mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 14:54 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
lordyp napisał(a):
tnx tchewiak- jedna z stronek wyjaśniła mi co trzeba
tak na marginesie dodam, że jestem stary pryk, za moich czasów w szkołach łącznie ze studiami był rosyjski i niemiecki- angielski znam o tyle o ile przede wszystkim właśnie dzięki grom + sam trochę uczyłem się dla siebie bo potrzebowałem do gier i netu ogólnie :)- nie wklepałbym więc w Google tego co Ty, szukałbym inaczej zajęłoby mi to dużo więcej czasu niż z Twoją pomocą
FFXIV ma chyba tylko jedną polską stronę w sieci , a tam informacji jest skąpo- korzystam więc z tematów o linkach w tym dziale i jakoś leci
nie zadaję więc tu pytań z lenistwa, po prostu tak mi jest wygodniej i przede wszystkim szybciej

swoją droga myślałem , że jest to w ciągu main questów, nie przyszłoby by mi do głowy, że trzeba rozijać craft do 19 lvl :)


Tutaj większość jest 30+ - to odnośnie starych pryków :)

Opiekun na przykład ma koło 60tki :)


Mam dokladnie 67 lat i ciagle sprawne palce.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 15:35 
Cytuj  
ArtoTournesoul napisał(a):
Bo musisz biegać i strzelać. Jak będziesz biegać to cie nie dogoni i tym samym nie oberwiesz ;)


no tak robiłem, problem taki , że insta bardzo mała i jak stanęła na środku to mnie wszędzie dosięgała strzałą :)

hm dopiero teraz zauważyłem ,że te skile współdzielone z innych klas nie można używać dla barda- czyli lvluje się na archerze ,a ewentualnie dungeony na bardzie - tak to się odbywa?
jeśli chodzi o te end gemowe insty- to nie ma ograniczenia , że wchodzę tylko mianem czyli pierwszą klasą , jaką wybrałem, czy mogę je robić dowolną klasą / jobem w zależności od zapotrzebowania ? - oczywiście wiem ,że tu chodzi o odpowiedni gear na poszczególne insty, ale jeśli nie zacząłem jeszcze je robić ( i chyba jeszcze szybko nie zacznę ) to na razie mam wolny wybór?

ps
odnośnie wieku - za 3 tygodnie 43- tak tytułem wyjaśnienia, a tczewiaka się nie czepiałem , po prostu czasami mam dość tego , że do niektórych nie może dojść , że są tacy , którzy angielskiego sie po prostu nie uczyli z powodu takiego a nie innego systemu szkolnictwa :)
sry tczewiak :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2014, 16:16 
Cytuj  
lordyp napisał(a):

hm dopiero teraz zauważyłem ,że te skile współdzielone z innych klas nie można używać dla barda- czyli lvluje się na archerze ,a ewentualnie dungeony na bardzie - tak to się odbywa?


O ile klasa moze uzywac skilli wszystkich innych klas, tak job juz ma to ograniczone. Mimo wszystko bardziej sie oplaca jobem grac ze wzgledu na lepsze staty i potem skille.

*

Posty: 184
Dołączył(a): 20.11.2009
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 13:32 
Cytuj  
Zamierzam kupić ff14.
Gdzie gra najwięcej polaków? Serwer sarga? Która strona?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 13:49 
Cytuj  
Strona??
Sargatanas i Moogle.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 184
Dołączył(a): 20.11.2009
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 13:50 
Cytuj  
Myślałem, że Sargatanas to serwer, a to rozumiem jest strona/frakcja?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 13:52 
Cytuj  
Nie ma frakcji.
Sargatanas i Moogle to serwery.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 184
Dołączył(a): 20.11.2009
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 14:53 
Cytuj  
Chcę pograć tankiem. Poczytałem np tutaj
http://www.ffxivguild.com/a-realm-rebor ... g-guide/2/
Coś doradzicie?
Warrior czy paladin? Jak to coś pomoże to pierwszy raz będę grał w Final Fantasy i nie chciałbym się zrazić.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 15:10 
Cytuj  
Nie czytalem artykulu ale patrzac po dacie moze byc troche nieaktualny. W ostatnim patchu Warrior dostal buffa. Generalnie wybor bardziej zalezy od tego czy wolic miecz + tarcza czy wielki topor :P
W ostatecznosci jak Ci sie nie spodoba na poczatku to zmienic klase i tyle.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 18:12 
Cytuj  
Paladyn w mojej ocenie ma gorszy dps niz warrior, zwłaszcza przed lv 30


