzeczywiście będzie to już prawie dopracowany produkt, który przyciągnie całkiem spore community.
Bowiem jak widać - powoli hype podchwytują ludzie, którym FFXI w ogóle się nie podobał i są w stanie wybaczyć nawet japońskie UI i sterowanie.
Jednak szefostwo SE będzie musiało ostro dymać swoich roboli, bo aby ten status utrzymać - gra będzie musiała być ciągle zapełniana doskonałym contentem i kolejnymi fabularnymi misjami.

3 dni temu byłem na nie. Wczoraj zamówiłem CE, a dzisiaj nawet kilka godzin pograłem i mi się podobało. Jednak do Limsa Lominsa jakoś mi się nie chce iść. Tam śmierdzi japońską, 80letnią cipką.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 03:31 
 
open beta to nie open trial i z tego co wiem, nie ma na celu zachęcania do gry tylko przeprowadzaja stress testu serwerów by moc sie lepiej przygotowac na start gry.

ja wiem ze niby japonia i korea leza dosyc blisko siebie, ale FF ma sie nijak do produkcji NCSoftu.

tak tak w idealnym swiecie gra w fazie open beta mialaby duzo wiecej kontentu, nie byloby bugow, nic by nie lagowalo a kazdy dostawal by kluczyk wraz z newsletterem tydzien wczesniej, wiemy :)

Square robi wiele rzeczy po swojemu i ma gdzies jak wyglada walka czy cokolwiek innego w innych mmo. Tez mnie wiele rzeczy wnerwia (zwlaszcza lag) ale wiecej wiary i otwartosci! :]

Z reszta, nic na sile :) Niszowa giera jak jej poprzedniczka :)
Chetnych do wglebiania sie zapraszamy do naszego linkshella na Lindblum.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 06:36 
 
Poniewaz nie wiedzielismy do konca jak to dziala, informacja o powtazaniu failed guildeve :)

Cytuj:
During the Beta Test, the list of guildleves made available by the Adventurers’ Guild will change once every two hours (Earth time). Until that list is updated, players may not accept the same levequest twice, nor may they return an incomplete levequest having accepted it.
Failed levequests may be reattempted immediately upon renewal of the guildleve list.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 08:03 
 
swordsman napisał(a):
open beta to nie open trial i z tego co wiem, nie ma na celu zachęcania do gry tylko przeprowadzaja stress testu serwerów by moc sie lepiej przygotowac na start gry.


Tak ale za niecały miesiąc premiera. Huh?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 08:51 
 
swordsman napisał(a):
open beta to nie open trial i z tego co wiem, nie ma na celu zachęcania do gry tylko przeprowadzaja stress testu serwerów by moc sie lepiej przygotowac na start gry.

ja wiem ze niby japonia i korea leza dosyc blisko siebie, ale FF ma sie nijak do produkcji NCSoftu.

tak tak w idealnym swiecie gra w fazie open beta mialaby duzo wiecej kontentu, nie byloby bugow, nic by nie lagowalo a kazdy dostawal by kluczyk wraz z newsletterem tydzien wczesniej, wiemy :)

Square robi wiele rzeczy po swojemu i ma gdzies jak wyglada walka czy cokolwiek innego w innych mmo. Tez mnie wiele rzeczy wnerwia (zwlaszcza lag) ale wiecej wiary i otwartosci! :]

Z reszta, nic na sile :) Niszowa giera jak jej poprzedniczka :)
Chetnych do wglebiania sie zapraszamy do naszego linkshella na Lindblum.

Nie wiem z jakiego swiata przyszedles, ale mozesz tam wrocic.
Dwa tygodnie do premiery, OPEN Beta (co znaczy ze kazdy sproboje i kazdy potraktuje ja jako triala).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 10:05 
 
A jaki jest ten adres strony do ktorej loguja sie beta testerzy?? Nie chce mi sie szukac :P


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 10:08 
 
Caspian napisał(a):
A jaki jest ten adres strony do ktorej loguja sie beta testerzy?? Nie chce mi sie szukac :P


/slap

https://dev-eu.ffxiv.com/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 10:33 
 
iniside napisał(a):
Nie wiem z jakiego swiata przyszedles, ale mozesz tam wrocic.
Dwa tygodnie do premiery, OPEN Beta (co znaczy ze kazdy sproboje i kazdy potraktuje ja jako triala).


inside - czy ty umiesz uszanowac innych poglady na dany temat, czy raczej muszisz sflamowac, bo ci zylka na mozgu peknie ?

No i do cholery napisz IMHO bo nie kazdy open bete traktuje jak triala, to ze ty widzisz tylko w jednym kolorze nie oznacza ze wszyscy sa twojego pokroju, UNDERSTAND ?


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2010, 10:41 
 
Ja nigdy nie traktowalem open bety jako triala.

Dla mnie trial to pierwszy miesiac, ktory dostajemy razem z pudelkiem (ewnetulanie prawdziwe triale jakis czas po premierze). Gra ma potencjal to przedluzam abonament, nie ma potencjalu nie przedluzam.

Do FFXIV jestem nastawiony pozytywnie, ale bez hype. Nie umre ze smutku jak mi sie nie spodoba.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.