mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2014, 09:19 
Cytuj  
Jest jakiś spreadsheet BiS? Żeby mi pokazywał nie tylko BiS, ale i kilka słabszych alternatyw. Wydałem niepotrzebnie trochę Soldiery.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:07 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Jest jakiś spreadsheet BiS? Żeby mi pokazywał nie tylko BiS, ale i kilka słabszych alternatyw. Wydałem niepotrzebnie trochę Soldiery.


http://ffxiv.ariyala.com/


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 4 lip 2014, 10:01 
Cytuj  
Hejka, mam pytanko, czy jest tutaj soft/hard cap na okreslone staty w grze? ew czy jest gdzies jakies zrodlo by o tym poczytac etc

dzieki z gory

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 9 lip 2014, 13:02 
Cytuj  
Tez wam lagguje i disconnetuje dzisiaj nonstop na moogle?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2014, 13:03 
Cytuj  
nie


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2014
Offline
PostNapisane: 10 lip 2014, 16:54 
Cytuj  
Witam,
Chciałbym zacząć swoją przygodę z nowym mmo, przegrałem w WoWa kupe lat... będzie jakoś 6-7lat.
Poczytałem troche waszych pytań i odpowiedzi, ale w FF grałem tylko swego czasu w FFVII i to na symulatorze na telefonie.
Tak więc nie znam się na tego typu klasach, jobach itp.

Szukałem jakiegoś poradnika który by to opisywał co i jak, jak wygląda wogole ta gra pod względem rozwijania postaci i jakiegoś ?endgame'u? jeśli takowy istnieje, lecz nic normalnego nie znalazłem. Moglibyście coś polecić abym odrazu się nie zraził do tej gry a wręcz przeciwnie, abym wleciał do uniwersum Finala tak jak powinno się to robic?

Dzieki

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 lip 2014, 11:16 
Cytuj  
Dobielem do 30 lvlu parę jobow odblokowalem pld war i mnk. Mam teraz zagwozdke który job zrobić do 50. Jak wygląda end game tymi job ami?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2014, 11:41 
Cytuj  
MNK to dps, WAR i PLD to tanki. Oba joby przydatne, ale oczywiście zawsze jest niedobór tanków. Jeżeli Cię to jara to rób jednego z tanków. Są tak skonstruowani, że też się da nimi nawet nieźle dpsować (widziałem jak Japończycy to robią ;) ). MNK za to jest teoretyczni dość prostym dpsem, ale w praktyce żeby dać z siebie maxa to trzeba naprawdę sporo ogarnąć, w tym i dokładne timingi przeciwników, aby nie spierdzielić rotacji, ale to w sumie dotyczy każdego dpsa.
Jeżeli chcesz się wstrzelić do jakiejś gildii/statica to rób najpierw tanka, a potem możesz też czymkolwiek innym grać.
Oczywiście na 50 czeka się jeszcze midgame żeby chociaż ilvl90-95 wbić, a wtedy zaczyna się zabawa w endgmame :)
Jeśli przyciśniesz to jakiś tydzień expienia i potem farmienia instancji dla sprzętu ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 lip 2014, 12:32 
Cytuj  
No właśnie bardziej pod tanka mnie ciągnie i te inst wejście do dungow. Pld widzę ze się łatwiej tankuje, większe survi i aggro lepiej się trzyma. Za to u warek ma bardziej ciekawa mechanikę.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 09:44 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
No właśnie bardziej pod tanka mnie ciągnie i te inst wejście do dungow. Pld widzę ze się łatwiej tankuje, większe survi i aggro lepiej się trzyma. Za to u warek ma bardziej ciekawa mechanikę.

PLD gorzej trzyma agro niż WAR. Jedyne widoczne różnice dla gracza pomiędzy WAR a PLD to gigantyczna zależność WAR od TP i bardzo słaby DPS na PLD. No i granie WAR-kiem wymaga więcej "umu" niż PLD.

Wiem, bo gram obydwiema klasami tanków.

