mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 12:10 
Cytuj  
No dobra, ale mówimy o sensownym equipie więc, aby robić szybkie wp to trzeba mieć konkretny equip. Inwestycja nie powinna być problemem. Kasę tutaj się dość łatwo robi. Nie wiem czy monk może robić szybkie WP, ale możliwe, że w super equipie owszem. Przy ilvl70 team whm+pld+blm+brd lub whm+pld+blm+blm robią na luzie w te 12-15 minut jak wszyscy wiedzą kiedy i jak sleepować, gromadzić moby pod aoe i unikać stalkerów.
Oczywiście nie mówię o df, bo najzwyczajniej w świecie w pure df to mi się chodzić nie chce - ani pogadać, a często i ryzyko, że trwać będzie 40 minut (rekord to godzina opisana w gorzkich żalach).
W swoich wyliczeniach zapomniałeś jeszcze o dropach z coila. Tam też dropi ilvl90 + mytho.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 13:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No dobra, ale mówimy o sensownym equipie więc, aby robić szybkie wp to trzeba mieć konkretny equip. Inwestycja nie powinna być problemem. Kasę tutaj się dość łatwo robi. Nie wiem czy monk może robić szybkie WP, ale możliwe, że w super equipie owszem. Przy ilvl70 team whm+pld+blm+brd lub whm+pld+blm+blm robią na luzie w te 12-15 minut jak wszyscy wiedzą kiedy i jak sleepować, gromadzić moby pod aoe i unikać stalkerów.


Czyli jest tak jak napisałem, średnio trzeba liczyć ok 30 minut na 1 przebieg jeśli robi się to w grupie PUG.
Zrobienie dobre eq na 15 minutówki i jedynej <BRD/BLM><PLD><SCH/WHM> słusznej profesji jednak trochę trwa :>

tczewiak napisał(a):
Oczywiście nie mówię o df, bo najzwyczajniej w świecie w pure df to mi się chodzić nie chce - ani pogadać, a często i ryzyko, że trwać będzie 40 minut (rekord to godzina opisana w gorzkich żalach).

:roll:

tczewiak napisał(a):
W swoich wyliczeniach zapomniałeś jeszcze o dropach z coila. Tam też dropi ilvl90 + mytho.


Nie zapomniałem, to jest random. Nie do przeliczenia.
Idąc na coil-a jako na przykład mnk i robiąc 1-5 przy jednym podejściu możesz wyjść całkiem ubrany w allagana po godzinie, lub farmić broń/spodnie/koszule/..../buty 5 miesięcy.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 13:12 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
mrynar napisał(a):
[...] Jak dojde do momentu kiedy jedyna rozrywka bedzie farmienie jakis punkcikow w instancjach to raczej sobie odpuszcze.[...]


Poświęciłem 10 minutek i policzyłem ile razy trzeba zaliczyć WP do osiągniecie określonego celu :

Darklight set ( ilvl 70 )
* Armor - 3510 tokenów
* Dodatki - 1875 tokenów
total : 5385 =>
~54 runów; 27 godzin (100 tokenów @ 30 minut @ 1 run )

Class Specyfic ilvl 90 ( AF 2 + Hero's )
* Armor - 3135 tokenów
* Dodatki - 2250 tokenów
total 5385 tokenów, 300 tokenów na tydzień cap, (30 tokenów @ 30 minut @ 1 run WP) =>
180 * WP ; 18 tygodni ; niecałe 5 miesięcy.


WP to jedna z 4 instancji za których ukończenie dostajemy tokeny, w grudniu dojdą jeszcze 3 instancje + losowanie.

Dodatkowo broń artefaktowa wymaga 900 tokenów philosophy i mythologyw wersji +1, co daje 3 tygodnie na farmienie mytho :>
Z tego wynika że po zrobieniu full AF 2 + Broń +1 ilość posiadanych tokenów pozwoli na ubranie w end game iLVL set 3 klas i 1 w iLVL 90. ~5 miesięcy grania.


Jeżeli ktoś chce się ubierać tylko w powyższe to owszem matematyka jest bliska prawdy (można spokojnie obciąć jakieś 10 minut z każdego rajdu przy przeciętnej grupie nie z DFa). Istnieje jednak również craftowany equip, który szczególnie z kilkoma meldami staje się lepszy od DL a porównywalny do "af2"/allagan.

edit a propos wp: 13 minut mieliśmy w składzie pld, whm, blm, drg przy czym drg sciagał hate szybciej czasami niż blm.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 14:06 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Zrobienie dobre eq na 15 minutówki i jedynej <BRD/BLM><PLD><SCH/WHM> słusznej profesji jednak trochę trwa

3 dni FATEowania.
Mówię jako ktoś kto dłuuugo robił BLM w sposób klasyczny, a potem WHM, SCH zrobiłem. Teraz robię BRD. Póki co jeden dzień mi zajęło do lvl 31 dojście.

Rhaegal napisał(a):
drg sciagał hate szybciej czasami niż blm.

DRG zada większy dmg jednostkowy niż BLM stosując AOE, a więc DRG ściągnie hate ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 14:35 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
3 dni FATEowania.


