mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 08:59 
Cytuj  
Gram już na moogle, przy tworzeniu postaci wybrałem właśnie arcanistę. Pierwszy raz zaczynam grę jakąś klasą kompletnie bez czytania żadnych poradników itp xD Ale skoro można zmieniać wszystko pod czas gry to jebać to. Docelowo właśnie chciał bym grać healerem ^^


_________________
Ultrah/Dzikun

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 09:26 
Cytuj  
Tez zaczalem grac na mooglu. Chce grac tankiem wlasnie. Zrobilem gladiatora i teraz rozumie ze musze dobic go do 30 lvla a potem conjurera do 15 zeby odblokowac palka?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 09:40 
Cytuj  
Ultr4 napisał(a):
Gram już na moogle, przy tworzeniu postaci wybrałem właśnie arcanistę. Pierwszy raz zaczynam grę jakąś klasą kompletnie bez czytania żadnych poradników itp xD Ale skoro można zmieniać wszystko pod czas gry to jebać to. Docelowo właśnie chciał bym grać healerem ^^


Wszystko w tej grze jest takie proste i jasne, ze caly czas w zasadzie mozna obyc sie bez poradnikow. Chyba ze ktos ma straszny dylemat jakie bonus pointy wybrac i jaka materie wsadzic w itemy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 11:50 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wszystko w tej grze jest takie proste i jasne, ze caly czas w zasadzie mozna obyc sie bez poradnikow. Chyba ze ktos ma straszny dylemat jakie bonus pointy wybrac i jaka materie wsadzic w itemy.

Dojdź do primali hm pls...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 11:56 
Cytuj  
Po co primale, Pharios z DFa i wszystko jasne, jeszcze mi sie nie udalo z ruletki tego zrobic :/ a instance w sumie prosty jak zna sie taktyke :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 12:11 
Cytuj  
actually, nawet nie primale czy DF, czasem mozna miec niezla rozkmine z equipem, nie mowie o low lvl, z ktorych ewidentnie opi nie wyszedl, ale o endgame xP


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 12:14 
Cytuj  
Nie no Opi rozbraja system, ale mam wrażenie, że chyba już ma 50, bo jakiś koleś u nas non stop pyta co i jak... Ale on w sumie zrobił już primale hmmm - więc nie - to jednak nie Opi :D
A primale hm to właśnie taki wstęp, bo endgame zaczyna się już jak się ma relica co najmniej. Ciekawe czy Opi będzie mówił, że to takie banalne i bez poradników da radę z Titanem hehe. Szczególnie jako healer albo tank :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 13:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie no Opi rozbraja system, ale mam wrażenie, że chyba już ma 50, bo jakiś koleś u nas non stop pyta co i jak...


To nie ja. :) Tylko raz podlaczylem klawe na dluzej, zeby pogadac z Kyashem.

Koles pisal o poradnikach jak grac dana klasa. Nie powiecie mi, ze trzeba cos o klasach czytac zeby dobrze nimi grac. Piszac prosta i jasna mialem na mysli cala mechanike gry i to byl komplement.

O endgame sie nie wypowiadam bo nie widzialem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 13:28 
Cytuj  
O tanku wypada jednak poczytać, aby dobrze grać. W sumie o każdej klasie, bo w przypadku BLM jest kupa materiałów o rotacjach. Można grać, a można też grać wydajnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:09 
Cytuj  
Owszem warto poczytać i podpatrzyć jak inni grają, w jakiej kolejności używają danych skilli i dlaczego. Można się sporo nauczyć bo każdy niby ma jakiś system, choć nie zawsze okazuje się on być trafionym :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:09 
Cytuj  
No tak gra poszczegolnymi jobami jest tak trudna, ale dodatkowo sobie jeszcze bardziej ja utrudniasz ogladajac w czasie walki seriale.

A to ze gra w ktora aktualnie gracie jest najtrudniejsza na swiecie to rzecz oczywista.

Przypomnijcie sobie ile wiedzieliscie o FF XI po 2-3 miesiach gry a ile wiecie o FF XIV.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:19 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
No tak gra poszczegolnymi jobami jest tak trudna, ale dodatkowo sobie jeszcze bardziej ja utrudniasz ogladajac w czasie walki seriale.

A to ze gra w ktora aktualnie gracie jest najtrudniejsza na swiecie to rzecz oczywista.

Dobre Opi :lol:


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:19 
Cytuj  
To jak Tczewiak gra w fate nie oznacza, że tak się gra na eventach :D

Oczywiście, że FFXIV jest najtrudniejsze i najhardkorowsze bo w niego gramy! :roll:

W tamtych czasach jedynym źródłem informacji o FFXI było MysteryTour, które było updatowane na język angielski kiedy się autorowi strony chciało. A to było pół roku po premierze amerykańskiej kiedy dopiero grę nabyłem więc nie można tego porównywać. Dopiero potem powstały alakhazamy czy inne bluegartry, dużo później. W XI człowiek uczył się gry na bieżąco od innych graczy, uczył się o aggro na diunach, o popowaniu undeadów o 20 i o masie innych zabawnych rzeczy. Było to zajebiste ale i gracze byli inni bo moim zdaniem panowała konwencja gracze vs gra a nie tak jak teraz każdy sobie rzepkę skrobie. Taki wymóg czasów że FFXIV jest proste i przystępne co nie oznacza wcale, że nie ma wymagających walk.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:30 
Cytuj  
Wystarczy, że będą raidy na poziomie bwl/aq40 z wow vanilla i będę uradowany poziomem trudności ^^ A tak w ogóle to ile osobowe są raidy ?