Na mele DPS jest bardzo trudno wykręcić dobrą rotację, MNK ma gorzej niż DRG. U DRG jest szybsza rotacja jęlsi mogę to ocenić z mojej perspektywy, czyli szybciej się wchodzi na MAX DPS.
Zazwyczaj walki nie są statyczne, tylko bardzo dynamiczne i trudno utrzymać pozycjonowanie i rotację.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 10:18 
Cytuj  
Lol to pld taka chujnia jest? 0 dpsu i jeszcze słabe aggro wtf. Ten niski dps jeszcze do przeżycia bo to niby rasowy tank. Co do dpsow który job jest najmilej widziany w party?

Heh dobrze ze rolnalem na warka, właśnie 50 dobijam


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 12:50 
Cytuj  
obecnie brd, summoner i monk


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 13:11 
Cytuj  
Monk jest o tyle fajny ze ma jako jedyny job zmniejszony GCD


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 14:33 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Lol to pld taka chujnia jest? 0 dpsu i jeszcze słabe aggro wtf. Ten niski dps jeszcze do przeżycia bo to niby rasowy tank. Co do dpsow który job jest najmilej widziany w party?

Heh dobrze ze rolnalem na warka, właśnie 50 dobijam

Nie słuchaj scorpio - gościu endgame w życiu nie widział...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 17:49 
Cytuj  
No to jak w koncu jest?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 19:01 
Cytuj  
Wszystkie joby są w tej grze sytuacyjne. Czasami potrzeba WAR, czasami PLD, zasadniczo zaś w endgame się uzupełniają. O tych jobach musiałby Ci opowiedzieć jakiś kompetentny tank, a nie ktoś kto ma problem ze zrobieniem titana. Oba joby potrafią wyciągnąć >200 DPS.
Ja mogę Ci powiedzieć o DPSach. BLM - bardzo ciężko wyciągnąć wysoki DPS w endgame, potrzeba dobrze dobranego sprzętu (zrównoważyć spell speed i crit hit rate), za to bardzo łatwo na instancjach gdzie są tłumy mobów (aoe). MNK - bardzo zrównoważony DPS, znacznie mocniejszy od DRG, ale nie ma skilli debuffujących, które dają zysk innym jobom w party. DRG zaś debuffuje mobki tak, że BRD też zadają większy DPS. Taki średni DPS MNKa to około 400. DRG 350. Oczywiście oboma jobami można więcej. Tak do 500 i 430 dociągają Japońce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 22:05 
Cytuj  
Obrazek

http://www.ffxivguild.com/a-realm-rebor ... king-guide

Kod:
Threat on Demand
The main difference? Warriors are better in more desperate times. When sh*t hits the fan – you’re going to want a warrior. When resources are tight, and adds spawn, Warriors are much much better at picking them up and making them stick. Paladins have superior resource management and will match a warriors threat over time. Warriors excels at keeping up with initial burst aggro when picking up and killing newly spawned adds.

Adds, AoE
In both single target and AoE situations, Warriors will out-threat Paladins any day. Paladins also have decent AoE threat, but simply pale in comparison to what Warriors can do to multiple enemies, and struggle alot less to build up initial aggro. It’s like Warriors WANT adds to spawn, and lots of them, while Paladins would rather not!


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2014, 22:38 
Cytuj  
ffxivguild wyznacznikiem i yrocznią czegokolwiek LOL :roll: :lol:
Dobra jałowa dyskusja - w skrócie Scorpio nie liznął nawet endgame - nie masz co słuchać Nyx :)
PLD nie ma żadnego problemu z utrzymaniem hate w endgame chyba, że łajza skończona, ale z takimi się po prostu nie gra.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 09:06 
Cytuj  
Co jest z tymi bardami, wszędzie tego pelno


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:11 
Cytuj  
BRD się przydaje, ale nie, gdy jest ich 3 na 4 dpsów. Poza tym z DFa większość to tylko strzelają z łuków. Żadnych DoT, songów.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.