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Avatar użytkownika

Posty: 42
Dołączył(a): 17.07.2013
Offline
PostNapisane: 12 sty 2014, 18:25 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Paladyn w mojej ocenie ma gorszy dps niz warrior, zwłaszcza przed lv 30


PLD ma gorszy dps bo nie ma rotacji dps ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 18:30 
Cytuj  
pytania odnośnie chocobo

1. pkt SP wydanych na skile chocobo nie można resetowac- tzn , że nie ma możliwości wyuczenia wszystkich skili chocoba dla 3 stance, mimo lvl go dla wszystkich klas , jobs itp?
2. jest sens lvlowania chocobo przed wbiciem 50?
3. przy ograniczonej liczbie SP rozwija sie tylko 1 stance , czy można dowolnie po kilka skili z kazdej?
4. jeśłi najlepiej tylko 1 stance lvlować to jakas jest mimo wszystko najefektywniejsza , czy skupić się pod użyteczność dla danej klasy- czyli np defa dla archera? - przy czym tu powstaje pytanie co z przydatnością dla innej klasy , jesli chciałbym nią grać- stad też wcześniejsze pytanie o efektywne wykorzystanie chocobo w grze :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2014, 19:01 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
pytania odnośnie chocobo

1. pkt SP wydanych na skile chocobo nie można resetowac- tzn , że nie ma możliwości wyuczenia wszystkich skili chocoba dla 3 stance, mimo lvl go dla wszystkich klas , jobs itp?
2. jest sens lvlowania chocobo przed wbiciem 50?
3. przy ograniczonej liczbie SP rozwija sie tylko 1 stance , czy można dowolnie po kilka skili z kazdej?
4. jeśłi najlepiej tylko 1 stance lvlować to jakas jest mimo wszystko najefektywniejsza , czy skupić się pod użyteczność dla danej klasy- czyli np defa dla archera? - przy czym tu powstaje pytanie co z przydatnością dla innej klasy , jesli chciałbym nią grać- stad też wcześniejsze pytanie o efektywne wykorzystanie chocobo w grze :)


Nie jestem jakims wybitnym specjalista, mam dopiero lvl 3, wiec moge sie mylic:

1. Nie znalazlem nigdzie mozliwosci resetu, ale pewnie wprowadza z czasem

2. Oczywiscie ze jest sens, tyle ze z wyciagnietym chocobo nie mozna sie zapisac w duty finderze (co jest imo idiotyczne)

3. Raczej sens jest rozwijac tylko jedno, bo chocobo sam w sobie to raczje zadna potega nie jest, a tak jest szansa ze choc w czyms bedzie uzyteczny

4. Mi sie tank wydaje najsensowniejszy, czasem moze sie przydac biorac jednego moba na siebie. Moze healer jeszcze cos tam daje. ale to tylko moje przypuszczenia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 sty 2014, 20:00 
Cytuj  
gdzie zlokalizowane są serwery do FF XIV ?
miałem grę zainstalowaną na zwykłym dysku , teraz zainstalowałem na SSD i dalej wszystko wczytuje się dość długo :(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2014, 20:27 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
gdzie zlokalizowane są serwery do FF XIV ?
miałem grę zainstalowaną na zwykłym dysku , teraz zainstalowałem na SSD i dalej wszystko wczytuje się dość długo :(


Kanada

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2014, 20:38 
Cytuj  
goompas napisał(a):
Zamierzam kupić ff14.
Gdzie gra najwięcej polaków? Serwer sarga? Która strona?


Ja mam klucz na sprzedaż! Z kolekcjonerskiej edycji!


_________________
Obrazek

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 21:15 
Cytuj  
skąd mogę zaciągnąć klienta?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 sty 2014, 09:57 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
skąd mogę zaciągnąć klienta?


http://www.finalfantasyxiv.com/playersdownload/na/

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 sty 2014, 17:35 
Cytuj  
thx

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2014, 14:19 
Cytuj  
Są może teraz dostępne jakieś friend / buddy keye lub triale?
Czy klient z linku powyżej działa też na EU, czy klient jest globalny dla wszystkich?


/peace

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.