No chyba grając 24/dobę.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 14:43 
Cytuj  
Robiąc aoe Kamilus, nie mówię o single target bo to nie sztuka :p


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 14:46 
Cytuj  
3 dni czy 5 dni po 20h fate na lv 50 ?
To dodatkowe 50-100 h online, wg mojego wyliczenia na ilvl 70 ( coil opener ) potrzeba 27 h grindu dla 30 minutowych przebiegów. Nie wiem jak to się kalkuluje, 130 h jest mniej niz 27 godzin ? :roll:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 15:02 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
No chyba grając 24/dobę.

6-8h


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 15:39 
Cytuj  
Kamilus,
jak czytam Twoje posty to po 3 miesiącach od premiery wg. tego co piszesz powinieneś mieć @ll 50 w alleganie i kilkaset milionów gil. Nic tylko zawiesić subskrypcje do następnego dodatku.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 15:49 
Cytuj  
Ja 2 miesiące praktycznie nie grałem.
Gile wpakowałem w HQ equip i materie więc mam jakieś pół miliona.
Obecnie mam na 50:
- SCH (no dobra - 49 z groszem, bo mi się znudziło)
- WHM
- BLM
- Fisher
- Botanist
- Miner
- Weaver

W trakcie robienia BRD :D

Jakbym miał 8h dziennie na granie i grałbym codziennie to pewnie miałbym all 50 już. Ale nie mam tyle czasu, bo pracuję, studiuję i mam jeszcze kilka innych zajęć :D
Docelowo jedna pewnie po świętach jakoś będę mieć komplet lvl50. Chociaż obawiam się, że granie tankami czy mnk będzie zbyt nudne...

Obrazek


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 16:14 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
edit a propos wp: 13 minut mieliśmy w składzie pld, whm, blm, drg przy czym drg sciagał hate szybciej czasami niż blm.


Oj tam oj tam ściągałeś.

Ja już nie ściągam hate bo nasz kochany Mab zawsze pozwoli mi zginąć kiedy tylko ma okazję :P


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 19:13 
Cytuj  
@Kamilus nie pierdol o tym że się spotkaliśmy na dwóch koncertach bo nie w tym rzecz. Prawda taka że zgrania w ffxi nie widziałem wcale. Nagminnym zachowaniem był zgarnięcie wszystkiego co się da z danego eventu a potem tekst "nie mam czasu", gdybym miał za każde głuche milczenie które następowało na moje "zróbmy event x czy y" dostawać złotówkę to dawno byłbym milionerem. Właśnie to nauczyło mnie że w mmo trzeba być egoistą albo się chuja osiągnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 19:19 
Cytuj  
Stary - na dynamisy, sky chodziłem nawet jak już nie potrzebowałem. Owszem - wtedy eventy pixowe stały już wyżej niż prywatne, ale zdarzało mi się pomagać czy spędzać czas ze starą ekipą.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2013, 19:24 
Cytuj  
No nie bylo az tak zle. Na AFy to sie czlowiek nachodzil, mimo ze nic z tego nie mial poza strata expa czasem.

W porownaniu ze wspolczesnymi grami to mozna powiedziec ze w XI socjalizacja byla zajebista.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 16:30 
Cytuj  
2 WAR tankow na Twintani:
http://www.youtube.com/watch?v=-oz5gLGvskI#t=20

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2013, 23:47 
Cytuj  
Shinji napisał(a):
Targaryen napisał(a):
edit a propos wp: 13 minut mieliśmy w składzie pld, whm, blm, drg przy czym drg sciagał hate szybciej czasami niż blm.


Oj tam oj tam ściągałeś.

Ja już nie ściągam hate bo nasz kochany Mab zawsze pozwoli mi zginąć kiedy tylko ma okazję :P


Przy ostatnich traszach na WP wykręcam 1,5k+ DPS, pobij to ;p


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2013, 12:39 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Shinji napisał(a):
Targaryen napisał(a):
edit a propos wp: 13 minut mieliśmy w składzie pld, whm, blm, drg przy czym drg sciagał hate szybciej czasami niż blm.


Oj tam oj tam ściągałeś.

Ja już nie ściągam hate bo nasz kochany Mab zawsze pozwoli mi zginąć kiedy tylko ma okazję :P


Przy ostatnich traszach na WP wykręcam 1,5k+ DPS, pobij to ;p


Obrazek


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2013, 12:56 
Cytuj  
Pisał o średnim dps w trakcie runu chyba :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2013, 13:08 
Cytuj  
Jak się zabija mobka w sekundę, oneshotując go za 1500 to wychodzi 1500dps/s :p
Shin, to dlatego tylko 13 minut, bo uważasz? Trzeba wziąć Oziego i wtedy może się uda poniżej 10 ^^


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2013, 13:15 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Jak się zabija mobka w sekundę, oneshotując go za 1500 to wychodzi 1500dps/s :p
Shin, to dlatego tylko 13 minut, bo uważasz? Trzeba wziąć Oziego i wtedy może się uda poniżej 10 ^^


Nie wiem czy w ogóle jest możliwe nie ściągnięcie hate jakbym puścił 3 x Flare pod rząd (tak da się). Niby mam te 4.2k HP, ale po drugim flare cały pack siedzi na mnie, po 4 sec. gryzę glebę ¡_¡


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.