_________________
Ultrah/Dzikun

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
No tak gra poszczegolnymi jobami jest tak trudna, ale dodatkowo sobie jeszcze bardziej ja utrudniasz ogladajac w czasie walki seriale.

FATE to nie instancje... FATE można sobie robić kompletnie mindless. Tak to nawet na WP seriale ciężko oglądać. Co dopiero zaś na primalach czy innych instancjach...
Wiadomo - nie jest to poziom ff11, ale w endgame wypada znać swój job, wypada poczytać kilka(naście) poradników i theorycrafów.
Teraz niestety po patchu ekonomia padła na cyce. Ciężej wyexpić craft joby, za to przybyło sporo kopaczy (bo mapki). Kupa ludzi z WoW nie ma pojęcia o tym jak działają rynki w mmo i sprzedają na mb itemki za cenę często niższą niż przy sprzedaży do npc.

Doszło do takich paranoi, że wykopki z lvl20 są droższe niż te z lvl50.

@ultr4: 4, 8, 24 osobowe. Raczej wyższy poziom trudności - wymagany jest dość spory refleks teraz, bo masz okienko sekundowe, a w biegu spella nie rzucisz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 14:55 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@ultr4: 4, 8, 24 osobowe. Raczej wyższy poziom trudności - wymagany jest dość spory refleks teraz, bo masz okienko sekundowe, a w biegu spella nie rzucisz.


Cieszy mnie to bardzo ^^ Nie cierpię "easy mod" gdzie można robić dungeony/raidówki z zamkniętymi oczami.


_________________
Ultrah/Dzikun

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 15:53 
Cytuj  
Ultr4 napisał(a):
tczewiak napisał(a):
@ultr4: 4, 8, 24 osobowe. Raczej wyższy poziom trudności - wymagany jest dość spory refleks teraz, bo masz okienko sekundowe, a w biegu spella nie rzucisz.


Cieszy mnie to bardzo ^^ Nie cierpię "easy mod" gdzie można robić dungeony/raidówki z zamkniętymi oczami.


No to muszę Cię zmartwić.
Dla Tczerwiaka wszystko jest trudne, trudne walki i dungi w tej grze są dopiero na samym końcu.
Zanim do nich dojdziesz będziesz musiał farmić sprzęt w "easy mode".


Nyx napisał(a):
Tez zaczalem grac na mooglu. Chce grac tankiem wlasnie. Zrobilem gladiatora i teraz rozumie ze musze dobic go do 30 lvla a potem conjurera do 15 zeby odblokowac palka?

Tak.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 16:08 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Teraz niestety po patchu ekonomia padła na cyce. Ciężej wyexpić craft joby, za to przybyło sporo kopaczy (bo mapki). Kupa ludzi z WoW nie ma pojęcia o tym jak działają rynki w mmo i sprzedają na mb itemki za cenę często niższą niż przy sprzedaży do npc.



bo mloty wystawiaja itemy za cene jaka im sugeruje system :)

Ludzie chyba wg jakis poradnikow craftuja, bo z dwoch podobnych itemow jeden jest wystawiany przez wiele osob za 20-30 gil, a drugi schodzi spokojnie po 2-3k.


Posty: 3
Dołączył(a): 29.12.2013
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 10:22 
Cytuj  
Hej,

Mam conjuera na 18 lvl dopiero zacząłem na Moogle, jeżeli można chciałbym zapytać:

1. Na którym serwerze gra najwięcej rodaków aktywnie, czy są gildie dla początkujących i przyjmują 37-latków :-)?
2. w itemach jeżeli dobrze zrozumiałem jest miejsce na sockety-materia , jak ich użyć? Potrzebna jest jest materia + catalyst i co dalej?
3. Od którego lvla i gdzie rozwijam druga klasę postaci i co jest najlepsze dla conjurera?
4. od którego lvla można mieć mounta i gdzie i ile to kosztuje?

wiem że to dużo pytań, ale może ktoś życzliwy pomoże :-), kurde jakoś mało tak informacji o FFXIV w porównaniu z innymi mmo.

pozdrawiam

Awros

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2014, 10:28 
Cytuj  
Awros napisał(a):
Hej,

Mam conjuera na 18 lvl dopiero zacząłem na Moogle, jeżeli można chciałbym zapytać:

1. Na którym serwerze gra najwięcej rodaków aktywnie, czy są gildie dla początkujących i przyjmują 37-latków :-)?
2. w itemach jeżeli dobrze zrozumiałem jest miejsce na sockety-materia , jak ich użyć? Potrzebna jest jest materia + catalyst i co dalej?
3. Od którego lvla i gdzie rozwijam druga klasę postaci i co jest najlepsze dla conjurera?
4. od którego lvla można mieć mounta i gdzie i ile to kosztuje?

wiem że to dużo pytań, ale może ktoś życzliwy pomoże :-), kurde jakoś mało tak informacji o FFXIV w porównaniu z innymi mmo.

pozdrawiam

Awros


Na Moogle chyba jest najwiecej Polakow. Jakas gildia napewno Cie przyjmie. 37 lat to nie jest problem :) chyba ze masz juz demencje starcza ;).

Gra jest tak zbudowana, ze kolejne elementy sa wprowadzana i wytlumaczone w trakcie rozwijania fabuly. Czasem trzeba miec odopowiedni lvl. Na 10 mozesz sobie zmieniac dowolnie joby.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.